Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איתות כחוק

.tommy g
שימו לב! השרשור הזה בן 7156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכיכרות גדולים אני מאותת ביציאה. אבל בכיכרות קטנים גם אם אאותת אף אחד לא יבין מה אני רוצה.

לא שיודעים זאת ופשוט לא עושים זאת, אלא אין לאנשים מושג שיש צורך לאותת ביציאה מהכיכר.

אבל אתם עדיין לא שכנעתם אותי מדוע רצוי ואף חובה לאותת בנתיב פניה שמאלה/ימינה בלבד.

גם לא הבנתי ממש מה החוק אומר על כך. "הפניית הרכב"?

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני פשוט נכנס לכיכר מהצד השמאלי של האי תנועה ואז כולם מבינים שאני נכנס שמאלה , דההה

(למרות שיש אנשים טיפשים שצופרים לי ועושים לי "זין" וכאלה , אבל הם סתם בורים)

וואלק אתתתתה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה שקרה לי זה עתה, שמראה למה טוב שיש מאותתים.

עברתי במקום חשוך יחסית ומבודד (כביש דו סיטרי) באור יהודה כאשר נהג מונית עמד באמצע הדרך, נתתי לו הבהוב קטן עם אורות גבוהים ראיתי שהוא משחחר את הברקס ומתכוון לפנות לי את הדרך ובאותה השניה גם נתתי ווינקר שמאלה. הוא הבין את הכוונות שלי טוב מאוד, חיכה שאני אסיים לעקוף והתחיל לנסוע מאחריי.

תראו, ישראל היא לא בדיוק בריטניה בהתנהגות בכביש אבל תודו שיש לנו כבר הבנה בין הנהגים כאשר מדובר בווינקרים ובעיקר באורות גבוהים.

באותה הזדמנות יש לי גם שאלה, לפני שהמקרה הזה קרה עברתי בשכונת נווה סביון באור יהודה ונסעתי מאחרי אופני הרים שנסע בדיוק באמצע הנתיב. נתתי לו צפצוף קל בעודי נוסע על 50 קמ"ש בערך, הוא הבין שאני מאחריו ופינה לי את הדרך. בדיוק כשכל זה קרה עמדה לאנטיס לבנה משטרתית ללא סימנים מזהים חוץ מסירנה כחולה שלא קראה לי לעצור או משהו כזה.

בדיוק עברה במוחי השאלה האם פעלתי נכון כשצפצפתי לו? זה הדבר שהיה צריך לעצור? כי הבנתי שמותר לצפצף בדרך עירונית רק אם זה מקרה חירום ולא בעיה להסביר את המקרה הזה כמקרה חירום.

(ומזל שלא קראה לי לעצור כי בדרך הביתה שמתי לב ששכחתי לקחת את המסמכים :?).

מה אתם אומרים?

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו הנהגים שכדי לאותת הם טיפה מורידים את הידית שלא תיתפס במנגנון ובאותה שנייה בדיוק שהרכב נכנס לנתיב הם מרפים מהידית והאיתות מתכבה, אלו גם סוג הנהגים שייסעו עם אור חנייה בכביש בלילה...

פשוט מאפנים! :idea:

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש גם את אלא ששעה אחרי הפנייה עדיין מאותתים לך :x , אפילו כשהם מגיעים לרמזור עדיין לא קולטים שהמאותת דולק :screwy:

זה הכי מעצבן אותי לראות את זה, בעיקר נהגי מוניות:2gunfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו הנהגים שכדי לאותת הם טיפה מורידים את הידית שלא תיתפס במנגנון ובאותה שנייה בדיוק שהרכב נכנס לנתיב הם מרפים מהידית והאיתות מתכבה, אלו גם סוג הנהגים שייסעו עם אור חנייה בכביש בלילה...

אף פעם לא הבנתי את אלה שמדליקים אורות חניה בכבישים בלילה, למה הם לא מדליקים אורות רגילים? עצלנות?

על סוג הנהגים האלה אפשר לדבר עוד הרבה, אינספור הפעמים שראיתי באמצע הלילה מכוניות עוברות מולי ללא אורות, הבהבתי להם פעם או פעמיים וכשעברו מולי צעקתי להם "אורות!" והם עדיין המשיכו לנסוע כשהם לא מבינים מה אני רוצה מהם.

זה היה סיפור על טיפשות והנה סיפור על זלזול פושע:

נסעתי לתל אביב עם חברים פתאום אני קולט רכב (לא ממש זוכר איזה) נוסע ללא אורות, עמדתי ברמזור לידו וקלטתי שיש אורות מלפנים (אבל אין מאחור), ראיתי שזו אישה נוהגת ואמרתי לה "אין לך אורות מאחורה" היא אמרה "אני יודעת" והמשיכה לנסוע!! וכאילו מספיקה שניה של אי עירנות של נהגים אחרים או כביש חשוך כדי שהיא תיכנס לסטטיסטיקה של הרוגי תאונות הדרכים! פשוט אין לי מילים לתאר את זה! לנסוע באמצע הלילה ללא כלל אורות אחוריים והרכב בכלל לא נראה לעין, פשוט סכנת נפשות.

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

kompy כתב:

צריך ועוד איך צריך לאותת ימינה בעת יציאה מכיכר!

קבל דיון על זכות קדימה ואיתותים במעגל התנועה.

עמית

אומנם לפי חוק רשום שצריך לאותת ימינה כשאתה יוצא מכיכר , אבל בפועל אף אחד לא עושה זאת .

אני חושב שצריך להוסיף איזה סעיף בחוק שאומר שאם הכיכר היא בגודל מסויים אז צריך לאותת רק לכיוון

הנסיעה - שמאלה , ימינה , ואם ישר אז לא לאותת .

ואם הכיכר היא יחסית גדולה (היקף בערך של 30 - 50 מטר , כמו שיש בהוד השרון אם מישהו מכיר)

אז לאותת כשאתה מתכוון לצאת מהכיכר , כמו כן הכיכר הזאת היא בעלת שני נתיבים אז בכלל זה חיוני

לאותת שם .

כדי להבהיר את הנושא...

אם רכב עומד בכניסה לכיכר, והנהג רוצה לפנות ימינה (פניה 1) הוא מאותת ימינה, זה ברור...

או שהנהג רוצה לפנות לפניה השמאלית (פניה 2) הוא מאותת שמאלה.

לפי מה שהבנתי מקומפי בפניה "2" צריך לאותת ביציאה מהכיכר? גם אם מדובר בכיכר חד מסלולית?!

הכצעקתה???

גילי

gili.jpg

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להבהיר את הנושא...

אם רכב עומד בכניסה לכיכר, והנהג רוצה לפנות ימינה (פניה 1) הוא מאותת ימינה, זה ברור...

או שהנהג רוצה לפנות לפניה השמאלית (פניה 2) הוא מאותת שמאלה.

לפי מה שהבנתי מקומפי בפניה "2" צריך לאותת ביציאה מהכיכר? גם אם מדובר בכיכר חד מסלולית?!

הכצעקתה???

גילי

המחוקק אינו מבדיל בין כיכר חד-נתיבית לרב-נתיבית, בכל יציאה ממעגל תנועה יש לאותת ימינה.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחוקק אינו מבדיל בין כיכר חד-נתיבית לרב-נתיבית, בכל יציאה ממעגל תנועה יש לאותת ימינה.

עמית

ומה קורה בכיכר שבה "ממשיכים ישר"?

למשל בצומת X?

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה קורה בכיכר שבה "ממשיכים ישר"?

למשל בצומת X?

גילי

כנראה שהנך עצלן, אחרת היית נכנס לקישור שהבאתי, יש בו פירוט מלא על ההתנהגות במעגל התנועה.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא הבנתי את אלה שמדליקים אורות חניה בכבישים בלילה, למה הם לא מדליקים אורות רגילים? עצלנות?

על סוג הנהגים האלה אפשר לדבר עוד הרבה, אינספור הפעמים שראיתי באמצע הלילה מכוניות עוברות מולי ללא אורות, הבהבתי להם פעם או פעמיים וכשעברו מולי צעקתי להם "אורות!" והם עדיין המשיכו לנסוע כשהם לא מבינים מה אני רוצה מהם.

זה היה סיפור על טיפשות והנה סיפור על זלזול פושע:

נסעתי לתל אביב עם חברים פתאום אני קולט רכב (לא ממש זוכר איזה) נוסע ללא אורות, עמדתי ברמזור לידו וקלטתי שיש אורות מלפנים (אבל אין מאחור), ראיתי שזו אישה נוהגת ואמרתי לה "אין לך אורות מאחורה" היא אמרה "אני יודעת" והמשיכה לנסוע!! וכאילו מספיקה שניה של אי עירנות של נהגים אחרים או כביש חשוך כדי שהיא תיכנס לסטטיסטיקה של הרוגי תאונות הדרכים! פשוט אין לי מילים לתאר את זה! לנסוע באמצע הלילה ללא כלל אורות אחוריים והרכב בכלל לא נראה לעין, פשוט סכנת נפשות.

יוסי.

2 סיפורים בנושא זה:

1. בדרך לעבודה, כביש עירוני, קצת לפני רמזור. אני כמעט נכנס באלפא 146 מאחור (כמעט=עצרתי 20 ס"מ ממנה, תוך בלימה עד הסוף, ABS והכל), ובעודי נוזף בעצמי על אי-שמירת מרחק - שם לב שבעצם לא ראיתי שום אור ברקס. הערתי לנהגת - היא היתה אדישה למדי.

2. דרך יגאל אלון (בינעירוני, מותר 60, נוסעים 100+), לילה - לא כל הכביש מואר. כמה מאות מטרים כן, כמה מאות מטרים לא. אני שם לב לקטנוע ללא אור אחורי. עומד לצידו ברמזור של יוספטל, ומעיר לו על הליקוי (שימו לב - קטנוע קטן, לא רואים אותו בכלל ללא האור האחורי!). התשובה: "זה קטנוע של פיצה". על זה כבר לא היה לי מה להגיד.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהנך עצלן, אחרת היית נכנס לקישור שהבאתי, יש בו פירוט מלא על ההתנהגות במעגל התנועה.

עמית

לא עצלן, פשוט זה נראה ממש מוזר...

כיכר קטנה, ההיצטלבות היא של רחובות חד סיטריים, חד נתיביים, בקיצור, עוד לפני שאתה מפיק להיסתובב יש את היציאה. אם אתה מנסה לאותת ימינה מהפניה השמאלית א' צריך זריזות ידיים של הודיני

ב' ידית האיתות לא ניתפסת אלא חזרת.

הייתי בקורס ריענון נהיגה (פעם בכמה שנים עושים את זה) וששאלתי את השאלה הזו אמר המרצה שאין צורך לאותת ימינה בפניה שמאלה (ביציאה מהכיכר)

בהישתלמות נהיגה שעשו לנו בעבודה מישהו אחר שאל את זה והתשובה היתה זהה...

אז אני לא עצלן, אני רוצה לדעת...

אגב, אם אנשים יאותתו רק לפניה ולא ליציאה אני אהיה מאושר, כי ברוב המיקרים גם את זה לא ממש עושים...

גילי

אז אני לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, כיכר הוא פניה חכמה, אם אותת בפניה שמאלה ואחרי שהגעת לאן שאתה צריך (היציאה מהכיכר) אתה לא צריך לאותת ימינה ביציאה...

גילי

גם בכיכר המדינה בת"א, היכן שאין לאף רכב מושג (כולל אתה בעצמך) אם היציאה שבחרת לצאת ממנה היא בגדר פנייה ימינה/שמאלה או ישר?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור לקמצנות -

ברכבים חדשים יש מנגנון של איתות אוטומאטי - נותן שלושה איתותים כאשר מזיזים את הידית ולא נועלים אותה, מאוד שימושי במעבר מנתיב לנתיב ומאוד מקובל באירופה. אתה לא צריך איתות כשאני כבר עם חצי אוטו בתוך הנתיב, איתות אומר "אני עומד לעבור נתיב, שים לב" (בפניה כמובן שנועלים את הידית)

מה שכן - מנסיון - הייתי מוסיף עוד איתות, לפעמים 3 איתותים זה קצת קצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...