Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

כשהמאבטח בן ה-63 עוצר אותך בלובי של הבניין ושואל "כיצד קונים ביטקוין" זה הזמן to get the F out. 

לא הבנתי איפה יש לך מאבטח בן 63?
בדירה באשדוד או במשרד בתל אביב?

או שעברת לגור עם טרסנפורטר?

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 24.5.2021 בשעה 00:28, korola כתב:

תלך להמלצות מתחילת השרשור ותגיד לי מה היה קורה אם היית קונה ב-2013...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ששם אז 1800 שקל- יכל ליקנות השנה טסלה חדשה😢

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

תלך להמלצות מתחילת השרשור ותגיד לי מה היה קורה אם היית קונה ב-2013...

אז? ואם היית קונה מניות של AMD ב-3$ בשנת 2017 הייתי מוכר אותן היום ב-85$ למנייה. 

כולם חכמים בדיעבד. עם הטירוף ותנודתיות שיש בשוק הקריפטו אני די בטוח שיותר אנשים הפסידו את התחתונים שלהם מאשר הרוויחו כסף לטסלה. שלא נדבר על כל אלה ששפכו כסף על מחשבי כרייה בבית שלהם כי הם חשבו שיעשו מיליונים. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שכולם חכמים בדיעבד, אבל יש את אותה כמות בדיוק של טפשים בדיעבד...

אם אתה לוקח את העובדה שמאז פתיחת השרשור, הביטקויין שווה היום פי-66 מאז והיה כבר שווה פי 100, אני מוצא את זה לא סביר שיותר כסף הופסד על המטבע מאשר הרווח. אלא אם אתה טוען שגם על מניית AMD יותר הפסידו מאשר הרוויחו...

אם תסתכל על השקעה בביטקוין, אני לא רואה כמה היא יותר תנודתית מ-AMD, שהבאת כדוגמא, וזו מניה של חברה עם פעילות מסורתית, כביכול אפשר למדוד את שוויה בפרמטרים (כביכול) אובייקטיבים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניות של AMD אפשר לממש בלחיצת כפתור, לשלם 25% מס וללכת לסוכנות של טסלה להתפנק באיזה מודל 3 LR. למכור קריפטו לפחות בישראל זה סיפור. בנקים לא רוצים לגעת בכסף הזה בגלל חוקים למניעת הלבנת הון. אז כל החכמולוגים מחזיקים את הכסף בארה"ב ומטפטפים אותו החוצה עם כל מיני כרטיסי debit. סינים כבר נתנו לבנקים שלהם הוראה לא לגעת בקריפטו. לדעתי גם בארה"ב זה יקרה במתכונת כזאת או אחרת.  

שלא נדבר על זה שברגע שהרבה אנשים יחליטו לממש קריפטו אני כמעט בטוח שבורסאות קריפטו האלה לא יהיו מסוגלות לשלם להם. לפחות זה מה שקרה בקריסה הקודמות ב-2018 אנשים יכלו למשוך איזה $1,000 ביום לכל היותר. (אם אני זוכר נכון)

אז יופי שמי שנכנס ב-2016 הרוויח פי 100, אבל זה הכל על הנייר. אבק פיות. גם מנייה קלאסית מרוויחה על הנייר, אבל לפחות מאחוריה יש מנגנון מסודר יותר וחוקי.   

אגב, בנוגע לתנודתיות: 

image.thumb.png.da71c8ad206c7a564d39fb462d7cc49c.png

image.thumb.png.9d9a14ab2ebdc1b7dd6f43440b5732f9.png

לפני 22 דקות, falou כתב:

אלא אם אתה טוען שגם על מניית AMD יותר הפסידו מאשר הרוויחו...

בגלל זה אני אף פעם לא משקיע single stock. קיצוני מידי לטעמי. באותה מידה אפשר לזרוק כסף על רולטה בקזינו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא כן,

גופים גדולים הרוויחו על חשבון אנשים פרטיים.

כך שבטוטל יש מעט מרווחים (סכום גדול)

והרבה מפסידים (סכומים קטנים)

רוב האנשים לא הפסידו את התחתונים אלא הפסידו כמה אלפים / עשרות אלפים 

פשוט יש הרבה כאלה.

לעומת זאת, החברות הגדולות (אלא ששולטות בשוק) מבצעות מניפולציות על המטבע כרצונן (כמעט) והערכות שהן גזרו רווחים של מאות מיליארדי דולרים. 

חלקן בשליטת מדינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ונניח שאתה יודע מי הרוויח כמה, מה זה ״גופים גדולים?״

הגופים הגדולים האלו, מי הבעלים שלהם?

גוף שבשליטה של מדינה, הרווח מתחלק בין כל האזרחים... כן?!

במה זה שונה ממסחר במניות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, falou כתב:

ונניח שאתה יודע מי הרוויח כמה, מה זה ״גופים גדולים?״

הגופים הגדולים האלו, מי הבעלים שלהם?

טסלה, בין היתר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Avatar Schnitzel כתב:

מניות של AMD אפשר לממש בלחיצת כפתור, לשלם 25% מס וללכת לסוכנות של טסלה להתפנק באיזה מודל 3 LR. למכור קריפטו לפחות בישראל זה סיפור. בנקים לא רוצים לגעת בכסף הזה בגלל חוקים למניעת הלבנת הון. אז כל החכמולוגים מחזיקים את הכסף בארה"ב ומטפטפים אותו החוצה עם כל מיני כרטיסי debit. סינים כבר נתנו לבנקים שלהם הוראה לא לגעת בקריפטו. לדעתי גם בארה"ב זה יקרה במתכונת כזאת או אחרת.  

שלא נדבר על זה שברגע שהרבה אנשים יחליטו לממש קריפטו אני כמעט בטוח שבורסאות קריפטו האלה לא יהיו מסוגלות לשלם להם. לפחות זה מה שקרה בקריסה הקודמות ב-2018 אנשים יכלו למשוך איזה $1,000 ביום לכל היותר. (אם אני זוכר נכון)

אז יופי שמי שנכנס ב-2016 הרוויח פי 100, אבל זה הכל על הנייר. אבק פיות. גם מנייה קלאסית מרוויחה על הנייר, אבל לפחות מאחוריה יש מנגנון מסודר יותר וחוקי.   

אגב, בנוגע לתנודתיות: 

בגלל זה אני אף פעם לא משקיע single stock. קיצוני מידי לטעמי. באותה מידה אפשר לזרוק כסף על רולטה בקזינו. 

תקשיב אין לי מושג מה המקורות שלך אבל כדאי שתבדוק שוב. בעניין משיכה לבנק: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5891987,00.html וחוץ מזה יש עוד לא מעט אופציות.

ומה שדברת לגבי הבורסות שלא נותנות לך למשוך. בחייאת תבדוק ואל תגיד דברים שאין לך מושג בהם. מתי פעם אחרונה ביקשת למשוך מבייננס/קוין בייס ודומיהם ולא הצלחת??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מכירת מניות זה לא מיידי. אלא אם כן אתה מבצע רק פעולות מארקט וגם אז לא תמיד יש קונים. ואם במקרה ניסית למכור כמות גדולה, ייתכן שיהיה קשה יותר למכור בבת אחת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, Ranis7 כתב:

ומה שדברת לגבי הבורסות שלא נותנות לך למשוך. בחייאת תבדוק ואל תגיד דברים שאין לך מושג בהם. מתי פעם אחרונה ביקשת למשוך מבייננס/קוין בייס ודומיהם ולא הצלחת??

אני לא נוגע בזבל הזה. אבל בפעם הקודמת שהבועה התפוצצה אי שם ב-2018 שמעתי על בורסות שלא היו מסוגלות לשלם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמעתי על אחד מיידוף שלא היה יכול לשלם, כמה בנקים שלא היו יכולים לשלם ב-2008, איזו חברה בשם אנרון שלא היתה יכולה לשלם... כל מיני עסקים, כולל חברות ציבוריות, שבסוף לא היה להם כסף לשלם, כולל קבלנים, קבוצות רכישה ומה לא.

אין תחום שבו משקיעים וקונים לא נשארו לפעמים בלי כסף.

כל השקעה היא בסיכון מסויים.

אני לא אומר לקנות או לא לקנות ביטקויין, אני לא מבין בזה כלום.

אבל תמיד אפשר להגיד: זה זבל, אל תגע בזה, זה הפסד בטוח, ומידי פעם, זה גם יהיה נכון.

אבל לכל אורך השרשור הזה אנשים אמרו: ׳אל תיגע׳, ובינתיים... הם די טעו.

בינתיים.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...