Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

לפני 10 דקות, ליפיגו כתב:

100%. יש מעט מאוד מסחר אמיתי. פורנו והימורים יש בשפע.

סבבה מקובל , מערכת התשלומים של הביטקווין . מעולה לצורכי כופר , חטיפת ילדים , הזמנת רציחות ועוד. 

השאלה מה השווי של מערכת תשלומים לעולם המאפיה.   

אתה לא חייב לשמור שום עותק של המפתחות. אתה יכול לשנן 20 מילים שהן מייצרות עבורך את המפתח. אם אתה מספיק "גאון" לשלוח למישהו בוואצאפ את המידע הזה אז מגיע לך. אגב, יש לך הרבה יותר ממפתח אחד . ההמלצה הגורפת היא ליצור מפתח פר טראנזאקציה. בהתחלה זה היה מסובך, אבל עכשיו (מזמן..) יש מפתח היררכי שמאפשר ליצור ממפתח מאסטר אחד את המפתחות תחתיו, כל שצריך לזכור רק מפתח יחיד.

שורה תחתונה: למשה חוגג יש מאבטחים. יש לו סיבה. בגלל זה אתה גם לא רוצה להגיע לכלא כשהאסירים הכבדים יודעים שיש לך נכסים מהסוג הזה..

משה חוגג נכנס לתחילת הפירמדיה והצליח לעשות את המכה,  עדיין לא רואים את זה אבל את המכה שהוא עשה הוא כנראה שתה מאלפים אחרים שהפסידו סכומים קטנים שהם יכולים להפסיד.

כל השקעה (אולי למעט נדל"ן למגורים) מגיעה עם סיכון להפסד משמעות: ני"ע, מתכות, מט"ח וקריפטו. אל תשקיע כסף שאתה לא יכול להתמודד עם הפסדו. לכל השקעה יש רמת סיכון שמתאימה לכמה סיכון אתה בנוי לקחת. קריפטו זו השקעה מהסוג המאוד תנודתי. אתה יודע זאת מראש.

נכון,  יש גם השקעות למגורים הם סוג של הימור..  כמו רכישת נכסי סאבפריים בארה"ב של תחילת שנות ה 2000. 

אתה יודע כמה מניות של חברות עם חזון ותחזיות מכירות הלכו לאלף עזאזל?...

מלא... אבל לפחות להם היה חזון, היה מוצר שהם ניסו לבנות.  
ניסו להגיע ללקוחות ולמכור להם מוצר אמיתי.  

פה אין אפילו את זה.. מלכתחילה אין מוצר , מלכתחילה הכסף שאתה משקיע הולך לרווחים של מישהו אחר שיוצא מההשקעה. 

@falou ענה לך בצורה מדוייקת.

אבל אם נבחן קריפטו בכללותו ולא רק ביטקוין, אז ועוד איך היו, יש ויהיו הונאות מסוג פירמידה וגם פונזי בעולם הזה. 

@falou  ענה לי בצורה מדוייקת?  הצחקת אותי , הוא כתב שאני לא מבין בפרמידה או בפונזי , ויש רשם שביטקווין זה לא פונזי ולא פירדמיה .

מדוייק זה לנמק את מה שאתה כותב, לא סתם לכתוב בלי לנמק 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 9 דקות, ליפיגו כתב:

מה ירוויחו במקום? החזון אומר (או מקווה...) שהביטקוין יהיה מאוד פופולרי, תבוצענה עסקאות רבות, ולכן מי שמשתתף בכרייה יהנה מעמלות וזה יספיק.

לגבי רווח מקניה מכירה... חביבי מי שקנה מניות של טסלה לפני ששנה, הכפיל את שווי השקעתו פי חמש.  מי שקנה פייספוק לפני שש שנים, גם כן משהו כמו פי שש.

זה מה יש.  כשאתה קונה משהו, אתה יכול למכור ברווח או בהפסד.

אם ככה אתם בבעיה גדולה... כמה שנים קיים הביטקויין? האם במהלך הזמן הזה פתרו את בעיית הscale שלו שמונעת ממנו להיות אמצעי סליקה? התשובה היא לא.
אז אם זה החזון של ממציא הפרוטוקול (דרך אגב איפה בדיוק הוא כתב את זה?), אז בינתיים החזון הזה נכשל כשלון חרוץ.

לגבי טסלה ופייסבוק.
הרווחים של פייסבוק צמחו פי כמה בתקופה הזו?
כמות המכוניות שטסלה מוכרת צמחה פי כמה בתקופה הזו? שלא לדבר על כך שהיא הייתה תחת איום קיומי עד לא מזמן וגם זה תומחר בזמנו במחיר המניה, ולגבי טסלה באופן כללי המחיר שלה מנופח בצורה קיצונית.

בוא תסביר לי למה ערך הביטקויין עלה? יש סיבה אחת ואחת בלבד. אצל דובי על המנגל לא מפסיקים לדבר על ביטקויין, ואז כל מני אנשים שבאו לקנות פיתה קבב קונים קצת ביטקויין והשווי מטפס כי עוד אנשים נכנסים, אבל חוץ מזה אין שום דבר אחר שבגללו הביטקויין שווה יותר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korola

אח שלנו, אם אנו רוצים לערוך תחרות מי יותר חכם או צודק, אז אני מוכן להשליך את המגבת, להודות בהפסד ולצרף את זה לחתימה...

אני מדבר על עובדות: מה זה ארנק, מה זה מפתח, איך מייצרים מטבעות וכו.. השאר זו פרשנות.

נו, ולגבי כל מה שקשור בפרשנות, וואלה היום כל אחד פרשן..

קח שנייה אוויר, תקרא את החלק השני של המשפט שלי על פירמידה\פונזי.

לפני 4 דקות, farkash7 כתב:

אם ככה אתם בבעיה גדולה... כמה שנים קיים הביטקויין? האם במהלך הזמן הזה פתרו את בעיית הscale שלו שמונעת ממנו להיות אמצעי סליקה? התשובה היא לא.
אז אם זה החזון של ממציא הפרוטוקול (דרך אגב איפה בדיוק הוא כתב את זה?), אז בינתיים החזון הזה נכשל כשלון חרוץ.

לא חזון ולא חזייה: אני מדבר על מה זה ביטקוין ומה הפרוטוקול עושה. זהו. אם אנשים לא יתמכו בזה, אז זה לא ילך לשום מקום. בנתיים הולך לא רע ללא מעט חבר'ה.

לפני 6 דקות, farkash7 כתב:

לגבי טסלה ופייסבוק.
הרווחים של פייסבוק צמחו פי כמה בתקופה הזו?
כמות המכוניות שטסלה מוכרת צמחה פי כמה בתקופה הזו? שלא לדבר על כך שהיא הייתה תחת איום קיומי עד לא מזמן וגם זה תומחר בזמנו במחיר המניה, ולגבי טסלה באופן כללי המחיר שלה מנופח בצורה קיצונית.

בוא תסביר לי למה ערך הביטקויין עלה? יש סיבה אחת ואחת בלבד. אצל דובי על המנגל לא מפסיקים לדבר על ביטקויין, ואז כל מני אנשים שבאו לקנות פיתה קבב קונים קצת ביטקויין והשווי מטפס כי עוד אנשים נכנסים, אבל חוץ מזה אין שום דבר אחר שבגללו הביטקויין שווה יותר.

לא נכנס בכלל לשאלה אם זה מוצדק או לא. זה לא מעניין אותי. ואם אתה לא משקיע זה גם לא צריך לעניין אותך.

מי שמשקיע יודע מה הוא מסוגל לסכן. 

עובדתית, מי שרוצה למכור ביטקוין, מוצא קונים.

המחיר נקבע מהיצע וביקוש, וכן, ועוד איך יש בקריפטו (קצת פחות בביטקוין) בורסות והתארגנויות של pump and dump. 

• אהבתי 1
כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, eitanuch כתב:

למה זה בטוח?

בבקשה תסביר. אי אפשר סתם לזרוק הנחות ובטחונות לאויר.

צודק , אני חייב לך הסבר:

אם אני יבואן רכבים , אז אני קונה רכב ב 10,000 דולר ומוכר אותו בארץ ב 100,000 ש"ח.

זה הביזניס שלי ,  אני יודע להעריך שאם בשנה אסחור ב 100,000 רכבים, אז הרווח שלי ושל המשקיעים שלי יהיה 100,000 כפול 65,000 ש"ח שאני מרוויח על כל רכב. 

וכנראה הרווח הזה יתחלק ביני, לעובדים שלי ולמשקיעים שלי. 

בו ננתח את מערכת הביטקויין :

תסתכל על הפול הכללי. 

המערכת התחילה עם 0 דולרים  .. ו 0 ביטקווין - כלומר השווי שלה היה 0 . 

בהתחלה הכל 10 דקות נוצרו 50 ביטקויינים 

עברו בערך 100 סבבים בלי שום עסקה  . 

אף אחד לא העביר ביטקווינים , לא קנה ולא מכר. 

מאז יש לנו מספק אירועים שיכולים לקרות: 

כורים מייצרים ביטקווינים חדשים למערכת. 

אנשים מעבירים קונים ומוכרים אחד לשני ביטקווינים . 

הכורים , משלמים חשבונות חשמל וקונים חומרה חדשה, לכן סביר להניח שהם צריכים למשוך דולרים מהמערכת לכיסוי ההוצאות לפחות . 

ידוע לנו  (לפחות אנחנו מעריכים) שהכורים הם חברות עסקיות , שמייצרות רווחים , לכן סביר להניח שהם מוכרים יותר מטבעות ממה שהם צריכים רק לכיסוי ההוצאות של החשמל והחומרה. 

חוץ מהכורים יש משקיעים: 

משקיע - קונה מטבעות - מחזיק בהם תקופה - מוכר אותם בסוף התקופה - מכר ברווח ? הרוויח , מכר בהפסד הפסיד. 

סכום הכסף שכל המשקיעים השקיע חייב להיות גדול יותר מסכום הכסף שכל המשקיעים משכו. 

כי גם הכורים משכו כספים מבלי שקנו והשקיעו כסף. 

לכן בהכרח , רוב המשקיעים הפסידו...  

אני לא מחשיב אנשים שהשקיעו  כסף ומחיזיקים עכשיו מטבעות שכאילו שווים.

אני מתייחס רק למשקיעים שסיימו ויצאו מהסבב. 

השקעה טובה, זה להשקיע במערכת שמייצרת רווחים , כמו לתת מיליון ש"ח ליבואן של רכבים .. הוא קונה 30 רכבים 

ומוכר אותם ב 3 מיליון ש"ח .. וכך הוא מרוויח 2 מיליון ש"ח 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, korola כתב:

אני לא מחשיב אנשים שהשקיעו  כסף ומחיזיקים עכשיו מטבעות שכאילו שווים

עד שהגעתי לשורה הזו חשבתי שלא תתייחס אליה אבל אני רואה שבסוף כן התייחסת לנקודה הזו. בסופו של דבר, זו הנקודה הכי חשובה ששוללת את הסברה שיש יותר מפסידים ולכן אני עדיין לא משוכנע, שכן, מדובר בנקודה שגויה שמקריסה את כל התיאוריה לתוך עצמה. להפך - אני חושב שמתוקף העובדה שרוב הגרף ירוק, אז כמעט בכל נקודת יציאה היו רווחים (אבל זו סברה ואין לי דרך לאמת זאת)

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, korola כתב:

את שיווק הפירמדיה הראשון הרימו עוד בשנות השישים .. הרבה לפני שהיית רשת אינטרנט. 

תתפלא אבל אפשר למצוא הקבלה אם אתה מקבל את זה  שהביטקווין הוא רק (3)  , כלומר לא (1) אין לו ערך כמטבע תשלום , או לא (2) נכס שאתה רוצה להחזיק בו את כל הפנסייה שלך. 

אם אני לא טועה זאת הייתה חברת אופניים , אופניים עלו 2$ , היא יצאה במבצע למכור אופנים ב 20 סנט. 

כל מה שאתה צריך לזה לקנות בחנות אופניים שובר לאופניים ב 20 סנט ,  על השובר היו 10 מקומות לחותמת. 

אתה צריך להביא עוד 10 חברים לחנות אופניים המקומית  שגם הם יקנו שובר לאופניים ב 20 סנט, 

כל חבר שהבנת וקנה אופניים ב 20 סנט, קיבלת חותמת בשובר שלך. 

שהשובר שלך התמלא ב 10 חותמות קיבלת תמורתו אופניים שעלו לך רק 20 סנט.. אבל הם שווים 2 דולר. 

כמובן הראשונים שקנו , הצליחו לעשות כמה סבבים יפים והיו להם כמה זוגות אופניים שהם קנו ב 20 סנט במקום ב 2 דולר. 

כמובן שחברת האופניים לא הפסידה כלום, על כל אופניים שהיא חילקה תמורת השובר הוא קיבלה בדיוק 2 דולר.

אבל לאחר זה מה.. היו מלא שוברים של אופניים אצל אנשים שלא הצליחו למצוא אף אחד שמוכן לקנות עוד שוברים.

אז יש לנו משחק פירמדיה שרץ כבר כמה שנים, אנחנו מפנטזים לא על אופניים ב 20 סנט במקום ב 2 דולר.

אלא בזה שהם יקנו שובר דיגיטלי ב 1000 דולר , ובעתיד הם ימכרו אותו ב 100,000 דולר. 

זה בדיוק פירמידה,  כי אם אתה מקבל את זה שאנשים משקיעים בביטקויין רק כסף שלא אכפת להם להפסיד.

אז אתה צריך ש 100 איש יכנסו ב 1000 דולר על מנת שאתה תצא ב 100,000 דולר על השובר שקנית ב 1000 דולר. 

נכון , מידי פעם יש חריגים כמו טסלה , שקונים שובר במילארד דולר, אבל אלו החריגים ולא עליהם צריך להתבסס. 

מה זה הונאת פונזי? 

מי שמנהל הונאת פונזי מגייס מאנשים כסף, מספר להם שהוא משקיע אותו , בפועל הוא מבזבז אותו על עצמו.

לאנשים הוא מדווח על רווחים מדהימים ,   אם אנשים רוצים לצאת .. אז הוא מורח אותם עד שיש לו מספיק כסף מאנשים חדשים שנכנסים והוא נותן את הכסף של החדשים לותיקים שרוצים לצאת. 

בדר"כ הונאת פונזי מתפוצצת שיש יותר אנשים שרוצים לצאת מאשר חדשים שנכנסים. 

מה יש לנו בביטקוין ?   מי שקונה את המטבעות החדשים מהכורים בעצם נותן להם את כסף ההשקעה והאם מיד לוקחים אותו 

ומבזבזים אותו. 

אם מישהו רוצה לצאת עם הרווח,  הוא חוזר לכורים ומבקש לצאת .. הם שולחים אותו לבורסות לחכות למישהו שרוצה להיכנס.

אני לא מבין איך אתה לא רואה שזה אחד לאחד הונאת פונזי משוכללת. 

פשוט כולם מניחים שהיא תחזיר לעד , ולא תתפוצץ לעולם. 

שוב .. אם תשכנע אותי שמערכת הביטקווין יכולה לשמש מערכת תשלומים, כלומר שמישהו ימיר כסף אמיתי לביטקווין רק לצורך ביצוע התשלום ואז מקבל הכסף ימיר אותו בחזרה לכסף אמיתי. 

אז אולי אפשר לחשב את שווי המערכת ואפשר להגדיר את השווי שלה. 

או אם תשכנע אותי שמאיזה שהיא סיבה אפשר להעריך את שווי מערכת התשלומים , ואנשים ינהגו כמו טסלה וירכשו את הביטקווין כנכס מניב , כזה שמפיק להם רווחים רק מעצם ההחזקה בו, כמו מניות של חברות מחלקות דיבדינד או כמו קרנות נדל"ן ריט, או כמו נכס נדל"ן.  

אז , אפשר יהיה לקבל את זה ששווי מערכת התשלומים הזאת ימשיך לעלות ולעלות ולעלות  

בנוסף ממליץ לך לקרוא לעמוק את הערך  "תרמית הפירמדיה" בויקיפדיה 

https://he.wikipedia.org/wiki/תרמית_פירמידה

איך מזהים פרמידה: 

• אין מוצר.
  • הכנסות שנשענות בעיקר על עמלות שנגבות מצירוף משתתפים חדשים או קניית מוצרים לצורך הקונים עצמם ולא למכירה לאנשים אחרים.
  • נטייה לרווח רק אצל משקיעים ראשונים.

לא ברור לי מה המוצר בביטקוין?  כל ההכנסות של מי שמרוויח זה רק כסף של משקיעים חדשים , וכמובן . מי שמרווויח זה בעיקר המשקיעים הראשונים. 

וזאת התמונה הכי יפה , משחק פירמידה שכל רמה גדלה פי 6. 

מי שקנה ביטוקוין, ידע מראש מה התנאים של העסקה?

כן.

הכסף מועבר למוכרים כדי שישקיעו אותו?!

לא.

מה בין זה לבין פונזי?!

כלום.

פרמידה זו שיטת שיווק. מה בין שיטה להעברת סחורה תמורת שווי לבין ביטקוין?!

כלום.

באותה מידה אתה יכול לטעון ששורטים זה כמו ביטקוין, כי... עובר שווי מסוחר לסוחר.

אז אני אנסה לכוון אותך, כשאומרים על שני דברים שהם דומים, לא מסבירים למה הם דומים ע״י זה שמספרים מהו א׳ ומהו ב׳. אנחנו יודעים מה הם. תסביר איפה הם דומים. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, eitanuch כתב:

עד שהגעתי לשורה הזו חשבתי שלא תתייחס אליה אבל אני רואה שבסוף כן התייחסת לנקודה הזו. בסופו של דבר, זו הנקודה הכי חשובה ששוללת את הסברה שיש יותר מפסידים ולכן אני עדיין לא משוכנע, שכן, מדובר בנקודה שגויה שמקריסה את כל התיאוריה לתוך עצמה. להפך - אני חושב שמתוקף העובדה שרוב הגרף ירוק, אז כמעט בכל נקודת יציאה היו רווחים (אבל זו סברה ואין לי דרך לאמת זאת)

נסכים שלא להסכים. 

מדהים שיש עדיין אנשים שחושבים שבעתיד יהיו מספיק אנשים שיכנסו לביטקווין גם שהוא יהיה 100,000 דולר.

רוב האנשים שאני מכיר מספרים שהם זרקו סכומים בסביבות  5,000 ש"ח , כי לא אכפת להם לחכות כמה שנים , והם יצאו רק שזה היה פי 100..  לא אכפת להם להפסיד ל 0 את ה 5,000..  אבל לחיות עכשיו כמה שנים בחלום שהם יעשו 500,000 . 

לא מכיר אף אחד שמכר נדל"ן והכניס חצי מיליון לביטקווין כי לא אכפת לו. 

אם כל מי שבפנים, מחכה לרווח פי 100, זה אומר שצריכים בעתיד פי 100 יותר השקעות ממה שיש היום.

ואלו בתורם יחכו לפי 100 הבאים בתור.. 

לא מאמין שקיימים פי 10,000 יותר אנשים בעולם ממעגל המשקיעים הנוכחי. 

לפני 37 דקות, falou כתב:

מי שקנה ביטוקוין, ידע מראש מה התנאים של העסקה?

כן.

הכסף מועבר למוכרים כדי שישקיעו אותו?!

לא.

מה בין זה לבין פונזי?!

כלום.

פרמידה זו שיטת שיווק. מה בין שיטה להעברת סחורה תמורת שווי לבין ביטקוין?!

כלום.

הסחורה בפירמידה היא לא סחורה, היא סתם הסיפור מסביב להונאה. 
בדיוק כמו הסיפור של המטבע הדיגיטלי שישנה את העולם מסביב לביטקיון. 

תקרא שוב את המאמר המקורי, זאת הסחורה האמיתית, מטבע לדארקנט..  הוא לא תוכנן להיות מטבע להמונים. 

הונאת הפונזי זה לקחת סחורה ששווה מעט , להסובב סביבה הונאת ענק סביב משהו שלא שווה הרבה.

לפני 37 דקות, falou כתב:

באותה מידה אתה יכול לטעון ששורטים זה כמו ביטקוין, כי... עובר שווי מסוחר לסוחר.

אם תחזור למקורות , תגלה ששורטים מוגדרים כמשחק סכום 0, ובניכוי העמלות והריבית התוחלת בהשקעה בשורטים היא שלילית. 

שורט הוא ביטוח... 

זה כמו שאני אבטח את הפרארי של השכן ממול, האם זאת השקעה?

הביטוח יהיה כפל של הביטוח שלו. 

אם גונבים לו , אז גם הוא וגם אני נקבל את שווי הגנבה.

אם תהיה לו תאונה, גם הוא וגם אני נקבל את הפיצוי בגובה התיקון.

האם זאת השקעה חכמה? האם התוחלת שלה חיובית או שלילית ?

חברות הביטוח מרוויחות לכן בתוחלת הפריימיות שהמבוטחים משלמים גבוהות יותר מאשר תמלוגי הביטוח. 

לפני 37 דקות, falou כתב:

אז אני אנסה לכוון אותך, כשאומרים על שני דברים שהם דומים, לא מסבירים למה הם דומים ע״י זה שמספרים מהו א׳ ומהו ב׳. אנחנו יודעים מה הם. תסביר איפה הם דומים. 

לדעתי בתגובה הקודמת עשיתי ניסיתי להשוואות למה אפשר להסתכל על ביטקויין כפונזי או כפירמידה. 

כמובן שרק אחרי הקריסה, כולם יגידו שהכתובת הייתה על הקיר. 

פירדמיה לשיווק מוצר..

לוקחים אבקה שלא שווה יותר מידי - מספרים שאם אוכלים אותה 3 פעמים ביום אז אנשים הופכים לרזים יותר / בריאים יותר וכדומה.

מגייסים סוכנים שקונים את המוצר לא בגלל שהוא שווה משהו , אלא בגלל שהם ירוויחו מהמכירה שלו.

הפירמידה ממשיכה להתנפח רק בגלל שאנשים קונים את המוצר על מנת להפוך לסוכנים , לא בגלל שהמוצר שווה משהו.

הביטקווין - 

לוקחים מטבע דיגיטלי , מספרים שהוא יהיה התחליף של המערכת הבנקאית , מספרים שעובדים על השיפורים שלו 

מספרים שבעתיד זה יהיה המטבע של העולם.

בנתיים רוב מי שקונה אותו קונה על מנת להיות סוחר, סוכן ... להרוויח מהמכירה שלו בעתיד.

בנתיים המוצר לא מספק את מה שהבטיחו לנו, הוא לא תחליף לבנקים , הוא לא משמש אנשים לתשלום.

שהפירמידה קורסת , כל הסוכנים נתקעים אם המוצרים שלהם, ויטמים תקועים בבית , מלא קופסאות של אבקת פלא להרזייה. 

אבל אף אחד לא רוצה לקנות אותם.

צודק .. רק אם הביטקויין יקרוס אז נוכל לסגור את ההשווואה. 

אבל אם הוא יהפוך למערכת תשלומים להמונים , ובאמת יעשה את מה שסיפרו לנו ב 2017 שהוא הולך לעשות. 

אז זה לא הייתה פירמדיה .

אני יותר נוטה לחשוב שהוא לא יהיה מערכת שתחליף את הבנקים. 

פונזי. 

בהונאת פונזי מוגדת בזה שכספי ההשקעה שלך לא משמשים להשקעה אלא נגנבים ומבזבוזים על פאראי או טסלה או למבורגיני חדשים .

בהונאת פונזי כספים של משקיעים חדשים מועברים למשקיעים שרוצים לצאת. 

זה בדיוק מה שקורה בביטקווין, שיהיו יותר משקיעים שרוצים לצאת אז גם פה הכל יקרוס ותתגלה ההונאה האמיתית שאין באמת ערך למערכת התשלומים הענקית והמסורבלת הזאת.  

אתה צודק,  היו כבר המון חברות שגייסו כספים , השקיעו וניסו לייצר מוצר, לא הצליחו וקרסו.

המניות שלהם התנהגו בדיוק כמו הונאת פונזי...  אבל לפחות הם ניסו באמת לייצר מוצר .. הייתה להם תוכנית אמיתית לייצור מוצרים 

והייתה תוכנית עסקית להרוויח. 

אז גם עם התוכנית העסקית והתוכנית האמיתית להרוויח ממוצר הם קרסו. 

אבל זה לא מספיק על מנת להוכיח שאפשר להעיף חברה לשמיים בלי שום תוכנית עסקית , בלי שום מוצר ובלי שום הוכחה לייצר כסף בעתיד. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור לעניין. לא דיברתי על אם מישהו יעשה פי 100 ואני גם לא חושב שהביטקוין יעלה פי 100 מעכשיו. מי טען את זה? שמעתי על יעדים של פי 10, לא יותר. 

הבעיה היא בהנחות שמובילות למסקנה שיש יותר מופסדים, מה שלא מתיישב עם הנתונים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו נעבור לחלק האהוב עלי , גרפים וניתוח מפגר שלהם. 

לקוח מהאתר הזה 

https://bitinfocharts.com/comparison/bitcoin-size.html

גודל הבלוק הממוצע שנסגר, בחודשים האחרונים הבלוקים נסגרים כמעט כל הזמן מלאים ,

זה אומר שמבחינת כמות העסקאות המערכת עמוסה ועובדת ב 100% הספק, אי אפשר להעמיס אותה יותר.
וזה שהיא לא משמשת לעסקאות ביום יום.. כלומר המערכת במצבה הנוכחי לא יכולה לספק מערכת תשלומים שוטפים. 

ומה ההשלכות של זה?  
מוצר בביקוש גובה המחיר שלו עולה.

image.thumb.png.786caf3dea5618833b1bc4a382dbf2a6.png

אז מה קרה לנו ממאי 2020 (לדעתי זה היה המועד שעברנו מ 12.5 ביטקווינים ל 6.25 לבלוק)

פתאום עלה הביקוש לביצוע עסקה, ומי שלא משלם לא מעבירים לו את הכסף. 

פה רואים את הממוצע של העמלה מכל בלוק. 

שהיינו ב 12.5 ביטקוונים לבלוק , אז הממוצע היה 2% עמלות  - כנראה 0.24 ביטקווין לבלוק 

היום אנחנו בסביבות 12% מתוך 6.25.. וזה 0.8 ביטקווין עמלות לבלוק. 

מה זה אומר

image.thumb.png.2a4a544b0ba174ea3ba4d5b17bd612e6.png

זה אומר שהעמלה הממוצעת להעברת כסף בביטקווין היא 16$..  

בקיצור , החלום של העברת כסף בחינם בעולם נגוז. 

נראה עכשיו מישהו משלם על פיצה בביטקווין ?  רק העמלה היא 16$ 

image.thumb.png.b92cdc94d8c3003ccf9b377637612d14.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי, ככה הפרוטוקול מתוכנן. 

ככול שעובר הזמן, התמורה לכרייה היא פחות מטבעות חדשים ויותר עמלות, לפי הגדרות הפרוטוקול.

עד שבסופו של דבר, כל המטבעות ייכרו (יהיו 21 מליון ביטקוין), ואז התמורה עבור בלוק  תהיה 100% עמלות (100% fee in block).

לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה.. הבנתי ..

ככה זה מתוכנן ,  היום העמלות הן 10% מסך עלות סגירת הבלוק , את שאר הכסף הכורים מקבלים בצורה של מטבעות חדשים.

בהמשך נגיע למצב שהעמלות יהיו 100%... כי כבר לא יהיו מטבעות חדשים , אז אם היום עולה 16$ בממוצע עמלה לעסקה.

בהמשך נגיע ל 160$ לעסקה. 

יפה..  אתה לא רואה פה איזה בעיה? 

כן, אני יודע שברכישת דירה משלמים מס רכישה , יודע לי שמדובר עשרות או מאות אלפי שקלים ועדיין יש מסחר בדירות 

אבל צא מהחלום שככה זה תוכנן, קראתי את המאמר המקורי , זה לא תוכנן ככה.

המערכת לא תוכננה להיות מערכת תשלומים המונית. 

היא פשוט תוכננה להיות מערכת תשלומים של האקרים,  היא תוכננה להעביר בסודיות כספים בין האקרים בעולם. 

מי שכתב במקור את הפרוטוקול לא חשב על חוות שרתים של כרייה.

לא חשב על בורסות לביטקווין.   אז על תספר לי שזה מתוכנן 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לעשות, לכל דבר יש תופעות לוואי. גם מי שהגה את הרעיון להנפיק ניירות ערך של חברה לא חשב כנראה שיהיו מטומטמים שימכרו קורסים שמלמדים איך מפסידים במסחר יומי במניות.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, korola כתב:

אה.. הבנתי ..

ככה זה מתוכנן ,  היום העמלות הן 10% מסך עלות סגירת הבלוק , את שאר הכסף הכורים מקבלים בצורה של מטבעות חדשים.

בהמשך נגיע למצב שהעמלות יהיו 100%... כי כבר לא יהיו מטבעות חדשים , אז אם היום עולה 16$ בממוצע עמלה לעסקה.

בהמשך נגיע ל 160$ לעסקה. 

יפה..  אתה לא רואה פה איזה בעיה? 

כן, אני יודע שברכישת דירה משלמים מס רכישה , יודע לי שמדובר עשרות או מאות אלפי שקלים ועדיין יש מסחר בדירות 

אבל צא מהחלום שככה זה תוכנן, קראתי את המאמר המקורי , זה לא תוכנן ככה.

המערכת לא תוכננה להיות מערכת תשלומים המונית. 

היא פשוט תוכננה להיות מערכת תשלומים של האקרים,  היא תוכננה להעביר בסודיות כספים בין האקרים בעולם. 

מי שכתב במקור את הפרוטוקול לא חשב על חוות שרתים של כרייה.

לא חשב על בורסות לביטקווין.   אז על תספר לי שזה מתוכנן 

אני לא פסיכיאטר ולא קורא מחשבות.

הפרוטוקול מוגדר מראש וכולם רואים את הקוד שלו ואת ההגדרות של הג'נסיס בלוק. 100% מתוכנן.

אין כל טעם להמשיך ולערבב קונספירציות ופרשנויות עם עובדות טכניות.

כעת, נאמר את זה בעדינות,

1. אתה לא הבנת את משמעות fee in block.  זה לא "סך עלות סגירת הבלוק". זה האחוז היחסי של עמלות מהתמורה שמקבל מי שזכה בסגירת הבלוק.

2. אתה מתעלם (או לא מבין) שעמלות משלמים בביטקוין (סטושי) ולא בדולרים, אז מה שרלוונטי זה אחוז מהעיסקה ולאו דווקא שווי דולרי.

ואל תכעס על כנותי, אבל חוסר ההבנה הכי גדול שלך, הוא מה המשמעות של פרוטוקול בהקשר לעיל, וכמה מאמרים (או פוטנציאל ההבנה של אנשים את המאמרים) לא רלוונטיים כאשר יש לך פרוטוקול ציבורי פתוח, מימוש תוכנה בקוד פתוח, ויכולת של כל אחד לממש תוכנה משלו (האקרים מתים על זה אגב, לכן כל הסמטוכה של POW) שמתחברת לרשת ומשחקת לפי כללים ידועים מראש. 100% מראש. ידועים לכולם. 

ואם כבר אני מתבטא בכנות ומתנצל על זה מראש...   הגם שה' ברך אותי באיבר במידות שטרם הולידו תלונות מאף אחת, אני לא יכול להתגאות שאני שחקן פורנו ממוצא אפריקני.

עם זאת, אני מוכן לעושת את המאמץ ולפנות עליו מקום כיוון שכל מי שלא היה לו את החזון, הביצים, היכולת, או המזל להיכנס פנימה לפני 6 שנים (או 5, או 4..), נו, בגדול הוא על הפפו שלי (ולא רק שלי כמובן).

היללות על קונספירציות, פירמידות ושאר זובי בלובי, נוגעות לליבי, אך לא הכי מרתקות לי את השמאלית. 

עסקינן בלא יותר מקיטור של יאוש מהצד המתוסכל של FOMO. 

אני יודע את זה, אתה יודע את זה, כל מי ששנים בבלוקצ'יין יודע את זה. 

יאללה בוא נתקדם.

אני פורש מהשרשור. 

עריכה אחרונה על ידי ליפיגו
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, ליפיגו כתב:

כעת, נאמר את זה בעדינות,

1. אתה לא הבנת את משמעות fee in block.  זה לא "סך עלות סגירת הבלוק". זה האחוז היחסי של עמלות מהתמורה שמקבל מי שזכה בסגירת הבלוק.

2. אתה מתעלם (או לא מבין) שעמלות משלמים בביטקוין (סטושי) ולא בדולרים, אז מה שרלוונטי זה אחוז מהעיסקה ולאו דווקא שווי דולרי.

1) לדעתי הבנתי די טוב את מה שהגרף הזה אומר, בדיוק מה שאתה כותב,  אחוז העמלות מסך התמורה שקיבל מי שסגר את הבלוק, כולנו יודעים שסוגר הבלוק מקבל 6.25 מטבעות על הסגירה + העמלות ,  הגרף מראה שכרגע אחוז העמלות בסגירה הוא בסביבות ה 10-12% , וזה אומר שבל בלוק סך כל העמלות הוא באיזור ה 0.6-0.8 ביטקווין. 

2) לא מתעלם מכלום , הכל ידוע וברור, נראה לי שאתה מתעלם מהנתונים,  כל פעם שמישהו רוצה להעביר כסף בביטקווין , בשלב ביצוע העסקה הוא מציע עמלה לכורים על מנת שיקדמו אותו, ברור שהעמלה שהוא מציע היא באחוזים מהעברה, והיא בביטקווין. 

רק שהגרף מראה שבממוצע העמלה לעסקה יצאה 16$. 

איך זה קורה?   פשוט בכל בלוק יש מקום מוגבל לכמה עסקאות אפשר להכניס לבלוק, לא בא לי לחפור בנתונים , אבל זה בסביבות 3,000 עסקאות.

אם הצטברו 10,000 עסקאות לאישור , אז הכורה יבחר את ה -3000 עסקאות המשתלמות ביותר, לא לפי סדר ולא לפי נעלים רק עסקאות שמשלמות הכי הרבה. 

לאחר סגירת הבלוק, מתחילים לעבוד על הבלוק הבא,  יש לנו את ה 7,000 עסקאות מהבלוק הקדום שלא נסגרו + עוד עסקאות חדשות שהגיעו ב 10 דקות הבאות. 

גם פה האלגוריתם של הכורים , יבחרו את העסקאות הכי גדולות עם התשלום הכי גדול שמציעים להם. 

מסתבר שמי שרצה להעביר 100 ש"ח לחברו בביטקווין , והציע 7 ש"ח עמלה.. עלול למצוא את עצמו מחכה שבוע לאישור. 

למה? 

כי יש הרבה העברות גדולות מארנקים גדולים,  והם מציעים כמה עשרות דולרים על מנת להעביר 3 מטבעות - שהם כ100,000 דולר. 

ולכן הקטנים יושבים בשקט ומחכים לסוף שבוע ואם לא הצליחו להיכנס לבלוק בסוף שבוע הזה , אז יחכו לסוף שבוע הבא. 

רק שתבין , אחוז העסקה לא מעניין את הכורה, זה שאני מציע לו 50% מה 100 ש"ח שאני רוצה להעביר , לא מדגדג לו את הביצים .

הוא יקח את העסקה של ה 100,000 דולר עם ה 0.01% עמלה שהם 100$. 

כנס לפייסבוק ותראה כמה אנשים מתלוננים שהעסקה שלהם לא מאושרת כבר כמה ימים , וכולם מרגיעים אותם

אל תדאג  , בסוף שבוע היא תאושר

לפני 15 דקות, ליפיגו כתב:

אני פורש מהשרשור. 

תהנה מפרישה , אני נהנה לי פה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...