Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור השעונים הזערורי

Liviur

פוסטים מומלצים

סייקו בהחלט התחלה טובה.

כדאי לבדוק גם את אוריינט. יש להם שעונים לא יקרים במראה קלאסי ונקי (אישית די מחבב את הבמבינו).

Orient 'Bambino Version 4' Stainless Steel Japanese Automatic / Hand-Winding Dress Watch

אם אתה רוצה להשקיע יותר ולהרגיש שאתה עם שעון שוויצרי, כדאי לבדוק את טיסו.

Life is a journey,

Enjoy the ride...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, avargel כתב:

הלינק לא נפתח לי עקב פרוטוקול לא מאושר, לבדיקתך אודה

והשעון הנ"ל באמת מיוחד

אם אתה מוכר דבר איתי (-:

אמממ באמת נראה כי לאתר אין SSL Cert, מניח שזה עניין של זמן עד שייתוקן. כנראה הדפדפן שלך מנסה לגשת אליו תחת https, אם מורידים את הS, אפשר להגיע http://www.watchsleuth.com/, לא מאובטח, לשיקולך.
יש שם אגב את רוב הקטלוג בהתאם לסגנונות שונים, מקווה שיחזור כי מדובר על אחד המאגרים המעולים של SEIKO.

הSARB017 אומנם כבר לא מיוצר, אבל סייקו מייצרים "חידוש" שלו עם ניואנסים שונים (כמו התוספת של הציקלופ שפחות לטעמי) וקליבר מתקדם יותר תחת מותג הprospex, מודל spb121.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, זה מובן מאילו.

מזה כבר 11 שנה שאני בתחביב ועברו (והרוב נשארו) אצלי מעל ל30 שעונים, ב50 דולר וגם ב8K דולר. אף אחד מהם לא נקנה במחירי שערורייה שבארץ. (זה מתקשר כמובן להודעות שלי בעמודים 145-146 לגבי היחס בארץ לתחביב...)

עריכה: קפץ לעין SRPG13 מהלינק ששלחת, נקנה במשהו כמו 250$ באיביי, בערך חצי..
image.thumb.jpeg.38554e8843b1a13bd9b877188f81fa90.jpeg

עריכה אחרונה על ידי YoJ
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכש ה"חדש" הגיע,

מצרף את התמונה של המוכר בכדי לא לעשות עוול לשעון עם התמונה שלי

הידיים יוכלו להנות מלומינציה חדשה בעתיד וגם יש לכלוך מיקרוסקופי על הDIAL (איך זה נקרא בעברית?) שלא ניתן לראות בעין, אבל הוא מושלם גם כעת (אפילו שזהב זה פחות הקטע שלי)

image.thumb.png.bc942e62d99922ebdf06a7fa3b731404.png

ממש רציתי שיהיה כתוב את שם היום במלואו ולא קיצור

image.thumb.png.fd885edf9b8557fa440a091931788ef7.png

• אהבתי 2

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומגה seamaster de-vile משנות השישים.

ירושה מסבא.

מתלבט אם להחליף זגוגית או לשמור על הלוק המקורי/וינטאג'/פאטינה.

את הלוח בוודאות אשמור.

image.thumb.jpeg.81e99b2f432ab160b83fd2fd3cafa54a.jpeg

• אהבתי 1

Life is a journey,

Enjoy the ride...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Froyne כתב:

אומגה seamaster de-vile משנות השישים.

ירושה מסבא.

מתלבט אם להחליף זגוגית או לשמור על הלוק המקורי/וינטאג'/פאטינה.

את הלוח בוודאות אשמור.

זאת השאלה הנצחית במיקרים כאלה, הויכוח האינסופי בין אלה שיגידו לך לא לגעת לבין אלו שיגידו לך כן לגעת, בכדי לשמר את הקיים.
אני רק יכול להגיד לך ששיפוץ של שעון עולה מאות ש"ח, ובקלות ניתן להגיע גם למחיר של שעון חדש ואולי אפילו יוקרתי, אז זה עוד חשבון שצריך לקחת בחשבון...
ספציפית לגבי השעון הזה - קח בחשבון שתהליך התיישנות לוח המחוגים ימשיך כל עוד לא תחליף את הזכוכית הסדוקה. דרך הסדק ייכנסו אדי מים, גם אם רק מיקרוסקופיים, אבל לצאת הם לא יוכלו ותהליך העיבוי הבלתי ניראה הזה ממשיך לפגום ולהזקין את לוח המחוגים. אותו הדבר לגבי גומיות האטימה, והופ - ניכנסת לבור ללא תחתית. אז, שקול ברצינות כל פעולה ותחליט.
בהצלחה ובבקשה תנסה להשאיר אותנו בתמונה...

עריכה אחרונה על ידי ירחמיאל
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שאני ממש אוהב את המראה של הלוח. נראה אותנטי.

לפני 7 שעות, ירחמיאל כתב:

אותו הדבר לגבי גומיות האטימה, והופ - ניכנסת לבור ללא תחתית

למה אתה מתכוון?

שהמנגנון יתקלקל?

בנוסף, יש כאן בארץ אנשי מקצוע שיודעים איך לטפל בשעונים כאלו, או שעדיף לשלוח לחו"ל?

יש לי קרוב שעוסק בשעונים בארה"ב. שאלתי אותו והוא מברר לי על אנשי מקצוע שם, רק שאין לו מושג מה קורה פה בארץ.

Life is a journey,

Enjoy the ride...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יותר נראה כמו נזק של UV מאשר לחות,

אם השעון עובד "יחסית" תקין, אז בעיקר ניקוי יועיל לו מאוד, משער שלא עבר טיפול כמה עשורים.

הכוונה בניקוי, היא פירוק מוחלט של השעון על כל רכיביו, את רובם מכניסים לניקוי במכונה ייעודית או ניקוי אולטרסוני,

בהנחה ששום רכיב לא שבור, זה אמור לגרום לו לעבוד הרבה יותר טוב ולאפשר כיוון יעיל.

לגבי מחירים - אין לי מושג, העבודה דורשת הרבה זמן ולא מעט כלים יעודיים לא זולים כלל, כך שזול כנראה זה לא יהיה

• אהבתי 1

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 15.12.2022 בשעה 18:53, YoJ כתב:

http://www.watchsleuth.com/seiko5finder/
תהנה.

לSeiko באמת יש כמות בלתי מוגבלת של שעונים בשלל רמות מחיר וגימור וכמעט תמיד מהווים את הכרטיס כניסה לעולם המכני/אוטומטי. גם אם פחות מתחשק לך עכשיו למתוח אחרי כל יומיים שהשעון ישב ללא מעש, יש להם מבחר עצום של שעונים מופעלי בטריה/שמש/gps בשלל סגנונות שונים. טרם נתקלתי בseiko מאכזב ביחס למחירו.
אחד האהובים שתאמת כבר די הרבה זמן לא נלבש:

image.thumb.jpeg.b1400a361bf71c9f401f21c494236bf2.jpeg

מקפיץ לטובת עדכון

מאז שראיתי את השעון בהודעה הנ''ל,  הופתעתי לגלות שהוא לא יצא לי מהראש

ואני כאמור לא אחד שבכלל נוהג לענוד שעון

כנראה שיש גיל לכל דבר (-:

בכל אופן, רכשתי שעון סייקו מאותה סדרה במחיר הגון מאוד ביחס למחירי היבואן, וכמעט זהה למחירים שניתן למצוא בחו"ל

על הדרך קיבלתי מחבר בהשאלה ללא הגבלת זמן שעון לונג'י מהמם ואני משלב ביניהם

הבעיה היא שזה כמו חיידק שנכנס בך, ואני כבר חושב על השעון הבא (-:

16750798258062986907102305992307.jpg

IMG-20230105-WA0023.jpg

Screenshot_20230115_133314_Chrome.jpg

• אהבתי 3
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי לא, מה עשיתי.. 😅
אולי אני טועה, אבל מרגיש לי שזה גוון של הdial הרבה יותר "זיתי" מאשר הSARB017, מאוד מיוחד ויפה, תתחדש!

יש לסייקו בעיה נוראית שהתמונות מודל הדיגיטליות שלהם אנמיות לחלוטין ולא משקפות איך שהשעון נראה במציאות (וגם אתה, מה זה התמונה הלא מחמיאה הזו, צלם מול השמש ותן לנו גם להנות מהSunburst effect הירקרק)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק

כמה שלא צילמתי לא הצלחתי להגיע לתמונה שאכן משקפת את היופי של השעון הזה

בסוף התייאשתי וסתם זרקתי תמונה כמו חורני, בכלל הפעלתי את המצלמה דרך הפורום, מה שמראש מוריד מהאיכות 

בהזדמנות אבקש מהחבר שצילם (והשאיל..) את הלונג'י לצלם גם את הסייקו

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...