Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

מובן לגמרי. כל אחד שיעשה את השיקולים שלו איפה לשים את השקלקלים המיותרים שלו. (באופן כללי השקעות כדאי "לבזר" 😉).

לגבי הבורסות, צריך לדעת לעבוד רק עם המאוד גדולים. או בארנק קר למי שלא סוחר אלא קונה לטווח הארוך.

עריכה אחרונה על ידי Ranis7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 18 דקות, falou כתב:

אבל לכל אורך השרשור הזה אנשים אמרו: ׳אל תיגע׳, ובינתיים... הם די טעו.

לא בטוח כמה הם טעו.

מה עם כל אלה שנכנסו לביטקוין ב-2017 ב-12,000 דולר כי הבטיחו להם שזה מטבע העתיד שיגיע ל-200,000 דולר רק כדי לראות את המטבע מתרסק ל-4,000 דולר תוך חצי שנה בלי יכולת למשוך כסף כי הבורסה לא הייתה יכולה לשלם. וגם כאלה שהצליחו למשוך את הכסף מהבורסה לא יכלו להעביר אותו ארצה כי אף בנק לא היה מוכן לגעת בכסף הזה. 

וכל אלה שנכנסו לביטקוין ב-50,000 דולר כי FOMO וכל זה כדי לראות הביטקוין נשרף ל-33,000 דולר תוך 48 שעות. 

אז כן מי שקנה ביטקוין ב-2013 ב-500 דולר לא הפסיד. בסדר. וואו. אבל בוא לא נעשה את זה למשהו שהוא מעבר להשקעה סופר ספקולטיבית בסיכון סופר גבוה. אז יש כאלה שהרוויחו. גם בקזינו לפעמים מרוויחים. תמליץ לאדם להשקיע את החסכונות שלו שם? 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם כל אלו שנכנסו ב-2017 ב-12 אלף ויצאו ב-180 אלף ב-21?

למה לתחום את הקניה והמכירה לתאריכים שנוח לך?

להפסיד שליש מהכסף אפשר גם על מנייה של אינטל.

ומה עם אלו שהלכו ברחוב פגעה בהם משאית, מתו ואין להם ביטוח חיים ואין למשפחה שלהם ממה לחיות?

אם מישהו מפגר ושם את כל הכסף שלו על ביטקוין, זה לא אומר כלום על ביטקוין כהשקעה.

כרגע, נכון להיום, מרגע שנפתח השרשור ועד עכשיו, ביטקוין היתה אחושלוקי השקעה.

ככה שעדיין נשארנו עם האמירה הלא נכונה, שיותר הפסידו ממה שהרוויחו. 

לא נכונה, נכון לעכשיו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטקוין בכלל התחיל בתור המטבע של העתיד. לפחות כבר יש הסכמה גורפת שזה לא מטבע ולא עתיד אלא השקעה ספקולטיבית. 

לפני 3 דקות, falou כתב:

ומה עם כל אלו שנכנסו ב-2017 ב-12 אלף ויצאו ב-180 אלף ב-21?

הרוויחו בהנחה והם לא מכרו בפאניקה כמו לא מעט אנשים באותה תקופה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כל הזמן אומר משפטים בעלמא, על ״גופים גדולים״ ו-״מכרו בפאניקה״ ואני שואל אותך שוב: איך אתה יכול לאמר על מוצר שעלה מתחילת השרשור עד עכשיו פי-66 בערכו, שרב מי שששם עליו כסף - הפסיד?

הדבר היחיד שאנחנו מסכימים עליו זה שביטקוין הוא עדיין יותר השקעה ספקולטיבית ממטבע.

אבל מה זה קשור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, falou כתב:

למה לתחום את הקניה והמכירה לתאריכים שנוח לך?

כי אלה התאריכים שיש. לביטקוין היו שני גלים ענקיים שהסתיימו בהתרסקות. הראשון בין אוקטובר 2017 למרץ 2018. השני בספטמבר 2020 -> עד היום. המטבע מחק כמעט 50% מהשווי שלו רק בשבוע האחרון. 

לפני 27 דקות, Ranis7 כתב:

כמו שאמר @falou אתה פחות או יותר מתאר פה כל השקעה שהיא. 

שום דבר מזה לא נכון. 

אם כל השקעה הייתה מאופיינת בתנודתיות כמו של קריפטו אנשים היו מסתובבים ברחוב עם M-16. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, למה אתה תוחם לתאריכים האלו?

בין שני תאריכים אקראיים אני יכול גם לסדר לך הפסד של שליש מהכסף על מניית אפל או אינטל, אפשר להפסיד חצי מהכסף על מניית IBM... מה שתרצה.

שאלה: אתה אומר שהיו גלים, איפה אתה רואה את היקף המסחר?

איך אתה יודע שבכל גל לא היו יותר מוכרים מורווחים ממופסדים?

היית אומר לי שההשקעה סובלת מתנודתיות - מסכים.

תגיד שקשה לשער מה השווי יהיה - מסכים.

להגיד שהפסידו יותר משהרוויחו, על מוצר שעליית הערך שלו כ״כ גדולה... זה משהו שלא כ״כ תואם את המציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, falou כתב:

היית אומר לי שההשקעה סובלת מתנודתיות - מסכים.

תגיד שקשה לשער מה השווי יהיה - מסכים.

תנודתיות קיצונית ביותר ושווי שנגזר בעיקר מ-FOMO. אוסיף סעיף נוסף וזה הקושי לממש רווחים. 

לפני 5 דקות, falou כתב:

להגיד שהפסידו יותר משהרוויחו, על מוצר שעליית הערך שלו כ״כ גדולה... זה משהו שלא כ״כ תואם את המציאות.

בינתיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים לא תואם את המציאות?

אתה רוצה להתעכב קצת ברגע הזה, הנתון, לבדוק אם המציאות משתנה?

יכול להיות שמחר כל המסחר בביטקוין ייעלם. יכול להיות שגם כל הבנקים הגדולים יפשטו רגל (רגע, סליחה, לא... זה כבר קרה). אבל מעובדה אחת אי אפשר להתעלם, מי שקנה ביטקוין כשהשרשור הזה נפתח, היה לו מספיק הזדמנויות למכור אותו ברווח. אני זוכר את נבואו הזעם של 2019, אחרי ההתרסקות הקודמת, והאמירות שזה לא ייקרה שוב.

והנה. קרה.

לכן התשובה לשאלה, אם ביטקוין השקעה טובה היא תמיד אותה תשובה כמו על כל השקעה אחרת: תלוי אם מכרת ברווח או לא.

אם השאלה היא, האם זו השקקעה ברמת וודאות נמוכה לגבי המחיר העתידי, אז... כן. רמת הוודאות נמוכה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל דבר יש סיכון. גם כסף שיושב בחשבון עו"ש נמצא בסיכון כי הוא נאכל על ידי אינפלציה. גם בנדל"ן יש המון סיכון. 

קריפטו, לטעמי, קיצוני מידי. תנודתי מידי. יותר מידי FOMO ומיליניאלס שמחפשים התעשרות מהירה מקרקרים סביבו ומפמפים את השווי ברשתות חברתיות. זה לא בריא. לא אוהב את זה. 

להגיד מי שאמר "אל תיגע" בקריפטו טעה זה לא מדויק, בלשון המעטה. איפה הם טעו? בהתרסקות מ-12 ל-3 ב-2017? מ-60 ל-30 בשבוע האחרון? יש אנשים שהרוויחו מיליונים בלוטו. אז כרטיסי לוטו הם שקעה טובה? 

ברמת הפרט תמיד אפשר להביא דוגמא לכאן או לכאן. אבל צריך לדעת לעשות ZOOM OUT. מי שהשקיע בנאסד"ק כנראה, בגדול, בראייה של העשור האחרון אכל אותה פחות ממי שהשקיע בקריפטו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Avatar Schnitzel אני לא מבין למה אתה חושב ש״רוב״ האנשים שקנו ב2017 מכרו ב2018 כי זה התרסק....על סמך מה אתה אומר? 
מי שמכר - יד חלשה. זה קורה גם במניות שאתם מתעקשים להשוות את ביטקוין אליהן

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אוהב ולא בריא ועכשיו מאלינייאלס ברשת. קודם זה היה חברות גדולות וטסלה שעשו מזה כסף.

בו, נראה לי שאתה יותר אוהב לקרוא כתבות על זה בעיתונות הפופולרית מלהבין בהשקעה עצמה?

לגבי ההתרסקויות, כבר אמרתי לך, בדיעבד אני יכול לרסק לך חצי מהשווי על מניית IBM, בלי מליניאלס, רדיט ומאסק. זה לא באמת טיעון, לקחת גרף בדיעבד, למצוא נקודת שיא ושפל ולהגיד, בשיא כולם קנו, בשפל כולם מכרו... אנחנו יודעים ממניות שזה לא בדיוק עובד ככה.

וההשוואה ללוטו זו דמגוגיה זולה. בלוטו אין מסחר, אין היצע וביקוש, ויש הרבה פחות שהרוויחו מאשר בביטקוין. 

אני מסביר לך שוב, הביט זו השקעה טובה, אם מכרת ביותר ממה שקנית. כלומר, זה משהו שאתה יכול לענות עליו רק בדיעבד. אתה לא יודע אם ביטקוין במחיר הנוכחי זו השקעה טובה, אבל אתה כן יודע שלפני שנה, זו היתה השקעה טובה.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיעבד זו הייתה השקעה טובה בהנחה ואנשים באמת ראו מזה כסף בחשבון ולא רווחים על הנייר אצל כל מיני בורסאות קריפטו ללא נזילות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...