Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גבר,החלפת כבר פלאנץ' השנה? כדאי! ההוראות בפנים

eladns

פוסטים מומלצים

החלפתי פלאנץ' בדוד שהותקן ב 1993 ומאז לא הוחלף בו אף פעם.

מאיץ וגוף חימום יצאו כיחידה אחת מאובנת לחלוטין ובילתי ניתנת להפרדה בשום מצב...

לעניניינו- לאחר סגירת הפלאנץ' החדש יש טפטוף מאחד הברגים, טיפה אחת כל 40 שניות בערך.

הידוק חזק יותר/חלש יותר לא עוזר.

איך אפשר לסדר בלי לרוקן את הדוד ולהוציא את הפלאנץ' שוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות להשתמש בטפלון או ב"שערות", אם כי אני לא מבטיח שזה יעבוד.

בהחלט ייתכן שהאיזור היכן שהיה הבורג חלוד ואכול בצורה כזו שהבורג לא יתפוס, ואלו חדשות רעות מאד כי זה אומר שתצטרך להחליף את הדוד- אלא אם כן מומחים (ואני לא אחד מהם) יוכלו לעזור לך עם פתרון אחר.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הברגים יושבים טוב, כל ההברגות תקינות ואף בורג לא מסתובב על ריק. אני מניח שהנזילה היא דרך החור של הבורג באטם גומי של הפלאנץ'. הברגים עצמם לא משמשים לאטימה, רק להצמדה.

אולי לא ניקיתי מספיק טוב את המשטח של הדוד, אליו נצמד האטם, ובפירוק חוזר אפשר לסדר את זה. אבל לא בא לי לפרק שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחזק גם את הברגים שליד הבורג הסורר.

אם זה ממשיך אין מניעה מלפתוח שוב ולבדוק את העוגן שנקי מחלודה ולא מחוספס.

יש כיום מס' מאיצים שמגיעים עם גומיה קטנה תנסה למצא את האטס הרחב יותר עם מגרעות לברגים.

בדרך כלל גם אם נשבר בורג אחד עדיין לא צריך לנזול ואפשר להמשיך להשתמש בדוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

עוד באותו ערב הידקתי את כל הברגים, לאחר שזה לא עזר הידקתי את הבורג הנוזל יותר חזק ממה שנראה לי שצריך והנזילה פחתה.

שאלה נוספת: בדוד שפועל לא עם קולטים רגילים אלא עם מערכת סולארית משותפת ויש בתוך הדוד מחליף חום, האם תהליך החלפת הפלאנץ' זהה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אין לי ברז בכניסה למחליף חום.

אגב, מערכת גרועה, הרבה פחות יעילה מקולט פרטי.

מחליף חום הוא כמובן דו כיווני ובהפעלת חימום חשמלי בדוד אתה גם מחמם (קצת) מים עבור כל השכנים בבניין.

ובכלל, רק בימי שיא הקייץ יש באמת מים חמים. בשאר הזמן אין וצריך חימום חשמלי. וזאת לעומת קולט רגיל שמספק מים בטמפ' סבירה למקלחת גם בימים די קרירים אך עם מעט שמש, כמו שהיה בשבוע שעבר לדוגמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היו לך ברזים לסגור את המים של הקולטים אז היית יכול למנוע את אפקט החימום ליתר השכנים ע"י סגירה של אחד מהם ולמנוע סירקולציה.

דרך אגב חייב להיות ברז שליטה על הצנרת של הקולטים אם בטוח אין כי יכול להיות שהזיזו את הדוד והברזים קצת רחוקים דבר עם וועד הבית זה אמור להיות באחריותו עד כמה שאני מכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה,

בתמונה שהעלתי, יש 2 חצים על הגוף חימום.

בזמן שהדוד דלוק יש זרם רק באחד מהם. לא צריך לעבור זרם בשניהם? סגירת מעגל?

וגם יש לי נזילה מאזור הפלאנץ' 50 מ"ל ל24 שעות+-.

IMG_0240.jpg

למכירה: AR.DRONE

גודש :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ את השרשור.

אני מעוניין לעלות בקרוב לגג ולהחליף את גוף החימום. איך אני יכול לזהות מבין כל הדודים על הגג את הדוד שלי? לפי כבל החשמל שנכנס לדירה שלי? יש שיטות נוספות לזהות את הדוד שלי?

שאלה נוספת, ירדתי לחנות דודי שמש מתחת לבניין שלי ושאלתי לגבי מחירים של גוף חימום. הבחור שם אמר שיש לו של כרומגן ב 280 ש"ח ושל נימרוד ב 100 ש"ח. 280 זה לא יקר מדי? 100 ש"ח של נימרוד יספיק לי? במידה ויש לי דוד של כרומגן הבנתי שאני צריך רק גוף חימום שלהם. בקיצור, מה אמור להיות מחיר נורמלי של גוף חימום איכותי, כרומגן או חברה אחרת.

לגבי מאיץ חימום, באמת יש צורך בו או שאפשר להסתדר בלי?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חרטת קוסא

כרומגן\נימרוד- שניהם ימותו עם האבנית.

רק דוד של אמקור הוא שונה ועולה 150 שקל אצלינו כי הברגים שם שונים.

חפש חנות של חשמל ישיר, קנה משם גוף חימום קומפלט {חברת חומי אורגינל או ספק סחר} עם טרמוסטט ב80 שקל וסע לשלום {אם יש בעית מחיר שיתקשרו אליי,אלעד מירושלים}

לגבי מאיץ חימום:

דוד 150 ליטר -לשים מאיץ

דוד פחות מ150 ליטר- לא צריך לדברי הקבלנים שקונים ממני {יכול להיות שהם סתומים}

לגבי זיהוי הדוד: עלה לגג והדלק את הדוד שלך, שים אוזן על הדודים שם ותשמע איזה דוד מתחמם - רעש של מיחם של שבת.

או אם יש נורת ביקורת על החוטים ליפני הכניסה לדוד, ראה איזו דולקת מהדודים {שלי נמסה מהחום הירושלמי- זבל של סחורה -חברת פתיה. ניסקו עדיפים}

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, נתקלתי בחמם מהיר 3500 וואט {חובה חובה חובה חוט 2.5 לשים לו,ומומלץ בכלל חוט 4 מ"מ}

נמכר אצל א.אברהמי בירושלים.

החמם ארוך מעט מהרגיל ויש לו עוד צלע לחימום.

לא בדקתי ולא קיבלתי תגובות מלקוחות עדיין

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הטיפ עם הרעש של המיחם, תיקתק מצאתי את הדוד. ניצלתי כמה דקות של שמש כדי לקדם עניינים בגג. מצאתי את הדוד ושימנתי את הברגים שנראים חדשים ולא חלודים.

הפלאנג' מחובר בעזרת 6 ברגים והקוטר של הפלאנג' הוא בערך 16 ס"מ, זה נקרא סטנדרטי? כמה ברגים או קוטר זה לא סטנדרטי? לפני שאפרק אקפוץ לחנות ואקנה פלאנג' חדש. לגבי חשמל ישיר, אין סניף באזור שלי אז אקנה בחנות ליד הבית. אם הדוד שלי הוא 150 ליטר אני מבין שכדאי להשקיע במאיץ?

אגב, כתוב על הדוד לא להחליף אוגן ללא מגנזיום, מה זה אומר?

אני רואה גם שכבל ההארקה אינו מחובר, כדאי שאחבר אותו?

uploadfromtaptalk1423838236264.jpguploadfromtaptalk1423838273380.jpg

עריכה אחרונה על ידי adidas1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגומיה של כרומגן שונה מהגומיה בדוודים אחרים. תקנה כרומגן אם זה מה שיש לך. אם אין לך כרומגן - תקנה רגיל.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...