Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החיים בישראל לעומת החיים בגולה (פוצל משרשור ה-Evo)

bmw ricer
שימו לב! השרשור הזה בן 4735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פשוט גועל נפש לראות את כל ה"מתחסדים" שהם גיבורים ללכת ולחיות את החיים שלהם בארה"ב, הם לא יודעים באיזה סרט הם חיים העיקר בארץ הם מצהירים שהציעו להם לעבוד בארה"ב בעבודה משהו פצצה משכורת בשמיים והחיים שם דבש. שיוצא לי לטוס לשם פעם-פעמיים ברבעון למטרות עסקים ושיש לי דירה שם, מסתובב בקניונים הגדולים ומגלה את אותם 'הגיבורים גדולים' שאמרו שהציעו להם עבודה פצצה עומדים בדוכנים של חברת 'ים המלח' מוכרים ומתחננים בפני אנשים שיקנו את המוצרים, מה שבארץ היו מתביישים לעשות שם הם עושים כי אין להם ברירה חושבים שיש להם איזה אקזיט ביד שיכולים למכור לאמריקאי הטיפש.

אני לא מתפלא למה היום יש פחות חשיבות ללכת ולשרת בצבא במיוחד ביחידות הקרביות, בתור אחד ששירת בקרבי אני חייב להגיד אחרי מה שאותם 'גיבורים גדולים' כותבים שאין להם בעיה לרדת מהארץ, אז חברה אף אחד לא מחזיק אותכם בכוח ואתם מוזמנים לעוף מפה. אבל אחרי שתחיו שם ותבינו שלא הכל באמת "אמריקה" תבינו שעשיתם טעות אבל תמיד יש יוצאים מהכלל שמצליחים אבל הם מעטים מאוד, ותחזרו לארץ ותמשיכו בחייכם הרגילים אבל העיקר תגידו שניסיתם אבל זה פשוט צביעות. העיקר אם ילך טוב ויפה תשארו שם, אבל ברגע שלא יהיה לכם טוב תחזרו כמו ברווזים למדינה היחידה שלכם מדינת ישראל אז חברה בשתי מילים תתביישו לכם חיילים מקריבים את החיים שלהם ואתם מדברים ככה.

חבר טוב פעם אמר לי ...." מה זה משנה מזגן לא מזגן אם יש דלקן הוא החבר הכי טוב של האדם

:lol: "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 212
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אמריקאי שנולד וגדל בלוס אנג'לס שבקליפורניה. עליתי לארץ עם המשפחה לפני כ-10 שנים (בגיל 15) ואחרי הצבא חזרתי לגור בארה"ב לעוד כשנתיים.

היום, בגיל 25 ואחרי שהורי יצאו לפנסיה וחזרו לגור בקליפורניה אני בגאון רב אומר שבשלב זה בחיי אין לי שום כוונה

לעזוב את הארץ בשנים הקרובות.

נאמרו כל כך הרבה שטויות בשרשור הזה שאני פשוט לא יודע למה להגיב קודם...

כמו בכל מדינה ובמו בכל מקום בעולם, גם בארה"ב יש מקומות שהייתי מעדיף לא להיכנס אליהם בדיוק באותה מידה שינם מקומות שלא הייתי מתקרב אליהם בלילה בדרום ת"א ושאר דוג' שאחסוך מכם...

ע"מ להעמיד דברים על דיוקם,

כמעט ולא תמצאו בארה"ב שכונה יוקרתית בצמוד לשכונת עוני ופשיעה כמו במקומות מסויימים בת"א. אז צאו מהסרט שמפחיד ללכת בלילה במרכז / דאון טאון או הולייד בלוס אנג'לס.

זה מזכיר לי מקרה בו טיילתי באירופה עם חברה שלי לשעבר ויצא לנו לנהל שיחה מעניננת עם דובר אנגלית רהוטה בבית קפה בלב פריז;

לאחר ששאל מהיכן אנחנו (שכן דיברנו בעברית בינינו) ונענה בגאווה, ישראל, הוא שאל, באמת ובתמים האם מדובר כבר במדינה מפותחת או שמא אנו רוכבים על סוסים / גמלים ברחובות...

לאחר שהראתי לו מספר תמונות של ת"א באייפון הוא התנצל בבושה -

כמו שחלקכם צריכים להתצנל בפני ארה"ב.

ארה"ב מקום ענק ויש בה מזה ומזה אבל לא צריך להיות "קליבר" כדי לחיות שם טוב.

יהודים רבים (מאוד) אשר מתגוררים באזור הואלי (שנחשב לפחות טוב בלוס אנג'לס להיפך ממה שרבים נוטים לחשוב) חיים ברמת חיים גבוהה פי כמה משהיו יכולים לחיות בה לו היו עובדים באותן העבודות כאן בארץ.

באשר למחירי רכב בארה"ב, דומני שרובכם מפספסים את הנקודה...

הרוב המוחלט של הציבור אינו רוכש כלי רכב כלל וכלל...

משפחתי מחזיקה ב-X5 5.0 2011 שעולה בדיוק $799 דולר בחודש כולל ביטוח רישוי ושאר ירקות.

כמובן שהילד לא נוסע על בימר אבל הוא בעלים של קאיה חדשה (שלא נמכרת בארץ) עם מנוע 2.0 ליטר ו-211 כ"ס מושבי עור חשמליים, ג'י פי אס מובנה ומה לא, ודווקא נראת לא רע בכלל... (תמונה למטה) שעולה בדיוק 149 דולר לחודש... לכו תמצאו דיל כזה בארץ...

בהלוואת מימון על גולף חדשה משלמים 2500 ש"ח בחודש אז תעשו לי טובה - בארה"ב נוהגים על מכוניות טובות יותר - בזול.

zeejgg5xmnxn.jpg

אגב, בתום שנתיים או שלוש (תלוי אם תהיה מוכן לשלם קנס של 499 דולרים אחרי שנתיים או בחינם אחרי 3) תחליפו את הרכב הנוכחי בחדש מבלי להוסיף ולו סנט אחד, נכנסים לדילר - נותנים אחד ולוקחים אחר בתמורתו, נקודה.

בחזרה לישראל

השחרתי את השורה למעלה במידה ולמישהו לא הייתה סובלנות לקרוא את כל מה שכתבתי - כי את זה חשוב לי להבהיר!

אז עכשיו, אחרי שהיללתי את ארה"ב ונשמע שמדובר במקום באמת מדהים לחיות בו (לפחות באזורים בהם אני גרתי...) אתם לבטח שואלים את עצמכים, אז מה לעזעזאל אתה עושה פה כשיש לך משפחה שיכולה לתמוך ולעזור לך שם... אענה לכם כך:

רק בישראל,

כזכור, ביולי 2008 הוחזרו גופותיהם של שני לוחמי צה"ל שנחטפו ע"י החזבאללה, יהי זכרם ברוך.

אני זוכר את היום הזה כאילו היה אתמול.

זה היה ממש שבועות ספורים לאחר שחזרתי לארץ ולאחר אותו יום הבטחתי לעצמי שגם אשאר כאן, לטוב ולרע (עד גבול מסויים, כן?...).

תראו לי עוד מקום אחד בעולם שבו כל המדינה עוצרת מלכת, עומדת דום ובוכה, פשוטו כמשמעו בוכה יחד עם קרנית גולדווסר והמשפחות למראה שתי ארונות הקבורה של חיילנו.

היה זה הדבר היחיד בחדשות, ברדיו במכונית, בשיח הציבורי והפרטי. למשמע קולה ומראה רוחה השבור של קרנית קשה לי להאמין שמישהו במדינה שלנו נותר אדיש. מדינה שלמה באבל...

כמה שצר לי על הנסיבות,

פשוט מקסים לראות איך אנחנו ברגעים הקשים של בעלינו / נשותינו , ילדנו והורנו - מתלכדים ותומכים האחד בשנייה כמו שלא תראו בשום מקום אחר.

עכשיו נחזור רגע לארה"ב,

אוקטובר 2007, תאונת דרכים ב-101, רכב מתרסק לתוך מעקה הבטחון ונער צעיר נהרג בו במקום - במקרה קלטתי בזמנו את הכתבה במקומון של קאלאבאסס (השכונה בה גרתי בזמנו). מעבר לזאת - לא היה אזכור בכלי התקשורת (לא ברדיו ולא בחדשות בטלויזייה מלבד בערוצי החדשות המקומיים..).

אז נכון שמדובר בשני מקרים קצת (הרבה) שונים אבל פה בארץ בכל תאונת דרכים קטלנית מראים את תמונתו ובקולה של יונית נאמר שמו ותאריך הלוויתו של ההרוג תוך שרובנו מרכינים ראש בכבוד לילד הצעיר שהותיר אחריו הורים המומים ובוכיים.

עכשיו תגידו לי אתם,

איפה אתם מעדיפים לגור?

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמריקאי שנולד וגדל בלוס אנג'לס שבקליפורניה. עליתי לארץ עם המשפחה לפני כ-10 שנים (בגיל 15) ואחרי הצבא חזרתי לגור בארה"ב לעוד כשנתיים.

היום, בגיל 25 ואחרי שהורי יצאו לפנסיה וחזרו לגור בקליפורניה אני בגאון רב אומר שבשלב זה בחיי אין לי שום כוונה

כמו בכל מדינה ובמו בכל מקום בעולם, גם בארה"ב יש מקומות שהייתי מעדיף לא להיכנס אליהם בדיוק באותה מידה שינם מקומות שלא הייתי מתקרב אליהם בלילה בדרום ת"א ושאר דוג' שאחסוך מכם...

כמעט ולא תמצאו בארה"ב שכונה יוקרתית בצמוד לשכונת עוני ופשיעה כמו במקומות מסויימים בת"א. אז צאו מהסרט שמפחיד ללכת בלילה במרכז / דאון טאון או הולייד בלוס אנג'לס.

זה מזכיר לי מקרה בו טיילתי באירופה עם חברה שלי לשעבר ויצא לנו לנהל שיחה מעניננת עם דובר אנגלית רהוטה בבית קפה בלב פריז;

לאחר ששאל מהיכן אנחנו (שכן דיברנו בעברית בינינו) ונענה בגאווה, ישראל, הוא שאל, באמת ובתמים האם מדובר כבר במדינה מפותחת או שמא אנו רוכבים על סוסים / גמלים ברחובות...

באשר למחירי רכב בארה"ב, דומני שרובכם מפספסים את הנקודה...

הרוב המוחלט של הציבור אינו רוכש כלי רכב כלל וכלל...

משפחתי מחזיקה ב-X5 5.0 2011 שעולה בדיוק $799 דולר בחודש כולל ביטוח רישוי ושאר ירקות.

כמובן שהילד לא נוסע על בימר אבל הוא בעלים של קאיה חדשה (שלא נמכרת בארץ) עם מנוע 2.0 ליטר ו-211 כ"ס מושבי עור חשמליים, ג'י פי אס מובנה ומה לא, ודווקא נראת לא רע בכלל... (תמונה למטה) שעולה בדיוק 149 דולר לחודש... לכו תמצאו דיל כזה בארץ...

בהלוואת מימון על גולף חדשה משלמים 2500 ש"ח בחודש אז תעשו לי טובה - בארה"ב נוהגים על מכוניות טובות יותר - בזול.

zeejgg5xmnxn.jpg

אגב, בתום שנתיים או שלוש (תלוי אם תהיה מוכן לשלם קנס של 499 דולרים אחרי שנתיים או בחינם אחרי 3) תחליפו את הרכב הנוכחי בחדש מבלי להוסיף ולו סנט אחד, נכנסים לדילר - נותנים אחד ולוקחים אחר בתמורתו, נקודה.

בחזרה לישראל

השחרתי את השורה למעלה במידה ולמישהו לא הייתה סובלנות לקרוא את כל מה שכתבתי - כי את זה חשוב לי להבהיר!

אז עכשיו, אחרי שהיללתי את ארה"ב ונשמע שמדובר במקום באמת מדהים לחיות בו (לפחות באזורים בהם אני גרתי...) אתם לבטח שואלים את עצמכים, אז מה לעזעזאל אתה עושה פה כשיש לך משפחה שיכולה לתמוך ולעזור לך שם... אענה לכם כך:

רק בישראל,

כזכור, ביולי 2008 הוחזרו גופותיהם של שני לוחמי צה"ל שנחטפו ע"י החזבאללה, יהי זכרם ברוך.

אני זוכר את היום הזה כאילו היה אתמול.

זה היה ממש שבועות ספורים לאחר שחזרתי לארץ ולאחר אותו יום הבטחתי לעצמי שגם אשאר כאן, לטוב ולרע (עד גבול מסויים, כן?...).

תראו לי עוד מקום אחד בעולם שבו כל המדינה עוצרת מלכת, עומדת דום ובוכה, פשוטו כמשמעו בוכה יחד עם קרנית גולדווסר והמשפחות למראה שתי ארונות הקבורה של חיילנו.

היה זה הדבר היחיד בחדשות, ברדיו במכונית, בשיח הציבורי והפרטי. למשמע קולה ומראה רוחה השבור של קרנית קשה לי להאמין שמישהו במדינה שלנו נותר אדיש. מדינה שלמה באבל...

עכשיו נחזור רגע לארה"ב,

אוקטובר 2007, תאונת דרכים ב-101, רכב מתרסק לתוך מעקה הבטחון ונער צעיר נהרג בו במקום - במקרה קלטתי בזמנו את הכתבה במקומון של קאלאבאסס (השכונה בה גרתי בזמנו). מעבר לזאת - לא היה אזכור בכלי התקשורת (לא ברדיו ולא בחדשות בטלויזייה מלבד בערוצי החדשות המקומיים..).

אז נכון שמדובר בשני מקרים קצת (הרבה) שונים אבל פה בארץ בכל תאונת דרכים קטלנית מראים את תמונתו ובקולה של יונית נאמר שמו ותאריך הלוויתו של ההרוג.

עכשיו תגידו לי אתם,

איפה אתם מעדיפים לגור?

קיצור נדפקת בישראל מסיבה מסוימת שאתה מסתיר (אני מאמין גם בעיני עצמך, משהו שעד למשבר גיל העמידה לא ישתחרר לך) וכרגע אתה מספר סיפורים שאתה מעדיף לבוא לישראל לבכות על אנשים שמתים מאשר לחיות חיים טובים במדינה טובה.

ולבחור מעליו

ישראלים בארה"ב שעובדים בזה, זאת עבודה מאוד מאוד לא חוקית, זה אנשים דפוקים שהולכים לבזבז שנתיים שלוש לעבוד 12 שעות ביום ולעשות 5 אלף דולר בחודש, והם משקרים לארה"ב שהם מטיילים בכלל. אף אחד כאן לא דיבר על זה. אנשים כאן דיברו לחיות חיים איכותיים בעבודה טובה איכותית ויציבה במדינה טובה. אגב אם ראית אחד כזה בכלל אני בספק, זה סתם שקר כדי להבהיר נקודה כי אתה יודע שאתה תצטרך לשקר כדי שיחשבו שאתה צודק, אתה מבין בעצמך כמה את צודק. תזכור שחברה כאן דברו על לחיות שם באמת ולא סתם לעשות כסף.

ואגב! האנשים האלה שמוכרים את זה לא מתחננים לאף אחד. זה עוד כתיבה שקרית לגמרי כדי לנסות להראות צודק. אם היו מתחננים לא היו מוכרים ליותר מאיזו בחורה שמנה רחמנית פעם בחודש, הם נראים כוחניים כייפיים חיים ומשכענים, אחרת הם היו מקבלים משכורת נמוכה וחוזרים לארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, פותח השרשור, מצאת כבר איזה איבו במחיר שפוי או שכבר שכחת מזה עם כל החפירות פה :lol:

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודים רבים (מאוד) אשר מתגוררים באזור הואלי (שנחשב לפחות טוב בלוס אנג'לס להיפך ממה שרבים נוטים לחשוב) חיים ברמת חיים גבוהה פי כמה משהיו יכולים לחיות בה לו היו עובדים באותן העבודות כאן בארץ.

אז אתה מקלבסבס, דווקא איזור טוב בוואלי, אני נע בין טרזנה לווסט הוליווד.

אני רוצה לתקן כמה דברים, אני לא קליבר ולא מתיימר להיות אחד, אני אדם פשוט שעובד קשה למחייתי, לא התחלתי פה במשרה טובה והתחלתי בתור מהגר לא חוקי, התמזל מזלי ומצאתי את אבא שלי שהינו אזרח אמריקאי, אך אפילו כשוהה בלתי חוקי דאגתי לשלם מיסים.

שוב, אני אוהב את ארץ ישראל, יש לנו ארץ יפה, אך מה לעשות המדינה חרא, זאת דעתי, מי שחושב שאני חרא של בן אדם שיבושם לו, אני חושב על דור ההמשך ואני לא רוצה לגדל את ילדי (כשיגיע הרגע) במדינת ישראל.

אינני בור ואני חרשן של היסטוריה, המדינה שלנו הוקמה עם חזון מסויים, היו ערכים, הייתה גאווה כנה ולצערי משהו נדפק בדרך, אני מסתכל על הממשל בישראל ועוברת בי צמרמורת, איך מערבבים דת ומדינה בצורה מגעילה.

למות למען ארצנו - אולי ב1973, אך כשבממשלה יושבים אנשים שלא מוכנים להזיז אצבע ע"מ להחזיר חייל חטוף אלא רק לדבר ולדבר, אנשים שלא רואים כלום חוץ מאת עצמם, כמו אהוד ברק שמבחינתי הוא הסמרטוט הכי גדול, שיתבייש לו, מזל שלציבור בישראל יש זיכרון לטווח קצר מאוד.

אולמרט, ביבי ומי לא, כל שבוע עולה בחדשות איזה חבר כנסת חדש שמעולם לא נשמע שמו והוא מדבר ומדבר והכל חול.

מבחינתי היציאה מלבנון הייתה טעות, זאת הכרזה שכל החיילים שנפלו שם נפלו לחינם.

תגיד לי, בשביל איזו מדינה אני אמור למות? מדינה של אנשים עם שנאה עצמית, מדינה שמלאה בשנאת חינם? מדינה שבה אין מערכת משפט? שבה אין ערך לחיי אדם, אז כן עושים רעש בחדשות כשמישהו נהרג בתאונת דרכים, ספירת גופות והופה, השנה יש עלייה בהרוגים. אז למה לא להשקיע בתשתיות, אפשר לדבר על להשקיע בתשתיות אבל למה לא להשקיע? למה לא לעשות שינוי.

אין אין אין ערך לחיי אדם, אין. מישהו ינהג שיכור וידרוס אותי, יהרוס למשפחה שלי את החיים, הוא יגיע למשפט עם כיפה על הראש ויקבל קנס של 1000-2500 ש"ח, שלילה ל3 שנים ומאסר על תנאי לחצי שנה.

מבחינתי אנחנו כמדינה עושים טעות אחר טעות אך לא מאבדים אופטימיות, וזאת טעות חמורה.

אין כבוד לעבר ואין מעשה בהווה אך מצפים שהעתיד יהיה וורוד ואני לא מאמין בבולשיט הזה, זה כמו בן אדם שיושב ובוכה שהחיים שלו בזבל במקום לקום ולעשות שינוי.

יש לי משפחה ענפה בישראל, חברים רבים וזכרונות ילדות מתוקים יותר ומתוקים פחות אך יש לי גם טעם מר בפה, טעם מר של אכזבה. אנשים יבכו על עליית מחירי הביטוח\דלק\לחם\גרעינים, אבל ימשיכו לצרוך ולצרוך.

יבכו על המינוס בבנק אבל יקנו רכב חדש או יריבו על דירות בראשל"צ.

מדינה של מזוכיסטים. אני לא צבוע ואני לא מתיימר להיות משהו שאני לא, אני בסה"כ רוצה את הפינה השקטה שלי.

אני רוצה להנות מהפירות של עבודה קשה, אני רוצה לצאת לקניות, למלא עגלה ולא לשים משכורת בקופה.

אני רוצה לנהוג על רכב חדש ולגור בבית יפה, אני רוצה להיות רגוע ואני רוצה להיות שמח.

אני רוצה ואני עושה. ולמי שיש בעיה עם זה - זאת בעיה שלו.

אני מאחל לכולם רק טוב בכל מקום באשר הם, כל אחד עושה את הבחירות שלו, ואני בחרתי לעזוב את ישראל.

ויוסי, בילתי שעות על גבי שכות ברכבת התחתית של ניו יורק, מסלול קבוע על הF מג'מייקה קווינס למנהטן, ומג'מייקה לקנרסי בברוקלין, לא בדיוק שכונת פאר ואני יכול להגיד שברוב המקרים הייתי הבחור הלבן היחידי בקרון, הייתי משוחח עם אנשים, הייתי שואל שאלות כשהייתי מאבד את הצפון ותמיד היה מענה.

סיפורים שמעתי כל חיי והמציאות שונה.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שוב, אני אוהב את ארץ ישראל, יש לנו ארץ יפה, אך מה לעשות המדינה חרא, זאת דעתי,

סיכמת את זה הכי טוב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט גועל נפש לראות את כל ה"מתחסדים" שהם גיבורים ללכת ולחיות את החיים שלהם בארה"ב, הם לא יודעים באיזה סרט הם חיים העיקר בארץ הם מצהירים שהציעו להם לעבוד בארה"ב בעבודה משהו פצצה משכורת בשמיים והחיים שם דבש. שיוצא לי לטוס לשם פעם-פעמיים ברבעון למטרות עסקים ושיש לי דירה שם, מסתובב בקניונים הגדולים ומגלה את אותם 'הגיבורים גדולים' שאמרו שהציעו להם עבודה פצצה עומדים בדוכנים של חברת 'ים המלח' מוכרים ומתחננים בפני אנשים שיקנו את המוצרים, מה שבארץ היו מתביישים לעשות שם הם עושים כי אין להם ברירה חושבים שיש להם איזה אקזיט ביד שיכולים למכור לאמריקאי הטיפש.

אני לא מתפלא למה היום יש פחות חשיבות ללכת ולשרת בצבא במיוחד ביחידות הקרביות, בתור אחד ששירת בקרבי אני חייב להגיד אחרי מה שאותם 'גיבורים גדולים' כותבים שאין להם בעיה לרדת מהארץ, אז חברה אף אחד לא מחזיק אותכם בכוח ואתם מוזמנים לעוף מפה. אבל אחרי שתחיו שם ותבינו שלא הכל באמת "אמריקה" תבינו שעשיתם טעות אבל תמיד יש יוצאים מהכלל שמצליחים אבל הם מעטים מאוד, ותחזרו לארץ ותמשיכו בחייכם הרגילים אבל העיקר תגידו שניסיתם אבל זה פשוט צביעות. העיקר אם ילך טוב ויפה תשארו שם, אבל ברגע שלא יהיה לכם טוב תחזרו כמו ברווזים למדינה היחידה שלכם מדינת ישראל אז חברה בשתי מילים תתביישו לכם חיילים מקריבים את החיים שלהם ואתם מדברים ככה.

1. חיילים קרביים אינם שייכים לכאן. מרבית האזרחים במדינה הזו לא היו חיילים קרביים, חלקם גם לא ג'ובניקים ועדיין הם מנהלים את חייהם כאן בחסות הגנתם של אותם חיילים קרביים. מי שחי בחו"ל לפחות אינו נזקק שם להגנה שכזו וגם אינו טוען לה.

2. מהפוזיציה שלך, זו המגולמת להבנתי באוטו שבסמלון, קל לטעון שהחיים פה נהדרים ובחוץ קשים ומנוכרים. נסה לאמץ פוזיציה אחרת של בעל משפחה עם שכר מינימום, אולי עובד סוציאלי, ואז תתחיל שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וסתם ליידע כללי, עברתי כבר את כל המיונים בלשכת הגיוס, הוצאתי 96 במבחן האחרון וכרגע יש לי הצעות מחיל האוויר, חיל הים, מארינס, משמר החופים ועוד איזה מקום.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי, הרשה לי לתקן אותך. יש לנו מדינה לתפארת אבל עם אנשים חרא. אבל האנשים החרא האלה הם המיעוט. תמיד יש את האנשים הטובים שבאים לעזור. לדוגמה, נגנב מביתה של שחר גרינשפן כסף שהיה מיועד לשיקום שלה. יום למחרת אנשים טובים תרמו את כמות הכסף שנגנב בתוספת של 80 אחוזים. בכל מקום בעולם יש אנשים חראות ואמריקה היא לא יוצאת דופן.

בנצי, אתה מוכן לספר לאנשים איך מחייבים את הארונונה באמריקה ואיך בישראל? אתה מוכן לספר גם מה קורה לאדם שלא יכול לשלם את הארונונה שלו באמריקה? אתה יכול לספר איך אנשים מאבדים את הבית שלהם בגלל שהם לא יכלו לשלם מיסים עליו?

זאת בכדי שאנשים בישראל יבינו עד באיזה קלות אדם ששילם על בית במלואו וקנה אותו יכול לאבד אותו רק בגלל שאין לו כסף לשלם את הארונונה? תספר, אנשים כאן בישראל לא יודעים את זה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם יכול לספר איך בחור צעיר לוקח משכנתא על בית רק עם 5% מקדמה.

אני יכול לספר איך אתה מוציא תואר במכללה עירונית בשעות מאוד נוחות ובעלות מגוחכת שוות ערך ליום עבודה עבור סמסטר שלם.

אני יכול לספר לחברי הפורום איך עם משכורת מינמום אתה משלם שכר דירה, אוכל טוב ומחזיק רכב.

אם אנשים מתנהגים בטיפשות ומחזיקים בית גדול שאין באפשרותם לתחזק שלא יתפלאו כאשר הם מוצאים את עצמם ללא בית.

עליות וירידות בכלכלה יש כל הזמן, הבעיה היא שאנשים לא יודעים לסגל לעצמם אורך חיים שונה, תיאבון ותרבות צריכה פורה יכולה להיות חלק מחייך בתנאי שאתה יכול להרשות את זה, כשצריך לצמצם אין איך לברוח מזה.

עוד משהו שאני יכול לספר לך, לא על כל פיפס קטן פותחים לך תיק בהוצאה לפועל.

ורשות המיסים יודעת להחזיר לך כסף בלי בעיות, אני לדוגמא מזדכה על דלק, ביגוד, אוכל, תספורות, קבלות מבית המרקחת ועוד כל מיני דברים.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Cerebral Cortex, אולי תוכל לבהר לי כמה עניינים?, ואני באמת שואל מתוך ידע שאולי יש לך ולא משום מקום של ציניות וכו'.

מתוך נסיון שלי כשעבדתי עם אוכלוסיה חרדית תוך נגישות לפרטים רגישים, אני יודע שבערך 85 אחוז מהחרדים שבין גיל 18-30 נכנסים לקטגוריה של "תורתם אמונתם" ומקבלים על זה בין 2000-2500 שקל בחודש. כמובן חלקם הגדול עובדים גם בשחור על מנת שלא לאבד את ההטבה הזאת. אין לי נתונים סטטיסטית אבל כמות האנשים הנ"ל שווה בערך ל-60-80 אלף איש(כמעט כמו כול מספר הסטודנטים בישראל) שמקבלים כול חודש 2000-2500 שקל בחודש על כלום.

אין לי נסיון עם אוכלוסיה ערבית, אבל אני בטוח שגם שם יש מספיק דברים שאינם כשרים.

ועכשיו אחרי ההקדמה הזאת, שאתה יודע טוב מאוד שמהכיס שלך הולך המימון לאוכלוסית הנ"ל, מה אתה ומה הילדים שלך יעשו בעוד 10-20 שנה? עם קצב הילודה שלהם, ובלי שום שינוי באופק תצטרך לשלם עוד ועוד מיסים על מנת לפרנס את אותם שכבות.

מה יהיה אז? אני באמת מעוניין לשמוע מה דעתך בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצחק רבין הגדיר את היורדים כך" נפולת של נמושות" הוא לא טעה בהרבה אבל גם לא דייק.

כי יש ביניהם גם חומר טוב .

יש בישראל הרבה תופעות לא טובות יש בישראל הרבה מאוד תופעות טובות.

במקום לשנות את התופעות הלא טובות בוחרים רבים להרים את הרגליים ולהסתלק.

ואל תגידו אי אפשר לשנות. דוגמאות:

הסתכלו מה קורה בארצות מסביבינו , בהם התושבים היו במצב גרוע שבעתיים מאשר כאן וקמו ועשו מעשה.

לא בהכרח צריך מהומות דמים אפשר גם באמצעים דמוקרטיים לשנות, ללכת להצביע ביום הבחירות כדי להשפיע.

ואכן היטיב לתאר זאת Cerebral Cortex ארץ נהדרת שחלקם של התושבים חרא.

אגע בכמה נקודות

בריאות כאן טוב יותר וזול יותר

חינוך כנ"ל

דאגה לזולת אין מה להשוות בכלל

קליטת עליה אין מדינה שמקבלת כך את עוליה , ללא תנאים מוקדמים רק צריכים להיות יהודים לעומת כל ארצות ההגירה שנותנות לך אצבע משולשת וקולטות רק את הבריאים בעלי ההשכלה שיוכלו לתרום למדינה ולא להיות עליה לנטל.

כנראה שהDNA של היהודי הנודד לא בנקל ייעלם , אולי צריכים עוד שואה כדי ללמוד. מסופקני.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך מה יהיה עוד עשר שנים, יהיו הרבה מיסים חדשים עד אז שיממנו את החרדים האלה, תורתם אמונתם אלק...

במקום להעיף את כולם מהמקומות האלה התפנה עכשיו קצת כסף מהמיסים על הדלק כניראה אז למה לא:

http://www.mako.co.il/news-military/security/Article-eab31ec6b36ef21004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1575680455

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי אתה לא בסדר

גנבת לי את כל המילים מהפה.

אני מכיר אישית בסביבות עשרים אנשים שעשו רילוקיישן (לא רק לארה"ב), רק מהחברה שבה אני עובד שישה כבר עשו רילוקיישן עם כל המשפחה לארה"ב, והם חיים חיים הרבה יותר נוחים ממה שהיה להם בארץ (ולא שבארץ הם רעבו ללחם).

חלקם הגדול יוצאי תלפיות , חלקם עשו אקזיט של כמה מיליונים , ואפילו שניים שעשו רילוקיישן בלית ברירה כי אחרי שעשו את הדוקטורט שלהם במכון וייצמן לא הציעו להם כלום בוויצמן , אז עכשיו הם בסרן .

בנוסף יש לי עוד 6 חברים קרובים שכבר לא בארץ ולכל אחד מהם עבודה בחברה גדולה .

בניגוד לשאר האנשים היצרנים שהזכרתי יש לי שני בנות דודות שחזרו בתשובה והם גרות יחד עם הבעלים שלהם בשכונות חרדיות בירושלים והבעלים לא בדיוק יצרנים .

אז נכון זה הכל מקרים שהם קצת קיצוניים אבל אם זו המגמה השולטת אני לא רואה לאן המדינה הזאת הולכת ואני מפחד עליה .

אני לצערי כבר לא רואה עתיד לישראל אם המדינה לא תשנה משהו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם יכול לספר איך בחור צעיר לוקח משכנתא על בית רק עם 5% מקדמה.

אם אני לא טועה זאת אחת הסיבות שגרמה למעצמת העל שאתה כ"כ אוהב כמעט ולהתרסק לחלוטין, וגרם לגל של פשיטות רגל, פיטורים ונפילות שערים מטורפות בכל העולם, אבל בישראל הכלכלה לא כ"כ הושפעה.

אז אם אתה מעדיף שכל המדינה שלך כמעט ותקרוס כלכלית והשווי של הבתים יהיה בריצפה, אבל שתוכל לקחת הלוואה רק עם 5% הון עצמי, שיבושם לך, כי אני ממש לא מעדיף ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...