Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה רכבים ידניים אתם חושבים שנרכשו ב 2017? מעט מאוד

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 2422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם אני נמנע עם הגזע הנכחד של אוהבי "הדוושה השלישית" ואותי מטרידה העובדה שהיצע הרכבים שוצעים עם אופציה ידנית פשוט מגוחכת

התעניינתי בגולף 150 ידנית לפני שהחלפתי את הקודמת שלי (פולו ידנית 2011 שנמכרה אגב תוך פחות מ-24 שעות ומעל המחירון)

לא עזרו התחנונים שלי ופשוט אמרו שאין מצב ולכן "התפשרתי" והזמנתי את הליאון FR 1.4

לא מזמן פרסמו ש-BMW יתנו את האופציה להזמין כמעט כל רכב עם גיר ידני אז כשיגיע הזמן להחלפה ככל הנראה אשקול לעבור למתחרות מבוואריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הגיר הידני, כמו הרבה טכנולוגיות אחרות, נמצא בסוף ימיו וכרגע משמש רק במקרים מיוחדים כמו רכבי ספורט או רכבים זולים במיוחד.

חבל אבל זה מה יש.

איך הגעת לזה ? ממש לא נכון.

מי באירופה נוהג על אוטומטי - נכים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוציפר, מאיפה השגת את הנתונים האלה ? (לא מפקפק באמינותם - באמת מתעניין).

אני גם נמנה עם אוהבי הידניות ויש ברשותי סופר מיני ספורטיבית.

אבל..

עשיתי פעם טעות רצינית ואיני זוכר למה אבל גמלה החלטה בליבי לנסוע לת"א ב7 וחצי בבוקר מאזור מודיעין בסופר-מיני הידנית שלי.

קצת אחרי נתב"ג כמדומני התחיל "גודש תנועה".

מבט לכיוון ידית ההילוכים, נשיפה קטנה, סינון "באסה, אבל לא נורא" והתחלתי להוריד הילוכים ולהכין את רגל שמאל.

כשסיימתי להתשלב בנתיבי איילון (באזור 8 וחצי בבוקר), נזרקו לחלל הרכב יותר קללות "motherfucker" מסרט של סמואל ל.ג'קסון בגנות הגיר הידני.

כולנו מכירים את הסבל, התסכול, הייאוש, הרצון לחתוך ורידים ותהייה פילוסופית על סיבת קיומנו בייקום בזמן מצב של נסיעה בפקק וביצוע התרגולת החוזרת של-"קלאץ'-הורדה לראשון-זחילה-"איזה יופי משתחרר הפקק"-האצה-קלאץ'-הילוך שני-בלימה-"כוסאומו עם הפקקים האלה"-קלאץ'-ראשון-זחילה-עצירה" וחוזר חלילה.

למרות הנ"ל, ידנית כמובן לא תהייה "דיל ברייקר" וסיבה לפסילה, אבל אני מניח שעקב העובדה שאזור מודיעין\שילת\מודיעין עילית נהיה מאוד פקוק בשנים האחרונות ויווצר תרחיש שבו אצטרך להחליף את הרכב ואאלץ להתפשר על משהו שאינו ספורטיבית - כנראה אפזול לכיוון אוטומטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא נכון.

בגרמניה למשל, 50% מכוניות נמכרות עם תיבה אוטומטית, והמספר עולה משנה לשנה.

בניגוד לעבר, התיבות האוטומטיות החדשות (פלנטריות ודו מצמדיות) אינן פוגעות לא בביצועים ולא בצריכת הדלק.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר לא נכון קרוב לעשור. גם באירופה הרוב קונים אוטומט.

ב-7 השנים שיש לי רישיון נהגתי רק על רכבים ידניים. לפני קצת מעל חצי שנה רכשתי רכב עם גיר אוטומט 6 הילוכים פלנטרי ומבחינת נוחות מדובר בהבדל של יום ולילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהרוב למד על בשרו איך זה להתקע עם רכב שאין לו שוק ובנוסף לכל הצרות יש לו גיר רגיל. מקווה שהמספר הקטן הזה מגלם את הרכבים הספורטיביים.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

לא יודע על מה אתה מדבר, לרכבים ידניים יש ביקוש תמיד, ולהפך, ככל שיעלו פחות רכבים לכביש, כך הם ימכרו במהירות גבוהה יותר כמשומשים.

אני אנהג ברכב ידני עד שיכרתו לי את הרגל או שייפסק הייצור, הקודם מביניהם, ט.ל.ח.

קראתי את כל התגובות פה שטוענות 'ידני - פקקים :(' וכו',

לא יודע על מה מדובר, מי שנוהג בידני באופן קבוע ומיומן, בכלל לא מרגיש את העברות ההילוכים ויודע לגלוש בפקק עם העברות מינימליות , אני באופן אישי מעביר לראשון שני או שלישי וגולש עם הקלאץ בהתאם לתנועה, שומר רווח מהרכב לפניי ונאלץ לבלום ולהעביר הילוך לעיתים רחוקות (כל כמה דקות).

מי שלא יודע לנהוג כך , נו מילא... קנה אוטומאטית.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה, אני והוא ננהג ברגיל, אבל כמה כבר יש כמונו? אנחנו המיעוט כאן. וגם מי שמתכוון לשלב הנאה ונהיגה, לא פוזל לכיוון רכבים 1 ליטר. מנסיון אישי, נשים מעדיפות אוטומט ואין להזניח את כוח הקניה שלהן (או של בעליהן..) וגם אם אתם כולכם אשפי מכירות ויכולים למכור קרח לאסקימוסים, עדיין לא תוכלו לשכנע אותי שהשוק של רכבים זולים ידניים חזק יותר מאוטומטיים.

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על מה אתה מדבר, לרכבים ידניים יש ביקוש תמיד, ולהפך, ככל שיעלו פחות רכבים לכביש, כך הם ימכרו במהירות גבוהה יותר כמשומשים.

אני אנהג ברכב ידני עד שיכרתו לי את הרגל או שייפסק הייצור, הקודם מביניהם, ט.ל.ח.

קראתי את כל התגובות פה שטוענות 'ידני - פקקים :(' וכו',

לא יודע על מה מדובר, מי שנוהג בידני באופן קבוע ומיומן, בכלל לא מרגיש את העברות ההילוכים ויודע לגלוש בפקק עם העברות מינימליות , אני באופן אישי מעביר לראשון שני או שלישי וגולש עם הקלאץ בהתאם לתנועה, שומר רווח מהרכב לפניי ונאלץ לבלום ולהעביר הילוך לעיתים רחוקות (כל כמה דקות).

מי שלא יודע לנהוג כך , נו מילא... קנה אוטומאטית.

מחזק ומסכים עם כל מילה ! מי שמבין ומרגיש את הרכב לא יבכה על פקקים, הרי זה כל הכייף לשלוט ברכב ולא להפך !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היחידה שקניתי אוטומט זה בגלל שהידניים הרגילים באים כמכוניות פח עם מעט אבזור וחלשות (במקרה של פיג'ו, מנוע 82 אטמוספרי עם 5 הילוכים לעומת 6 הילוכים 110 כ"ס טורבו באוטומט, אבל אצל כל יבואן זה ככה. חשבתי שהסיאט איביזה 150 כ"ס תביא בשורה אבל המחיר שלה מטומטם לגמרי). אני גם נוסע בפקקים בבוקר ועדין, אם יש משהו שאני תמיד מתבאס עליו זה שהרכב לא טורבו ידני עם 6 הילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה, אני והוא ננהג ברגיל, אבל כמה כבר יש כמונו? אנחנו המיעוט כאן. וגם מי שמתכוון לשלב הנאה ונהיגה, לא פוזל לכיוון רכבים 1 ליטר. מנסיון אישי, נשים מעדיפות אוטומט ואין להזניח את כוח הקניה שלהן (או של בעליהן..) וגם אם אתם כולכם אשפי מכירות ויכולים למכור קרח לאסקימוסים, עדיין לא תוכלו לשכנע אותי שהשוק של רכבים זולים ידניים חזק יותר מאוטומטיים.

אתה יודע כמה רכבים חדשים שהיו בעבר עם גיר ידני, והיום רק רובוטיים או אוטומאטיים, היו יכולים להיות עבורי שיקול קניה?

הרכב שלי הוא הדגם מנהלים הקוריאני האחרון ששווק עם גיר ידני, ולא תגיד שהגירים נתקעו בעבר, ב3 עשורים עברו מגירים של 4 הילוכים ויחסי העברה נוראיים לגירי 6 כמעט כסטנדרט, וברכבי פאר גם יותר מזה.

פשוט מאוד במדינתו היבואנים מתוך שיקולים כלכליים לא מוכרים דגמים רצויים עם גירים ידניים, ואלו שכן נמכרים נמכרים בלי איבזור, למה העובדה שיש לי דוושה שלישית מונעת ממני להתפנק עם בקרת שיוט בנסיעה לאילת, או סתם לקבל אפילו כל מיני שטויות קטנות באבזור? וכן אני מוכן לשלם על זה יותר בקניה.

כרגע ממה שאנע רואה האופציות הבאות כמשומשת שיהיו לי הן רק מקונצרן ואג מאחר ורוב היצרנים כבר לא מעלים משפחתיות ומעלה עם גירים ידניים, שלא נדבר חס ושלום על מנועי דיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע כמה רכבים חדשים שהיו בעבר עם גיר ידני, והיום רק רובוטיים או אוטומאטיים, היו יכולים להיות עבורי שיקול קניה?

הרכב שלי הוא הדגם מנהלים הקוריאני האחרון ששווק עם גיר ידני, ולא תגיד שהגירים נתקעו בעבר, ב3 עשורים עברו מגירים של 4 הילוכים ויחסי העברה נוראיים לגירי 6 כמעט כסטנדרט, וברכבי פאר גם יותר מזה.

פשוט מאוד במדינתו היבואנים מתוך שיקולים כלכליים לא מוכרים דגמים רצויים עם גירים ידניים, ואלו שכן נמכרים נמכרים בלי איבזור, למה העובדה שיש לי דוושה שלישית מונעת ממני להתפנק עם בקרת שיוט בנסיעה לאילת, או סתם לקבל אפילו כל מיני שטויות קטנות באבזור? וכן אני מוכן לשלם על זה יותר בקניה.

כרגע ממה שאנע רואה האופציות הבאות כמשומשת שיהיו לי הן רק מקונצרן ואג מאחר ורוב היצרנים כבר לא מעלים משפחתיות ומעלה עם גירים ידניים, שלא נדבר חס ושלום על מנועי דיזל.

גם FCA מביאים לפה מכוניות ידניות, בין אם זה ג'ולייטה, 500X דיזל או טיפו. בחלק מהאחרונות אתה תמצא לא רק בקרת שיוט אלא אפילו כזו אדפטיבית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם FCA מביאים לפה מכוניות ידניות, בין אם זה ג'ולייטה, 500X דיזל או טיפו. בחלק מהאחרונות אתה תמצא לא רק בקרת שיוט אלא אפילו כזו אדפטיבית...
כן אבל אלו לא רכבים שאני אישית מתחבר אליהם, ואני בטוח שרבים אחרים. לא כיף "להאנס" לקנות רכב מסוים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...