Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג קליפרים לסובארו B4 SPEC-B

goose
שימו לב! השרשור הזה בן 3505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם ,ברשותי סובארו LEGACY SPEC-B וברצוני לשדרג את מערכת הבלימה(קליפרים) הבנתי שקליפרים של סובארו STI יתאימו.

רציתי לקבל עוד חו"ד של מי שמבין. בהיבט של ההתאמה ושל עוצמת הבלימה.

fly low drive fast

zx volcane- c4 vts-B4 spec b -Leon fr-Bmw e46 330i-Mustang gt 4.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

שים לב ששילוב שאתה מציע איננו מאושר/מומלץ.

לא שינוי מקוריות הרכב מפס היצור של היצרן ובטח לא במערכת בטיחות.

תודה,

אייל :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקשר ל TIGMOTORSPORT ותדבר אם בחור בשם אילן או ערן,נמצאים בחולון ויוכלו לעזור.

אם יש לך אפשרות קרובה,תן קפיצה.

נראה לי רעיון מטורף לטובה כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, מדוע שינוי שכזה איננו מומלץ, מעבר לאספקט החוקיות?

אגב, בחול, הוצעה גרסת STI לדגמי הלגאסי/B4:

http://www.autoblog.com/2006/08/09/subary-legacy-sti-package-introduced-in-japan/

ואם אכן אין שינוי בשאר הדברים שציינו פה (שלהם צריך להוסיף את מימדי הקאליפר עצמו מבחינת מרווחים, תושבות של הקאליפר לנאבה וכו), ואתה צריך רק את הקאליפר והדיסק אני מאמין שזה יהיה שדרוג משמעותי.

אבל השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך האם השינוי הנ"ל נדרש? לפני ההחלפה עצמה הייתי בודק אופציות לצמיגים דביקים יותר, צינורות בלימה שזורה, דיסק בלימה איכותי יותר, רפידות בלימה טובות יותר - ורק אחרי שתמצה את אלו ועדיין תרגיש חוסר בבלימה, רק אז ורק אז תשדרג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב .בואו נתחיל ואכן אמרתי למי שמבין ויודע. לגבי הרכב מי שמכיר זה הspec b ,אצלי ברכב הכל מקורי כך שצנורות פלדה בהתחשב שהכל מקורי מצלחות בילום וכלה ברפידות מקורי! ועדיין מי שמכיר ברכב הזה ששוקל לא מעט .אין את הנשיכה של הבלמים שקיימים ברכבים אחרים בסדג כזה לדוגמת sti ,בכל מקרה חשבתי על פרוייקט של קיט sti שלם ..

fly low drive fast

zx volcane- c4 vts-B4 spec b -Leon fr-Bmw e46 330i-Mustang gt 4.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, מדוע שינוי שכזה איננו מומלץ, מעבר לאספקט החוקיות?

אגב, בחול, הוצעה גרסת STI לדגמי הלגאסי/B4:

http://www.autoblog.com/2006/08/09/subary-legacy-sti-package-introduced-in-japan/

ואם אכן אין שינוי בשאר הדברים שציינו פה (שלהם צריך להוסיף את מימדי הקאליפר עצמו מבחינת מרווחים, תושבות של הקאליפר לנאבה וכו), ואתה צריך רק את הקאליפר והדיסק אני מאמין שזה יהיה שדרוג משמעותי.

אבל השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך האם השינוי הנ"ל נדרש? לפני ההחלפה עצמה הייתי בודק אופציות לצמיגים דביקים יותר, צינורות בלימה שזורה, דיסק בלימה איכותי יותר, רפידות בלימה טובות יותר - ורק אחרי שתמצה את אלו ועדיין תרגיש חוסר בבלימה, רק אז ורק אז תשדרג.

רק אז ? יענו אחרי שהוא השקיע מעל אלפייה בדיסקים ורפידות הוא יזרוק את הכסף בשביל להתחיל מחדש עם חלקים שונים ?

זה לא שיפור של מאה שקל שאפשר להתחרט מבלי לקחת בחשבון עלויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, רק אז.

מצד שני אתה צודק, עדיף להביא סט בלימה של STI שיעלה בערך פי 3 מאותה אלפייה וקצת, להשבית את הרכב לכמה ימים כדי להכין מתאמים (במקרה וזה לא ישב אחד לאחד), ולחיות בחשש תמידי מבדיקה טכנית מעמיקה.

אבל לענינו של הבחור, זה אוליי יעזור לך:

326x30mm (5x100)

326x30mm (5x114.3)

STi rotor that goes with the 4-piston Brembo calipers. There are two rotors, the 04 has a 5x100mm hub bolt pattern, 05+ uses 5x114.3. The calipers all mount the same way so you can attach front Brembos to other Subarus without trouble. There were some changes to the caliper over the years that involved some sort of stiffening, so from what I can tell an 07 caliper would be slightly better than an 04.

Applications:

04+ STi

לקוח מהאתר:http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1265631

עריכה אחרונה על ידי yuraskor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהכרות אישית של הSTI הבלמים שלה לא יספקו לך עצירה בהרבה יותר טובה מהקיים.

כן ,העצירה יותר נשלטת ויותר מאפשרת רגש ולא נקודתית זה הצד החזק שלה.

אבל אים אתה מחפש עצירה מטורפת ונועצת זה לא הבלמים שלך. ברור שתקבל שיפור בכל התחומים,אבל לא כזה סטופי מטורף

וכשהם מתחממים והם מתחממים מהר יחסית, רק שתדע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא די מסכים עם הגישה של yuraskor,

יש מספיק לא מעט אפשרויות לשפר מערכת בלימה לפני שמתחילים לייצר מתאמים.

בהערת אגב, יש לי סלידה ממתאמים כאלה ואחרים במערכת בלימה, יכול להיות שהמתאם שתתקין לא יעשה שום בעיה אבל אתה חס וחלילה לא רוצה לבדוק מה יקרה אם משהו כן ישתבש.

חבר חוכמולוג שלי החליט שהקאליפרים של ה-M3 שלו לא מספיק טובים (והם כן, הוא גם לא נהג אגרסיבי), הלך והתקין קאליפרים של AP RACING שכמובן דרשו מתאם לצורך ההתאמה.

בתוך שבועיים מהשדרוג בעיקול בסופה של ירידה הוא בלם, הרכב מיד נכנס לספין ונכנס בצלע ההר וסיים על הגג.

האבסורד היה שהרכב לא קיבל איזו חבטה קיצונית אבל את אחד הקאליפרים שלו מצאו כ-30 מ׳ מהרכב.

עוצמת הבלימה פשוט גרמה למתאם להשבר ולאקליפר פשוט להעקר ממקומו.

אז פותח השרשור,

חסר לך נשיכה בבלימה?

בוא תתחיל מרענון נוזל הבלמים (מתי הוחלף?), סט צינורות בלימה שזורים ורפידות בלימה נורמליות, זה ה-basic.

לא חובה לקנות את כל הפרה בשביל סטייק טוב, מספיק לגשת לקצב ולהיות נקודתי ולקנות אנטריקוט טרי.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר חוכמולוג שלי החליט שהקאליפרים של ה-M3 שלו לא מספיק טובים (והם כן, הוא גם לא נהג אגרסיבי), הלך והתקין קאליפרים של AP RACING שכמובן דרשו מתאם לצורך ההתאמה.

האם המתאם היה של AP racing או שהוא בנה אחד בעצמו?

אם זה היה שלהם, האם הוא עקב אחרי ההוראות אחד לאחד?

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לומר לך אם המתאם מקורי של AP או יוצר קאסטום אבל אני כן יכול לומר לך שמדובר בבחור עם המון כסף שלא עושה חצאי עבודה.

כך או כך, הוא לא הראשון וכנראה לא האחרון שקורה לו דבר דומה כתוצאה מכשל במתאם.

מבחינתי בכל אופן אין מקום למתאמים במערכת בטיחות ממדרגה ראשונה, בטח כזו שיש בה מספיק מה לשפר לפני שמגיעים להתאמות למינהן.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...