Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ בהחלפת שמן לרכב

ozwrx
שימו לב! השרשור הזה בן 4148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

עד היום השתמשתי בשם מסוג MOBILE SUPER 3000 5-W40 סינטטי מלא.

הרכב מרגיש מצויין עם השמן הזה והוא כלל לא אוכל שמן! (מנוע 1.8 TSI סיאט לאון)

שנה עברה ואיתה גם 6000 ק"מ שעשיתי על הרכב (לא נוסע איתו הרבה)

חיפשתי את השמן בכל מיני מקומות על מנת לעשות טיפול ולא מצאתי אותו בשום מקום.

חיפשתי קצת באינטרנט ומצאתי את השמן הזה:

שמן Castrol EDGE FST 0W40 4L

http://www.autostore.co.il/151426/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-Castrol-EDGE-FST-0W40-4L

סה"כ 189 שקל לשמן בצמיגות 0W40. האם השמן הזה יותר טוב מהשמן השתמשתי בו עד היום?

האם כדאי לעבור אליו? תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחדש היבוא של שמני SHELL לארץ ( השמן בה' הידיעה ).

תפנה לחברת זוקו שילובים ( טלפון באינטרנט בטוח יש ) - יש להם סניפים ברמלה, חולון , חיפה ואם אני זוכר נכון גם בבאר שבע.

תקנה גלון שמן סיננטי ברמה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה לדעתך זה ה-שמן?

כמו כל חברה יש לה ליין מוצרים, גם שמנים פרימיום סינטטיים אבל גם שמנים מינרליים זולים וקונבנציונליים. למעט רכבים עם הוראות יצרן ספציפיות אני לא רואה סיבה להעדיף את SHELL על פני אף יצרן גדול אחר ובטח לא רואה טעם בהצהרה שזה ה-שמן.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא קיבלתי תשובה :)

האם הקסטרול 0-W40 הזה יותר טוב לרכב שלי מהנוכחי?

בעקרון אני מעדיף את השמן שלי אבל לא מצאתי אותו בשום מקום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לומר על שמן שהוא יותר טוב זה לא עניין פשוט כל כך. אומנם לפרמטרים של השמן יש חשיבות לא מבוטלת, אך לא ניתן לדעת איך שמן X יגיב במנוע כזה מול אחר. זה עניין מאוד מורכב ומסובך עד בלתי אפשרי לחישוב, רק תוצאות בדיקת שמן מנוע משומש במעבדת שמנים תוכל לחשוף איזה שמן מנוע הגן טוב יותר ולכן הוא המתאים יותר לשימוש.

אם תעלה לכאן את המפרט הטכני (PDF) של המובייל ניתן יהיה להשוות נתונים יבשים בין השמנים ולראות איזה שמן בעל נתונים טכניים טובים יותר אבל כאמור זה לא ממש משקף את הביצועים שלו, בטח לא לאורך זמן.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא קיבלתי תשובה :)

האם הקסטרול 0-W40 הזה יותר טוב לרכב שלי מהנוכחי?

בעקרון אני מעדיף את השמן שלי אבל לא מצאתי אותו בשום מקום!

כבר עניתי לך,תקרא שוב

לאיתמר-העליתי לינק של המובייל עם הנתונים וקובץ PDF עם נתוני הקסטרול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלינק למובייל אינו תקין.

אתה צריך לברר באילו תקנים בדיוק צריך לעמוד השמן אותו אתה מעוניין למזוג למנוע, זה רשום בספר הרכב.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב.

מעיון בנתונים של שני השמנים נראה שהם מאוד מאוד דומים (וזה לא פלא, הם עומדים כמעט באותם התקנים) ולא ניתן להצביע על "מנצח" מבחינת הנתונים היבשים. הקסטרול דליל יותר לאורך כל הסקאלה מה שאומר שהוא אמור יקל במעט על עבודת המנוע, אבל הסיכוי שזה יורגש בביצועים או צריכת הדלק אפסי.

רק קסטרול פרסמו את נתון "אינדקס הצמיגות" (169, ראיתי שמני 0W40 עם מספרים יותר יפים) וחסרים עוד נתונים כמו HTHS, TBN או NOACK שבהחלט יכולים לספר עוד על טיבו של השמן.

מצד שני וכמו שהזכרתי קודם - קשה מאוד לדעת לפי נתונים יבשים איזה שמן יתפקד טוב יותר במנוע מבלי לשלוח את השמן למעבדת שמנים לאחר השימוש.

אני לא מאמין שיש איזו בעייה קונקרטית עם מי מהשמנים. אולי שווה לנבור בפורומים של פסיכופתים בחו"ל (ע"ע bob is the oil guy) ששולחים שמנים לבדיקות ולראות מה התוצאות שמקבלים ועל מה חברי הפורום ממליצים, רצוי להתמקד בבדיקות שנערכו על רכבים עם מנוע זהה או לפחות מאותו היצרן.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב.

מעיון בנתונים של שני השמנים נראה שהם מאוד מאוד דומים (וזה לא פלא, הם עומדים כמעט באותם התקנים) ולא ניתן להצביע על "מנצח" מבחינת הנתונים היבשים. הקסטרול דליל יותר לאורך כל הסקאלה מה שאומר שהוא אמור יקל במעט על עבודת המנוע, אבל הסיכוי שזה יורגש בביצועים או צריכת הדלק אפסי.

רק קסטרול פרסמו את נתון "אינדקס הצמיגות" (169, ראיתי שמני 0W40 עם מספרים יותר יפים) וחסרים עוד נתונים כמו HTHS, TBN או NOACK שבהחלט יכולים לספר עוד על טיבו של השמן.

מצד שני וכמו שהזכרתי קודם - קשה מאוד לדעת לפי נתונים יבשים איזה שמן יתפקד טוב יותר במנוע מבלי לשלוח את השמן למעבדת שמנים לאחר השימוש.

אני לא מאמין שיש איזו בעייה קונקרטית עם מי מהשמנים. אולי שווה לנבור בפורומים של פסיכופתים בחו"ל (ע"ע bob is the oil guy) ששולחים שמנים לבדיקות ולראות מה התוצאות שמקבלים ועל מה חברי הפורום ממליצים, רצוי להתמקד בבדיקות שנערכו על רכבים עם מנוע זהה או לפחות מאותו היצרן.

איתמר.

השמנים "קרובים" באיכויות למעט שני תקנים עם הבדלים משמעותיים יותר.

בקסטרול זה ACEA A3/B4

במובייל A3/B3 בלבד

במובייל תקן מרצדס 229.3

בקסטרול 229.5

ההבדלים בינהם די משמעותיים ע"פ אתר השוואת תיקני שמנים:

http://sas-origin.onstreammedia.com/origin/lubrizol/EOACEA2009/RP/PC/index.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז? באמת שלא הבנתי מה רצית לומר. נדיר (ואף לא קיים, למעט אולי שמני יצרן מקוריים) שמן שעומד רק בתקן X ולא בשום תקן אחר.

השורה התחתונה היא שהשמנים דומים בתכונות שלהם ודווקא התכונות היותר קריטיות לא מופיעות בדפי הנתונים שלהם.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...