Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 38 דקות, falou כתב:

אני מסביר לך שוב, הביט זו השקעה טובה, אם מכרת ביותר ממה שקנית. כלומר, זה משהו שאתה יכול לענות עליו רק בדיעבד. אתה לא יודע אם ביטקוין במחיר הנוכחי זו השקעה טובה, אבל אתה כן יודע שלפני שנה, זו היתה השקעה טובה.

המשפט הזה מצד אחד נכון, מצד שני חסר תועלת לחלוטין. זה ש- X נסחר היום במחיר גבוה ביחס למחיר שלו בעבר, מה שהופך את האנשים שהשקיעו בו בנקודת זמן כלשהי בעבר למורווחים, לא עוזר במאומה למי ששוקל לקנות אותו עכשיו. כשמודדים הצלחה של השקעה במטרה ללמוד ממנה משהו שיהיה אפשר ליישם בעתיד לא בודקים רק מה קרה למחיר, אלא מנסים להבין למה הוא השתנה והאם תזת ההשקעה עבדה. בלי זה, להגיד שמשהו הוא השקעה טובה רק מבלבל ויכול להביא להפסד (כי אותו משהו יכול להיות אחלה השקעה במחיר של 10 דולר וחרא של השקעה במחיר של 50 דולר).

עוד משהו, מה שעלה זה לא הערך של הביטקוין אלא המחיר שלו. ההבדל בין מחיר לערך גדול מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

בדיעבד זו הייתה השקעה טובה בהנחה ואנשים באמת ראו מזה כסף בחשבון ולא רווחים על הנייר אצל כל מיני בורסאות קריפטו ללא נזילות. 

תכתוב את זה גם עוד 10 פעמים וזה לא יהפוך את זה לעובדה. יש גם בנקים וחברות נדל"ן שקרסו

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Ranis7 כתב:

תכתוב את זה גם עוד 10 פעמים וזה לא יהפוך את זה לעובדה. יש גם בנקים וחברות נדל"ן שקרסו

מזכיר את הבדיחה: מה הסיכוי שלך לזכות בלוטו? 50%, או שכן או שלא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Ranis7 כתב:

ויש אנשים שטבעו באסלה. בוא נגיד שהסיכוי שלך לאבד את התחתונים בקריפטו הוא משמעותית יותר גבוה מהסיכוי שבנק פועלים או חברת נדל"ן רצינית תפשוט רגל. וגם אם זה יקרה סטייל משבר אמצע שנות ה-80 והבנק יקרוס המדינה תתערב. אם חברת נדל"ן תקרוס יש לך ביטוח. מי מבטח את הקריפטו שלך? 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בורסות קריפטו מבוססות לא פחות מחברות נדלן גדולות, אין לך מושג על המודל העסקי שלהם.

בגדול עייפתי מויכוחים דמגוגיים. רק תזהר שאחד מהצאצאים שלך לא יקנה בטעות איזה מטבע קריפטו (או טסלה חס וחלילה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

הנה. אתה רואה. בסוף הסכמנו שאם משהו עלה בערכו פי 66 לאורך עשר שנים, הוא היה השקעה טובה.

בהשקעה צריך גם להסתכל על ההיסטוריה, על ה-track record. כאשר מסתכלים על הקריפטו רואים שהוא קיצוני, תנודתי וסביר להניח שהרבה אנשים אכלו אותה חזק. ויש גם כאלה שהרוויחו. אז אתה טוען שבגדול יותר אנשים הרוויחו מאשר הפסידו. אוקי. מקובל. 

לפני 2 דקות, Ranis7 כתב:

יש בורסות קריפטו מבוססות לא פחות מחברות נדלן גדולות, אין לך מושג על המודל העסקי שלהם.

זה בסדר. גם לך אין מושג. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Ranis7 כתב:

וזה נאמר כי אתה מכיר אותי מקרוב? או יודע במה ההכשרה.העיסוק שלי?

ברור - בעל דוכן שניצל בפיתה.

אני אישית חושב שהאמת נמצאת באמצע - כל הכבוד למי שהשקיע ועשה מאות \ אלפי אחוזים על קריפטו.  אבל אי-אפשר להסיק דבר מתשואת העבר לגבי העתיד.  אלו הימורים לכל דבר ועניין.

• רעיון טוב! 3

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, בואו נעשה קצת סדר (קצת, אבל תמיד אפשר להתקדם).

הכנתי לכם גרף שמראה בצבעים לכל זוג תאריכים האם יש רווח או הפסד. ירוק מסמל רווח, אדום מסמל הפסד. הערכים מתחת לאלכסון מאופסים כי הם לא רלוונטים (לא ניתן לקנות בעתיד ולמכור בעבר).

רוב הגרף ירוק, אז תגידו מה המסקנות שלכם לגבי סיכוי ההשקעה.

גילוי נאות - אין לי ביטקוין.

889585388_.thumb.png.36a28ba3b29111d4847f26c8e31f43f7.png

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף שחלק מהמספידים הגדולים כאן לא מבינים את הטכנולוגיה לעומקה (וחלק יטענו שגם אני לא מבין, אין לי בעיה עם זה)
רק תחשבו איפה אתם נמצאים על הספקטרום ואיזה חלק מהמודל מתוגמל על ההשקעה ואיזה חלק עסוק בלבכות שזה לא יצליח
image.thumb.png.3b298502f739e6a4e9c33fcb301da7b7.png

אוסיף שלדעתי, אנחנו כולנו עדיין בשלב המעבר בין early adopters ל early majority

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה איך הגרף הזה רלוונטי במקרה של ביטקוין.

הגרף הזה בדר"כ מתאר את ההתפשטות של חידוש מסויים בקרב קהל היעד שלו. כלומר אם אנחנו מדברים על אפליקציית מסחר אז קהל היעד הוא אנשים פרטיים שרוצים לסחור בפשוט מהטלפון ולהם יש את הקבוצות שלהם של הearly adopters וכן הלאה...

במקרה של הביטקוין אני לא רואה כאן use case או קהל יעד. ביטקוין משמש כרגע למינוף ספקולטיבי של ממון עם קהל יעד שהוא בערך כל אחד שיש לו כמה שקלים והנושא הזה הדליק אותו. כמה כאלו יש? אלוהים יודע 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...