Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרה, צ'ק בנקאי מזויף

extremer
שימו לב! השרשור הזה בן 3487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאחר והנושא סיקרן אותי, בדקתי מול חבר, סגן מנהל סניף בנק, ולטענתו צ'ק בנקאי כמעט בלתי ניתן לזיוף.

לצ'ק בנקאי יש קידוד מיוחד ואבטחה שאין בצ'קים רגילים.

במקרים כאלו הכי פשוט להתקשר לסניף הבנק שממנו נמשך הצ'ק, ולברר אם באמת הם אלו שהוציאו את הצ'ק.

זה בדיוק מה שצריך לעשות וחפי דעתי במיוחד שמדובר על סכום גדול הפקידה הייתה אמורה לנהוג כך. אני כשמכרתי והביאו לי כסף מזומן הבנק לא היה מוכן לקבל אותו כי היה מדובר על 40k ורק צק בנקאי. עד שלא צעקתי על סגנית מנהל שמה אכפת לי מאיפה הגיע הסכום מלחתחילה כי אני המוכר וזה שווי הרכב והיא טענה שאני צריך להסביר מאיפה הבחור שקונה הביא סכום כזה במזומן. ולאור המקרה שקרה מהיום רק מזומן ולא צק בנקאי. פחד אלוהים. 78000 נעלמו בגלל שרשרת אירועים שהתחילה בבנק.

החיים הם כמו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 190
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מבין את הכאב אבל עשית טעות בסיסית אחת.

כאשר אדם משלם לך בהמחאה בנקאית,זה צריך להיות בו במקום,ביום ביצוע העסקה,ישר מהבנק ולא לקחת יומיים-שלושה.

פה היתה צריכה להידלק לך מנורה אדומה גדולה ולעצור את העסקה.

רוצה את הרכב ? לך לבנק במקום ותוציא לי המחאה בנקאית מיידית דרך הפקידה (זה מה שעשיתי פעם אחת ביום בו רכשתי את רכבי הקודם,הוצאתי במקום המחאה בנקאית לפקודת המוכר ולא היתה שום בעיה).

בשוק בו רוב העסקאות בין מוכרים פרטיים נסגרות באמצעי תשלום שכזה,אין מקום לטעויות מסוג שכזה.

תאר לך,שסוכנות רכב היתה מוכרת רכב יוקרה במאות אלפי ש"ח,מה נראה לך,שהיאלא תקבל המחאה בנקאית ? תקבל

ועוד איך,אבל כמובן תתקשר לבנק,לוודא שבאמת סכום ההמחאה תקין.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוכלים ברמה כזו .אני די בטוח שתגלה שתעודת זהות מזויפת וטלפון שהתקשרו בהתחלה זה איזה טלפון ציבורי .שתרגיש שזה

טלפון של בית עסק.

שיק בנקאי הוא נחשב כמזומן (לא חוזר אכ"מ) אבל אישור של כל שיק לוקח 3 ימים ברמה טכנית עד שהוא מגיע לסניף המקור שלו עובר בדיקה ואז מוחזרת תשובה לבנק המציג.בכל מקרה עדיף להיות בזמן הנפקת השיק עם המוכר בבנק.או לכל הפחות להתקשר לבנק ולהוציא את הטלפון מהאינטרנט ולא מהשיק.

לא יאומן כמה נוכלים קיימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גוגל על מספר הטלפון הוביל (בין השאר) לזה: http://www.souz.co.il/board/board.html?cat=4?iframe=true&page=1320

תרגום לעברית של החלק הרלוונטי:

[2013/05/24] בחברת נסיעות יוקרתיים בישראל 123.

.

לעבודה קבועה נדרשת.

.

הנהגים (בעל רכב).

.

מחלקת חשבונות (היכולת לעבוד מהבית).

.

08-6259357 054-9817826 ולד.

יש מודעות דומות בעוד הרבה אתרים, כולם מחודש מאי. אולי בכוונה הם פירסמו את זה כדי להראות אמינות במקרה שתחפש את המספר בגוגל. בכל מקרה, אולי המספר הנייד יהווה קצת חוט.

יש גם אתר: http://israel123.ru/

ניסיתי לברר על שם מי רשום הדומיין, לא הצליח.

כנראה גם הדומיין הזה שייך לנוכלים האלה: http://www.mbt-travel.ru/

גם הדומיין הזה רשום על שם "Private Person"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נותנים פה הצעות לא מעשיות, אם אני מוכר הרכב גר בחיפה, הרוכש/ת בדימונה, אז אני אסע אתו לדימונה כדי לעקוב אחר הנפקת השיק הבנקאי לרוכש (ואולי לשמוע בבנק בדימונה תחזרו עוד יומיים)? ניראה פה למישהו מעשי?.

לא הבנתי מדוע העברה בנקאית (בסניף בנק המוכר) אינה מספיק בטוחה. לאחר מתן הוראת העברה וקבלת אישור להעברה, לא ניתן לבטל אותה.

מזומן לרוב לא מעשי. שום רוכש/ת שפוי לא יסתובב עם עם עשרות אלפי שקלים בתיק.

איך סוחרי הרכב מוכרים רכב? הרי הם מוכרים עשרות מכוניות ביום.

בקיצור, מסמר נוסף בארון המתים של השוק הפרטי.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם סניף הבנק המקורי שלו בדימונה,

הוא יכול להוציר שיק בנקאי בכל סניף אחר של הבנק שלו בארץ.

לכן ההצעה מאוד מעשית.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן, אתה צודק ולא צודק.

צודק - מכיון שכמו שכתבתי באחת מתגובותיי הקודמות, המחאה בנקאית ניתן להנפיק בכל סניף בנק, אפילו אם הבנאדם כלל אינו לקוח הסניף ו/או הבנק.

לא צודק - כי אם הבנאדם מדימונה והרכב נמצא בחיפה, משמעות הדבר היא שמרגע שהוא יוצא מהבית ועד שהוא מחליט לבצע את הרכישה, הוא יצטרך להסתובב עם סכום של 80K ש"ח בכיס. לא בדיוק תענוג גדול, ובאופן אישי גם לא נראה לי שהייתי עושה את זה.

הפתרונות הם או העברת זה"ב או יצירת קשר טלפוני עם הסניף שהנפיק את ההמחאה כדי לוודא את מקוריותה. ועדיין, במקרה של פותח השרשור דעתי היא שלפחות בנק אחד התרשל בכך שאיפשר לעיסקה הזאת להתבצע באין מפריע. פותח השרשור נקט, למיטב הבנתי, בכל האמצעים הסבירים כדי לוודא שהעיסקה תתבצע באופן בטוח וכנראה שזה לא היה ביכולתו לוודא את מקוריות ההמחאה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק מקרה מזעזע. אני חייב להגיד שאני לא מופתע וכבר שמעתי על מישהי (קרובת משפחה רחוקה) שעשו לה בדיוק אותו דבר בהבדל אחד. בא בנאדם, שילם בצ'ק בנקאי 70,000 שקל אם אני לא טועה (אל תתפסו אותי בסכום) ועשה העברת בעלות. אחרי שלושה ימים הבחורה גילתה שהצ'ק הבנקאי הוא אמיתי אבל הוצא על 700 שקל מחשבון מזויף שמישהו פתח עם ת"ז מפוברקת והוא שינה את הסכום ל-70,000. היא פנתה למשרד הרישוי וגילתה שהרכב שוב עבר בעלות שעתיים אחרי שהיא העבירה עם הקונה ושכרה חוקר פרטי (היה ברור לה שהרוכש השני הוא חלק מהעוקץ). החוקר שהגיע לרוכש השני הלחיץ אותו והוא היה מוכן לשלם לה איזשהו סכום כפיצוי למרות שהוא לא הודה בקשר שלו לסיפור העוקץ ולמרות שהיא ניסתה לערב את המשטרה הבנתי שבסוף לא יצא לה כלום מהסיפור. גם איבדה את הכסף, גם שילמה לחוקר וגם אוכלת את עצמה עד היום.

המסקנה היא להיזהר, להיזהר להיזהר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נותנים פה הצעות לא מעשיות, אם אני מוכר הרכב גר בחיפה, הרוכש/ת בדימונה, אז אני אסע אתו לדימונה כדי לעקוב אחר הנפקת השיק הבנקאי לרוכש (ואולי לשמוע בבנק בדימונה תחזרו עוד יומיים)? ניראה פה למישהו מעשי?.

לא הבנתי מדוע העברה בנקאית (בסניף בנק המוכר) אינה מספיק בטוחה. לאחר מתן הוראת העברה וקבלת אישור להעברה, לא ניתן לבטל אותה.

מזומן לרוב לא מעשי. שום רוכש/ת שפוי לא יסתובב עם עם עשרות אלפי שקלים בתיק.

איך סוחרי הרכב מוכרים רכב? הרי הם מוכרים עשרות מכוניות ביום.

בקיצור, מסמר נוסף בארון המתים של השוק הפרטי.

1. מסכים לגבי מזומן בסכומים גדולים.

בתור רוכש של רכב זול הייתי בכיף משלם 8000 שקל במזומן, אבל אם אני רוכש רכב שמחירו 80000 שקל אין סיכוי שאסתובב עם כזה סכום בשטרות.

בתור מוכר לא אכפת לי שישלמו לי גם מליון שקל במזומן, שיגישו את זה ישר לפקידה בדואר ושהיא תספור ותפקיד לי לחשבון. לא נוגע בשטרות.

לגבי העברה בנקאית - יש פה 2 בעיות.

א. העברה רגילה ניתנת לביטול תוך 2-3 ימים. יש לבצע העברת זה"ב ("זיכויים והעברות בזמן אמת") לפי מספר IBAN.

ב. ופה הבעיה היותר גדולה - מתי תבצע את ההעברה?

רגע לפני העברת הבעלות בדואר?

ומה אם העברת הבעלות תיכשל ("הרכב מעוקל. תבדקו במשרד הרישוי.")? נשארת בלי רכב ובלי כסף.

רגע אחרי העברת הבעלות בדואר?

ומה אם הקונה מתקשר לבנק שלו, מבקש לבצע את ההעברה, ומתברר שאין לו יתרה מספיקה בחשבון?

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מסכים לגבי מזומן בסכומים גדולים.

בתור רוכש של רכב זול הייתי בכיף משלם 8000 שקל במזומן, אבל אם אני רוכש רכב שמחירו 80000 שקל אין סיכוי שאסתובב עם כזה סכום בשטרות.

בתור מוכר לא אכפת לי שישלמו לי גם מליון שקל במזומן, שיגישו את זה ישר לפקידה בדואר ושהיא תספור ותפקיד לי לחשבון. לא נוגע בשטרות.

לגבי העברה בנקאית - יש פה 2 בעיות.

א. העברה רגילה ניתנת לביטול תוך 2-3 ימים. יש לבצע העברת זה"ב ("זיכויים והעברות בזמן אמת") לפי מספר IBAN.

ב. ופה הבעיה היותר גדולה - מתי תבצע את ההעברה?

רגע לפני העברת הבעלות בדואר?

ומה אם העברת הבעלות תיכשל ("הרכב מעוקל. תבדקו במשרד הרישוי.")? נשארת בלי רכב ובלי כסף.

רגע אחרי העברת הבעלות בדואר?

ומה אם הקונה מתקשר לבנק שלו, מבקש לבצע את ההעברה, ומתברר שאין לו יתרה מספיקה בחשבון?

אתה יכול לפרט קצת יותר על העברת זה"ב - ממה היא שונה מצ'ק בנקאי?

----------------------------------------

1.בודקים עיקולים על הרכב (כול דבר שימנע העברת בעלות)

2.חותמים על חוזה - הרכב מועבר בתאריך X לקונה X באמצעי תשלום X (שלא יגיד פתאום שהעיסקה נעשתה במזומן) - המוכר מדפיס 2 עותקים ומעדכן את התנתונים.

3.העברת בעלות

4.העברת זה"ב

לגבי 3 ו4 , גם המוכר וגם המוכר מוגנים על ידי החוזה .

אם יש בעיה עם העברה (והסיכוי קלוש , אם המוכר פתאום בורח אחרי שהוא קיבל את הכסף יש לך ת.ז מצולם , כנל לגבי המצב ההפוך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אתה תטרטר את המוכר עד משרד הרישוי כדי לבדוק עיקולים על הרכב?

זה חצי יום עבודה שרוף.

שים לב שאני לא מדבר על שיעבוד(=משכון) שניתן לבדוק בקלות באינטרנט ב10 ש"ח, אני מדבר על עיקול.

2. יש בעיות אחרות שחוסמות העברת בעלות שהן לא עיקול. לא יודע לפרט את כל האפשרויות אבל יש כל מיני מצבים שהעברת בעלות נכשלת והפקידה בדואר רק יודעת להגיד "לכו למשרד הרישוי".

3. לפי הסדר שאתה ציינת המוכר חשוף פה. הוא מעביר בעלות לפני ביצוע ההעברה.

מה יקרה אם הוא יתקשר לבנק שלו והפקיד יגיד לו "אין לך 80000 שקל בחשבון בשביל להעביר"?

תעבירו בעלות בחזרה באותו רגע?

הפסדת 2 ידיים.

תתבע אותו?

ותראה את הכסף בעוד שנה בהנחה ויהיה מאיפה לגבות?

זה כמו לקבל צ'ק רגיל.

אפילו יותר גרוע כי צ'ק רגיל אפשר להגיש ישירות להוצל"פ, ובמקרה שציינת (לא הצליח לעשות העברה) תצטרך לתבוע, לקבל פס"ד לזכותך ורק אז הוצל"פ.

4. לגבי העברת זה"ב - כמו שציינתי היתרון שלה מול העברה "רגילה" הוא שמהרגע שבוצעה היא סופית ואפשר להיות בטוחים שהכסף נמצא.

5. המסקנה שלי מכל הסיפור הזה הוא שבסכומים בהם מזומן לא אופציה עדיין הכי טוב זה צ'ק בנקאי, כאשר לפני העברת הבעלות מתקשרים לסניף ממנו הצ'ק משוך ומוודאים שהוא אותנטי והסכום נכון.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שדוגל ב "רק מזומן".

חבר שלי רצה למכור A4 , הגיע לראות אותה מישהוא עם סידרה 7 בכמה שנים יותר חדשה, החליטו להחליף ראש בראש רק שהב.מ.וו יקרה יותר ב 40K ש"ח.

לאחר בדיקות ולאחר הכל קבעו למחרת בסניף הדואר להעביר בעלות, החבר מגיע עם הרכב לחניה, מיד נכנסו לו 2 חברה לרכב (לא אלה שהיו עם הב.מ.וו), הצמידו לו סכין לצוואר, לקחו את ה 40K ש"ח וברחו.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם wil - בהעברת זהב צריך לסמוך אחד על השני בדיוק כמו צק בנקאי.

אם אחד הצדדים נוכל הוא ידע לבצע את ההונאה בכל מקרה.

למשל אם המוכר נוכל, אתה מעביר מבצע לו העברת זהב טלפונית, הוא מתקשר לוודא שקיבל ואז בורח..

בקיצור, שיטות הונאה לא חסרות, אם אין לכם זמן/סבלנות לעשות את הדרך הבטוחה ביותר (ללכת לבנק שלו להוציא צק ואז לבנק שלך להפקיד - וכשאני אומר 'בנק, אני מתכוון לרשת -לאומי, פועלים וכו' - ולא סניף ספציפי), פשוט בקש לוודא טלפונית לפני ההפקדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...