Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גולף GTI

שימו לב! השרשור הזה בן 3748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה הזמן שהיא עשתה אם אפשר לדעת?

חשבתי שתשאל לאיזה עומק היא חפרה ;-)

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה צורך לשאול לגבי כמה היא חפרה, עם הספק כזה קשה מאוד לצאת מהמקום בלי לחפור, בייחוד בהנעה קדמית.

בכל אופן זה פרוייקט מרשים בהחלט ולכן מסקרן לדעת איך הלך בדראג.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנון. אני מעדיף מכונית שנראית ליסינג...

מחכה כבר לסרטון ולנתונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדראג היא קיבלה מלאון קופרה עם טורבו מקורי (K04).

זה אוטו ללחיצות מגלגול שלישי.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר בלי קצרנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוו......יש צדיק בסדום.

אני מפרגן לחלוטין לפרוייקט המושקע, רק מלכתחילה לא מבין את הפואנטה של לשלוח רכב כזה למסלול דראג, זה היה ברור לי לחלוטין שבסטריפ רכב כזה יקבל בראש.

רכב כזה לא יודע\יכול להוריד את הכח לכביש מעמידה, הוא יחפור את נשמתו.

״מקובל״ ברכבים כאלה ללחוץ מאיזור ה-100-120 קמ״ש וצפונה, שם הכח והמומנט בא לידי ביטוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוו......יש צדיק בסדום.

אני מפרגן לחלוטין לפרוייקט המושקע, רק מלכתחילה לא מבין את הפואנטה של לשלוח רכב כזה למסלול דראג, זה היה ברור לי לחלוטין שבסטריפ רכב כזה יקבל בראש.

רכב כזה לא יודע\יכול להוריד את הכח לכביש מעמידה, הוא יחפור את נשמתו.

״מקובל״ ברכבים כאלה ללחוץ מאיזור ה-100-120 קמ״ש וצפונה, שם הכח והמומנט בא לידי ביטוי.

מסקנה לא מדוייקת.

נכון שקל יותר להוריד כח לכביש בהנעה אחורית או כפולה אבל גם רכבי הנעה קדמית ,בשילוב נהג מיומן ,משיגים תוצאות בדראג שלא מביישות רכבי 4X4.

בדראג האחרון ,בעל הרכב התעקש לנהוג ברכב בעצמו ומכיוון שזו הפעם הראשונה בחייו שהוא מתחרה עם רכב ידני ,הוא אכן חפר ואפילו "הסתבך" עם ההילוך השלישי.

במירוץ שיתקיים בסופ"ש הקרוב,ינהג ברכב הנ"ל נהג מקצועי שטרח להתאמן כל השבוע על יציאה מהמקום ואני מקווה שהתוצאה תשתלם.

דרך אגב: איך הלחיצה עם האופניע.....? פרגנו קצת....:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אפשר להתקין בגולף בקרת שיגור (אם יש אפשרות כזאת בכלל ברכב ידני?)

דבר שני אני לא בטוח שיש יתרון מבני בזינוק, להנעה אחורית על פני הנעה קדמית, לרכבים בעלי מנוע קדמי.

שכן מצד אחד אמנם המשקל של הרכב נוטה אחורה בזינוק והחלק הקדמי מתרומם וכך יש פחות אחיזה לגלגלים הקדמיים, אבל מצד שני יש את משקל המנוע והמכללים הנלווים מקדימה שמפעילים לחץ על הגלגלים הקדמיים אבל החלק האחורי של הרכב קל יותר.

אין להתבלבל בין החסרון המבני של הנעה קדמית להעביר את כוח המנוע בנסיעה בכביש מפותל, לאור כך שהגלגלים המניעים משמשים גם להיגוי, לבין היכולת להאיץ בקו ישר, שאז אין את הבעיה הזאת.

אני חושב שהרכב בעל המבנה הטוב ביותר לזינוקים, הוא רכב בעל מנוע אחורי והנעה אחורית, כמו הפורשה 911 ואולי רק לרכב עם מנוע אחורי והנעה לכל הגלגלים (ששוב רק לפורשה יש גירסה כזאת) מבנה טוב יותר לכך אבל לא בטוח לאור איבוד כוח בגלגלים הקדמיים לאור חוסר משקל מקדימה והתרוממות החרטום. 

ודרך אגב יש פרגון גדול ללחיצה מול האופנוע, שומעים את המנוע של האופנוע מתאמץ ומכאן ברור ההישג של הגולף. למה הגולף שקטה כל כך? אי אפשר להוסיף קצת רעש פליטה בריא :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחיצה עם R6 אתם קוראים לזה?

אם כל הכבוד לאוטו ולבחור שהשקיע את הכסף ולכם בתור סדנה שביצעה את הפרוייקט המדהים הזה לא הייתי קורא לסרטון הזה לחיצה.

ידוע שכל רכב עם קצת חמוצים יעשה לאופנוע בגבוהות בושות.

אתם רוצים לקרוא לזה לחיצה תצאו עם הR6 מהמקום ונראה מי יצא עם ידו על העליונה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסקנה לא מדוייקת.

נכון שקל יותר להוריד כח לכביש בהנעה אחורית או כפולה אבל גם רכבי הנעה קדמית ,בשילוב נהג מיומן ,משיגים תוצאות בדראג שלא מביישות רכבי 4X4.

כלומר לדברייך קח את הגולף הזאת כמו שהיא כרגע וכך גולף זהה מבחינת שיפורים אבל בעלת הנעה כפולה או אחורית ותן לנהג מיומן לנהוג בכולן (אותו נהג) - התוצאה שתתקבל תיהיה דומה?

סלח לי שאני סקפטי, מאוד סקפטי.

להנעה כפולה יש יתרון מובהק בזינוק מהמקום על פני הנעה אחורית שבתורה יש לה יתרון מובהק בזינוק מהמקום על פני הנעה קדמית (שוב- בהנחה והרכב אותו רכב רק עם שינוי צורת ההנעה).

הדרך היחידה לבטל את יתרון סוג ההנעה במכוניות חזקות מאוד זה לצאת מגלגול במהירות גבוהה, שם דווקא יש יתרון מסויים להנעה הקדמית שיש בה פחות הפסדי כוח בין המנוע לגלגלים לעומת הנעה אחורית וכמובן הנעה כפולה.

הלחיצה עם האופנוע מרשימה גם אם לא מפתיעה, עם כל כך הרבה מומנט זה די צפוי.

בכל מקרה, אופנוע זה אטרף אחר, זה להאיץ ל-200 ולהרגיש שהגוף עוד שניה מתפרק, בגולף הזאת זה להאיץ בנינוחות תו"כ לגימת קפה והאזנה לפינק פלוייד....

:wink:

שכן מצד אחד אמנם המשקל של הרכב נוטה אחורה בזינוק והחלק הקדמי מתרומם וכך יש פחות אחיזה לגלגלים הקדמיים, אבל מצד שני יש את משקל המנוע והמכללים הנלווים מקדימה שמפעילים לחץ על הגלגלים הקדמיים אבל החלק האחורי של הרכב קל יותר.

כשיש לך מעל 500 כ"ס משקל המנוע לא מספיק גבוהה כדי להדביק את האף לאספלט כדי ליצר אחיזה מספקת עבור הנעה קדמית, כוחות הפיזיקה המופעלים ירימו אותו בכל מקרה ויפחיתו את האחיזה בסרן הקדמי בצורה משמעותית, חלק מהסיבה שלעיתים מתקינים משקולות בחלק הקדמי ברכבי דראג המצויידים בהנעה קדמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...