Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור השעונים הזערורי

Liviur

פוסטים מומלצים

לעניות דעתי - כן.
כל שען שמכבד עצמו ואת העבודה שלו יידע לבצע זאת.
בזמנו כשהייתי צריך להחליף גומיות באוריינט צלילה של הבן שלי, רכשתי לפני את כל הגומיות המקוריות אינטרנטית ובאתי איתן אל השען מתוך תקווה שלא יבצע עיגול פינות ואכן יחליף הכל, בסופו של דבר אתה לא יכול לבדוק את זה... וגם מתוך ההנחה שלא תמיד יש לו את כל המידות והסוגים של הגומיות. הרי החיוב שלו נובע בעיקר משעות העבודה ולא מעלות הגומיות.
השען שביצע זאת בזמנו כבר סגר ת'בסטה, מקווה שמישהו כאן בפורום יוכל להמליץ לך על שען אמין.
אני אגב יודע מראייה בלבד, שיש שען על ביאליק ברמת גן, במין כוך קטן. די בהתחלה מצד ימין.
לא מכיר אותו, רק עברתי שם פעם וראיתי. הם בעיני הכי טובים: עובדים לאט, ללא לחץ.

לפני 4 דקות, YoJ כתב:

אין שום חובה לבצע החלפה של הגומייה (מה שפה מחרטטים כ״איטום״ ומתמחרים פי 10. למרות שעדיין לא נתקלתי בארץ בחנות שבאמת בודקת איטום לשעון באמצעות הכלים הקיימים לכך) בכל פעם שמחליפים בטריה. כן רצוי לבדוק שהגומייה (Gasket) לא פגומה, יושבת כמו שצריך ולמרוח עליה קצת סיליקון גריז לפני הסגירה, אבל אין חובה כל פעם להחליף אחת בהנחה שהיא תקינה.

מחליף בטריות עצמאית כבר שנים ולא נתקלתי בשום בעיות איטום. במידה והgasket פגום, אפשר פשוט להזמין אחת בגרושים בהתאם לדגם. אם תבקש להחליף את הגומיה (למה ברבים? אני מכיר רק אחת) לא חושב שמישהו יתנגד לכך בהנחה שהוא מחזיק את הגומיה המתאימה לדגם. (יש Gaskets גנריים שמתאימים לרוב השעונים ויש שעונים שיש להם Gasket מיוחד בההתאם לצורה שלהם, צריך לוודא את זה)

מניסיון מר דווקא כשהלכתי לחנות שמוכרת שעוני יוקרה מהצד הגבוה של הסקאלה לטפל באיטום של שעון די פשוט שנסדקה לו הזכוכית העבודה הייתה פשוט מזעזעת ולא מקצועית בעליל שהייתי צריך לטפל באיטום מחדש בעצמי. ההתנסות שלי שבתחום הזה החנויות השכונתיות היותר ״פשוטות״ שמוכרות מותגים עממיים יותר דווקא נותנות שירות יותר איכותי כשזה מגיע לתחזוקה כי לרוב יושב שם שען מבוגר ומקצועי שעוסק בזה שנים ומבין בתחום בניגוד לחנויות ״יוקרה״ שרק מחפשות איך למכור סמלי סטטוס ולתפור אותך בעלויות טיפול.

מצטער, לא מסכים איתך.
אף אחד לא מחרטט. מנסים לעזור כאן לבחור, ששאל אגב שאלה לגיטימית.
הינה - למדת משהו חדש היום: יש יותר מגומיה אחת, ולכן שאלתי את הבחור האם השעון רואה מים או לא.
דבר שני - בהחלט יש שענים בארץ עם ציוד לחץ לבדיקת עמידות השעון (הינה, למדת עוד פעם משהו חדש היום. איזה יופי).
דבר שלישי - לא מתמחרים סתם, או "פי 10" כפי שהתלהמת כאן. עלויות החיוב הן בעיקר זמן העבודה וכן, אני מניח שגם אחוז מסוים מעלות הציוד, שהוא לא זול בכלל. לא רואה בזה משהו חריג, כל אחד צריך להתפרנס ומה לעשות - רוב העלויות הן שעות העבודה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאל שאלה לגיטימית ביותר, קיבל גם תשובה לגיטימית. מותר גם להיחשף לדרכי פעולה אחרות בתחום. שכל אפשר יבחר באיזו דרך שבא לו, אבל שידעו שקיימות עוד. בדיוק כפי שלפני 20 שנה אף אחד לא חשב על להזמין טיסות לחו״ל לא דרך סוכנויות בגלל שזה ״מסובך״ ו״מה אתה משוגע, אני אשים את הכרטיס אשראי שלי באינטרנט?״ והיום גם סבתא שלי מזמינה. העולם התקדם, בכמה שעות של השקעה אפשר לבצע את רוב הדברים שבעבר ״פחדו״ לעשות לבד והסתמכו על איש מקצוע, תחום השעונים בארץ, לצערי עדיין תקוע במחשבה העתיקה הזו, בעיקר מחוסר ידע ופחד.

- דבר ראשון, הכל נאמר מניסיון אישית שלי וזה נכתב מספר פעמים. הייתי במספר חנויות ומעבדות ועדיין לא נתקלתי ברמה גבוה של שירות ובדיקות מתאימות. (מעבר לזה שלמותגי היוקרה אין בכלל בארץ מעבדות. במקרה הטוב ישלחו לחו״ל לפרק זמן ארוך מאוד, ובמקרה הרע והנפוץ יותר יעבדו עם איזו מעבדה גנרית שמשרתת מגוון מותגים וחנויות שלך תדע מה הרמה ולפי איזה סטנדרטים עובדים שם). סתם במקרה נתקלתי בתגובה הזו מעמוד 141. מזכיר ש״אטימה״ זה סה״כ גומיה חדשה ולבדוק לחץ כן? 10 דקות והתפרענו.

בתאריך 26.3.2021 בשעה 17:21, Blaz00r כתב:

התקשרתי לשען קרוב לבית לבדוק עלות החלפת סוללה - 20 ש"ח ("אבל לא יכול להתחייב על אטימה") - נשמע כמו מחיר סביר 😄

המחיר של 200 ש"ח אגב הוא כמעט כולו על האטימה. פעם קודמת כשהגעתי לשם אמרתי שאני לא רוצה אטימה, כנראה המחיר ללא אטימה הוא גם כן כמה עשרות שקלים בודדים, אז פשוט וויתרו על לקחת כסף. זה לקח פחות מ-10 דקות, ממש לא שעה. גם כשהחלפתי שם סוללה כולל אטימה במסגרת האחריות זה לקח כ-10 דקות. זה אגב מרכז שירות משותף של סרטינה ורולקס (להבנתי כל מי שרוכש רולקס בארץ מטופל שם, לפחות במסגרת האחריות), אז המחירים כנראה בהתאם.

-  אני באמת רוצה לראות את המעבדה/שען ישראלי שמחליפים גומיה לכתר ולא מתמחרים את זה up the ass כי זה משהו ש99% מהאנשים לא מודעים אליו בכלל.

- אגב, בהתחשב בזה שאנחנו בפורום רכב הייתי מצפה שתדע שבדיוק כפי שמוסכים מתמחרים לשמיים חלקים ו״עלויות״ עבודה כאשר אפשר לקנות עצמאית ולבצע בעצמך הכל ברבע מחיר, עולם השעונים בארץ סובל בדיוק מאותה התנהלות, לכן רצוי להכיר גם לזה. שקית של 500 gaskets טריים בגדלים שונים, חבילה של 10 בטריות וכלי לפתוח את הcaseback של שעון זה 15$ בהגזמה ואתה מסודר ל6 שנים קדימה. אז כן, בונים על חוסר הידע והפחד של הלקוח ומחרטטים מחירים. מה לעשות שזה טיפה יותר נקי ונוצץ ממוסך, אז קשה לתפוס את זה, אבל ההתנהלות וצורת החשיבה זהה.

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • חברי המעגל הראשון

יפה מאד. גם אני התחלתי לאהוב אוריינטים ישנים

IMG_20210326_161956.jpg

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד יפים, הretro vibe של ה80s תמיד ייחודי וישר נקלט. 
הכחול נורא מזכיר את הSNKL43, גם הmovment נראה זהה ל7S26 עם התאריכון עם היום.
הOrient שברשותי, סוס עבודה שחטף די הרבה but still going strong.
image.thumb.jpeg.2e13b1293c4d24e09c9f3435b71e3d20.jpeg

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוריינט יפיפה יש לך כאן, אאל"ט - זהו דגם ה"דיפנדר". שעון שדה מהמשובחים שיש. לוח בצע קרם, מאד מוצלח ונאה.
גם הכפתור שלו בשעה 15:30 וזה מאד נוח. לא מתחפר בזרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כל פעם נדהם עד כמה השעון הזה יפה כשאני מסתכל עליו.

Certina DS-1. לא מצליח להוריד אותו מהיד ולחזור ל-fenix 6 ליום-יום...אולי עוד חודש.

20221101_175943.jpg

• אהבתי 3

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

טוב, לקח לי יומיים לעבור על כל השרשור, מרתק.

בצעירותי היו לי כל מיני קסיו זולים ששירתו נאמנה, עד שהגעתי לצבא ודווקא שם הפסקתי עם השעונים.

לאחרונה מצאתי אצל אבי שעון סייקו מאוד מיוחד מתחילת שנות ה70 שנשכח במגירה עשרות שנים,

כשהוצאתי אותו לבחון מקרוב - הוא חזר לחיים, אוטומטי מסתבר שעדיין מתפקד יחסית טוב (מאבד בערך דקה ביום) ללא טיפול עשרות שנים!

אני צלם נוראי והקריסטל במצב לא משהו בעליל (הוזמן חדש)

image.png.d8177ff41eada87c8ca8c2bba8766175.png

זה הצית בי מחדש את האש שכבתה מזמן, עפתי לאיביי ובוא נגיד שטוב שאין לאישתי גישה לראות את ההוצאות שלי בכרטיס האשראי 😬

image.png.3aaf25ad9a02d8b071b9fdf7495c20da.png

ועוד אחד ליום יום

image.thumb.png.6a995ec0b28ef8edbfc4367a222399fd.png

ויש עוד בדרך 😬

אפילו כלים התחלתי לרכוש, מעוניין לנסות את היכולות שלי בשענות

• אהבתי 1

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלורדמאטיק פשוט נהדר!
אכן זהו עיסוק שתמיד רציתי לפתח כתחביב.
מי הם מקורות החלפים שלך? אני פה ושם גם זקוק לחלק כזה או אחר, סוללות (או גומיות וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הLordmatic באמת מאוד יפה. צריך לשים לב בeBay בעיקר בכל הקשור לSeiko 5 שלעיתים מדובר בכל מיני Frankenwatch שמקורם בהודו/סין.
ממליץ על כלים של Bergeon, הם אומנם לא זולים כמו הnonames בeBay/Ali אבל לאט לאט אפשר לבנות ארגז מכובד שלהם וגם בלי קשר לשעונים, מדובר על כלים מעולים לeveryday use של דברים שדורשים מכניקה עדינה.

סולידי היום עם הHamilton Khaki:
image.thumb.jpeg.957b7544f98edfdc6f6ad39ebead778b.jpeg

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יפה מאד. מתישהו גם לי יהיה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, YoJ כתב:

אבל לאט לאט אפשר לבנות ארגז מכובד שלהם וגם בלי קשר לשעונים, מדובר על כלים מעולים לeveryday use של דברים שדורשים מכניקה עדינה.

זאת בדיוק התוכנית, לא מתכוון לקנות כלים זולים, כל חודש נזמין קצת.

לפני 4 שעות, YoJ כתב:

מדובר בכל מיני Frankenwatch שמקורם בהודו/סין.

מהר מאוד הבנתי שמשהו שם לא מריח טוב (הודו/פקיסטן), קפצתי לReddit וקיבלתי אישור על החשש, לא מתקרב למוכרים מהודו/סין/פקיסטן.

כל השעונים שהזמנתי היו מיפן, מחנות אמינה מאוד.

לפני 8 שעות, ירחמיאל כתב:

מי הם מקורות החלפים שלך? אני פה ושם גם זקוק לחלק כזה או אחר, סוללות (או גומיות וכו').

נכון לכעת - איביי, עם קצת תושייה מחלצים מק"טים או מחפשים לפי דגם ואז מסננים לפי Watch parts

נכון לכעת עושה רושם שדי קל למצוא מלאי ישן של קריסטלים של סייקו

לפני 8 שעות, ירחמיאל כתב:

הלורדמאטיק פשוט נהדר!

לפני 4 שעות, YoJ כתב:

הLordmatic באמת מאוד יפה

התמונה שלי עושה לו עוול, אנסה למצוא את התמונה של המוכר שמצלם קצת יותר מקצועית, ראיתי - התאהבתי

• אהבתי 1

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שהלורדמאטיק היה די פופלרי בתחילת שנות ה- 70 כאן בארץ, מ- 1970 עד בערך 1975, כשסייקו וסיטיזן החלו להיכנס כאן לשוק. הכוונה למי שרצה שעון ברמה גבוהה כמובן. השאר הסתפקו שסייקו 5.
הוא הציע בעצם מנגנון עם יותר מ- 17 האבנים הסטנדרטי דאז. כמובן שהגימור שלו היה טופ והיו לו כמה עיצובים שונים.
בכלל, למי שהיה אז שעון בארץ אז רוב הסיכויים שהיה לו או שוויצרי או יפני, כל שאר המותגים לא היו נגישים לנו כאן בארץ.
מי שנסע לחו"ל (וזה היה מאורע גדול מאד אז, כן?) וחזר עם שעון - בד"כ חזר עם מותג שוויצרי: היפניים היו עדין מוקצה באירופה בזמנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתם לי חשק לשעון

ואני אחד שלא מסתובב עם שעון מגיל 9 בערך (אשתי קנתה לי לחתונה איזה TISSOT נחמד אבל הוא מעט נשי ואני לא סובל אותו)

מאיפה מתחילים?

מה התקציב המינימלי לשעון איכותי?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש גם שעוני קסיו איכותיים ואמינים בכמה דולרים בודדים. השאלה שצריך לשאול זה מה אתה אוהב מבחינת מראה, ומה התקציב שתרצה להוציא על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...