Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על בעלי מקצוע בענף הרכב - שרשור כללי

שימו לב! השרשור הזה בן 2193 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כרגיל, במסגרת ה"שבוע חדש תקלה חדשה" עם הסיאט שלי, בפתיחה של חלון הנהג ובסגירה התחיל רעש חזק של משהו שנשבר. הלכתי לעמרם ובסרגליק זגגות בקיבוץ גלויות בת"א ויצאתי ממש מבסוט מהם- בחור בשם אסי ניגש ישר לרכב, פירק את הפאנל של הדלת והחליף את התופסן פלסטיק הזול והשביר של פולקסווגן ושם תחליפי מחוזק במקומו. 200 שקל הנזק ולדעתי סביר לחלוטין.

עמרם ובסרגליק, קיבוץ גלויות 7, תל אביב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי להמליץ על חברה אשר מחדשת פנסים דהויים ברכב.

אבא שלי רצה לחדש את שני הפנסים ברכב שלו (b4), אחרי חיפוש קצר מצאתי חברה שעושה את זה.

דיברתי עם בחור בשם אבי, אחלה בנאדם עם אחלה של שירות.

תמיד היה זמין והגיע קצת לפני שקבענו.

הוא עשה עבודה מקצועית מאוד.

הוא ראה שאחד הפנסים במצב טוב וחבל להוריד ממנו את השכבה שמגנה עליו והוא פשוט המליץ לא לגעת בו, אפילו שהוא היה יכול להגיד בקלות שכדאי רק בשביל לקבל עוד תשלום!

סהכ על עבודה של שני פנסים הוא לוקח 150 שקלים.

מחיר שווה מאוד, מה גם שהם מגיעים עד לבית!

ויש להם עוד כל מיני הנחות אם מדובר בכמות של רכבים.

החברה מתמקדת בעיקר בירושלים אבל הבנתי מהבחור שהם גם מגיעים למרכז.

קוראים לה פנסים, אפשר להתרשם פה: http://panasym.com/index.html

אבי - 050-8666384

ממליץ בחום, בגלל המחיר הזול ובעיקר בגלל השרות המעולה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מחזיר האהבות (מכוניות) הישנות/ מאת: גללוי

לפני מספר שנים, בראשית שנת 2000, בערךבתקופה שבה החלפתי את ריח השדות הפורחים בריח אגזוזים מסריחים, את המחברות והספריםבמדי זית חדשים, ובקיצור – את תמימות הנעורים, החלפתי גם דבר נוסף אחד, בעל חשיבותגבוהה עבורי – את כידון האופניים, שבשבילם עבדתי כל(!!!) החופש הגדול! ולראשונהבחיי אחזתי בהגה, שהוא לגמרי שלי!.

היה זה ערב מרגש מאד עבורי. באותו היוםעולם שלם חגג התחלה של מילניום חדש, ואני חגגתי את מה שעד היום מרגיש לי כיום הראשוןבחיי. אמנם מדובר בסך הכל רנו 5, לא משהו מיוחד מאד, אבל עבורי היה זה עולםומלואו. יכולתי להגיע לכל מקום, בכל זמן, ובלי עזרה מאיש. אני תמיד אומר שלו יכלהלדבר, היתה בודאי מספרת על המסעות שעברנו יחד במרוצת השנים, ואכן עברנו לא מעט.ב-12 שנותינו יחד גמענו דרך של כ-חצי מיליון קילומטרים. מעולם לא נשארנו תקועיםבצד הדרך!, לעומת זאת – כיאה לכל צרפתיה – בבית נתקענו יותר מפעם אחת.

לפני מספר חודשים, כרעם ביום בהיר, המנועהישן והטוב החליט שהגיעו מים עד נפש, ושהגיע הזמן להחזיר ציוד. מבוהל ועצוב מעוצמתה"מכה", החלטתי לא לוותר. פניתי למיטב הרופאים בתחום, כדי לבדוק באיזה"בית חולים" הכי כדאי לאשפז חברה ותיקה שכזו. בכל זאת עשתה איתי חסדנעורים. וזה דבר שלא שוכחים !!!.

לאחר מספר ימים, דם, יזע, ולא מעט דמעות –מצאתי !!! הגעתי אל בית חולים פרטי, ולמנתח בעל שם בכל הארץ – פרופסור בני ל.מיד כשנכנסנו (הרנו ואני) לקליניקה שלו, הרגשנו משב של תקווה, והבנו שרק כאןסיכויי ההחלמה הגבוהים ביותר למכונית במצבה ובגילה.

עברו שבועיים לא קלים, בהם היא שכבהעירומה ומפורקת על שולחן הניתוחים, מחוברת למכונות הנשמה והחייאה, ונדמה היה,לעיתים, שמכאן היא הולכת הישר למגרש הגרוטאות. אבל... פרופסור בני ל הבטיח וקיים. ובאמת החלקים הטובים ביותר, שכסףיכול לקנות, ולא תמיד קל למצוא, נרכשו והובאו מכל העולם, לצורך השלמת המלאכה. לאהיה חלק, ולא משנה גודלו, שלא פורק, תוקן, או הוחלף. גם לאחר השיחרור, נשארה הרנובמעקב צמוד וליווי זמין של בני ל לאורך השיקום, ועד לשלב בו חזרה המכוניתלשיגרה.

לימים התגלגל לידי מאמר, ובו סיפור מדהיםעל רכב מסוג רנו 15, שכבר מזמן הלך לעולמו. ובזמן קצר מהרגע שהגיע לקליניקה שלבני, חזר ועמד על הגלגלים. על הרכב הזה כתבו ודיברו ארוכות, אבל מה שמיוחד בכתבהשנעשתה עליו, הוא המשפט: "שיפוץ עד כדי רמה חולנית". משפט כזה, מצביע רקעל דבר אחד – שאכן מדובר באיש מיוחד, שמשקיע את כל כולו ואת כל אהבתו, כדי להחזיראחורנית בזמן, מכוניות, שרבים מזמן כבר שכחו, ומעטים מסרבים לוותר עליהן.

זה נכון שלי יש רק רנו 5, אבל אצל בניבקליניקה, ניתן לראות יצירות אומנות שנמחקו מזמן מהנוף, עומדות בגאון, כאילו רקאתמול הגיחו לאויר העולם. מחזה יפה ונדיר שכזה, אפשר לראות רק אצל מי שאהבתוהאמיתית נתונה למכוניות הישנות והטובות הללו.

בני, יישר כח, המון בריאות ואריכות ימים.תודה רבה על הטיפול המסור, הסבלנות והסובלנות, גם כאשר אנחנו, הלקוחות, לא מעטהופכים לקרציות. שורה תחתונה – בני, תודה!

ינואר 2012

:wink: RENAULT 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

קודם כול תודה לכולם.

האמת היא שהמנוע ברכב של גל רנו 5 היה על הפנים עקב עבודת מכונאי בעדינות נקרא לבחור מכונאי נעלים ולא מכונאי רכב ולמה? כי!!!

התיקון או השיפוץ או החירבוש שעשו לגל ברכב לא מגיע לא.

המנוע הורכב בצורה לא נכונה

את הבוכנות הרכיבו הפוך ולכן הרכב לא יכל לנסוע כמו שצריך!!!

המנוע מהיום שהרכיבו צילצל לא סחב ודפק ורעד ומה לא

כאשר פרקתי את המנוע היסתבר שהבוכנות הורכבו הפוך יש מכוניות ספורות שהחץ על הבוכנה "הולך הפוך"

כלומר לכיון הגלגל תנופה. לצערי רוב המכונאים מתיחסים לחץ כאילו קדימה {פרונט של הרכב} ולמעשה החץ מצביע על כיון הנסיע של הרכב מבלבל נכון רק עוד רגע.

אם ניקח חיפושית או פורשה 914 מנוע מאחור כאשר יפורק המנוע החץ יהיה לכיון הנסיעה כלומר לכיון גלגל התנופה

ברנו אותו הדבר כלומר החץ על הבוכנה לכיון גלגל התנופה ולמה ? אותו המנוע מורכב ברנו 4 5 6 8 10 ובכול הרכבים האלה המנוע מורכב "הפוך" ואז החץ לכיון הנסיעה כי במכוניות האלה הגיר קדימה והמנוע אחורה.

בקיצור שיפצתי את המנוע כמו שצריך והרכב הזה נולד מחדש ונוסע כמו שאמור לנסוע.

קצת תמונות בשביל המצב רוח כמו כן באותה הזדמנות מיספר תמונות של המנוע של הפיאט של קובי וחצי על שולחן הניתוחים מקבל עיסוי עמוק

בברכה בני ל.

CIMG2098.JPG

CIMG2102.JPG

CIMG2114.JPG

CIMG2116.JPG

CIMG2117.JPG

CIMG2118.JPG

CIMG2125.JPG

CIMG2142.JPG

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

איזה יופי של עבודה בנג'ו

אתה מלך .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה יופי של עבודה בנג'ו

אתה מלך .

שלום רון.

עשיתה לי את היום!!!

תודה על הפרגון

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חוב מהעבר - המלצה על צביקה קרבורטורים

ברשותי טנדר סובארו שהוחלף בו מנוע למנוע כמעט חדש שאני ייבאתי לבד (אבל זה סיפור אחר)

בכל מקרה המנוע לא היה סוחב טוב עם צריכת דלק גבוהה, ומה ששבר את גב הגמל היה שהוא לא הניע בוקר קר אחד

תאמתי ונסעתי לצביקה, והשארתי לו את האוטו בבוקר

בצהרים חזרתי והאוטו היה מוכן להתנעה, התנענו וגילינו שכבל הגז לא פותח המצערת במלואה עכב התקנת המנוע מיבוא שלא תואם במלואו לטנדר, הבעייה נפתרה במקום.

צביקה גם הסב את תשומת ליבי לבעיות נוספות שאיתר ותיקן וחלקן אני אצטרך לתקן עוד.

נסיעת מבחן והרכב נוסע מעולה.

למחרת בבוקר הקר האוטו מניע בקלות אבל הצוק לא שומר סלד, כאילו אין צוק

צביקה הסביר לי איך לכוון את הבורג שלו והעניין סודר על ידי.

בעייה של ריטוט במד סלד אובחנה על ידו כבעיית פלטינות שהוא סידר חלקית ואמר לי להחליף (החלפתי כבר מפלג לאלקטרוני וזה נפתר)

צריכת הדלק מצויינת והאוטו סוחב מעולה.

צביקה עצמו נחמד מאוד וממש אינציקלופדיה של מידע.

מומלץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ,

אני לא זוכר איך קוראים למקום אבל הוא ממוקם בתוך מבדק הרצליה [המכון של הטסטים].

היום נכנסתי לשלולית ודפקתי את גלגל שמאל,

לפני שהלכתי למוסך אמרתי לעצמי נקפוץ לבדוק במכון כיוון פרונט.

קיבלתי המלצה על מבדק מחמי.

האיש ששם היה אדיב ונחמד קוראים לו חנניה אם אני זוכר נכון והוא העלה לי את הרכב על הליפט ,

וקבע שדפקתי את המשולש הקדמי שמאלי.

כיוון לי את המרווח בין המשולשים שאוכל לנסוע עד יום ראשון למוסך בלי שההגה ירגיש קל מדי או שהרכב יטייל על הכביש.

לא ביקש תמורה והכל בוצע ביעילות ,זריזות ונחמדות.

אני יודע שאחרי שאחליף את המשולש אני אחזור אליו לכיוון.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך הר ציון בשד' הר ציון סמוך לצומת סלמה-הר ציון.

ביצעתי אצלם הכנה לטסט לוולבו 144 73' שלי, ובנוסף טיפול שנתי מקיף.

ההכנה לטסט כללה החלפת קופלונג הגה, התגלו 2 צינורות בלם סדוקים ולקינוח קרסה גם משאבת הבלם המרכזית.

העבודה בוצעה במיקצועיות רבה, באדיבות ובמהירות.

בנוסף, אלי הבעלים ונביל מנהל העבודה התגלו כאנשים נחמדים שאינם נרתעים ממכונית שהיא לא מאזדה 3\יונדאי גטס\טויטה קורולה.

משם הועברה המכונית לבני ל לצורך "השלמות", ובעיקר פתרון זיוף מעיק.

מיותר לציין את טיב העבודה.:-P

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מילה מצוטטת מעלה כנראה אמת - עקבתי אחר ההמלצה והתרשמתי בעצמי מהמקצועיות, הפתיחות והחביבות. עוד אחזור אליו, מי ייתן וירבו כמותו.

הערה קטנה כדי לחסוך לאחרים את הבלבול שהיה לי- השלט ברחוב אומר בכלל "שירותי חשמל זוהר" או משהו דומה, לא "איציק" ולא "וייס".

מצטרף להמלצה על יצחק וייס ,"יצחקי" בפורום.

המזגן הפסיק לקרר, פניתי אליו בהמלצת חברי הפורום ואכן נתקלתי בבעל מקצוע מהמעלה הראשונה ,הגון, ישר ,מסביר פנים וסבלני.

לאחר בדיקה מקיפה של מערכת המיזוג לשלילת נזילות ותקלות משמעותיות מילא לי גז ללא ואקום, כיוון שלדבריו לא חדר אויר למערכת ולא היה צורך בכך ,תוך כדי הסברים מקצועיים על ההבדלים בין סוגי הגזים R12 וR134(לאחר שבעל מקצוע אחר הציע לי להסב את המערכת לR134 מכיוון "שקשה להשיג" R12 מה שהיה מכניס אותי להשקעה גדולה ולא כדאית בסוג ושנתון הרכב).

מה שחשוב, שהמזגן חזר לקרר כמימים ימימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום , הייתי מעוניין להמליץ על חברת אי אם לג'נד בע"מ שהגעתי דרכם ממש במקרה דרך חבר בפורום לאחר אין ספור חיפושים של מגני רוח גרמניים.

התקשרתי לבחור,הזמין לי זוג מגני רוח קדמיים גרמניים,היום הוא הגיע,עשה עבודה יוצאת מן הכלל,נקייה ויסודית במיוחד.

שילמתי 300 שקלים,שווה כל שקל,שירות מצויין+אחריות למגנים,התקנה מקצועית מאוד.

ממליץ בחום!

http://avisa.co.il/ItemList.aspx?C=61

תהנו :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה נוספת

אני ממליץ בחום על צביקה קרבורטורים מנתניה רחוב זנגוויל ישראל 16 , בנאדם ישר, מאוד מקצועי, ויסודי!

09-8332213 - 054-4861318

אני פניתי לצביקה בהודעה פרטית, בגלל צריכת דלק גבוה,בעיות הנעה במנוע קר וחם, מנוע שלא עובד עגול, וריח חריף של דלק, וגם בגלל חופש בציר של המפלג, ונזילה מהמחזיר שמן של המפלג.

צביקה עזר לי בעניין הזה והמליץ לי לפנות לאדמונד קגל בתל אביב ברחוב שטיבל 10, אני ממליץ בחום על אדמונד קגל

03-5614847 - 050-5332181

אחרי שקניתי מפלג משופץ, חיפשתי גם חוטי הצתה איכותיים לרכב שלי, ולא הצלחתי למצוא משהו באיכות טובה,

פניתי שוב פעם לצביקה ביום שישי בטלפון בשעה 12 בצהריים, צביקה חיפש בשבילי חוטי הצתה ואחרי כמה דקות חזר אלי נתן לי כתובת ומספר טלפון, נסעתי לשם לפני שיסגרו, וקניתי חוטי הצתה איכותיים, מאוחר יותר צביקה התקשר לשאול אם קניתי את החוטי הצתה, ואמרתי לו שכן.

ביום ראשון הגעתי לצביקה לטפל בקרבורטור, צביקה קיבל אותי בחום, הסביר לי ונתן לי לראות בדיוק מה הבעיה בקרבורטור,

השארתי את הרכב אצל צביקה, ואחרי 4 וחצי שעות צביקה התקשר אלי ואמר לי שהכלה מוכנה :lol:

חזרתי למכון קרבורטורים של צביקה, צביקה ביקש ממני להניע את המנוע, סטרטר קטן והמנוע הניע בנגיעה! המנוע עובד עגול כמו שעון שוויצרי! ואין ריח של דלק!

צביקה תודה רבה על כל העזרה, הטלפונים, והתשובות המקצועיות שלך, אתה בנאדם זהב!

רועי.

FORD FIESTA MK2 CVH

:arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי חוויה חיובית בפנצ'ריית "גלגלי העיר" רציתי לשתף את חברי הפורום.

עקב רעידות בהגה במהירות של כ110 קמ"ש הייתי צריך לבצע איזון גלגלים.

אחרי ביקור במעבדה לצורך כיוון פרונט, הגעתי לפנצ'ריה הנ"ל. ממבט ראשון לא התרשמתי במיוחד.

שאלתי אם הם יכולים לעשות לי איזון כמו שצריך ונאמר לי שכן. המחיר שנאמר היה 150 ש"ח לארבעת הגלגלים.

יש לציין שהבחור פירק את הגלגלים ואז שמנו לב שהג'אנטים שלי הם מהסוג שדורש מתאם 4 ברגים. למרות שבגדול המחיר שהם דורשים על איזון עם המתאם הזה גבוה יותר ממה שסוכם, הוא לא ניסה לשנות את המחיר היות והוא כבר התחייב ופירק את הגלגלים. מעבר לזה הבחור שם השתדל מאוד לאזן לי פיקס בדיוק כמו שרציתי וגם כשהוא נתקל בבעיה באחד הג'אנטים הוא עבד על זה עד שהוא יצא מאוזן פלס.

בסוף התהליך הוא ניגש אלי וביקש שאני ארים אליו טלפון אחרי שאני אבצע סיבוב ואומר לו אם האיזון הוא לשביעות רצוני.

יש לציין שהאיזון יצא מעולה!

בקיצור מבחינתי חוויה חיובית,הגעתי ללא ציפיות והמראה של המקום היה מטעה למדי.

"גלגלי בעיר" פנצ'ריה - רח' שמוטקין 20 א.ת.ישן ראשל"צ

טל':03-9654610

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשמלאי רכב מומלץ בקרית ביאליק--אלי גוזלן.

עזר לי עם אקסנט ומשאבת דלק במחיר הוגן ובשירות ועזרה מכל הלב!

נמצא בהנס מולר 35, טל': 04-8762652.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...