Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה רכבים ידניים אתם חושבים שנרכשו ב 2017? מעט מאוד

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 2421 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לכן קונים יפנית/קוריאנית עם גיר אוטומט פלנטרי חלק כמו חמאה. ההמונים לא טיפשים כמו שאתם מציגים אותם.

אותי עניין בזמנו צריכת הדלק.

אני למדתי את הלקח שלי.

הייתי בטוח שתיבה דו מצמדית, היא מאד נוחה לשימוש. מעולם לא נהגתי על רכב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

גם רובוטי דו מצמדי הוא סיוט בפקקים ומתנהג על הפנים.

לא מסכים. בפעמים שנקלעתי לפקק עם הגולף התיבה התנהגה בצורה סבירה. מכניסים את התיבה למצב ספורט כדי להישאר בראשון-שני וזוחלים.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר שלך דנדש(אם אני לא טועה) ועוד עם 0 שחיקה לקלאצ'ים - תן לו להתעייף קצת ותחזור עם תובנות, היה לי איביזה עם DSG ו60 אלף קילומטר(אחרי תיקון בגיר שבוצע ב37 אלף) וגם הקליאו עם הקילומטרז מתחילים להרגיש את החוסר נוחות בנסיעה בפקק(עם 16 אלף).

אחרי נסיעה ארוכה באופן קיצוני(שעה-שעה וחצי) בפקקים ותנועה עירונית צפופה העסק מתחמם והתגובות גם נהיות גסות בהתאם - אישית? תן לי ידני בפקק בכל יום על גבי רובוטי כפול מצמדי.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא מבין את הנתון כנראה לא גר ו\או עובד במרכז ונוסע בשעות העומס.

אמנם לנהוג על ידני זה מהנה, אבל במרכז לא בדיוק נוהגים אלא יותר זוחלים/מתגלגלים תוך כדי ריקודי קלאץ גז ברקס.

לא גר במרכז אבל כן מטייל בשעות העומס בציר מוריה בחיפה בדרך לעבודה, אם יודעים לנהוג בצורה טובה ולא להדבק לרכב שלפניך כל רגע אלא לנסוע לאט ובמרחק סביר ממנו, אפשר להגיע למצב שבפקק של 3 ק"מ בעליה לקראת רמזור אתה נוגע בקלאץ' אולי פעמיים שלוש..

אבל בארץ כולם אוהבים לנהוג כמו קרטינג גז להדבק לרכב לפניך עד כדי 20 ס"מ וברקס. פלא שיש מלא תאונות מטופשות..

שורה תחתונה אפשרי לנהוג גם בפקקים עם ידני אם אתה קצת שם לב ומרחק סביר.

אצלי לפחות אפשר בראשון לזחול ב 8 קמ"ש בטורים סרק בהילוך משולב. זה נותן עבודה ברוב הפקקים אם שומרים טיפה מרחק 2 מ' מהרכב לפניך

עריכה אחרונה על ידי yehonatankapara
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם ה208GTI הידנית שהייתה לי עשיתי את ציר דרום תל אביב-הרצליה פיתוח 2-3 פעמים בשבוע הלוך חזור, שלא לדבר נסיעות לפתח תקווה בשעות העומס ונסיעות בתוך רוטשילד בשעות אחר"צ - עושה אותן עכשיו עם הקליאו כפולת המצמדים ועשיתי אותן עם האיביזה כפולת המצמדים, היה לי הרבה! יותר נוח לעשות אותם על ידני מאשר על כפולת מצמדים - גם המשחקים עם הגיר מעבירים את הזמן בפקק וגם אני עושה את זה יותר טוב ממנה פשוט.

הכפול מצמדים רועד,חובט, מעלה ומוריד הילוכים שלא לצורך מתחמם ונותן את התחושה שאני פשוט הורס אותו בנסיעה שגרתית, אני ידעתי הרבה יותר טוב ממנו מה לעשות בלי כל הדרמות עם גיר ידני.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע ידני ב-2017 זה כמו להגיד לחזור אחורה כדי לבחוש בעזרת מקצפה להכנת עוגה במקום כשיש מיקסר אוטומטי שמקציף במקומנו, יאללה תתקדמו..

עריכה אחרונה על ידי mikish99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע ידני ב-2017 זה כמו להגיד לחזור אחורה כדי לבחוש בעזרת מקצפה להכנת עוגה במקום כשיש מיקסר אוטומטי שמקציף במקומנו, יאללה תתקדמו..

ללכת ב-2017 זה כמו להגיד לחזור אחורה כדי לזוז ממקום למקום במקום כשיש כסא גלגלים אוטומטי שמזיז במקומנו, יאללה תתקדם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לקרוא עמודים קודמים ובמיוחד את ההודעה שלי.

עלייך להבין שיש מספר אוכלוסיות ומספר דרישות לכל אוכלוסיה.

ברור לך שאוכלוסיית חובבי הידני יש לה את המשתנים שלה ואוכלוסיית האוטומט יש לה את המשתנים שלה, כן?

אינך יכול לחוות דעה או להיות חלק מדעה כאשר את פוסל דעה או מעשים של אחרים מבלי להציב עצמך בנקודה שלהם.

גם אם הצבת את עצמך במקומם, עלייך להגיע למסקנות מדוע ראו כי טוב בידני ומדוע אנשי האוטומט, ראו כי טוב באוטומט.

אכן, עדיין בשנים אלו עם פיתוח התיבות השונות (ויש לא מעט סוגים), חלקן טובות יותר חלקן פחות וחלקן אף, מעולות.

ייקחו עוד מספר שנים טובות עד אשר תופיע תיבה עדיפה אך לכל סגנון נהיגה, יש את סגנון התיבה שלה ולא תמיד, ניתן לשער או לסמוך כי הרוכש, יבין מה הוא קונה ולאחר מכן - שומעים על כל הבעיות שיש להן.

בנוסף, עלייך להבין כי ישנה מגמה חריפה של חסכון בדלק, נתוני שיווק ופרמטרים רבים שהיצרנים עם כל הכבוד, ממש לא חושבים עליינו או על הפקקים שלנו ובמודע, יודעים כי התיבות לא מצטיינות כלל בפעולות מסויימות (זחילה, פקקים , סביבה עירונית ועוד).

הכל למען החסכון הקטן והצגת פרמטרים כאלו ואחרים והצלחה במכירת הרכב, בשוק מסויים.

בסופו של יום, יהיה עליינו להמתין שנים ולא מעט, להבנת שוק התיבות, אמינותן ואילו תיבות הן המתאימות ביותר.

אגלה לך טיפ כי מרבית היצרנים בחרו להחליף את התיבות כפולות המצמדים בתיבות פלנטריות עם 8 הילוכים ואף יותר משיקולים כאלו ואחרים - תיבות כפולות מצמדים, גם הרטובות יש בהן חסרונות מעצם סוג התפעול שלהן (ברטובות זה שמן שמזדהם מהר) שפשוט גורם ליצרנים להעדיף תיבות אחרות, לעתה עתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגוגל תוכל למצוא מאמרים ומידע טכני מורחב מאוד, אין טעם להמתין למישהו שיגיב לך כאן בפורום בקצרה או במידע חסר.

ל CVT (תיבה רציפה) יש חסרונות משלה ולגיר רובוטי חד מצמדי יש יתרונות משלו, קרא עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2421 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...