Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טעות חמורה (חקיקה נגד כלבים "מסוכנים")

slash
שימו לב! השרשור הזה בן 7254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ושוב אם תחשבו שניה מעבר , תראו שאת הכלב הזה המשפחה קיבלה שבועיים לפני !! הם לא הספיקו לחנך אותו , אפילו לא משמעת בסיסית ועוד מאדם שלא בעל מוניטין בתחום. לא משאירים כלב כזה , לפני שעבר אילוף בסיסי עם ילדה ! כלב בוגר שנכנס למשפחה חדשה , טריטוריה חדשה , בעלים אחרים תמיד יהיה חשדן וירגיש מפוחד. הילדה לא מבינה את זה ויכולה לזרוק עליו צעצוע בשביל לשחק איתו וההמשך מחריד.

מי שרוצה לגדל כלב כזה רצוי מאוד שיגדל את הכלב כשהוא גור וכך הוא יחנך אותו בצורה מושלמת.

הרבה יותר גרוע מזה.

אני מנסה לכתוב את זה בצורה שזה לא יישמע נורא , אבל האבא הזה הוא פשוט פושע ברמה .

(עם או בלי קשר לעובדת היותו אסיר משוחרר).

הכלב הספציפי הזה היה בבעלותם , וכאשר האב הלך לכלא בגין עבירות אחרות , הכלב נמסר למשפחה אחרת , ושבועיים לפני האירוע הנורא הזה , כאשר האב השתחרר , חזר הכלב למשפחה.

מעבר לזה -לפחות עפ"י הכתבות האב נהג , בשבועיים הללו , להדגיש את הנק' ההתקפיות והאכזריות בכלב (אפשר בהחלט להגדיר זאת גם כהתעללות בכלב).

נסו רגע לדמיין את הסיטואציה , מבחינת מבטו של הכלב.

הוא הופרד לפני X זמן מה"להקה" בה גדל (המשפחה) , עבר ללהקה אחרת , בה היו כללים שונים , ופתאום שוב נלקח ועבר למקום אחר (שלא בטוח בכלל שהוא מזהה כמקומו הקודם).

בנוסף לכך מגרים אותו להוציא את כל הדברים הרעים שיש בגנים שלו , הזכר השליט בלהקה החדשה-ישנה (האבא) פוגע בו ובמעמדו.

ועכשיו משאירים אותו לבד עם גור אחר בלהקה - אף אחד מאיתנו לא יכול לדעת מה עשתה הילדה המסכנה לכלב , אבל זה ככל הנראה נתפס מצידו כפגיעה בו.

תרשו לי לספר לכם על אחותי. כשהייתה קטנה הייתה פשוט מתעללת בכלב של סבי (מעורב) , במה שנתפס בעיניה כמשחק. סיבוב של הזנב ,משיכה בפרווה , דברים דומים.

אותו כלב היה פשוט מדהים , מלבד יללות ומבט עצוב בעיניים הוא לא העז לזוז. אבל זה היה כלב שקיבל יחס אוהב וחם.ועם אופי מדהים וסבלני לילדים (ככל הנראה היה בו גולדן ועוד כל מיני).

גם אותה "התעללות" הייתה מופסקת על ידינו כדי לא לעבור גבולות. אבל כולכם יודעים שמה שנתפס כשעשוע בעיני ילדים הוא לא תמיד באמת כזה.

עכשיו תחזרו רגע לעורו של האמסטף.

אתם לבד , מרגישים מאויימים בשל השינוי במעמדכם , והנה בא מישהו קטן ועושה מה שנתפס בעיניכם פגיעה היסטרית בחייכם/מעמדכם וכו'.

לא תילחמו על זה ?

הבעייה היא כוחו העצום של הכלב הזה , מה שנחשב אצלו כמאמץ קטן להגנה על תחום מחייתו נגמר למרבה הצער במוות האכזרי הזה.

האשם בסיטואציה הזו הוא לדעתי האבא . ליצור מצב כמו זה שהוא יצר , משול להשארת אקדח טעון ללא ניצרה ליד הילדה.

כל עוד לא תתעסק איתו , הוא לא יירה.

תיגע בנק' לא נכונה ,והדבר הזה מתפוצץ.

אתם תאשימו את האקדח שירה ? או את מי שהשאיר כזה דבר ליד הילדה ? :?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

"למיטב ידיעתי חוזק הלסת הגיע מהבולדוג, שבשורשי הגזע."

- כתב falou. אכן כך הדבר.

הגזע פותח מהכלאה של בולדוג עם מספר קטן של טריירים כאשר העיקרי מביניהם הוא הטרייר האנגלי הלבן.

הבולדוג עצמו אגב הוא הכלאה של מספר סוגים של מסטיף תוך הדגשת כח הלסטות.

הסטף הוא תוצר של הפיטבול.

אני ממליץ לכולם ( בעיקר לאלו שחושבים שפיטבול הוא רוצח ... ) להיכנס לאתר : http://www.pitbull.co.il ופשוט לקרוא שם על הגזע , מה הוא באמת , וביקר את הסעיף של אגדות ומיתוסים.

אחרי שאנשים ידעו קצת יותר יהיו לנו דיונים יותר מועילים ולא נשמע אנשים שבאים ואומרים יש לו דם של רוצח , מבט של רוצח ועוד אמרות אומללות בסגנון.

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מאלף כלבים חובבן אני רוצה להדגיש שכל התנהגות של כלב נקבעת לפי החינוך שלו!

יש לי כלבת תחש מעורבת, ומי שחושב לצחוק עלי אני מבקש ממנו להגיע לחיפה כדי שאני

אראה לו איזה דברים ניתן לעשות בכלל עם כלב. הכלבה שלי מבצעת תרגילי אילוף וקרקס

ברמה גבוהה, ואני מאלף אותה מאז שהיא הייתה גורה בשביל ההנאה האישית וזהו.

עם חינוך מתאים אפשר לגרום לכלב לההיהפך לחתול.

מה לעשות שבארצנו הרבה אנשים לא מקדישים עניין רק בשביל ללמד את הכלב שלהם את

האילוף הבסיסי.

הגזעים האלה נחשבים למסוכנים בגלל הגודל שלהם ובגלל החוזק שלהם, כמובן שאם כלב לא

מתחנך ויש לו יכולות פיזיות עצומות הוא מסוכן פוטנציאלית. תחשבו לדוגמא, שזה כמו בנאדם

שנולד עם כוח עצום. אם לא ילמדו אותו לשלוט בעצמו ובכוחו הוא עלול לפגוע באנשים אחרים.

כלב כזה אי-אפשר להשוות לפינצ'ר כי אם הוא נאבק בכלב אחר או שהוא מתרגז על בנאדם

לא ניתן לעצור אותו.

נמאס כבר לראות אערסים צעירים שקונים אמסטפים וקושרים אותם לשרשרת ברזל

ומוסתובבים איתם ברחוב כשהכלב הזה "דלוק" ומסוגל לקפוץ על כל אחד.

עדיף שמי שירצה לקנות את הכלב הזה בעתיד יצרך לקבל אישור מיוחד מהעירייה (פרוצדורה

מנהלתית) וישלם סכום מינימלי כלשהו כדי למנוע מאנשים שלא מוכנים באמת להחזיק בכלב

כזה להחזיק בו.

נ.ב: יש לי שכנה שיש לה שני כלבי רוטווילר "ענקיים" ואני מבטיח לכם שהם מפחדים מחתולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושאלה שלא בנושא הויכוח.

הסטף,אמסטף,פיטבול ודומיהם.

האם ידוע לכם על נוכחות כלשהי של צבוע במסגרת אילן היוחסין של הגזעים הללו?

החיה הכי קרובה לכלב ,עם כזה כח בלסת (ויש גם משהו בצבעים המנומרים) - צבוע.

לא. אין שום קשר כזה או אחר מדובר באגדה בלבד.

שוב דעה שגובלת בפנטזייה, לא ניתן להכליא שני בעלי חיים בעלי צופן גנטי שונה וגם לא ברור לאיזו

מטרה צריכים את הצבוע/תנין .

ופה אתה טועה (אני חושב) כי הצבוע הוא ממשפחת הכלביים כמו (כמה שזה לא נישמע הגיוני) הדב. ולכן בצורה נורא ביזארית יש אולי איזשהו סיכויי שהצבוע כן קשור, וחיות בעלי צופן גנאי דומה יכולים להביא צאצאים,לדוג': חמור+סוס=פרד

כלב+זאב=פנג הלבן (אני באמת לא יודע איך קוריאם לכלב שיוצא אבל אני יודע שכלבים כאלה קיימים)

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושאלה שלא בנושא הויכוח.

הסטף,אמסטף,פיטבול ודומיהם.

האם ידוע לכם על נוכחות כלשהי של צבוע במסגרת אילן היוחסין של הגזעים הללו?

החיה הכי קרובה לכלב ,עם כזה כח בלסת (ויש גם משהו בצבעים המנומרים) - צבוע.

לא. אין שום קשר כזה או אחר מדובר באגדה בלבד.

שוב דעה שגובלת בפנטזייה, לא ניתן להכליא שני בעלי חיים בעלי צופן גנטי שונה וגם לא ברור לאיזו

מטרה צריכים את הצבוע/תנין .

צבוע וכלב הם לא כ"כ רחוקים מבחינה גנטית :idea:

למה צריך צבוע ? ראית פעם איך החיה הזו מפצחת עצמות של פגרים ?

השאלה שלי לא הייתה התגרות , אלא בקשת מידע בלבד.

אם אתם אומרים שזה מהבולדוג , בסדר.

אבל באותה נשימה אתם מזכירים שמקור הבולדוג מהמסטיף , שפותח מהמסטינו - שהוא ככל הנראה הגזע העתיק ביותר הידוע היום (מימי האימפריה הרומית למיטב זכרוני).

אתם יכולים לערוב לכך שאי שם בימי קדם לא בויית צבוע למטרות אלה ?זכור את קרבות הגליאדיאטורים נגד חיות שונות...

SpHyaena2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RadarJedi , שאני אומר שמקורות הפיטבול הוא מהבולדוג וטרייר , ושמקורות הבולדוג הם מהמסטיף אני לא אומר את זה כי אני חושב את זה , אני אומר את זה מתוך עיון בספרים , ומקורות מוסכים בעניין. ברגע שאני ירשום משהו שהוא דעה אישית שלי ולא עובדה אני יציין זאת.

אם נלך אחורה מאות שנים ונחקור מאיפה הגיע אלינו הכלב אז באמת נגלה שיש קשר בין כלבים ובעלי חיים אחרים . לדוגמא בגנים של פינצר יש גנים של זאב. אבל פה מדובר על גנטיקה עתיקה הרבה יותר.

ביצירת הפיטבול בתקופתינו אין הכלאה של צבוע , ומה שרשמתי לגבי הקוד זה שאם תיקח היום דוברמן ותנסה להרביע אותו עם צבוע לא תצליח זה הכוונה. אנשים מפיצים שמועות שהכליאו את הפיטבול עם מספר חיות טרף ( צבוע , תנין נמר ועד ) רק בשביל להכפיש את שם הגזע.

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאי אםשר להכליא דוברמן עם צבוע.

כי יש להם קוד גנטי דומה אני יתן דוג' קצת לא הגיונית אבל אם תחשוב תבין אותי.

אם תיקח אישה אסיאתית ותחתן אותה עם גבר אפרו-אמריקני והם יעשו ילדים אז יולד להם ילד

אתה מבין שניהם משני קצות העולם אבל עדיין יכולים לעשות ילדים

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RadarJedi , שאני אומר שמקורות הפיטבול הוא מהבולדוג וטרייר , ושמקורות הבולדוג הם מהמסטיף אני לא אומר את זה כי אני חושב את זה , אני אומר את זה מתוך עיון בספרים , ומקורות מוסכים בעניין. ברגע שאני ירשום משהו שהוא דעה אישית שלי ולא עובדה אני יציין זאת.

אם נלך אחורה מאות שנים ונחקור מאיפה הגיע אלינו הכלב אז באמת נגלה שיש קשר בין כלבים ובעלי חיים אחרים . לדוגמא בגנים של פינצר יש גנים של זאב. אבל פה מדובר על גנטיקה עתיקה הרבה יותר.

ביצירת הפיטבול בתקופתינו אין הכלאה של צבוע , ומה שרשמתי לגבי הקוד זה שאם תיקח היום דוברמן ותנסה להרביע אותו עם צבוע לא תצליח זה הכוונה. אנשים מפיצים שמועות שהכליאו את הפיטבול עם מספר חיות טרף ( צבוע , תנין נמר ועד ) רק בשביל להכפיש את שם הגזע.

עופר ,אני לא דיברתי על ההכלאות שהובילו ליצירת האמסטף בתחילת המאה הקודמת (שנות ה-30) אלא באמת על מקור הגזעים הללו , מימים קדומים בהרבה.

מה שרשמתי לא היה בגדר הפצת שמועה , ובטח לא על מנת להכפיש את הגזע. אם תקרא את ההודעות שלי תבין שאני לא נגד החזקת כלבים כאלה ,אלא רק נגד החופש שניתן לכל אחד ,גם אם הוא אדיוט מוחלט ,להחזיק חיה כזו , שפוטנציאלית מסוגלת לרסק אנשים וחיות גדולות יותר .

העיתון מלא בשטויות , וכמו נושא המהירות בכבישים , דואגים לפמפם לנו למוח דברים פופוליסטיים ולא עובדות.

שוב ,במקרה הנוכחי , הדוגמא הכי בולטת היא הסטף האנגלי .

בגלל הכלבים הללו כמעט נגרמו לי לא פעם נזקים גופניים חמורים , וזאת בשל נטייתם הבלתי נשלטת להידבק ולהיצמד לרגלי האדם הקרוב אליהם עד שאותו אחד יתייחס אליהם כראוי וילטף אותם. :lol: ללכת על זפת שזה עתה הונחה יותר קל מאשר ללכת ליד הכלב הזה שמנסה בכל כוחו להראות לך עד כמה הוא שמח לקראתך ועד כמה הוא היה רוצה שתתן לו יחס דומה. :shock::p

וזה זן שמנסים להכחיד בארץ.

האמסטף , אני מקווה שתסכים איתי , לא שונה בהרבה ,רק שמזגו עשוי להיות פחות נוח - ראה מספר מקרי תקיפה בשנים האחרונות (כמו שכתבתי ,לא תמיד באשמת הכלב , אבל כעובדה המקרים קרו).

ושוב - את ההגבלות יש להטיל על המגדלים ,לא על הכלבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להמית את הכלב שהרג את הילדה זה רעיון ממש מעולה..

ככה הוא ילמד לא לעשות את זה שוב!

בעצם הוא יהיה מת..

אז הכלבים האחרים ילמדו לא לעשת את זה!

בעצם הם בכלל לא יודעים על המקרה ועל זה שהולכים להמית אותו..

אז מה יעזור להמית את הכלב?

להראות שלוטרינר המחוזי של משרד החקלאות יש .... ?

להראות לכולם מה קורה כשהכלב תוקף מישהו ? (אפשר לחשוב שזה היה בכוונה)

כלב הוא חיה,

הוא לא פועל לפי מחשבה על מה עשו לו, מה הוא יעשה, איך יגיב ומה יהיו התוצאות..

ברגע שפוגעים בו או שהוא מרגיש מאויים - הוא מגיב..

פינצ'ר ורוטויילר במקרה זה זהים - רק שלרוטויילר יש לסתות "קצת" יותר גדולות ו"קצת" יותר חזקות :idea:

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מאלף כלבים חובבן אני רוצה להדגיש שכל התנהגות של כלב נקבעת לפי החינוך שלו!

יש לי כלבת תחש מעורבת, ומי שחושב לצחוק עלי אני מבקש ממנו להגיע לחיפה כדי שאני

אראה לו איזה דברים ניתן לעשות בכלל עם כלב. הכלבה שלי מבצעת תרגילי אילוף וקרקס

ברמה גבוהה, ואני מאלף אותה מאז שהיא הייתה גורה בשביל ההנאה האישית וזהו.

עם חינוך מתאים אפשר לגרום לכלב לההיהפך לחתול.

מה לעשות שבארצנו הרבה אנשים לא מקדישים עניין רק בשביל ללמד את הכלב שלהם את

האילוף הבסיסי.

הגזעים האלה נחשבים למסוכנים בגלל הגודל שלהם ובגלל החוזק שלהם, כמובן שאם כלב לא

מתחנך ויש לו יכולות פיזיות עצומות הוא מסוכן פוטנציאלית. תחשבו לדוגמא, שזה כמו בנאדם

שנולד עם כוח עצום. אם לא ילמדו אותו לשלוט בעצמו ובכוחו הוא עלול לפגוע באנשים אחרים.

כלב כזה אי-אפשר להשוות לפינצ'ר כי אם הוא נאבק בכלב אחר או שהוא מתרגז על בנאדם

לא ניתן לעצור אותו.

נמאס כבר לראות אערסים צעירים שקונים אמסטפים וקושרים אותם לשרשרת ברזל

ומוסתובבים איתם ברחוב כשהכלב הזה "דלוק" ומסוגל לקפוץ על כל אחד.

עדיף שמי שירצה לקנות את הכלב הזה בעתיד יצרך לקבל אישור מיוחד מהעירייה (פרוצדורה

מנהלתית) וישלם סכום מינימלי כלשהו כדי למנוע מאנשים שלא מוכנים באמת להחזיק בכלב

כזה להחזיק בו.

נ.ב: יש לי שכנה שיש לה שני כלבי רוטווילר "ענקיים" ואני מבטיח לכם שהם מפחדים מחתולים.

התנהגות של כלב נקבעת אך ורק לפי החינוך שלו.

אם אתם רוצים תשוו את זה לציור, אתה יכול לצייר בקטן (פינצ'ר) או לצייר בענק (פיטבול, לשם ההמחשה) אבל בכל מקרה, אתה זה זה שקובע מה לצייר.

הכלבים - כל כלב, לא מודע לכוח שלו, מבחינת רוטווילר או פיטבול או גולדן רטריבר, כלב לא יודע שהוא חזק או לא, הוא מונע על ידי אינסטינקטים וחינוך והתניות. זה הכל.

-אגב, עם כל הדיבורים פה, לא ראיתי אף אחד שמעונין לעשות משהו בנידון.... -

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פינצ'ר יגיב הרבה יותר מהר ויותר בתקיפות.

הוא רואה את העולם מלמטה , וכל חרק ממוצע גורם לו לחשוב על התקפת סקאדים.

:lol: LOL :lol:

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמובן שאף אחד לא טרח לענות לשאלה שלי. אז אשאל עוד אחת.

אם בן אדם היה נושך את אחיכם או אחותכם הקטנה, ואחר כך בבית משפט היה טוען "זה הכל החינוך...אני בא מילדות קשה..." הייתם משלחים אותו לחופשי?

ההזדהות הזאת עם חיות טרף גובלת בחולני.

ואגב, רק שיהיה ברור - אני לא בעד השמדה של אף גזע, ואפילו לא של פרטים. אני חושב שצריך לכלוא אותם או לגרש אותם לטבע, ועל אף הריאקציה הכוחנית מצד השירותים הוטרינריים אני בטוח שגם הם לא מתכננים כאן חיסול שיטתי.

פופוליזם הולך לשני הכיוונים.

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

המלצת השבוע: יפני זה money.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמובן שאף אחד לא טרח לענות לשאלה שלי. אז אשאל עוד אחת.

אם בן אדם היה נושך את אחיכם או אחותכם הקטנה, ואחר כך בבית משפט היה טוען "זה הכל החינוך...אני בא מילדות קשה..." הייתם משלחים אותו לחופשי?

ההזדהות הזאת עם חיות טרף גובלת בחולני.

ואגב, רק שיהיה ברור - אני לא בעד השמדה של אף גזע, ואפילו לא של פרטים. אני חושב שצריך לכלוא אותם או לגרש אותם לטבע, ועל אף הריאקציה הכוחנית מצד השירותים הוטרינריים אני בטוח שגם הם לא מתכננים כאן חיסול שיטתי.

פופוליזם הולך לשני הכיוונים.

טוב אז ככה ניראה לי יש הבדל קטן אבל נורא קטן בין האדם והכלב, אבל כמו שאומרים יחי ההבדל הקטן והוא זה שעושה את ההבדל

דבר שני אתה מדבר כבר שמאוחר מידי מה שאני הייתי עושה זה מוודא שהמצב הזה לא היה קורה

אבל כמו שבארץ ראשי השלטון חושבים על עצמם ולא על אלא שנתנו בהם את אמונם אז ככה זה ניראה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנהגות של כלב נקבעת אך ורק לפי החינוך שלו.

זה לא נכון.

יש תכונות שאופייניות לגזע ומטופחות בהרבעה.

ההבדל העיקרי בין הסטף האנגלי לאמסטף היא שכבר הרבה שנים מי שמחפשים להרביע כלבים אגרסיביים ירדו מהסטאף ועברו לאמסטאף.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...