Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרה, צ'ק בנקאי מזויף

extremer
שימו לב! השרשור הזה בן 3501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנוע יפני,

זה שאתה מערבב כעת קלמנטינות עם אבקת כביסה לא יהפוך את הדברים שאתה כותב לנכונים.

התייעצתי עם חבר שקצת מכיר דברים, ולקח לו זמן להירגע מהצחוק אחרי שהקראתי לו מה כתבת.

אבל נעזוב, בוא לא נריב.

יש לי הצעה,

מי שחושב שכדאי לו ללכת בדרך שאתה מציע ונסות להפיל הכל על הטלרית ובכך למזער את הסיכון שלו - בבקשה.

מי שחושב שיש כאן עצות אחרות יותר מוצלחות, אפילו בעמוד האחרון של השרשור - מוזמן ליישמן.

מקובל?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 190
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אסכם את העניין בכך שאגיד שאם הטלרית היא לא סמכות בנקאית שאחראית לבדיקת הצק, אז חבל מאוד שזה לא ככה וברור לחלוטין למה זה ככה, זה משרת רק צד אחד בעניין.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רק דבר אחד שאני לא מבין: כשמוציאים צ'ק בנקאי, אז הבנקאי רושם את המס' הסידורי, סכום, לפקודת מי ואת מס' חשבון הבנק (ככה זה היה בדיסקונט כשהוצאתי, בכ"א). לא מזינים את זה למחשב ומאפשרים לבנקים אחרים לוודא את הצ'ק?

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לך?

יש יכולת, אין שום רצון!

הם מסירים מעצמם לחלוטין את האחריות, לא נוקטים בשום צעד בכדי להקל על האזרח התמים וההדיוט ואם הוא נעקץ, הרווח שלהם גדול, ההפסד הוא רק של הלקוח.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדוני אתה יודע כמה תביעות בשנה מתנהלים כנגד בנקים מלקוחות שכל היעוד שלהם בחיים זה להתקשר לשירותי הבנקאות הטלפונית ולהקליט שיחות מול בנקאים שמבטיחים X+Y שבפועל זה אחרת וזה קורה בתום לב! ואז הבנק מחויב מבחינת חוק למה שאותו בנקאי הבטיח

ואני אגיד לך יותר מזה בנקאי שטעה והטעה לקוח לצורך הדוגמא שבפקדון שיפרע לו בתאריך X יש X שקלים ובפועל הלקוח קיבל Y פחות, הבנק יהיה מחויב למה שאותו בנקאי הבטיח אם הלקוח יעמוד וידרוש את זה.

לכן כל פעם שתדברו עם בנקאי תשמעו אותו מסתייג תמיד הוא יאמר על כל מידע שיתן לכם "לא יכול להתחייב\ סכום משוערך\אני לא מבטיח\ נכון לכרגע ולמעמד שיחה זו" כל עוד הוא מסתייג הבנק מכוסה מבחינה משפטית, לעולם לא תצליחו לגרום לבנקאי להתחייב במילותיו לנתון עתידי כלשהו אלא אם כן הוא לא מנוסה וטעה וקורים מקרים כאלה.

לכן אדוני אני מסביר לך שאכן יש לטלרית שקיבלה את אותו צ'ק בנקאי מסוים, סוג של אחריות תורמת ועל אף שהעבודה שלה היא קשה אין ספק והיא רואה 500 שיקים מופקדים ביום ואולי יותר, היא תעשה את עבודתה תבדוק כל אחד ואחד מהם ושוב תבצע גילוי נאות אל מול כל לקוח ולקוח, סתם לצורך העניין שתכיר שפקיד בבנק יקבל משכורת שעתית בבנק יותר מבנקאי מתחיל דווקא בגלל אותו עניין ושזוהי עבודה מתישה עם די הרבה אחריות.

הגילוי נאות הזה זה מסמך משפטי שנכתב ומשונה כל יום\כל תקופה ע''י המחלקה המשפטית של הבנק וזהו מסמך משפטי לכל דבר.

אתה טועה ומטעה ,אבל אני רואה שכבר כמה חברי פורום לפניי שמו לב לזה.

מידע שנימסר בטלפון ללקוח אין לו תוקף משפטי ותהיה בטוח שבחוזי הצטרפות לבנק, הבנק כיסה את עצמו בעניין הזה מבחינה משפטית.

איך הגעת למסקנה הזאת בכלל?

כל מסמך רשמי/דואר שיוצא מהבנק צריך לעבור אישור וחתימות, נראה לך באמת שאם אתה מתקשר למוקד טלפוני בבנק שלך ואיזה טלר מתחיל אומר לך בטעות שהיתרה שלך היא 100,000 במקום 10,000 אז יהיה הוקוס פוקוס ויוסיפו לך ליתרה 90K ?

עוד סיבה להנות מ"תדלוק עצמי" : הריח של הדלק :-)

גם אם התפוח נפל רחוק מהעץ הוא בכל זאת תפוח ולא אגס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר כל אחד זכאי לדעה משלו ויכול לבחור להאמין בכל מה שמוצא לנכון, אני לצורך העניין אומר לך מפורשות שאכן כל פעולה שמבוצעות בטלפון ובעקבותיה בנקאי מקריא מסמך קצר שנקרא גילוי נאות יש לאותו טקסט חשיבות משפטית לכל דבר ועניין, אם תרצה הסבר בנפרד אשמח לפרט בה״פ.

אגב הבחור מעליי אין צורך להקטין ראש אבל ברור שלא יתווספו לך 90k. אבל לכל מידע שניתן ללקוח יש חשיבות ועליו להיות מדויק, אני שוב לא אכנס לזה ולא אפרט כי לך אולי זה ישמע לא נכון או מגוחח שזה בפועל כך.

ולdisco, חבר שלך יכול להתגלגל מצחוק כמה שהוא רוצה זה מבורך אני לא בא להתנגח עם אף אחד, יום טוב ופותח השרשור אני מאוד מקווה שתצליח להתחקות אחר הנוכלים ולקבל כספך בצורה כזו או אחרת ולזכור להבא עדיף לשלם כמה שקלים מהכיס ולבצע העברת זהב שנראית בחשבון שלך תוך כמה דק.

Mercedes Benz CLA 200 8)

The best or nothing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רק דבר אחד שאני לא מבין: כשמוציאים צ'ק בנקאי, אז הבנקאי רושם את המס' הסידורי, סכום, לפקודת מי ואת מס' חשבון הבנק (ככה זה היה בדיסקונט כשהוצאתי, בכ"א). לא מזינים את זה למחשב ומאפשרים לבנקים אחרים לוודא את הצ'ק?

אני חושב שזה רעיון מצויין, ללא טיפת ציניות, ומציע לך להפנות הצעה שכזו לבנק ישראל.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאד מעונין להגיע לפותח השרשור, במידה והוא עדין נוכח, ולמעשה לכל אחד שיש לו מידע אודות מקרים דומים שארעו בעבר הנראה לעין.

גם אני נפלתי קורבן לעקיצה דומה בשבוע שעבר, וממידע שקבלתי מן המשטרה ושני הבנקים המעורבים ניתן להסיק שבתקופה האחרונה הנוכל הזה מאד פעיל, להערכתי הוא הרביץ כ-7-8 מקרים נוספים בתקופה האחרונה ממש.

מה שמשגע אותי זה שהשיטה הזו עובדת בהצלחה כבר תקופה לא קצרה, כל הגורמים הרלבנטיים מודעים לה היטב לא מאתמול, ואף אחד לא נקט שום אמצעי סביר ע"מ להזהיר את הציבור באופן אפקטיבי מן הדבר הנורא הזה.

כיוון שכך, החלטתי לנסות לעשות מעשה בעצמי, וכל עזרה תתקבל בברכה. בשלב הראשון אני פונה למפקח על הבנקים ע"מ לבדוק אפשרות של כשל מערכתי. במקביל אני מתכנן פניה אסרטיבית לבנק שככל הנראה כל הצ'קים עד כה הם שלו - בנק הפועלים - שנראה שלא עשה עם זה כלום עד עכשיו ונותן לעוד ועוד אנשים ליפול. שלישית, עד כמה שהמערכת לא תתייחס ברצינות (באופן לא מפתיע עד כה כל הגורמים הרלבנטיים שפניתי אליהם מתנערים מכל אחריות...) אני שוקל, בכפוף ליעוץ משפטי, תביעת נזיקין. בנקודה זו, ככל שיאותרו יותר אנשים שנפגעו בצורה כזו, האפשרות של תביעה כזו, אם תבשיל, תהיה בעלת משקל גדול יותר. רביעית, אני חושב שחובה לצאת עם הענין הזה לתקשורת במהירות, שכן לאור העובדה שאף אחד אחר לא נקט פעולת אזהרה פומבית, יש לגייס את התקשורת בכדי להעביר את המידע ולהזהיר במיידי - הנוכל עדין פעיל! אם יש מישהו שיודע איך להגיע לתקשורת בצורה האפקטיבית ביותר - יבורך.

כל סוג של עזרה בכל אחד מהתחומים הללו, כולל באיתור נפגעים קודמים אבל לא רק, יוערך מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, כי אין אפשרות להפקיד כסף מזוייף.

כשאתה מפקיד מזומן זה בדרך כלל בסכום לא קטן במיוחד, ואז מכניסים את הכסף למכונה שסופרת את הכסף וגם יודעת להצביע על שטר מזוייף. את השטר הזה לא מפקידים לך לחשבון (ואם אני לא טועה חובת הבנק לפסול את השטר הספציפי).

זאת בעצם הטענה נגד הבנק, שכסף מזומן הם כן בודקים כדי לא לספוג את זה כמו שאתה אומר, אבל עם המחאות הסיפור שונה כי אתה בא לבנק מביא להם את ההמחאה לפקודתך והם יותר מאוחר לפקידים לך את הכסף לחשבון. לכן הבדיקה של ההמחאה מתבצעת שלא בפניך ולא בזמן ההפקדה (זאת הטענה נגד הבנק במקרה הספציפי של פותח השרשור).

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מפספסים פה נקודה מהותית כיצד עובדות המערכות הבנקאיות. אין קשר מיחשובי בין הבנקים און ליין שניתן לבדוק את העניין הנ"ל. ולכן לדוגמא העברות מתקבלות למחרת עם ערך אתמול לאחר עדכון לילי בין המערכות(למעט מערכת זה"ב שמיועדת ספציפית להעברות).

אני לא נכנס אם צריך או לא ,העלויות הגבוהות מאוד וחוסר ההצדקה/ כדאיות.

העניין סוכם בצורה פשוטה היות ולפחות כיום אין אפשרות לטלר לבדוק את אמינות השיק ולפי החוק זה לא אחריותה. שיק בנקאי מבחינה טכנית טהורה הוא ככל שיק הוא מאושר אחרי 3 ימי עסקים . ולכן עד שהמערכת לא תעבוד בצורה אחרת על הקונה לדאוג בין שאר האחריות שמוטלת עליו ל :1.ללכת עם בעל השיק לבנק המנפיק או

2.להרים טלפון ישירות לבנק ולוודא את פרטי השיק סכום מספר שיק לפקודת מי וכו. או

3.בהעברה זה"ב שלשם כך היא הוקמה זיכוי מיידי .ניתן לבדוק טרם ההעברה שעבודים או עיקולים על הרכב.דרך משרד הרישוי ומשרד המשפטים. לבצע חוזה מסודר לעשות את העברת הזהב ולגשת להעברת בעלות.

דעתי האישית עדיין שיק בנקאי שאומת היא הצורה הנוחה ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא שהמחאה בנקאית אפשר לאמת בטלפון ב-2 דקות. לא רק זה, בדרך כלל מוציאים המחאה בנקאית על סכומים גדולים ולכן כן מצופה מהבנק להגדיל מעט ראש ולאמת את ההמחאה טלפונית במעמד ההפקדה.

בגלל שכן ניתן לאמת המחאה בנקאית בזמן אמת (בטלפון), זה לדעתי לא שונה ממזומן ולקוח יעריך שירות מינימלי שכזה. כנראה הלקוח הספציפי קטן מאוד ולבנק לא משתלם לבדוק את העסקה.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
אני חושב שזה רעיון מצויין, ללא טיפת ציניות, ומציע לך להפנות הצעה שכזו לבנק ישראל.

אז ככה,

באמת העברתי את הרעיון הלאה (בצורה יותר מפורטת) והיום התקשרה אלי מישהי מבנק ישראל, וכל מה שהיא יכלה לומר לי זה למה אי-אפשר לבצע את זה.

תמצות של השיחה:

(ב.י=בנק ישראל) רציתי לומר לך שאי אפשר לעשות את זה

- למה? הרי ממילא הם כותבים את הפרטים, אז שבמקום לכתוב שיקלידו

ב.י: אבל זה יצריך מהם להקליד

- אבל זה מה שהם עושים ממילא!

ב.י: טוב רציתי לומר לך שזה בלתי ישים

-למה?

ב.י: כי יש עניין של סודיות בנקאית, שבנק דיסקונט לא יכול לדעת אם ועל איזה סכום בנק הפועלים הוציא צ'ק

- אז שלא יתנו פרטים, רק שיהיה ווידוא שהצ'ק אכן קיים ושייך למי שהנפיק אותו. אפילו לא צריך לתת שמות בשביל זה

ב.י: כן אבל זה בלתי ישים

-למה? הרי לכל צ'ק יש ברקוד, אז שבזמן הסריקה יהיה אימות מול המאגר הזה וזהו

ב.י: כן אבל זה יצריך מהבנקים להקים מאגר כזה

-נו? אני הרמתי משהו דומה (***באמת הרמתי***) וזה לא מצריך השקעה עצומה. משהו זניח ביחס לכסף שאובד לאזרח הקטן

ב.י: טוב זה לא ישים

-אני לא מבין למה

ב.י: טוב אני אעביר את זה הלאה

-טוב

אז בגלל 100% עצלנות, הקטנת ראש וחוסר אכפתיות האזרח הקטן ימשיך להידפק, העיקר שהבנקים לא יצטרכו להזיע חלילה. איכס!

רגל וחצי, 4 כ"ס.

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שהבנקים לא יזיעו.

ברור לך שאם יהיה מאגר כזה מי שיצטרך להקים ולתפעל אותו זה בנק ישראל, והם מנסים לחסוך מעצמם עבודה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה כבר יכול לעלות דבר כזה? הרי אגף מחשוב ממילא יש בבנק ישראל, כך שלא צריך להעסיק עוד אנשים. אז יצטרכו לקנות כמה שרתים כדי לטפל בבקשות אימות וזהו. אפשר שכל בנק שמנפיק צ'ק שיצור מפתח שרק הוא יעבור לשרת ואז הבקשה שתיקרא בבנק שמפקידים בו תוודא שאותו מפתח קיים ושהו מכיל את הפרטים הנכונים.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...