Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

מתי וורדן ואיפר, או חוף אומהה הפכו לאתרי תיירות? הרבה אחרי שהאש שככה והמתים נקברו. לא באמצע המלחמה, לפני שהמתים נקברו והשבויים/חטופים שבו הביתה.

אני לא זוכר אם כבר סיפרתי כאן, אבל נתקלתי בהזמנה לכנס מקצועי, שבסיורים הנלווים הציעו טיול בדרום עם ביקור באחד הקיבוצים החרבים ומפגש עם צוותי סורוקה. את החלק הראשון מצאתי דוחה. השני לעניין, למרות שלא מדובר בצוותי טראומה שיש להם הרבה מה ללמוד מאנשי סורוקה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4889

• SlowRide

4752

• פינדר

3774

• m3x7r3m3

2926

כמו שאמרתי, אני מבין את כל הטיעונים נגד וכן שיש צורך בזמן. אני איתכם. אבל זה משהו שכן צריך לחשוב עליו וגם להבין אותו.

ודרך אגב, ממש לא משהו חדש. פעם היו באים לראות את הקרב עצמו…

https://en.m.wikipedia.org/wiki/War_tourism

לפני 18 דקות, sperial כתב:

מתי וורדן ואיפר, או חוף אומהה הפכו לאתרי תיירות?

עוד בזמן המלחמה. ובצורה מסיבית יותר מיד אחרי. לא לקח לזה 20-30 שנה…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, garicho כתב:

אבל זה משהו שכן צריך לחשוב עליו וגם להבין אותו.

הייתי צריך להתייחס לכך, מצטער שלא התייחסתי קודם לכן.

המועצה דואגת לחזק ולשפר את קשרי הידידות עם משקיעים ותורמים ועל כן משקיעה בהקמה כמו שצריך את האנדרטה, ושאר הדברים הנדרשים על מנת להעמיק את הקשר עם יהודי התפוצות, תורמים ומטיילים.

נהג לילי יכול לחזק את דבריי בכך שנראה שיש שם איזשהוא ארגון של תפאורה לאירוע מסוים(?) עברתי שם ונראה שזה הרבה זמן נמצא שם. יותר משבועיים לפחות.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 53 דקות, garicho כתב:

לא יודע איך לחשוב על זה. מצד אחד אני מבין את אלו שאומרים לא לבקר. מצד שני כן מעניין לבקר. גם וורדן, ייפרס או אנטיטאם היו קרבות נוראיים - והיום הם אתרי תיירות היסטורית ומעניינת. אני מבין שכרגע עדיין מוקדם מידי, אבל אני כן חושב שאנשי האיזור צריכים לחשוב איך להנציח את זה. בצורה נכונה וחכמה, כמובן, אבל עדיין להנציח את זה. 

אם יהיה מקום אליו אפשר יהיה לנקז את התיירים האלו, יהיה עדיף לכולם. סתם נקודה למחשבה.

אלה דברים שעוד מוקדם לתכנן אותם. המלחמה בעיצומה ויש חטופים בעזה. יותר חשוב לתכנן את השיקום של הישובים האלה עבור התושבים ולעתיד.

אני בכלל חושב שצריך להקים אתר הנצחה בשטח של עזה על רצועת הביטחון.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגל ישראל נגיד נמצא שם מאז השביעי או קצת אחרי השביעי (אם אני לא טועה מדובר בדגל שמשטרת ישראל שמה שם) [הדגל שנמצא ליד הכביש].

יש 2 אוהלים גדולים שלא היו לפני זה - היה אוהל קטן יותר שנשבר במהלך אחת הסופות - באנדרטה עצמה - בצד השני מהשדה פרחים ששתלו שמה לזכר הנרצחים.

גם בנו שם במה עם תאורה(?) עם גידור מסביבו, לא יודע מה הקטע של הבמה הזו.

בכניסה בצד ימין יש 2 טריילרים של תורמים(?) עם כיבוד(?) או משהו בסגנון - לפני הדגל הענקי שיש על הגבעה.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבקר באתר של נובה זה הרע במיעוטו.

ראיתי כתבות על קבוצות מודרכות שמסיירות בתוך היישובים, בין בתים של הרוגים, חטופים וניצולים שלא יכולים לחזור לבתים שלהם ובני משפחה שלהם נמצאים בעזה ורציתי להקיא.

זה היה נכון גם כשביבי ערך שם סיור לאילון מאסק, בבית של אנשים שהוא לא טרח לפגוש ובטח לא לבקש מהם רשות להיכנס לבית שלהם.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, garicho כתב:

לא יודע איך לחשוב על זה. מצד אחד אני מבין את אלו שאומרים לא לבקר. מצד שני כן מעניין לבקר

מאוד פשוט. כשבילי הבית יזמינו אותך תבוא לבקר אבל לא דקה קודם.

אלה בתים של אנשים אמיתיים, חיים של קהילות וכאב של משפחות. כמו שלא אלך לבקר בחצר הפרטית של מישהו כי מעניין גם לשם לא הולכים נקודה.

יוצא הדופן היחיד הוא אתר ההנצחה לנטבחי הבובה שנמצא מחוץ ליישובים ומשפחות הנרצחים מעודדות אותו (חלקן יושבות שם ומספרות על יקיריהן).

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא נכנסנו לרפיח לא עשינו כלום. צריך להכנס גם במחיר של ויכוח עם ארה"ב. זה שביבי ראש ממשלה כרגע זה מצויין, אחרי המלחמה אפשר לזרוק אותו לכלבים, לשים בשלטון את גנץ או לפיד או פאקינג גדעון סער מצידי, ולהגיד שזה ביבי המטורף הזה שהמרה את פי ארה"ב ועכשיו הממשלה המתונה החדשה מוכנה לאחות את הקרע שהמשוגעים מהימין יצרו כשנכנסו לרפיח. תרחיש מושלם מבחינתי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שלא צריך להמרות פה של אף אחד כי הם לא אמרו אל תיכנסו.

כל מה שהם אמרו זה תעשו מה שבז שלכם אבל שלא יהיה משבר הומניטארי.

עכשיו למנוע משבר כז יש שתי דרכים. האחד שה לדאוג לסיוע הומניטארי ופינוי בלתי מעורבים לאיזורים אחרים (כולל מכלאות אם צריך) והשני זה פשוט לטבוח את כולם.

בגלל שהשני לא מעשי אז נשארנו עם הראשון.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אפילו יותר פשוט מזה. אמרו לתת תכניות, בייחוד ליום שאחרי. ואני חושב האמת שזה די הגיוני, כי את השלב של לשטח את עזה מתוך נקמה לא רק שמיצינו, אלא גם נתנו לנו למצות אותו, בלי הרבה ביקורת, עד הקטע הזה שהבינו שאין לנו שום תכנית חוץ מזה.

מסכנים החיילים, נותנים את התחת (ואת החיים) בשביל הנהגה רפת שכל.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה הם מחכים? היו משהו כמו חודשיים לגבש תוכנית רצינית לפינוי רפיח, עם התייחסות לאספקה הומניטרית, סניטריה, סינון מחבלים מאזרחים, כל מה שצריך. הם ישנים שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

״הם״ מחכים שגנץ ימשיך להחלש בסקרים ושלא יחזרו חטופים שיכולים לספר בראיונות מה קרה שם.

ואם אפשר למנות עוד סמרטוטים לתפקידי מפתח כמו שופטים, מבקר המדינה, מנהלים בגופי תקשורת וכו׳ אז מה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה די ברור, לא?

למי יש אינטרס להמשיך את המלחמה לנצח?

למי יש אינטרס להסיר את האיום ולסיים את המלחמה?

לפני 6 דקות, MostlyWicked כתב:

אז למה הם מחכים? היו משהו כמו חודשיים לגבש תוכנית רצינית לפינוי רפיח, עם התייחסות לאספקה הומניטרית, סניטריה, סינון מחבלים מאזרחים, כל מה שצריך. הם ישנים שם?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים פינו את חאן יונס והשאירו חטיבה אחת בעזה אאל״ט.

האפשרויות:

1. מרדימים את כולם ואז פותחים במצע בזק על רפיח. סבירות נמוכה לדעתי

2. שמועות שמתבשלת עסקה של חילופי שבויים תמורת נסיגה (זמנית?) והפסקת אש

3. עוברים לשלב הדשדוש המוחלט שבו ביבי אומר ״אני רוצה להיכנס לרפיח״, אבל לא נכנס כי האמריקאים או גנץ או היועמשית או בגץ או אחשוורוש (ואז יוכל להגיד שאם רק היתה לו ממשלת ימין על מלא מלא ומשילות מלאה מלאה)

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...