Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טעות חמורה (חקיקה נגד כלבים "מסוכנים")

slash
שימו לב! השרשור הזה בן 7254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכלל התקשורת החליטה להיטפל לכלבים ולא בצדק , איפה הם היו במקרים שכלבים הצילו חיים ,קחו דוגמא אחת שהיתה לפני כמה חודשים , איזה קשיש שהיה חולה (היתה לו איזה מחלה אני לא זוכר) בקיצור אותו קשיש נפל באמבטיה והמחלה שהיתה לו התחילה להשפיעה ובמשך שבוע הכלב ליקק אותו כדי שלא יתיבש ויאבד את ההכרה עד שקרוביו הבינו שהוא נעלם והגיעו לביתו וראו אותו במצב הזה ופינו אותו לבית חולים , בלי הכלב הוא היה מת.

ולא חסר עוד דוגמאות........

בקיצור שיתחילו לחפש את בעליי הכלבים שמתעללים בהם ולא את הכלבים עצמם כי החינוך שהבעלים נותן ככה הכלב יהיה .

אני יגיד לך את זה בצורה הכי רצינית אתה כימעט גרמת לי ליבכות עכשיו, עם הסיפור הזה

פשוט אי אפשר להאמין כמה הכלב מסוגל להקריב בישביל מי שאוהב אותו

עכשיו בו אני יחזק את מה שאמרת לגבי הבעלים

היה פעם סיפור שכלב מיסכן תמיד הסתכל בקיר. וגם שליטפו אותו הוא המשיך להסתכל בקיר, הוא אכל רק מול הקיר

בקיצור לא היה מוכן להסתכל על בני אדם

מה התברר בסוף: שהוא מיסתכל על קירות כי הוא פוחד להסתכל על אנשים,וזאת בגלל שהכו אותו התעללו בו ועשו בו את כל הדברים שאסור אפילו לאחל לאויבים שלך אלא רק לאלא שעשו את זה, ולכן הוא פוחד מכל אדם לא משנה כמה טוב הוא יהיה, הוא איבד את האמון שלו באנשים לא משנה כמה הם טובים אליו

ומה שמחליא פה זה שאותם חיות (כן חיות וכן בלי גרשיים כי אתה לא יכול ליקרא להם אנשים)

העבירו אותו מהשלב של העצבים והאגרסיביות אל השלב של הפחד והפוביה

אז שורה תחתונה שלי כאן זה שהכלב הוא כמו פסל אם תשקיע בו מאמץ אהבה הוא יהיה נחמד(כמו הסיפור עם הזקן) ,אבל אם תזניח אותו זה יגרום לו לקנאה ואגרסיביות(כמו הסיפור עם האמסטף),ואם תעביר אותו שלב לשלב הפחד(אתה כבר לא יכול להחשב בן אדם ואתך צריך להמית)

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני גם רוצה להוסיף מילה על התקשורת המי*דיינת במדינתנו, כל מה שהיא יודעת לעשות זה לנפח דברים בגודל עכבר למימדים של פיל, אבל מילא אם היא הייתה עושה זאת לגבי הדברים החשובים והנכונים אבל התקשורת בוחרת לנפח דברים שוליים בחברה במקום לעסוק בעיקר, זהו טימטום מוחלט לפי דעתי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחכתי להוסיף , הכתבה על הכלב שהציל את הקשיש היה באחד העמודים באחרונים בעיתון .

אני ראיתי את הכתבה בוואלה , מה שבטוח לא היתה לו חשיפה כל כך גדולה כמו הסיפורים עם האמסטפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך אנשים יכולים לקרוא לאמסטף רוצח....נכון שיש יוצאי דופן אבל תאמין לי שיש מספיק אמסטפים שהם נשמות כל כך טובות!,הכלבה שלי למשל

יכולה להיות הכלבה הכי הכי מתוקה בעולם! הכי לא מזיקה,עד שמישהו ינסה לפגוע במישהו מהמשפחה שלי,היא לפעמים יכולה להיות כזאת עדינה אי אפשר לתאר במילים!

אני גם לא מבין את האנשים האלו שאחרי שהם מגדלים כלב שנה או שנתיים הם מוסרים אותו,גם לכלבים אחרי הכל יש לב וגם הלב שלהם יכול להשבר,והכל תלוי בחינוך של הכלב!

תאמן את הכלב שלך להיות רוצח,הוא יהיה מכונת השמדה! תתגדל את הכלב שלך עם ילדים ,ותגדל אותו כמו שצריך הוא יהיה לך כמו פודל....אני רק רוצה להגיד שהבעלים של הכלב מחליטים איך הוא יהיה.......פשוט עצוב לי לראות איך מכחידים בישראל גזע שלם בגלל כמה כלבים.....

ForumMessageImage_468743.jpg

זאת הכלבה שלי....היא ניראית לך כמו רוצחת?!

33892574.jpg

Vw Polo GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2935321,00.html

הכל תלוי בחינוך שמעניקים הבעלים לכלב...

נכון....הכל תלוי בחינוך!

וזאת הבעייה, שלא כולם יודעים לחנך את הכלב שלהם. ובמקרה שזה כלב תוקפני, זה עלול להיגמר ברע, ואני לא צריך לתת אפילו דוגמא.

מצד אחד, זה ממש לא הוגן כלפי בעלים שכן יודעים לחנך את הכלבים שלהם

מצד שני... זה עלול להציל את החיים של הילדה הבאה...כי לא כולם יודעים לחנך את הכלבים שלהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

של הפוליטיקאים והתקשורת במדינה המחורבנת הזו.

-ויותר מזה, אני חושב שצריך לעשות משהו בענין, הפגנה \ עצומה \ משהו

אבל אסור לתת לזה לעבור בשקט.

מה שקורה בימים האחרונים זה פשוט בושה וחרפה למדינה שאנחנו חיים בה.

- אני חושב שמין הראוי להפגין נגד החלטה כזו - למישהו יש נסיון בהפגנות?

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל חובבי הכלבים הרצחניים למיניהם - שאלה אחת לי אליכם:

אם הייתי רוצה לגדל אריה בתור חיית מחמד ולהוציא אותו לטיול ליד אחיכם או אחותכם הקטנה, זה היה מקובל עליכם?

חיה טורפת זה חיה טורפת. חבל שהילדה הקטנה הזו הייתה צריכה למות כדי שהמדינה הזו תיזכר בכך. :evil:

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

המלצת השבוע: יפני זה money.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר ראיתי המון אמסטפים שהם פשוט נשמה טובה. למטפלת של הבן שלי היה אחד כזה.

עדיין. אי אפשר להתעלם מהעובדה שבגזע הכלבים הזה יש יותר יצר הרג מגזעים אחרים.הוא גודל למטרה זו. ברור שהנושא נופח מעבר לכל פרופורציה בתקשרות , כרגיל (לא ,אני לא מדבר על הילדה המסכנה , אלא על מותו כביכול של הקשיש בגלל הכלב), אבל כלב כזה צריך לקבל בעלים מתאימים ,ולא כל ערס עם גופייה לבנה יוכל להחזיק כזה כלב ולשסות אותו בכל מי שיתחשק לו.

דרך אגב - באמת מצחיק (או עצוב) שגם הסטף האנגלי שורבב לעניין.

כלב חביב וידידותי לבני אדם עד כדי גיחוך. מתרפס - יגדיר לא מעט סטפים שראיתי.

ושאלה שלא בנושא הויכוח.

הסטף,אמסטף,פיטבול ודומיהם.

האם ידוע לכם על נוכחות כלשהי של צבוע במסגרת אילן היוחסין של הגזעים הללו?

החיה הכי קרובה לכלב ,עם כזה כח בלסת (ויש גם משהו בצבעים המנומרים) - צבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מילה קטנה...

אם רוצים "למגר" את התופעה של כלבים שנושכים צריך למגר את הגזע...

לא להכחיד... הכל עניין של גנטיקה, אם לכלב יש גנים "דפוקים" הוא יהיה תוקפן, יש מספיק עדויות (כתובות ומתועדות) לכך שגם לברדורים, גולדנים וכו' תקפו את הבעלים שלהם...

לרוב, כל הגורים מאותה המלטה "סבלו" מאלימות יתר...

מגדלי כלבים מזווגים כלבים עם תכונות אופי דומות כדי להדגיש תכונה מסויימת ולטשטש/להעלים תכונה אחרת.

מאוד קשה להגיע למטרה (לגדל כלב לבגרות ולעמוד על התכונות שלו, למצא בת זוג מתאימה ולחכות לגורים, ושוב לראות האם התכונות שרצית להשיג הושגו...), משימה קשה...

תכונות דומיננטיות נוטות להיות תכונות ש"צפות" על פני השטח, בסוגים כמו גולדנים/לברדורים כל זיווג יוציא כלב חכם...

וזיווג כלב עם אמסטף למש יכול להניב יצור אגרסיבי (או שלא), כי זו תכונה בולטת אצלו...

בכל אופן, רצוי לראות ממי אתם קונים כלב כזה (משפחת ה"מכרסמים"), לראות שאכן הוא רגוע, ולדבר עם אנשים שכבר קנו מאותו בית גידול...

אגב, כלבי זאב...

כלבי זאב מיתחלקים לשתי קבוצות עיקריות, כלבי תצוגה וכלבי עבודה.

בכלבי תצוגה חשוב שלכלב תהיה הצורה הנכונה... וזהו, ולכן לא שמים דגש יתר על תכונות אופי, שכל וכו'...

כלבי עבודה לעומת זאת, הם כלבים שמטרתם היא למצא סמים, לשמור, לסייר וגם להיות נאמנים...

כלב כזה בגיל 4 חודשים שומר על הבית... לעומת הגולדן שלי שעד היום לא ממש הפנים את זה (כשמישהו דופק בדלת הוא ישר רץ לפתוח :lol: )...

נכון שחלק גדול מה"אופי" של הכלב הוא חינוך ומישמעת... אבל קשה לדכא את היצר של הכלב ואת התכונות הדומיננטיות אצלו.

דבר נוסף, כלב הוא חיה "עדרית" ולכן הוא חושב שהוא חלק מלהקה... והבעלים הוא המנהיג (ואם לא מצבכם חמור!).

יכול להיות שאותו כלב אמסטף שנשך חשש למיקומו בעדר (לא שזה מצדיק את ההיתנהגות)...

ואז הוא פעל לפי האינסטינקטים שלו (כלבים מהסוג שלו פועלים לפי האינסטינקטים) ותקף...

בכל אופן, לאסור זן שלם ביגלל כזה דבר? למה???

כשמישהו נהרג בכביש אוסרים על כל הנהגים לנסוע? לא!!!

כלב כזה חייב רישיון, כמו לכלי ירייה... אין לך רישיון? סבבה... היידה, לכלא....

אולי ככה רק אנשים שיודעים לגדל את החיה הזו יגדלו אותה...

אגב, יש כלבים הרבה יותר מסוכנים מאמסטף ופיט...

לפני הולדן שלי חבר בא אלי ואמר לי שהוא מכיר מישהו שסוגר בית גידול לטוסאינו, והוא רוצה למסור את הגורים לחברים שלו...

למי שמכיר את הכלב הזה, אם נשווה את האמסטף לאקדח תופי ללא ניצרה, הכלב הזה זה מאג...

למרות שזו צריכה להיות חוויה מדהימה, וכלב שלא יאמן, אחרי שבוע מחשבה אימצתי את סמית... שאם נשווה אמסטף לאקדח תופי ללא ניצרה, אז סמית שלי הוא... סוכרית גומי :lol:

עדיף שכך, אני רוצה ילדים שלמים (לא שאני מאמין שכל כלב שהייתי מגדל היה תוקף מישהו מהמישפחה שלי, אבל ניחא)...

מקווה ששפכתי טיפה אור על הנושא....

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ישמע אולי נורא פילוסופי אבל זה נכון

הכלב מעוצב לפי החינוך שקיבל מהבעלים שלו

אבל הבעלים מעוצב לפי החינוך של ההורים שלו

וההורים שלו לפי הסבים שלו

וכך עוד איזה 1000 שנים אחורה

אבל לאן שלא תסתכל הבעלים תמיד יהיו אשמים

כי האמסטף אם אני לא טועה הוא בכלל כלב ציד, הוא נוצר באנגליה והוא הוחזק כדי לירדוף אחרי שועלים

אז מה שרושמים פה שיש לו תוקפנות יתר זה אולי נכון ,אבל לא לאנשים אלא ל''ציד'' שלו

וכמו שהבעלים שלו כ''כ אהב אותו אז אפשר להבין למה הוא יצא כזה תוקפני. אם עכשיו הוא תוקפני או לא, אני יכול להבטיח לך שהאבות הקדומים שלו לא היו כאלה, וגם הוא עצמו לא נולד כזה

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגולדן שלי , מסוכן? הוא הכלב הכי אדיש שראיתי בחיי.

הדבר היחיד שהוא עושה זה נובח על זרים , אשר מתקרבים לשער הכניסה שלנו , ובכך מתריע לנו שמישהו מגיע.

* שאלה - הכלב שלי עבר טראומה (פרצו אלינו הביתה וכנראה שהגנבים ניסו להרביץ לו , הוא היה בהלם ולא עשה כלום) - מה עושים? (חייב לציין שעברו כ-4 חודשים מאז , והוא עדיין באי שקט)

מתוך אינסטינקט (ככל הנראה) , הוא רוצה להיות בגינה , שם הוא מרגיש כמלך.

כן, גם גולדן יכול תקוף במצבים מסויימים, כמו כל חיה, וגם אותו יש להכיר ולאלף.

באשר לטראומה שהוא חווה, בהחלט יש מקום לפנות למאלף כלבים או למטפל התנהגותי המתמחה בכלבים (לא יודע אם יש בארץ כזה דבר) כדי לקבל עצה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ישמע אולי נורא פילוסופי אבל זה נכון

הכלב מעוצב לפי החינוך שקיבל מהבעלים שלו

אבל הבעלים מעוצב לפי החינוך של ההורים שלו

אבל לאן שלא תסתכל הבעלים תמיד יהיו אשמים

כי האמסטף אם אני לא טועה הוא בכלל כלב ציד, הוא נוצר באנגליה והוא הוחזק כדי לירדוף אחרי שועלים

קודם כל, להשוות "פסיכולוגיה" של כלבים לזו של בני אדם זו טעות. כלב זה לא בנאדם, הוא לא "חושב" כמו בני אדם, אין לו את אותם מנגנונים נפשיים, "והמכניקה" של ההתנגות שלו שונה לחלוטין.

לגבי האמסטף, הגידול המקורי שלו היה לקרבות כלבים, כלומר הורבעו כלבים עם נטייה לתוקפנות לכלבים אחרים, אך עם נטייה להתרפס בפני בני אדם, על מנת שניתן יהיה לבעלים לשלוט בהם. זו גם היתה המטרה המשנית לה גודל אביו הגנטי של האמסטף הסטאף האנגלי. הסיבה הראשונית היתה מלחמות נגד שוורים ולאחר מכן מלחמות נגד כלבים, אבל כבר מעל 150 שהסטאף האנגלי לא מורבע למטרות תוקפניות והוא נחשב באנגליה לכלב רצוי במיוחד לילדים.

הוא עדיין נחשב לכלב שגידולו דורש רישיון והיתרים מיוחדים, בגלל הנטייה של אנשים לא חיוביים להמשיך ולגדלם למטרות לחימה לא חוקיות, וגם בגלל העובדה שאם בכל זאת הוא יקלע לקרב עם כלב אחר הוא יוריד לו את הראש, אבל הסטאף האנגלי הוא בהחלט כלב לגיטמי ופופולרי באנגליה ורואים רבים כאלו ברחוב, נכון, עם מחסום.

באופן אישי צר לי מאוד על החקיקה הגורפת, כי תכננתי לייבא סטאף אנגלי ככלב משפחה, למרות שהאהבה המקורית שלי היא לבוקסרים. הקומפקטיות של הסטאף מתאימה לדירה והאופי והעמידות שלו תפורות להתעסקות עם ילדים קטנים.

עכשיו צריך לחפש משהו אחר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

לדודי היה בוקסר , לנו היה קוקר ספניאל וכרגע יש לנו גולדן רטריבר (כלב לא קטן).

אהבה לכלבים יש לי מאז ומתמיד.

לא יעזור לכם , אמסטף זהו כלב אכזרי , תמיד היה ותמיד יהיה.

* נשמה , הכוונה לכלב טוב.

לא אמרתי שאני מבין גדול בתחום , אך להגיד שאני בור זה מעליב.

כן אתה בור. ולמען האמת אתה בור מהסוג הכי גרוע - בור שמדבר ואומר דברים שאין להם שום בסיס , ובתור בור שכזה עדיף שלא תכתוב דברים שמה אנשים יחשבו שיש להם בסיס.

אתה טוען :

"הכל תלוי בחינוך שמעניקים בעלי הכלב? לא בהכרח נכון!

אמסטף , כלב אכזרי בדמו! לא יעזור לו שום אילוף (חוץ מאילוף צבאי/משטרתי)!. "

היה לך פעם אמסטף / פיטבול גזעי שניסית לאלף ולא הצלחת כמו שאתה כותב ?

מאיפה אתה קובע שהוא כלב אכזרי בדמו ? כמה אמסטפים גידלת ?

האם אתה יודע שכלבי רועה גרמני ( שאתה מגדיר כנשמה טובה ) תוקפים יותר מאשר אמסטפים ? ( לפי מחקרים שנעשו בגרמניה אוסטרליה ארצות הברית ).

האם אתה יודע על - מחקר שהתפרסם בארה"ב ע"י אדם בשם אלפונס אסטלת מההתאחדות למבדקי אופי הבין לאומית לכלבים נבחנו 121 גזעים. בדוח נכתב שבמבדקי האופי כלבים מגזע פיטבול עברו ב 95% את מבחן האופי בהצלחה ושאר הגזעים עברו בממוצע של 77% שזה כשלעצמו מעיד על כך שהפיטבול הוא ביסודו אחד הגזעים הנוחים ביותר לסביבה האנושית ללא שום קשר ליעודו בעבר ככלב לחימה.

הפיטבול והאמסטף אינם תוקפניים לאדם. אומנם הפיטבול נחשב לתוקפן כלפי כלבים אחרים ( אכן "בזכות" העבר שלו) אבל ללא ספק הם אינם תוקפניים כלפי אדם ולהיפך. בגלל היותם כלבים סופר איכותיים וסופר חזקים , אנשים לא מתאימים מגדלים אותם , ומחנכים אותם לתקיפה ואגרסיביות. לא פלא שהם תוקפים אחר כך. אם תחשוב לרגע , תבין שגם אם ניקח כלבים אחרים ( זאב , דוברמן , בולדוג , כנעני , דני וכו ) ונחנך אותם ככלבי שמירה הם יתקפו ויגרמו נזק בלתי הפיך בדיוק כמו אמסטף !

אין שום בעיה לחנך ולאלף כלבים אלו. וגם את זה אני אומר מניסיון.

זה אומנם דורש בעלים מתאים ( לא ילד בן 16 לדוגמא ) אבל הכלב נאמן ביותר.

ושוב אם תחשבו שניה מעבר , תראו שאת הכלב הזה המשפחה קיבלה שבועיים לפני !! הם לא הספיקו לחנך אותו , אפילו לא משמעת בסיסית ועוד מאדם שלא בעל מוניטין בתחום. לא משאירים כלב כזה , לפני שעבר אילוף בסיסי עם ילדה ! כלב בוגר שנכנס למשפחה חדשה , טריטוריה חדשה , בעלים אחרים תמיד יהיה חשדן וירגיש מפוחד. הילדה לא מבינה את זה ויכולה לזרוק עליו צעצוע בשביל לשחק איתו וההמשך מחריד.

מי שרוצה לגדל כלב כזה רצוי מאוד שיגדל את הכלב כשהוא גור וכך הוא יחנך אותו בצורה מושלמת.

להוציא כלב כזה מהחוק זה דבר שטותי. אנשים שרוצים כלבים רוצחים בשביל הגנה ופוזה ימשיכו לגדל כלבים כאלו , וגרוע מזה הפיקוח שיש כרגע על ההרבעות שלהם יעלם ויצוצו כלבים הרבה יותר אגרסיביים והכלבים יהיו בידיים בלתי מיומנות מה שיגרום ליותר אסונות.

ונגיד ( חס וחלילה שזה יקרה ) יצליחו להעלים מהארץ כלבי אמסטף תמיד יהיו את אותם אנשים חסרי אחריות שימצאו כלבים אחרים בשביל אותם מטרות. גם רוטווילר , דוברמן , בולדוג , בולטרייר ועוד יכולים לתקוף במידה והם גודלו לא בצורה ראויה.

מה שכן צריך לעשות זה להעלות את המודעות של אנשים לאילוף , וחינוך , ולהבנה מה זה כל גזע ולמי הוא מתאים . זה הכל

ובהזדמנות זאת , אני מבקש מכל האנשים שאין להם מושג על כלבים שימנעו מאיתנו את דעותיהם המלומדות !!

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושאלה שלא בנושא הויכוח.

לא. אין שום קשר כזה או אחר מדובר באגדה בלבד.

שוב דעה שגובלת בפנטזייה, לא ניתן להכליא שני בעלי חיים בעלי צופן גנטי שונה וגם לא ברור לאיזו

מטרה צריכים את הצבוע/תנין .

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושאלה שלא בנושא הויכוח.

לא. אין שום קשר כזה או אחר מדובר באגדה בלבד.

שוב דעה שגובלת בפנטזייה, לא ניתן להכליא שני בעלי חיים בעלי צופן גנטי שונה וגם לא ברור לאיזו

מטרה צריכים את הצבוע/תנין .

למיטב ידיעתי חוזק הלסת הגיע מהבולדוג, שבשורשי הגזע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...