Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבל טעינה מארה"ב

Proof
שימו לב! השרשור הזה בן 1901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

המקרה הוא כזה. ייבאנו ביבוא אישי BMW X5 edrive מארה"ב. הרכב כמובן מגיע עם כבל טעינה LEVEL 1 ומתאים ל120V. מכיוון ששנאי לא רלוונטי (מסובך לוגסטית ולא משתלם), אני מעוניין לקנות באמאזון ארה"ב כבל טעינה LEVEL 2 שעובד ב240V. העניין הוא שלפי מה שהבנתי הכבלים האלה מוזנים משתי פאזות. אני מעוניין לחבר אותו לשקע ביתי בארץ (פאזה ואפס). מהתייעצות עם חשמלאי נאמר לי שאין בעיה. מה דעתכם, למישהו יש ניסיון? אמור לעבוד? כמובן שאם יש למישהו פתרונות יותר ראויים אשמח לשמוע כמובן :-P

לפי מה שנאמר לי טלפונית בשיחה עם סוכנות של BMW בארץ, עמדת טעינה של GENERGY תעלה בארץ כ-1,800 ש"ח. מחיר הכבל בסביבות 800 ש"ח. כמובן שאם לא תהיה ברירה ארכוש בארץ. זה הכבל:

https://www.amazon.com/gp/product/B018A6QK7C/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A141DW0W7J6ULN&psc=1

תודות!!

עריכה אחרונה על ידי jonathanhassin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך כבל עם TYPE 1 שמתאים ל220 וולט. אתה יכול לקנות כזה יד שנייה מחבר'ה שנפתרים מפלואנס של בטר פלייס, או לקנות חדש מMEMTEC (חפש בגוגל, חברה בארץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים בארץ מוכרים אותם במחירים מופרזים לגמרי. מחיר של חדש מגיע ל1,800, כמו שכתבתי. אני שואל באופן עקרוני על שימוש בכבל האמריקאי (כפי שתיארתי למעלה, שמוזן משתי פאזות של 110V), הסבה עצמית של הכבל שקיבלנו עם הרכב או רעיון יצירתי אחר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע כמה הייתי רץ לעשות הסבות כאלה. זה לא רמקול בלוטות' בדולר מאלי אקספרס. אם תשרוף את האוטו זה לא יהיה סבבה בכלל.

קנה כבל מתאים לתשתית של הארץ מ-ב.מ.וו (Mode 2 הכי רגיל) וזהו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכבל באמאזון עולה 270 דולר כולל משלוח. אם במכס יחליטו לסווג אותו כחלק של רכב, תשלם עוד $130 מיסים.

אם במכס יחליטו שצריך אישור משרד התחבורה או שקר כלשהו - בהצלחה עם זה, סיכוי טוב שלא תצליח להכניס את זה לארץ בכלל.

עדיף לנשוך את השפתיים ולקנות בארץ.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב. לאחר פניה לmemtech הוחלט כי הפתרון הכי סביר הוא הסבת הכבל. בעלות מקבילה בערך (950~ ש"ח) לכבל חדש באמאזון, ממירים את הכבל המקורי של הרכב לlevel 2.

תודה רבה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין בזה ואולי קצת בחשמל...

אבל ההגיון הישר שלי לא היה מאפשר לי לחבר כבל חשמל ממקור לא יודע לרכב של 250 אלף ש"ח

קנית רכב כל-כך יקר, תקנה כבל מקורי עם אחריות ושרות בארץ. חבל על הסיכון שיגרם לך נזק.

דעתי הצנועה

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין בזה ואולי קצת בחשמל...

אבל ההגיון הישר שלי לא היה מאפשר לי לחבר כבל חשמל ממקור לא יודע לרכב של 250 אלף ש"ח

קנית רכב כל-כך יקר, תקנה כבל מקורי עם אחריות ושרות בארץ. חבל על הסיכון שיגרם לך נזק.

דעתי הצנועה

למה מקור לא ידוע? אלה כבלים שנמכרים באלפים ועשרות אלפים ברחבי העולם. לא הייתי קונה אותו אם לא הייתי מקבל תשובה ברורה שאין בעיה.

בכל אופן ירדתי מהרעיון, ואני משדרג את הכבל אצל חברה שמתמחה בכך בארץ (חברה שגם מייצרת כבלים כאלה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקור לא ידוע הכוונה היא גם אם יגרם נזק לא יהיה למי לבוא בטענות.

לדעתי ההחלטה שקיבלת לרכוש בארץ היא החלטה עדיפה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מטיף ו/או נכנס לכיס שלך כמובן, אבל באופן כללי תמוה בעיני שאנשים מוציאים מאות אלפי שקלים על מכונית, ואחר כך מתקמצנים על אביזר משלים, ועוד כזה חשוב כמו במקרה שלך - הרי קומבינה עלולה לקלקל את המכונית או מכלולי חשמל אחרים.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהוא הוציא המון כסף זה לא אומר שהוא רוצה לזרוק את הכסף שלו לפח על מוצר שהוא יכול להשיג יותר בזול.

מעניין מה יעשו לכבל שלו כדי להמיר אותו ל220V

מצאתי כמה מדריכים לשדרוג הכבל מ 110 ל 220.

הבעיה שאני לא יודע איזה סוג כבל יש לפותח האשכול אז אין טעם לצרף קישורים.

בוא נגיד ככה, במקרה הכי מסובך זה כמו להמיר מטען של סוללות של מקיטה.

950 נשמע לי מוגזם אבל אם יש מי שמשלם.

אני הייתי קונה כבל חדש שמתאים ל 220 מהחברה, כי אם יקרה לאוטו שלך משהו יאשימו את הכבל בוודאות.

ואני לא חושב שmemtech יקחו אחריות.

עריכה אחרונה על ידי ModChiP
לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אנשים חוזרים על זה שוב ושוב. אין כאן שום קומבינות. הכבלים המדוברים מאמאזון נמכרים בכמויות ועומדים בתקנים. השאלה אם הם יעבדו בארץ היא שאלה פשוטה בחשמל, ולא נסיון להנדס משהו מחדש.

לצורך העניין, שלושה מהנדסי חשמל אמרו לי שאין שום חשש בחיבור כבל כזה.

עוד משהו, הכבל לא באמת יכול לגרום נזק משמעותי לרכב. כל תפקיד הבקר שעל הכבל הוא להיות מתואם עם הרכב על מצב הטעינה, תקינות הארקה וכו'. למרות כל זאת, כאמור, רכשתי בארץ.

Modchip, העלות אכן גבוהה, אבל לטענת החברה מוחלף כל הבקר של הכבל, אז המחיר סביר. באמת יש הרבה מדריכים, אבל גם אם אמצא משהו מתאים לכבל שלי הוא יהיה הסבה ל240v אמריקאי, ואז חזרתי לשאלה המקורית בשרשור. כמו כן, אין כבל מקורי של bmw בארץ. הם בעצמם מפנים לרכישה בחברת צד שלישי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי קונה כבל חדש.

לא מוחלף הקבל אלא מוחלפים כמה חלקים שעולים 5 דולר.

אבל זה לא הבעיה.

אתה חושב שBMW לא יעשו לך בעיות אם יגלו שהמרת כבל של 110 וולט ל 220?

במחיר של חדש אתה מונע את האופציה להתנערות הזו.

ואתה יכול למכור את ה110 למישהו אחר.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אני לא חושב. פוטנציאל הנזק של הכבל למערכת החשמל של הרכב נמוך מאוד.

כמו שכתבתי, bmw בעצמם מפנים לחברות חיצוניות לאספקת מוצרי טעינה. אז במקום לקנות את הכבל קומפלט (שברוב המקרים החברה מייצרת בעצמה), יש חברה שמציעה להשתמש במה שניתן מהכבל המקורי ואת האלקטרוניקה עצמה להחליף. תמורת חסכון של כמעט אלפייה אני לא רואה סיבה לא ללכת על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...