Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרה, צ'ק בנקאי מזויף

extremer
שימו לב! השרשור הזה בן 3506 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא בטוח שחייבים שהבנק יתקשר לבנק המנפיק, לדעתי אפשר להרים טלפון בעצמכם לסניף שהנפיק את הצ'ק (לברר את המספר באתר הבנק, ולא לסמוך על המספר שהמוכר נותן לכם), ולבקש לאמת צ'ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 190
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ובאותו מעמד מפקידים את הצ'ק?

אז איך הקונה יודע שהעברת הבעלות תצליח?

הקונה והמוכר הולכים ביחד אל סניף הבנק כדי להוציא צ'ק.

המוכר מבטיח בדרך הזו את האוטנטיות של הצ'ק, הצ'ק נישאר בינתיים בכיס של הקונה.

ניגשים לסניף הדואר ומבצעים העברת בעלות כנגד מסירת הצ'ק - שכאמור מובטח שהוא אוטנטי.

כולם הפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Wonka - מתי בדיוק הולכים להפקיד את הצ'ק הזה? אחרי העברת בעלות?

תסביר מה סדר הפעולות למכירת רכב שאתה מציע שמגן גם על הקונה וגם על המוכר.

צ'ק בנקאי להוציא מכל סניף (בבנק שאליו אתה שייך). היום כמעט בכל עיר יש סניפים של כל הבנקים. מקסימום נוסעים כמה דקות לסניף הקרוב, מוציאים ביחד את הצק הבנקאי ומעבירים את הצק כנגד העברת בעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא קודם כל אצלנו כחברה - החברה שלנו מלאה בנוכלים, והמדינה לא עושה משהו נגד זה.

הפתרון טכנולוגי ואנושי כאחד:

כיום אין "מצב ביניים" בין הרוכש ולבין הקונה ז"א בכל מצב יכול להיות שמישהו יעלם לפני שצד שני יקבל תמורה לעסקה (את הרכב / כסף)

יצירת מצב הביניים צריכה להיות משולבת משרד התחבורה צריך להסמיך את הבנקים במדינה לבצע העברות בעלות כאשר העברת הבעלות תבוצע רק כנגד אישור העברת הכספים (שיבוצוע בעזרת העברת זה"ב / העברת LIVE) ברגע שיש אישור נרשמת העברת הבעלות ומודפס אפילו כרטיס בעלות בצורת פלסיטק יפה עם העברת הבעלות.

הדבר החשוב שזה יהיה לפי חוק! ולא עוד אופצייה.

וניתן להעביר את המפתחות בבטחה, בצירוף לחיצת יד.

ואני אפילו מרשה להם לקחת עלמה כפולה של 400 שקל ואני בטוח שכולם יסכימו,

למרות שעד עכשיו אין לי מושג למה הם לוקחים 200 שקל, אבל שיהיה.

נ.ב,

אני כן מתנגד למתכונת הנוכחית של המאגר הביומטרי, אבל אני חושב שאלו מקרים שכן צריך מאגר ביומטרי.

הבעיה איתו זו האבטחה הלקוייה שיש שם והגישה של כל עובד זוטר לטביעת האבצע שלי.

asdasdasd

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאן פותח השרשור נעלם? לא מגיע לנו לקבל קצת עדכונים?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

לצורך העניין לפותח הנושא דברים שעלייך לדעת להבא: הבנק כ-ן חד משמעית נושא באחריות מסוימת ועם עו''ד שקצת מבין עניין תצליח לקבל לפחות פיצוי חלקי (כל עוד הפקידה בבנק לא הקריאה לך איזשהו גילוי נאות או החתימה אותך על איזשהו מסמך בנוגע לזמן פרעון השיק לחשבון.

העברה בנקאית-בכל מצב א-י-נ-ה ניתנת לביטול, הפער היחיד הוא שאפשר לזייף את האסמכתא על ההעברת הכסף לכן צריך להיות עם יד על הדופק.

בקניית רכב חוק מספר 1: העברת זה''ב בלבד או ללכת עם הרוכש לסניף הבנק שלו בליווי צמוד ולהיות נוכח במעמד הנפקת השיק הבנקאי.

מצטער לשמוע את מה שקרה לך רק שתדע שהתעלול עם השיק הבנקאי המזויף קיים כבר שנים ואתה לא היחיד שנפל בו, לצורך העניין בדרך כלל על שיק בנקאי שהונפק בסניף של בנק לאומי\דיסקונט\פועלים\מזרחי (לא יודע לגבי כל השאר) יש חתימה מוטבעת של מנהל הסניף או מו''ח אחר.

גילוי נאות, אני בנקאי במקצועי ונתקל במקרים שכאלה לפחות אחת לחודש.

Mercedes Benz CLA 200 8)

The best or nothing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

אני לא מבין רק דבר אחד, ציק בנקאי זה כסף מזומן לכול דבר ועינין,

אותה פקידת בנק ששם הפקדת את השיק הבנקאי, היא היתה צריכה לזהות שזה מזויף, אחרת היא לא היתה ממשיכה בתהליך,

זה הכול נופל עליה, הם בבנק לא יכולים להיתנער ממך, זה סכום לא מבוטל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשני האחרונים,

לפעמים, גם כשאתם בטוחים שאתם יודעים משהו, בערך, שמעתם, קראתם פעם בעיתון - לא חייבים לכתוב את זה כי כשאתם טועים אתם מטעים.

הפקידה בבנק שמפקידה כמה מאות שיקים ביום לא יכולה וזה לא מתפקידה לוודא אם שיק זוייף או לא. היא לא יכולה להחליף את הלקוח בדאגה לענייניו העסקיים.

גילוי נאות, לח"מ יש ניסיון בנקאי כלשהו, מוגבל אמנם, אבל לפעמים יוצא לי לדבר עם בנקאים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשני האחרונים,

לפעמים, גם כשאתם בטוחים שאתם יודעים משהו, בערך, שמעתם, קראתם פעם בעיתון - לא חייבים לכתוב את זה כי כשאתם טועים אתם מטעים.

הפקידה בבנק שמפקידה כמה מאות שיקים ביום לא יכולה וזה לא מתפקידה לוודא אם שיק זוייף או לא. היא לא יכולה להחליף את הלקוח בדאגה לענייניו העסקיים.

גילוי נאות, לח"מ יש ניסיון בנקאי כלשהו, מוגבל אמנם, אבל לפעמים יוצא לי לדבר עם בנקאים.

שלום לך.

אך אתה יכול להגיד שזה לא מתפקידה לוודא שזה מזויף?אז איזה בנקאית זו ? אז כמו שאתה מתאר כל אחד ״ייצר״ לו שיק בנקאי וילך לבנק וימשוך אותו, אותה מידה יכלו להפקיד כסף מזומן מזויף ואותה פקידה לא תדע, כי עוברים לה בידיים עשרות אלפי שקלים ביום,

ופה אף אחד לא יודע אותו אחד שפתח את השרשור הפסיד את ״ התחת שלו״ ובסך הכול רצה למכור רכב, זה לגיטימי לכולם,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל היקר, האם אץה חושב שאתה - או כל אחד אחר - יוכל לזהות בקלות שטר מזוייף בחבילה של עשרות ומאות שטרות? יש זיופים באיכות טובה שקשה לגלות במבט ראשון. גם צ'ק בנקאי שקול לכך, כמו כל מסמך אחר.

לכן הדרך הטובה ביותר להבטיח את קבלת התמרוה על ידי המוכר היא העברה בנקאית - עדיף זה"ב - כמבון בנוכחות שני הצדדים.

למי שהציע שהבנקים יבצעו את העברת הבעלות - כך זה היה בעבר, התהליך היה מסורבל (באותם ימים עדיין לא עבדו on line) ונתון לסיבוכים. אמנם יתכן מאד שעם התשתית הטכנלוגית של הבנקים כיום אפשר לבצע זאת, אבל זה יצריך התארגנות לא פשוטה, ואני לא בטוח שאין אינטרסנטים שירצו להכשיל מהלך כזה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך.

אך אתה יכול להגיד שזה לא מתפקידה לוודא שזה מזויף?אז איזה בנקאית זו ?

די בקלות. אני פשוט מקליד במחשב "זה לא תפקידה של הטלרית לוודא אם שיק מזוייף או לא". אחרי שהקלדתי את זה פעם אחת אני תמיד יכול לעשות 'העתק - הדבק'.

הנה:

"זה לא תפקידה של הטלרית לוודא אם שיק מזוייף או לא"

ועוד פעם:

"זה לא תפקידה של הטלרית לוודא אם שיק מזוייף או לא"

אפשר מלא פעמים, אבל אני מניח שדווקא את העקרון הזה הבנת.

הכי קל להפיל את העניין על הבנק /על הקופאית. אבל זה לא הופך את זה לנכון, ולא הופך אותך לצודק.

אם היה המפקיד (נעזוב את המקרה הספציפי) בא לבנקאי שלו ואומר, יש לי שיק בנקאי, אני יכול לוודא את אמיתותו? והיה מקבל אישור מהבנקאי שהשיק תקין - ייתכן שכאן עבר חלק מהאחריות לבנק, תלוי בבדיקה שהבנקאי עשה.

חבר שלי, (ככה הוא סיפר לי, הוא עובד בבנק) קיבל טלפון אתמול מבנק אחר לגבי שיק בנקאי שהוא חתום עליו. לבנק בו השיק הופקד (כ 300,000 שקלים) היתה סיבה טובה לחשוד שמשהו לא תקין, והוא עשה בדיקה רלוונטית, קיבל תשובה שהניחה את דעתו והעסקה נמשכה.

בקיצור - זה שהלכת לקופאית וביקשת להפקיד שיק, לא העברת ולו נימה של אחריות לבנק המציג לגבי תקינות השיק.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כל שטר כסף עובר בדיקה כאשר הלקוח בא להפקידו?

אני מניח שכן כי הכסף עובר במכונה והמכונה כבר יודעת להגיד איזה שטר מזוייף.

למה לא מבוצעת אותה הבדיקה לגבי המחאה כברירת מחדל? יש היום מערכות ממוחשבות לעסקים כדי לוודא המחאות של לקוחות, אז למה לבנק אין אמצעי שכזה בשביל סכומים גדולים יותר?

כי כנראה במזומן הבנק מפסיד את הכסף המזוייף מהכיס שלו ובהמחאה פשוט לא מכניסים ללקוח את הכסף לחשבון והבנק לא מפסיד כלום מהכיס שלו.

או שאני טועה?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשני האחרונים,

אדוני אתה יודע כמה תביעות בשנה מתנהלים כנגד בנקים מלקוחות שכל היעוד שלהם בחיים זה להתקשר לשירותי הבנקאות הטלפונית ולהקליט שיחות מול בנקאים שמבטיחים X+Y שבפועל זה אחרת וזה קורה בתום לב! ואז הבנק מחויב מבחינת חוק למה שאותו בנקאי הבטיח

ואני אגיד לך יותר מזה בנקאי שטעה והטעה לקוח לצורך הדוגמא שבפקדון שיפרע לו בתאריך X יש X שקלים ובפועל הלקוח קיבל Y פחות, הבנק יהיה מחויב למה שאותו בנקאי הבטיח אם הלקוח יעמוד וידרוש את זה.

לכן כל פעם שתדברו עם בנקאי תשמעו אותו מסתייג תמיד הוא יאמר על כל מידע שיתן לכם "לא יכול להתחייב\ סכום משוערך\אני לא מבטיח\ נכון לכרגע ולמעמד שיחה זו" כל עוד הוא מסתייג הבנק מכוסה מבחינה משפטית, לעולם לא תצליחו לגרום לבנקאי להתחייב במילותיו לנתון עתידי כלשהו אלא אם כן הוא לא מנוסה וטעה וקורים מקרים כאלה.

לכן אדוני אני מסביר לך שאכן יש לטלרית שקיבלה את אותו צ'ק בנקאי מסוים, סוג של אחריות תורמת ועל אף שהעבודה שלה היא קשה אין ספק והיא רואה 500 שיקים מופקדים ביום ואולי יותר, היא תעשה את עבודתה תבדוק כל אחד ואחד מהם ושוב תבצע גילוי נאות אל מול כל לקוח ולקוח, סתם לצורך העניין שתכיר שפקיד בבנק יקבל משכורת שעתית בבנק יותר מבנקאי מתחיל דווקא בגלל אותו עניין ושזוהי עבודה מתישה עם די הרבה אחריות.

הגילוי נאות הזה זה מסמך משפטי שנכתב ומשונה כל יום\כל תקופה ע''י המחלקה המשפטית של הבנק וזהו מסמך משפטי לכל דבר.

Mercedes Benz CLA 200 8)

The best or nothing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3506 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...