Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

וואלה לפני כמה ימים אמרתי שלא לפיד ולא ביבי שלא מבינים את השטח

אני עכשיו יודע שלפחות אחד מהם, יודע לפחות להשאיר פתח למו"מ עתידי ומשאיר הכל על השולחן.

סטטוס קוו רק בשביל לפתח ולשמר אינטרסים כלכליים, מהנקודה הנוכחית, לפיד יודע את העבודה.

נחכה לרגע האמת כשיהיו בעיות

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4898

• SlowRide

4769

• פינדר

3785

• m3x7r3m3

2926

לפני כשעה, farkash7 כתב:

אף אחד לא מסכים שיקימו לו שדה תעופה ליד הבית ואתה מדבר איתי על תחנת כוח גרעינית 🤣

מה אני אעשה שזה הפתרון.

גם לשנות הרגלי תזונה זה לא כיף, אבל לפעמים צריך.

לפני כשעה, farkash7 כתב:

לגבי סולארי זה לא משהו שאפשר לסמוך עליו ב-100% בלי פתרון אגירה איכותי ואין לזה עדיין פתרון שאתה אומר "זה מחליף תחנת כוח".
נשארת עם גז/פחם/נפט

ככה או ככה תצתרך תחנה על גז כי היא גמישה יותר מהשאר שציינו פה. 

ציינתי את הסולארי כי זה פתרון שהיה אמור להיות פה לפני 2-3 עשורים. להוריד עומס, במיוחד בקיץ. 

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, David32 כתב:

מה אני אעשה שזה הפתרון

תשכנע קודם את האירופאים לחזור להסתמך על גרעין.
נראה לי שאצלם זה קצת יותר קריטי ויש להם קצת פחות טילים שמכוונים להם לראש.
אחרי זה תשכנע פה שצריך תחנת כוח גרעינית.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, nev כתב:

הרשימה שלי היא מה שלימדו אותי ב5 יחידות היסטוריה (ואזרחות) וגם מופיעה כרגע בויקיפדיה. עדיין מחכה להגדרה כלשהי מצדך.

קודם כל, הייתי ממליץ לך לקרוא לפחת כמה מהספרים במקורות של הערך בויקיפדיה אם זה מעניין אותך, או לפחו לפני שאתה מדבר על הגדרות בסמכותנות. אתה יכול לקרוא את אנתוני סמית - הגישה שלו היא איפשהו באמצע בין הקצוות, או וסרמן - אחד הספרים שלו משמש או שימש כספר לימוד בקורס הרלוונטי באו"פ לפני כמה שנים.

בגדול, אם אתה רוצה לדבר על הגדרות מקובלות, המחקר הסוציולוגי וההיסטורי רואה היום ב"אומות" מבנים חברתיים שאין להם הגדרה חד משמעית ומוסכמת. ההגדרה הכי מקובלת במחקר שאני מכיר היא של  בנדיקט אנדרסון, בין היתר כי היא הכי גנרית.

הפער שיש אצלך, וכבר התייחסתי אליו, הוא שאתה לא מסתפק בהגדרה אלא הולך איתה עם פרשנות סובייקטיבית כדי להשאר במסקנה שממנה אתה יוצא. אבל ההגדרה לא מתייחסת לזה. כתבתי על היסטוריה, למשל. ושאלת אם אני צוחק. לא הצלחתי להבין למה. אבל מה שמפריע לך הוא פרק זמן הקצר, אז, שוב, על כל אומה בעולם שאתה יכול לחשוב עליה אפשר לנהל דיון כזה של נקודת אפס והתפתחות. והפלסטינאים לא חריגים בזה. פשוט נקודת האפס שלהם קרובה על ציר הזמן. 

כמובן אתה יכול לא לקבל את המחקר הסוציולוגי היסטורי (למרות שאני מניח שעליהם התבסס מה שלמדת ב-5 יחידות היסטוריה ואזחרות שלך, ודי עצוב אם לא). אבל גם פרגטמית - העולם מקבל את קיומה של הלאומיות הפלסטינאית. זה פשוט ככה. חלקם, אגב, גם טוענים שאנחנו לא עם. אז מה?

• משעמם 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, farkash7 כתב:

הדחיפות היא מה שקורה בצד השני יותר מאשר מה קורה כאן ואני לא מדבר על חיזבאללה... הפוליטקה הישראלית היא אי של יציבות ביחס לפוליטיקה הלבנונית...
*זה לפחות מה שנאמר ע"י גורמים מדיניים וביטחוניים.

מה שאני לא מבין זה איך בנאדם שאישר למצרים לקנות צוללות סופר מתקדמות מהגרמנים במחשכים! מעיז להתלונן.
אני לא מבין איך בנאדם שחתם על הסכם שלפיו מדינות שמחר בבוקר עלולות להפוך למדינות אויב יקבלו את הנשק האמריקאי הכי מתקדם שיש מעיז להתלונן. הוא גם היתמם ואמר שזה לא נכון... בולשיט.
איפה m3 היודע כל, מגן ישראל, איפה הוא היה ברגעים אלו?

צוללות סופר מתקדמות .... אישר למצרים... כן המצרים שאלו את ביב אם מותר להם לקנות צוללות מהגרמנים....

תשמע גם אם תחזור על השקר הזה עוד מאה פעמים הוא לא יהפוך לאמת.

ראשית הגרמנים אינם נדרשים לאישור למכירת צוללות מישראל, כמחווה של רצון טוב הם הודיעו לישראל על המכירה.

את הצוללות דיזל \ חשמל הסטנדרטיות לחלוטין שקנו המצרים מהגרמנים הם יכלו לקנות ממספנות בצרפת \ קוריאה \ רוסיה ועוד.

מדובר על דגם סטנדרטי לחלוטין אשר נמכר לחיילות בכל רחבי העולם.

לפני 3 שעות, farkash7 כתב:

הגז שלך במקרה הזה ישאר בים. אף אחד לא היה מפתח את המאגר השנוי במחלוקת שם. עובדה שגם ביבי הגאון והאמיץ לא עשה את זה.
לגבי מעצמת גז, בוקר טוב, אתה כבר "מעצמת גז" בקנה מידה שלך. כלומר אם לא תמכור את הגז לזרים יש לך כאן מספיק גז ל-40 שנה הבאות.
אתה גם מקבל חלק מהגז שלהם. כן כן לא כל מה שרצית אולי אבל משהו. זה יותר טוב מאפס.

הגז שלנו ממאגר כריש אליבא דלפיד יופק בכל מקרה .

המאגר בקנא אפילו לא החל תהליך של חקירה ראשונית.

לפני שעתיים, rev-Match כתב:

לא חידשת לי כלום, יש גם איזו שרה שמגבילה את הייצור בגז אלוהים יודע למה ומי משלם לה על המשך השימוש בפחם, 

או כי צריך למלא ספינה עבור מצריים? 

ולמה כשעברו ל80% יצור על הגז הלאומי שלנו המחיר לא השתנה? 

כי מר ישראלי התרגל לשלם? 

תירוצים בשירותים, כשתשובה סגר את העסקה עם המדינה הבטיחו לנו גז זול, חשמל זול, חסכון לכל משק בית ולתעשייה בפועל המחיר רק עולה כי תמיד יש איזה תירוץ תורן. 

גם זה עובדות ולא סיפורי פוגי.

שוב אתה לא חזק בעובדות , תבדוק את מחירי החשמל ותראה ירידה מתמשכת עד סוף 2021, המחירים החלו לטפס השנה עקה עלית במחירי הפחם.

ישראל היום משמלמת את אחד המחירים הזולים בעולם ליחידת אנרגיה המופקת מגז , תבדוק את המחירים באירופה ובאנגליה .

המחיר רק עולה זו סיסמא יפה למי שאין לו מושג בעובדות.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, יבגניפ כתב:

קודם כל, הייתי ממליץ לך לקרוא לפחת כמה מהספרים במקורות של הערך בויקיפדיה אם זה מעניין אותך, או לפחו לפני שאתה מדבר על הגדרות בסמכותנות. אתה יכול לקרוא את אנתוני סמית - הגישה שלו היא איפשהו באמצע בין הקצוות, או וסרמן - אחד הספרים שלו משמש או שימש כספר לימוד בקורס הרלוונטי באו"פ לפני כמה שנים.

בגדול, אם אתה רוצה לדבר על הגדרות מקובלות, המחקר הסוציולוגי וההיסטורי רואה היום ב"אומות" מבנים חברתיים שאין להם הגדרה חד משמעית ומוסכמת. ההגדרה הכי מקובלת במחקר שאני מכיר היא של  בנדיקט אנדרסון, בין היתר כי היא הכי גנרית.

הפער שיש אצלך, וכבר התייחסתי אליו, הוא שאתה לא מסתפק בהגדרה אלא הולך איתה עם פרשנות סובייקטיבית כדי להשאר במסקנה שממנה אתה יוצא. אבל ההגדרה לא מתייחסת לזה. כתבתי על היסטוריה, למשל. ושאלת אם אני צוחק. לא הצלחתי להבין למה. אבל מה שמפריע לך הוא פרק זמן הקצר, אז, שוב, על כל אומה בעולם שאתה יכול לחשוב עליה אפשר לנהל דיון כזה של נקודת אפס והתפתחות. והפלסטינאים לא חריגים בזה. פשוט נקודת האפס שלהם קרובה על ציר הזמן. 

כמובן אתה יכול לא לקבל את המחקר הסוציולוגי היסטורי (למרות שאני מניח שעליהם התבסס מה שלמדת ב-5 יחידות היסטוריה ואזחרות שלך, ודי עצוב אם לא). אבל גם פרגטמית - העולם מקבל את קיומה של הלאומיות הפלסטינאית. זה פשוט ככה. חלקם, אגב, גם טוענים שאנחנו לא עם. אז מה?

כלומר נתעלם מכל הגדרה ששימשה עד היום, מההגיון ומהטענות של חלק מה"עם" הזה עצמו רק כי זה מתאים לאג'נדה.

בעצם אולי אני פלסטינופוב. ככה זה עובד היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, CX25GTI כתב:

ראשית הגרמנים אינם נדרשים לאישור למכירת צוללות מישראל, כמחווה של רצון טוב הם הודיעו לישראל על המכירה.

המצרים לא שאלו. הגרמנים שאלו.
הם לא הודיעו לישראל על המכירה הם ביקשו את אישורה.
הגרמנים אכן לא חייבים לשאול, אבל הם כן ביקשו את האישור הזה ונתניהו אכן אישר בלי להגיד לאף אחד ובלי להתייעץ עם אף אחד מסיבותיו שלו.
הוא הודה בזה בעצמו אחרי שזה נחשף. בהתחלה כמובן שהכחיש ואז הודה שזה נכון.
יש לך גוגל? יפה. חפש ותמצא גם את הראיון שנתניהו הודה שהוא אישר את העסקה וגם את התגובה של ממשלת גרמניה שאומרת שהם ביקשו אישור ונתניהו אישר (ככה זה התגלה).

לגבי מאגר כריש לא יודע מה אתה רוצה. אתה כנראה לא יודע לקרוא או שהבנת את מה שרצית.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, nev כתב:

כלומר נתעלם מכל הגדרה ששימשה עד היום, מההגיון ומהטענות של חלק מה"עם" הזה עצמו רק כי זה מתאים לאג'נדה.

ועוד יבגני עונה לך ברצינות כשאפילו לא גיגלת את השמות שהוא זרק.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, nev כתב:

אני קצת מצטער שעניתי לך ברצינות, משום מה קיבלתי את הרושם שהרמה שלך קצת יותר גבוהה מזה עד עכשיו.

אתה לא מכיר את ההגדרות. מה שאתה מכיר זה ויקיפדיה ומה שסיפרו לך בלימודי 5 יחידות שלך. לכו המלצתי לך לקרוא את הספרים מהערך בויקי.

אולי בגלל שאתה מסתמך על ויקיפדיה ו"הגיון", אתה טועה בפרשנות שלך של ההגדרות. זה לא קשור לאג'נדה, אלא להבנה של עולם התוכן שאתה מנסה לעסוק בו. ואם כבר - אז האג'נדה מגיעה מהכיוון שלך. 

אם מה שמפריע לך זה עניין הפריודיזציה - עניתי על זה. 

אם מה שמפריע לך זה המכנה המשותף שמבוסס על הקונפליקט איתנו - הגדרות לא עוסקות בטוב ורע ולא מודדות את טיבו של המכנה המשותף. מוזמן לחפש קצת על לאומיות גרמנית במאה ה-19, אם בא לך.

אפשר להמשיך ולדבר על שפה (כבר התייחסתי לזה), מוצא ועוד ועוד. אבל זה כנראה יהיה בזבוז זמן של שנינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב - אתה לא כותב כלום. פשוט כלום. שולח אותי לקרוא כמה ספרים בתקווה ששם יוכחו טענותיך.

אתה מוזמן לפרוס אותן כאן. בפירוט. משום מה אתה מתעקש לא לעשות את זה. זרקת את המילה מוצא בסוף דבריך - אתה מוזמן לפרט.

או שבאמת אתה מבזבז את הזמן של שנינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי על כל מה שכתבת. כולל מוצא (בלי אפילו לדבר על מדינות כמו ארה"ב או קנדה - מדינות אירופה הגדולות מורכבות מקבוצות אתניות שונות) ומכנה משותף. ובכלליות ואתה טועה פעמיים. ברמה האקדמית אתה טועה כי אתה לא מבין את ההגדרות שאתה מנסה להשתמש בהן. והפריודיזציה המלגלגת זו הדוגמא הכי טובה לזה, אם אתה באמת לא מבין שכל עם שאתה מכיר מתישהו היה בן 50 או 100 שנה. וגם מכנה משותף שמשום מה אתה חושב שהוא צריך לענות לאיזה סט של דרישות שנראות לך, אלוהים יודע למה. וברמה הפרקטית אתה טועה כי המציאות היא שבערך כל העולם חוץ מחלקים מהימין הישראלי מכיר בקיומה של לאומיות פלסטינאית. 

ואני לא שולח אותך לקרוא ספרים. המלצתי לך על כמה. כי מאחורי הגדרות יש גם תאוריות והסברים שניכר שאתה לא מכיר או לא מבין. ולפעמים, מה לעשות, לקרוא את המקור עובד ועוזר קצת יותר מסיכום מנהלים בויקיפדיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, CX25GTI כתב:

שוב אתה לא חזק בעובדות , תבדוק את מחירי החשמל ותראה ירידה מתמשכת עד סוף 2021, המחירים החלו לטפס השנה עקה עלית במחירי הפחם.

ישראל היום משמלמת את אחד המחירים הזולים בעולם ליחידת אנרגיה המופקת מגז , תבדוק את המחירים באירופה ובאנגליה .

המחיר רק עולה זו סיסמא יפה למי שאין לו מושג בעובדות.

בסדר מר' חזק בעובדות, אולי תפנה אותי לעובדות בנוגע לירידות של 25-35% כמו שדובר לפני החתימה על החוזה מול המדינה?

ומה אתה מכניס את מדינות אירופה עכשיו?

זה אמור לעורר אצלי רגשות "תודה לך ממשלת ישראל שאנחנו משלמים פחות מאירופאים" או עצבות על האירופאים המסכנים שנאלצים לשלם במשהו אחד יותר מהישראלים? 

עריכה אחרונה על ידי rev-Match

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

עניתי על כל מה שכתבת. כולל מוצא (בלי אפילו לדבר על מדינות כמו ארה"ב או קנדה - מדינות אירופה הגדולות מורכבות מקבוצות אתניות שונות) ומכנה משותף. ובכלליות ואתה טועה פעמיים. ברמה האקדמית אתה טועה כי אתה לא מבין את ההגדרות שאתה מנסה להשתמש בהן. והפריודיזציה המלגלגת זו הדוגמא הכי טובה לזה, אם אתה באמת לא מבין שכל עם שאתה מכיר מתישהו היה בן 50 או 100 שנה. וגם מכנה משותף שמשום מה אתה חושב שהוא צריך לענות לאיזה סט של דרישות שנראות לך, אלוהים יודע למה. וברמה הפרקטית אתה טועה כי המציאות היא שבערך כל העולם חוץ מחלקים מהימין הישראלי מכיר בקיומה של לאומיות פלסטינאית. 

ואני לא שולח אותך לקרוא ספרים. המלצתי לך על כמה. כי מאחורי הגדרות יש גם תאוריות והסברים שניכר שאתה לא מכיר או לא מבין. ולפעמים, מה לעשות, לקרוא את המקור עובד ועוזר קצת יותר מסיכום מנהלים בויקיפדיה. 

איפה בדיוק כתבת את המוצא המשותף של ה"פלסטינאים"? (רמז - אין).

שאר הטענות שלך מגוחכות. אני בסכסוך עם השכן משלשום ולכן אני מכריז על עצמי כעם. למה לא? כל עם מתחיל איפהשהו?

לגבי "כל העולם" - ממש מעניין אותי. "כל העולם" שאתה מתאר מנסה להביא אותי למצב שבפועל יגרום להשמדתי.

אגב, עובדתית גם לא נכון. יש סיבה שלא מכירים בה כמדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

המחקר הסוציולוגי וההיסטורי רואה היום ב"אומות" מבנים חברתיים שאין להם הגדרה חד משמעית ומוסכמת.

אבל אתה מתווכח פה עם מתמטיקאי פורמליסט שעובד רק עם הגדרות מדויקות שמתקמפלות ללא שגיאות.

חבל על הזמן.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, יבגניפ כתב:

לפני 100 המשפחה שלי דיברו אידיש. אם הם היו פוגשים את המשפחה של ליאור הם לא היו מבינים אחד את השני

נו, אז מה השתנה בעצם? 

לפני 4 שעות, nev כתב:

[1]אני בסכסוך עם השכן משלשום ולכן אני מכריז על עצמי כעם. למה לא? כל עם מתחיל איפהשהו?

[2]לגבי "כל העולם" - ממש מעניין אותי. "כל העולם" שאתה מתאר מנסה להביא אותי למצב שבפועל יגרום להשמדתי.

[3]אגב, עובדתית גם לא נכון. יש סיבה שלא מכירים בה כמדינה.

1. להשוות קבוצה של מליוני אנשים שגרים באותו מקום מדברים את אותה שפה חולקים את אותה תרבות, לאדם יחיד - שגעון גדלות מסוים.

2. הדיסוננס הזה בין הימין ה״חזק״ ובין החרדה הקיומית מקבוצה נחשלת (בפרמטרים מערביים) תמיד משעשע בעיני. ישראל יכולה לשרוד את מצרים סוריה ולבנון, אבל אומיגוד אם נכיר בכך שהקבוצה הזו היא עם או ניתן להם איזושהי ריבונות כולם הולכים למות מחרתיים. 

3. עובדתית בכל מפה בעולם השטחים בהם גרים ה... רגע, איך קוראים להם מבחינתך? קבוצה? חבורה? איגוד? אולי שווה לקרוא להם ישראלים למחצה. בכ״א, בכל מפה השטחים האלו אינם מוצגים כחלק ממדינת ישראל, והאיגוד הפלסטיני מכונים ובכן, פלסטינים. 

במקומות מסוימים מספרים שהשואה היא בדיה, זה לא באמת קרה מבחינתם כי <אג׳נדה>. מכחישי שואה אנחנו קוראים להם, ומצקצקים בלשוננו על כיצד ייתכן שבעולם הנוכחי, עם כל זרימת המידע, אנשים יכולים ברצינות לטעון דברים כ״כ מטורללים ופשוטים להפרכה. 

תעלומה.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
  • מצחיק 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...