Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - אלפא רומיאו ג'וליה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2511 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כולם (כולל אני) כותבים על פאולים כאלה ואחרים, ומסכמים אותם בזה שהם לא דיל ברייקרים, או במילה אחרת הם נסלחים. אבל חשוב לזכור שמשהו שהוא לא דיל ברייקר אצל האחד בהחלט יכול להיות דיל ברייקר אצל האחר.

יש כאלה שלא יהיו מוכנים לחיות עם מזגן לא מספיק מקרר ביולי-אוגוסט (ובינינו זה לא באמת חום יולי-אוגוסט אלא יותר יוני-אוקטובר לפחות...), או אחרים שלא יהיו מוכנים לחיות עם איכות שהיא לא לגמרי ברמה של מכונית פרמיום אמיתית, ואחרים שפעולת הגיר הלא נעימה במהירויות עירוניות נמוכות זה דיל ברייקר עבורם וכו...

קשה שלא להגיע למסקנה שמה שהרכב הזה מציע הוא פאן ברמות מאוד גבוהות לחובבי נהיגה שמחפשים מכונית שהיא גם מהנה וגם פרקטית, אבל היא לא בולטת במיוחד בשום אספקט אחר (לא להרוג אותי בבקשה...) והשאלה היא האם זה מספיק כדי לקנות את ליבם של חובבי הגרמניות לדוגמא, או שהרכב ימכר בעיקר לחובבי המותג.

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 362
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נחיה ונראה,

אני מהמר שהרכב יפרוץ את מחסום 'חובבי המותג' ויצליח להגיע לעוד קהלים - שכן הוא מהווה אלטרנטיבה ראויה ביותר, במחיר הגיוני (לא זול - אבל הגיוני עבור התמורה כשמשווים ראש בראש מול רוב המתחרות).

אם בנוסף הג'וליה תוכיח את עצמה כרכב אמין, ובשילוב עם הסטלביו, קיים סיכוי שהמותג יצליח לעלות על דרך המלך ולצמוח. צריך לזכור שהמטרה בתכלס לא צריכה להיות 'אלפא עוקפת את במו' (לא יקרה, הלאה), אלא אלפא רלוונטית בעולם בו יש במו.

ואחרי הזמן שלי במחיצת הג'וליה, אני מאמין שהיא... איך אומרים בעגה המקצועית: רלוונטית אחושרלולה.

(נ.ב. מי שעוקב אחר עיתונות הרכב הבינ"ל יגלה שגם הם מסכימים, אבל נצטרך להמתין שנה/תיים לנתוני מכירות בשביל לדעת האם אכן יש דברים בגו)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה שלא להגיע למסקנה שמה שהרכב הזה מציע הוא פאן ברמות מאוד גבוהות לחובבי נהיגה שמחפשים מכונית שהיא גם מהנה וגם פרקטית, אבל היא לא בולטת במיוחד בשום אספקט אחר (לא להרוג אותי בבקשה...) והשאלה היא האם זה מספיק כדי לקנות את ליבם של חובבי הגרמניות לדוגמא, או שהרכב ימכר בעיקר לחובבי המותג.

עם זה אני מסכים. מה גם שבגירסת הבסיס היא לא מספיק חזקה כדי שמישהו שהוא חובב נהיגה אמיתי יקנה דווקא אותה.

נוסיף לכל זה מוניטין אמינות לא בשמיים ושנתיים אחריות בלבד ונגיע למסקנה שכתבתי בתחילת השרשור, מי שיקנה אותה זה חובבי המותג ונשים של עשירים שאוהבות את הצורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, כאילו מנסים לדחוף אותך בכוח לסוכנויות אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אם זה נשמע עד כה לא מלהיב - זה כי עבורי זה לא מלהיב. בעיני אין בכלל השוואה בFUN FACTOR בין הג'וליה הזו לבין הג'ולייטה שלי (ו/או כל הוטהאצ' אחרת שחוויתי), שזה דבר לגיטימי לחלוטין שכן מדובר בסגמנטים שונים - אבל ללב זה לא באמת משנה. כן, יש לה הנעה אחורית. לא, בעיני זה לא כיפר על העדר הכוח וההפרש במידות. יצא לי לנהוג על הנע(א)ות אחוריות שלגמרי עשו לי את זה, וואלה כאן זה לא בא לידי ביטוי. אני מאמין שנהג טוב ממני היה יודע לנצל את ההנעה בצורה עדיפה, ובאותה נשימה מאמין שנהגי-על אינם קהל הלקוחות הייעודי של הרכב הזה ולכן הסיפורים האלו בעיני הם בגדר אנקדוטה חביבה ותו לא.

אבל, וזה חתיכת אבל גדול - היות ואני חושב שכל הסיפור הזה על FUN FACTOR וכו' לא רלוונטי בכלל לרוכש הפוטנציאלי של ג'וליה, כל הטרוניות לעיל לא באמת מחזיקות יותר מדי שמן בלמים.

אמנם מיעוט הרוכשים יתן לזה משקל, אבל לא מעט אנשים צריכים ורוצים גם וגם.

אני למשל ומהמר שגם RK, אם האוטו הזה לא היה נוסע כמו שהוא נוסע, לא היינו חושבים עליו בתור מועמדת בכלל.

גם את ה-159 קנו חובבי נהיגה, גם בלי תכונות ספורטיביות מובהקות (ופחות מהג'וליה).

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, כמובן. הניסוח שלי לקה בחסר: הכוונה היתה עבור הרוכש הפוטנציאלי הממוצע של הג'וליה, או אולי יותר נכון לומר - הרוכש הפוטנציאלי הממוצע בסגמנט הפרמיום סדאן.

אין לי ספק שהיתרון הדינאמי שלה יעזור לה מול חובבי הנהיגה שצריכים גם פרקטיות ומעוניינים באלמנטים אבזור ותחושה של רכב פרמיום, ועם זאת חושב שעם "חובבי הנהיגה ש..." בלבד לא הולכים למשקיעים P:

האיכויות האחרות שלה, לדעתי, יהיו מה ש(בשאיפה)ימכור מספיק רכבים בשביל 'להציל את אלפא'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה בדיוק העניין. חוץ מהאספקטים שיחד מהווים את היתרון הדינמי שלה (שאני בהחלט מעריך), איזה עוד איכויות יש לה שאין למתחרות שלה, או שהן לא עושות יותר טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יצא לעשות סיבוב על הג'וליה בשעת לילה מאוחרת בכבישים ה'נכונים', אז אין לי מושג לגבי האינטריור והפיצ'רים - פשוט לא היה לי זמן להתעמק, והיה חשוך.. התרכזתי בנהיגה נטו.

אז אני לא רוצה לחזור על כל הסופרטליבים שניתנו להתנהגות - מסכים עם הקו הכללי, הג'וליה מאד מהנה לנהיגה ומאפשרת לנהוג אותה מהר ובביטחון אחרי כמעט אפס זמן הכרות. הגיר מגיב יפה במצב ידני שבו נהגתי כל הזמן.

המנוע על הנייר רק 200 כ"ס אבל הרכב מרגיש חזק ומושך יפה. לשם השוואה בפוקוס שלי יש 180-200 כ"ס, והג'וליה הרגישה לי משמעותית חזקה יותר. הבלמים שרדו יפה בנהיגה חזקה לאורך זמן, למרות שעישנו קצת בסוף הסשן והורגשה דעיכה מסויימת בעוצמה - בהחלט עמדו בגבורה יותר מהרבה רכבים אחרים שנהגתי באותה צורה.

דבר אחד שהטריף אותי כל הנסיעה - בכל בלימה לפני כניסה לסיבוב, שמטבע הדברים הייתה קצת אגרסיבית אבל במסגרת המקובל בנהיגה כזאת (בלי כניסה של ABS) - נדלקו 4 מהבהבים והושמעו צפצופים מלחיצים. זה ממש לא סביר בעיניי, לא מבין איך אף אחד לא התלונן על זה עד עכשיו. זה כמו לנהוג עם אישתך לידך ולקבל ממנה צעקות בכל פעם שאתה קצת מלחיץ אותה.. לא לעניין ברכב עם יומרות ספורטיביות.

לגבי המזגן - לא יצא לי לחוות, אבל אם אכן הוא לא מספיק לקירור אפקטיבי בימי הקיץ - אז זה בהחלט דיל ברייקר בעיניי. כמה שהרכב יהיה מהנה לנהיגה, אם בסוף אני מזיע כשאני נוהג ביום יום - זה לא שווה את זה.

במחיר הנוכחי שלה אני לא רואה את עצמי שוקל רכישה, אבל כיד שנייה בעוד שנתיים, בהנחה ולא יהיו בעיות אמינות והמזגן יעבוד מספיק טוב, בהחלט אופציה מעולה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שכיד שניה היא תהווה קניה ראויה מאוד, אלא אם כן תפתיע ותשמור על ערכה טוב מהצפוי.

אגב, אני בסה״כ מסכים לגבי המנוע. מצד אחד אין ספק שהיא יכולה להתמודד עם הרבה הרבה יותר כוח, ומצד שני דווקא בגלל הקלילות שלה, המנוע לא מרגיש חסר נשימה אלא רק במהירויות מאוד לא חוקיות בעליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, כאילו מנסים לדחוף אותך בכוח לסוכנויות אחרות.

נכון, ושנתיים אחריות זה די דיל ברייקר בעיני הרבה מאוד אנשים לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקריאה של חוות דעתכם, אני מסיק בזהירות, שהבעיה הכי גדולה של הג'וליה היא שהיתרונות הרבים של התלתן על פני המתחרות שלה לא חלחלו מספיק למטה בגרסאות שיש בארץ. אני כותב בארץ, כי אני לא יודע מה קורה בגרסאות הבסיס בחו"ל.

יש כאן מישהו שנהג בתלתן? אשמח לשמוע התרשמות אישית. בפרטי אם לא בא לכם לעיניי כל.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד עניין קטן ברשותכם.

האלפא אוטו 'מרמה', כמה פעמים נסיתי להעריך את מהירות הרכב ואחרי שהבטתי במד המהירות גיליתי הערכת יתר של 20-30 קמ'ש.

כלומר, המהירות בפועל הייתה נמוכה ממה שהיה נדמה לי ולא הייתי היחידי שנפל לטעות הזו.

מכאן שחלק מתחושות המהירות והספורטיביות שחוו חלק מהבוחנים מקורן באשליה שהרכב נוסע מהר ממה שהיה נדמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה אוטו, באמת. נראה טוב, מרגיש טוב, נוסע טוב.

הג'וליה כ"ג'וליה" - כלומר כמכלול, אולי באמת רלוונטית בעולם בו יש ב.מ.וו, אבל הגרסה המדוברת, בעולם בו יש ב.מ.וו 330e, פשוט לא מצליחה להיות אטרקטיבית מספיק.

האם אני הייתי קונה אחת? אם הקטגוריה הזאת הייתה היחידה בעולם, יש מצב שכן - למרות שאני מעדיף את השקט, הנינוחות והשלווה (אני לא מאמין שאני אומר את זה) של הלקסוס IS או את הפאר המשתפך של ה-C קלאס, אבל אם הייתי באמת צריך להוציא את הארנק, יש מצב ה"נשמה" (לא מנומס להגיד "פאק", ועוד ברבים, בפריים טיים) של הג'וליה הייתה גוררת אותי לכיוון שלה.

ואז הייתי קולט שיש לה רק שנתיים אחריות, מתפוצץ מצחוק והולך לקנות ב.מ.וו. כי עם כל הכבוד, אלפא עם שנתיים אחריות?

giphy.gif

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה בדיוק העניין. חוץ מהאספקטים שיחד מהווים את היתרון הדינמי שלה (שאני בהחלט מעריך), איזה עוד איכויות יש לה שאין למתחרות שלה, או שהן לא עושות יותר טוב?

מעבר לניהוג -

עיצוב פנים וחוץ (סובייקטיבי, כמובן) זה אחד הפרמטרים החשובים לרכב בסגמנט הזה.

מיתוג שחלק מהאנשים יעדיפו.

איכות ואבזור שלדעתי לא נופלים (או לכל הפחות - לא מתרסקים) אל מול התחרות - אבל הדעות בנושא הזה חלוקות.

על אמינות אי אפשר לדבר עדיין, והאחריות שלה בעוכריה.

מעבר לזה, למה בדיוק אתה מצפה...? כמו שכבר אמרתי, היא לא צריכה להיות מס'1, היא צריכה להיות רלוונטית.

הרושם שלי הוא שהג'וליה רלוונטית לגמרי, וכבר הסברתי למה. למיטב הבנת הנקרא שלי, רוב החבר'ה שנהגו אמנם התחברו יותר/פחות אבל כן מסכימים שהיא רלוונטית בהינתן השוק הנוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2511 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...