Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא רומיאו 4C הגיעה לישראל

eran.yablonski
שימו לב! השרשור הזה בן 3689 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה מזראטי? היא אמנם מיוצרת במפעל מזראטי אבל זו בהחלט אלפא.

בוודאי...:?

מכונית שמיוצרת ע"י מזארטי, בטכנולוגיה שלא קיימת בשום אלפא, היא לגמרי אלפא...

אפילו כתוב עליה - אלפא.

היא אלפא כמו שהקליאו V6 היתה רנו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 600
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היא לא אלפא אמיתית. היא יקרה מדי. פורשה יותר טובה, ומול לוטוס בכלל אין מה להשוות. יאללה, אפשר להפסיק את הייבוא שלה לכאן. העם אמר את דבריו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה להאמין שלסמל"ת יש תמחור יח"צ מובהק. הרי זה תמיד נחמד לרכוש רכב המפורסם במחיר של 600,000 שקל אך נרכש "בשושו" ב-400,000 שקל, גם עשירים אוהבים הנחות.

אוי פאק, ההנחה שלי לא נכונה. אי אפשר למכור ב-400 אלף שקל שכן זה מחירה הרשמי של 500 צ'וקומוקו גרסה 1.882.121 טריביוט שקשוקה.

אוקיי בואו נעשה סדר. לכל חודי החידה למיניהם נא לשים לב:

מחיר ה 600 אלף צוטט לגירסת ההשקה - LE - שהינה יחודית ומאובזרת ביותר. מחיר גירסת ההשקה הינה 60 אלף יורו באירופה! אז אם נתרגם לשקלים ונוסיף את מס היוקרה הכל-כך מטורף בנוסף!! למיסים הקיימים נגיעה למשהו בסביבות 600 אלף ש״ח. נכון שהמחיר הוא לא המחיר שהיבואן רוכש בו את הרכב, ונכון שבאירופה ישנו מעמ, ונכון ונכון ונכון. אבל גם מאד נכון שאלפא לא נותנת הנחות לרכב כל כך מוגבל ועם פס יצור שכבר מכור (כן, הרכב כל כך גרוע כנראה) לשנה וחצי מראש.

אני לא בא להיות הסנגור של סמלת ובוודאי שהם מרווחים על הרכבים כמו כל יבואן, אבל סתם להתלהם ובנוסף לגרום לאחרים לבזבז זמן לקרוא גיבובים לא מדויקים זה לא לעניין.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלדת אמבטיה מונוקוק מסיבי פחמן, משקל עצמי של פחות מטון.

שווה גם שווה את המחיר.

צירוף מילים מצחיק, איך שלדה ואמבטיה הולכים ביחד ?

אין פה שום שלד, המונוקוק-מרכב הוא זה שנושא בעומס.

חוץ מזה שב- 4C זה גם לא בדיוק מונוקוק,

מטעמי חסכון לקחו אמבטית סיבי פחם קטנה באמצע לתא הנוסעים וחיברו לה שתי "שלדות" אלומיניום מקדימה ומאחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלמידים יקרים שלום,

להלן תרגיל בחשיבה כמותית;

מעשה ביצרן אחד גדול, חובק יבשות, המיוצג בארץ ע"י מספר יבואנים.

יבואן אחד, 'אוטו איטליה' שמו, מציע את מאזרטי גיבלי הבסיסית(330 כ"ס) ב-595,000 ש"ח. מחירה בארה"ב עומד על $66,900.

יבואן אחר, 'סמל"ת', מציע את אלפא 4C ב-600,000 ש"ח, אלא שמחירה בארה"ב(החל מאפריל הקרוב) יעמוד על $54,000.

א.כמה לדעתכם צריכה לעלות 4C?

ב.מי עושה כאן רווח שולי מטורף(ולא יתן הנחות כי הכמות מוגבלת מלכתחילה)?

ג.נניח וה"אמבטיה" לא היתה בנויה מקרבון אלא מאלומיניום, דוגמת הלוטוס אליס - והדבר היה מוזיל את המחיר משמעותית מבלי להוסיף למשקל - כמה מכם היו מתלהבים כל כך מקרבון?

ד.מעבר למראה האקזוטי ואמבטיית הקרבון, המכונית משתמשת ביחידת כח(מנוע+גיר) פלבאית יחסית, שתשמש גם את ג'ולייטה תלתן ירוק המחודשת במאתיים ומשהו אלף ש"ח. כלום לא הייתם מצפים במחיר כזה למשהו קצת יותר מיוחד?

ה.מישהו מעלי דיבר על מראות של פונטו. מי שם לב למתגי הפונטו במערכת ה-HVAC? האם הייתם מוכנים לקבל חומרים כאלו בכל מכונית אחרת ב-600 אש"ח? ב-400 אש"ח? ב-200...

נקודה למחשבה; קורבט C7, הנמכרת בארה"ב במחיר דומה לאלפא, מוצעת(חדשה לחלוטין) בסוכנויות יבוא אישי בארץ בטווח שבין 400-450 אש"ח.

עם כל הכבוד לעיצוב, לקרבון ולכתבות שמדברות על מכונית מהנה מאד לנהיגה(גם אם די מענה בשימוש יומיומי, מה שאי אפשר לומר על קיימאן, למשל), מחיר של 600 אש"ח הוא מחיר מוגזם לצעצוע סוף שבוע שכזה, אלא אם אתם מעוניינים לנהוג בה אלף ק"מ בשנה, לשמור אותה בגראז' מבוקר טמפרטורה ולשלוף אותה מהנפטלין לשוק החופשי מתישהו בעתיד, כאספנים לכל דבר ועניין.

מוגזם, זה משהו יחסי.

להגיד זה עולה X ונותן לי כמות סוסים מסויימת ו0-100 מסויים. לא אומר שזה הבחירה הכי טובה לאותו בנאדם.

כשמישהו קונה רכב כזה לא מעניין אותו אם הוא עלה 600K 400K או מה שזה לא יהיה, אותו בנאדם גם יכול באותה מידה לטייל ברחוב ולקנות דירה בהינף יד, ככה שככה עולה לא ממש מעניין אותו.

פלסטיקה? איכות חומרים? כן לא ברמה גבוהה, אבל מצד שני. אני מסתכל ברמות נמוכות יותר, ואני לא ממש חושב שלאנשים שקונים GT86/BRZ איכפת ממש שהרמת גימור בפנים מזכירה סוזוקי אלטו במקרה הטוב.

הדבר הזה נועד להיות משהו שאף רכב אחר לא, הוא לא נועד להיות יומיומי. הוא לא פה להביא קניות או את הילדים לבית ספר והגן. הוא לא בא לומר לך אני אהיה נחמדה ורכה.

לא, הוא בא להיות מכונת נהיגה פרופר עם יחס של הרבה סוסים לכמה שפחות קילוגרמים, להיות BAD MOTHER F**KER.

לקנות ג'ולייטה במחיר נמוך יותר נשמע נחמד... אולי. אבל אתה מסתכל על נתח שוק ועל משהו אחר? אותו מנוע? נכון, אבל משקל הרבה יותר גבוה, התנהגות שונה. ובכלל, אנשים שונים שירצו לקנות אותן.

בכלל, אני אישית לא ראיתי מחירון רישמי אז אני לא יודע מה אתם רצים לפרסם.

-אם אתה לא יודע תשאל, אם אתה יודע תגיד, אם אתה חושב שאתה יודע... עדיף שלא תגיד.

:wink:

כרגע אייקון זמני, מייצר טובים יותר להמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו אם מכפילים 54K$ ב-2 ואז הופכים לשקלים (*3.5), יוצא 378000, אז זה פחות או יותר המחיר שצריכים לדרוש הקונים הפוטנציאלים?

שיעור המסים בארץ זהה לארה"ב? מחיר הקניה ליחידה ליבואן בארץ (מבחינת כח קניה) שווה ליבואן בארה"ב?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיעור המסים בארץ זהה לארה"ב? מחיר הקניה ליחידה ליבואן בארץ (מבחינת כח קניה) שווה ליבואן בארה"ב?

פיספסת את ההכפלה ב-2? זה בדיק "מס הארץ" פחות או יותר, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יותר פספסת את העובדה שב-54K אתה לא מקבל את הגרסא שמתומחרת ב-595K בארץ, אלא את הגרסא הרגילה. הגרסא שנמכרת ב-595K היא זו שעולה 60K יורו באירופה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי קפוצ'ינו ?!? :?:

זו לא (הייתה בשנות ה-90) המקבילה של סוזוקי לפורד סטריט קא קבריולט?

כן כן, רק כדי לשים בפרופורציה את מספר היחידות שככל הנראה ייוצרו לכל אורך חיי הדגם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אירופה? בכל מדינה יש מיסוי שונה. יכול להיות שK60 יורו במדינה מסויימת באירופה זה קרוב למחיר שבארה"ב ובכל מקרה לא מצדיר פער של 220K ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אירופה? בכל מדינה יש מיסוי שונה. יכול להיות שK60 יורו במדינה מסויימת באירופה זה קרוב למחיר שבארה"ב ובכל מקרה לא מצדיר פער של 220K ש"ח

היי אנא הקשב:

הגרסה שמתומחרת ב 60 אלף יורו ל א!! זהה לגרסה שאתה מצטט שעולה 54 אלף דולר בארצות הברית. קפיש?

אחת מהדורה מוגבלת עם כיול למסלול ושאר דברים השניה מופשטת כמעט מכל איבזור.

אבל כפי שנאמר קודם: לא מתאים אל תקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי...:?

מכונית שמיוצרת ע"י מזארטי, בטכנולוגיה שלא קיימת בשום אלפא, היא לגמרי אלפא...

אפילו כתוב עליה - אלפא.

היא אלפא כמו שהקליאו V6 היתה רנו.

אם כבר אין אף מזראטי שקיימת בה הטכנולוגיה שיש ב-4C. מנוע? אלפא. גיר? אלפא. שלדה? פיתוח כל חדש, של אלפא.

תלמידים יקרים שלום,

להלן תרגיל בחשיבה כמותית;

מעשה ביצרן אחד גדול, חובק יבשות, המיוצג בארץ ע"י מספר יבואנים.

יבואן אחד, 'אוטו איטליה' שמו, מציע את מאזרטי גיבלי הבסיסית(330 כ"ס) ב-595,000 ש"ח. מחירה בארה"ב עומד על $66,900.

יבואן אחר, 'סמל"ת', מציע את אלפא 4C ב-600,000 ש"ח, אלא שמחירה בארה"ב(החל מאפריל הקרוב) יעמוד על $54,000.

א.כמה לדעתכם צריכה לעלות 4C?

ב.מי עושה כאן רווח שולי מטורף(ולא יתן הנחות כי הכמות מוגבלת מלכתחילה)?

ג.נניח וה"אמבטיה" לא היתה בנויה מקרבון אלא מאלומיניום, דוגמת הלוטוס אליס - והדבר היה מוזיל את המחיר משמעותית מבלי להוסיף למשקל - כמה מכם היו מתלהבים כל כך מקרבון?

ד.מעבר למראה האקזוטי ואמבטיית הקרבון, המכונית משתמשת ביחידת כח(מנוע+גיר) פלבאית יחסית, שתשמש גם את ג'ולייטה תלתן ירוק המחודשת במאתיים ומשהו אלף ש"ח. כלום לא הייתם מצפים במחיר כזה למשהו קצת יותר מיוחד?

ה.מישהו מעלי דיבר על מראות של פונטו. מי שם לב למתגי הפונטו במערכת ה-HVAC? האם הייתם מוכנים לקבל חומרים כאלו בכל מכונית אחרת ב-600 אש"ח? ב-400 אש"ח? ב-200...

נקודה למחשבה; קורבט C7, הנמכרת בארה"ב במחיר דומה לאלפא, מוצעת(חדשה לחלוטין) בסוכנויות יבוא אישי בארץ בטווח שבין 400-450 אש"ח.

עם כל הכבוד לעיצוב, לקרבון ולכתבות שמדברות על מכונית מהנה מאד לנהיגה(גם אם די מענה בשימוש יומיומי, מה שאי אפשר לומר על קיימאן, למשל), מחיר של 600 אש"ח הוא מחיר מוגזם לצעצוע סוף שבוע שכזה, אלא אם אתם מעוניינים לנהוג בה אלף ק"מ בשנה, לשמור אותה בגראז' מבוקר טמפרטורה ולשלוף אותה מהנפטלין לשוק החופשי מתישהו בעתיד, כאספנים לכל דבר ועניין.

א. המחיר הוא יחסית סביר.

ב. אני מניח שהם ירוויחו יפה על יחידה של 4C, בדומה לכל רכב אחר בטווח המחירים הנ"ל.

ג. אתה מבצע כאן הנחות שאינן מבוססות. אין לנו מידע כמה הרכב היה שוקל אילו אכן היה בעל שלדה מאלומיניום.

ד. קודם כל, אם היו מתקינים ב-4C מנוע V6 (נניח אחד חדש, קל יחסית) וההספק היה עובר היטב את ה-300 כ"ס, רמת הביצועים הייתה עולה בהתאם וכך גם המחיר. הדגש ב-4C הוא על משקל נמוך ומטרה זו הושגה באמצעים שונים, חלקם מקפיצים את המחיר מעלה וחלקם דורשים קורבן מצד הנהג וזה בסדר גמור.

ה. אם היו נותנים לך מתגים מאיכות גבוהה יותר, זה היה משנה את התמונה לחלוטין מבחינתך? ישבתי ברכב והוא מרגיש מיוחד מספיק. הרבה יותר מפורשה קאיימן לצורך העניין (למרות שהפורשה אכן מציעה תא נוסעים איכותי יותר).

הרכב הזה הוא הצלחה אדירה, בעצם העובדה שפרוייקט כזה הגיע להבשלה. בנוסף, לאחרונה שמענו כי לאור הביקוש הגבוה אלפא רוצים להעלות את הכמות השנתית לאזור ה-5,000 יח', דבר שיוזיל את עלויות הייצור. כמו כן, יש לזכור כי כל העסק נמצא בתחילת דרכו ולכן סביר להניח כי אלפא ישדרגו את הרכב בעתיד מכמה בחינות. לדוגמא, צפויה גרסה בעלת 300 כ"ס.

נ.ב. ההשוואה שלך אינה הוגנת מכמה סיבות:

- יבואן פרארי/מזראטי בישראל מקבל מחירים "נוחים" מהיצרן (וגם קדימות בתור, אם כי זה פחות רלוונטי) מטעמי החדרת מותג.

- אני בספק שסמל"ת נהנים ממצב דומה בהקשר של אלפא.

- אתה מדבר על גרסה רגילה בארה"ב לעומת גיבלי בעלת אבזור לא ידוע (בהשוואה לזו הנמכרת בארץ), בעוד שה-4C עליה אתה מדבר, זאת ב-600,000 ש"ח, היא גרסת ההשקה היקרה יותר (בעלת אבזור מלא + קורס נהיגה).

עריכה אחרונה על ידי Cuore Sportivo

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3689 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...