Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני או סופר מיני? :/

shac
שימו לב! השרשור הזה בן 1993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר לא בטוח מה עדיף לנו ואשמח לחוות דעתכם בדגש על מחזיקי רכב מיני (פיקנטו, מיקרה, i10...)

התלבטתי פה בשרשור אחר על סוגי סופר מיני וספציפית על פג'ו 208 (2014, 1600 אוט' יד ראשונה מפרטי) יפהפייה ושמורה שהתלהבתי ממנה.

מאידך יש מצב שזאת החלטה לא חכמה כשהרכב מיועד ל:

90% נסיעות עירוניות קצרות

מדי פעם נסיעות ארוכות מהצפון למרכז/ירושלים. אחת לשבוע שבועיים במקסימום.

נהגת שהנאה מנהיגה לא מעניינת אותה אלא רק להגיע מנקודה א' לב'.

גר רחוק מהמרכז וצריך טיפולים וחלפים זמינים ומוסכניקים מביני עניין (פריפריה צפונית גליל עליון) ונראה לי שקיה ויונדאי יותר נפוצות בארצנו.

תקציב כ 30000 +-

זוג, ללא ילדים כרגע.

אולי יותר נכון לנו באותו ללכת על פיקנטו או i10?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה מתאר רכב מיני יעשה את העבודה, פיקנטו אופציה טובה אם כי צריכת דלק זה משהו שהיא פחות טובה בו.

עוד אופציה היא הספייס סטאר שתהיה חדשה מפיקנטו באותו המחיר,מוזמן לקרוא את הסיכום שלי:

https://www.carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/3152/סקירת-גולשים/מסכמים---4-שנים-עם-מיצובישי-ספייס-סטאר

Sent from my iPad using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על מיני, אני עם נסועה דומה למה שאתה מתאר ומסתדר מעולה עם ספארק, מכיוון שאני משער שידני לא בא בחשבון אז אין טעם לפרט על הרכב.

I10 ספייטאר וחברותיה יעשו עבודה טובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצד הצודק בבית הזכיר לי שייתכן ושנה הבאה נעבור מפה והצורך יהיה בינעירוני יותר.

להערכתי הולך עם הרבה אינטואיציה על 208 אוטומטית. מקווה שגם הנהגת תאהב.

(כמובן היא תבצע נסיעת ניסיון טרם רכישה).

אז המועמדת המובילה כרגע - מודל 2014, יד ראשונה מפרטי, 60000km, עברה בדיקה טוב, היסטוריית טיפולים יפה, ללא תאונות, ממגרש טרייד. אזור ה-35000 שקל, לאור נתוניה הטובים. יונדאי וקיה עולות הרבה יותר בשנתונים אלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה טובה לעומת המחיר, המנוע לא זריז כמו ה 1.2 וורבו אבל סך הכול עושה עבודה טובה.

צריכת דלק פחות הצד החזק.

חבר מחיק כזת בת 4 עם 79 אלף למעא משאבת מים שעתה רעש והוחלפה לא היו בעיות והוא מאוד מרוצה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה טובה לעומת המחיר, המנוע לא זריז כמו ה 1.2 וורבו אבל סך הכול עושה עבודה טובה.

צריכת דלק פחות הצד החזק.

חבר מחיק כזת בת 4 עם 79 אלף למעא משאבת מים שעתה רעש והוחלפה לא היו בעיות והוא מאוד מרוצה.

לגבי ה 1.2, ולמה נפסלה:

תיבה רובוטית לנהגת שרוצה רכב פשוט בלי צורך להסתגל, חווית נהיגה כמעט ידנית ושאר מרעין בישין לא רלוונטיים.

תיבה רובוטית כשהשימוש בעיקר עירוני - נראה לי היה מעצבן גם אותי.

נפח 1.2 לא טורבו בשנים אלו. טורבו הגיע אחר כך ואיתו המחיר ובנוסף עוד רכיב יקר ורגיש ברכב.

1.6 מגיעה אמנם עם גיר מיושן ה-Al4, אך מוכר וותיק גם במוסכים ואם תהיה בעיה יידעו כנראה לתקן. אמן שלא נזדקק.

מנוע חזק יותר עם 120 כ"ס.

הכל מחפירות תיאורטיות, אז מקווה שאפגוש אותם גם מתגשמות ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.6 לא באמת יותר חזק מ-1.2 טורבו. יש לך יותר הספק כביכול, אבל בזכות הטורבו ה-1.2 גם סוחב טוב יותר בזכות מומנט עדיף שמגיע מוקדם וגם צריכת הדלק עדיפה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.6 לא באמת יותר חזק מ-1.2 טורבו. יש לך יותר הספק כביכול, אבל בזכות הטורבו ה-1.2 גם סוחב טוב יותר בזכות מומנט עדיף שמגיע מוקדם וגם צריכת הדלק עדיפה.
העניין של מנוע 3 פעימות, מצמד חד כיווני והעובדה שרוב הנסיעות קצרות ועירוניות לא מטוץ את הכף מהגיר הרובוטי לאוטומט הרגיל לדעתך?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לך קצת סלט.

דבר ראשון, מנוע עם 3 צילינדרים וגיר רובוטי חד-מצמדי.

דבר שני, ל-208 יש 3 גרסאות שונות עם מנועי 1.2:

1. מנוע אטמוספרי וגיר ידני

2. מנוע אטמוספרי (כמו ב-1) וגיר רובוטי

3. מנוע מוגדש (טורבו) וגיר פלנטרי (אוטומטי "רגיל")

ההמלצה היא לגבי הגרסה השלישית, שהיא יקרה יותר. הגרסה הרובוטית חלשה ועם גיר פחות נעים מצד אחד, אבל חסכונית יותר בדלק מצד שני.

ד"א, למרות שאני מאוד אוהב את ה-208, אם אתה גר בפריפריה הרחוקה והנהגת המיועדת לא מתעניינת בתחום חוץ מלהגיע מ-א' ל-ב', הייתי חושב על רכב פשוט יותר, משהו בסגנון של הספייס סטאר שהציעו פה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן סלט במינוחים הטכניים המדויקים, אבל הבנת אותי

;)

לגבי הגרסאות - אם הבנתי נכון, מנוע טורבו שולב ברכב רק מ-2015 וכבר מעבר לתקציב שלי.

ומכיוון שהרכב לא בשבילי, אז גם ידני זה לא אופציה, נשארתי עם גרסת האטמוספרי+רובוטי משנת 2014 שעונה לתקציב של 30K ש"ח.

קצת חפירה על דגמים אחרים: אם הספייס-סטאר דומה ולו בקצת לאטראז', אז אין לי כוונה להתקרב אליה. נהגתי על אטראז' בעבודה, וכל מי שיש לו אותה מקלל את המנוע החלש. בכללי גם לפי שלל החפירות מהפורום בימים האחרונים, לא עפתי על הספייסטאר, נראית לי ספרטנית מדי. הפג'ו נראית (מבחוץ, ובהרגשתי גם מבפנים) טיפה פחות צעצוע.

ואכן בפריפריה בצפון, אבל יש סיכוי סביר שנעבור בשנה-שנתיים הקרובות למיקום שיצריך גם מהנהגת נסיעה יותר ארוכה ובינעירונית לעבודה. אני יודע שגם פיקנטו, מיקרה, i10 הן עדיין אופציה ורואה אותן בהמוניהן יחד איתי בכביש שש, אבל בתקציב שלנו, נראה לי שעדיפה ה-208 הקצת יותר 'רכב' מהמיני הקטנטנות. אגב, הן לא זולות במיוחד. אני רואה ביד-2 את מחירי הפיקנטו וסחטיין על שמירת הערך, אבל זה לא עושה לי חשק לקנות אחת אלא לחשוב איזה רכב יתן יותר value for money. בכל מקרה הרי שאני אמכור המחיר של הפיג'ו הזה יהיה ברצפה, את ירידת הערך הגדולה היא כבר עשתה אחרי שנתיים שלוש מרגע העלייה לכביש.

ועוד משהו שמסביר (לי) למה אני נמשך לסגור על ה-208: שקלול הנתונים שלה. לא משהו ספציפי שמנצח,אבל שילוב של: היסטוריית טיפולים, קילומטראז', יד ראשונה פרטית, מראה, וודאי גם מחיר, זה משהו שמצאתי רק בה. אם הייתה יונדאי i20 עם כל הפרטים שיש לי על הפג'ו, הייתי כנראה מעדיף אותה והולך 'על בטוח - כמו כולם', על קוריאנית פופולרית. ואני מעריך את הפופולאריות בהיבטי זמינות חלפים, תחרות ומחירים בין מוסכים, ובסוף גם מכירה. וזה דברים שיש הרבה פחות לפיג'ו. מקווה שאני לא טועה פה, כי הסטיגמות מספיק חזקות גם עליי עם כל החפירה הזאת, כל ענייני בעיות אמינות/חשמל/"הצרפתיות האלו", ושלל אמירות ישראליות מהאייטיז שמשליכות עלינו עד היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-208 הרבה יותר מוצלחת מהספייס סטאר, בכמה רמות. מצד שני, היא משמעותית פחות חסכונית, ומנוע ה-1.6 לא מזדקן לגמרי בכבוד.

אז אם אתה במרכז ויש לך כמה מוסכים טובים לבחור מהם זה לא כזה נורא. בפריפריה אני פחות מכיר.

כתבת מראש שהנהגת המיועדת מחפשת משהו שיביא אותה מ-א' ל-ב', ולא מעניין אותה הרבה מעבר. אם זה באמת המצב, יכול להיות שמבחינתה ההבדל פחות משמעותי, ועדיף לחפש את הרכב הנפוץ, האמין וחסכוני יותר.

באופן כללי אנחנו נוטים לקנות רכבים שיתאימו לנו, אם הנהג הוא מישהו אחר כדאי שהרכב יתאים לו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמרי עם הערתך האחרונה לגבי חיפוש רכב והתאמתו.. אבל זה לא שהנהגת נסעה על היונדאי או על הפג'ו ויש לה העדפה. למעשה היא בקושי נהגה בכלל בעשור וחצי האחרונים, ככה שמה שאני לא אביא יהיה בסדר איתה. אוקיי, אולי למעט גיר רובוטי שמצריך קצת הסתגלות וחדוות החלפת הילוכים מעת לעת, חדווה שממש אין לה. אם הייתי חושב על רכב בשבילי, הייתי לגמרי הולך על ה-1.2 הזאת עם הידיות הספורטיביות מאחורי ההגה.

התרשמתי שגם ה-i20 לא יותר מדי חסכונית בדלק. כנראה קצת יותר מהפג'ו 1.6 ולו בגלל הנפח מנוע, אבל עדיין - בתקציב שלי אני ממש מתקשה למצוא רכב אמין, מטופל טוב, בלי ק"מ גבוה, נראה סבבה בלי מעיכות ותיקונים, יד ראשונה-שנייה מפרטי, עם השם קיה או יונדאי מאחורה. בטח שלא מאזדה או טויוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדם ביו היונדאי לפיגו מבחינת צריכת דלק יהיו זניחים, אבל נוחות נסיעה תהיה ברמה מעל היונדאי.

אם אין לה ניסיון עם רכבים אחרים, למה שלא תתן לך לנסות את הספייס סטאר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדם ביו היונדאי לפיגו מבחינת צריכת דלק יהיו זניחים, אבל נוחות נסיעה תהיה ברמה מעל היונדאי.

אם אין לה ניסיון עם רכבים אחרים, למה שלא תתן לך לנסות את הספייס סטאר?

אין לי סיבה טובה מספיק. נראית לי חלשה, באחת שהייתי (נראה לי מודל 2012-2013) התחושה הייתה פלסטיקית, והרכב עצמו שראיתי כנראה לא היה במצב מספיק טוב. ראיתי את הסיכום שלך והתמונות (היפות), כנראה שהרכב חדש דנדש מסוכנות ומאובזר יפה, התחושה אחרת. אבל לא פוסל כלום כרגע (וזמן יש לנו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...