Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החיים בישראל לעומת החיים בגולה (פוצל משרשור ה-Evo)

bmw ricer
שימו לב! השרשור הזה בן 4756 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין מה לערער על מה שכתבת, אני רק לא מסכים עם האימרה "לעבוד פחות", בשביל להגיע לתוצאה שאתה מתאר אתה כנראה הולך לעבוד קשה, גם בחו"ל אין הנחות.

נכון. דווקא לעצלנים ובעלי שאיפות נמוכות הארץ נוחה למדי, למעט מחירי הדיור שאולי הינם זמניים ואולי לא.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 212
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הפואנטה היא שבחו"ל (גם לא בכל מקום, אבל ברובם) אפילו קופאי בסופר, נהג אוטובוס או מנקה רחובות יכול להרשות לעצמו רמת חיים לא רעה ולהתפרנס בכבוד. בארץ זה לא בדיוק המצב - לא רק שהמשכורות מאד נמוכות, אלא האנשים האלה גם נחשבים לנחותים מבחינה חברתית, כאילו שרק עו"ד, רופא או הייטקיסט זה בסדר וכל השאר נכשלו בחיים. ויש גם את הדעות הקדומות והסטיגמות, כאילו אישה לא יכולה לנהוג באוטובוס או לעבוד במוסך, כאילו גבר לא יכול להיות פקיד או לעבוד בקופה.

הבנקים ומוסדות הציבור בישראל נחשבים למקום מפלטם של אנשים שלא הצליחו במקום אחר, הם לא מושכים אוכלוסיה איכותית באמת. אם תסתכלו על המקומות האלה בספרד או בגרמניה, תראו אנשים צעירים ששמחים לעבוד שם, גאים בעבודתם ועם זאת מרוויחים לא הרבה יותר מאשר בארץ (מינימום או קצת מעל + הטבות). הם לא מתוסכלים, לא מרגישים פספוס על זה שהם לא עוסקים במשהו אחר, ולפיכך גם לא מוציאים את זה על הלקוחות.

אני בספק אם מי מאיתנו מדבר על חיים בעושר או מפנטז שהמעבר לחו"ל יעשה אותו מיליונר. היכולת לחיות ברמה ממוצעת מבלי לחשוב כל יום על המינוס, המסים ומחיר הדלק הוא לא פריבילגיה אלא זכות טבעית, וזה משהו שבארץ פשוט מתקשים לקלוט, משום שהתרגלו כבר לחיות בתנאים אחרים. גם הזכות לשירות לקוחות איכותי הוא פררוגטיבה ולא פריבילגיה, וגם זה משהו שבארץ לא מבינים. מהסיבות האלה, עד כמה שאני מעריך את המאמצים של בנצי, אני מאמין שהוא מדבר פה ללמפה. רוב האנשים לא יבינו אותו עד שינסו זאת בעצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולם שואפים להיות מהנדסים בחיים שלהם ולא לכולם זה מתאים. אני בחרתי לעשות משהו בחיים שאני נהנה ממנו, נהיגה! כבר 6 שנים בזה ובעוד חודשיים הולך להיות נהג סמיטריילר. איזה עתיד מחכה לי בארץ? לעבוד 14-15 שעות ביום בישביל משכורת של 9 אלף או לעבוד חוקי 12 שעות ביום בישביל משכורת של 6 וחצי?! כל מי שאני מכיר ועובד בזה בקנדה/ארצות הברית אומנם נימצא תקופה בדרכים אבל עושה כסף טוב. אח של חבר שנסע לקנדה לעבוד בזה לפני שנתייים קנה בית תוך שנה, בית קרקע עם גאראז' והכל ולא איזה דירה בבניין 4 קומות עם מלא שכנים. ההודעה שלי מכוונת לבחור שאמר שצריך ללכת וללמוד ולהוציא תואר.

הינה עובדה שאני בטוח שאף אחד לא יתווכח איתה פה: אם ההורים שלך מרוויחים משכורת ממוצעת ומטה ואתה צריך לעשות הכל בכוחות עצמך, עשית תואר באוניברסיטה והתחלת לעבוד באינטל לצורך העיניין, מרוויח 8-9 ויש לך רכב צמוד. האם זה ריאלי שיום אחד תכנס לסוכנות של פורשה למשל ותוציא איזה טורבו חדשה מהחברה? התשובה היא לא חד וחלק, אולי בגיל שישים אם תחסוך כל החיים. בארצות הברית זה אחרת. ולא רק שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גנא, איכות החיים זה מושג מאוד מורכב ולא נקבע רק ע"י השאלה האם יש לך 911 בחניה או לא.

יש לא מעט חסרונות בולטים שיכולים לפגוע למישהו באיכות החיים אם הוא מחליט לעשות את המעבר הזה, זה מאוד תלוי במבנה האישיות ובדברים שכל אחד מחפש בחיים.

החיים לא מתחילים ומסתיימים באיזה רכב יש לך בחניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולם שואפים להיות מהנדסים בחיים שלהם ולא לכולם זה מתאים. אני בחרתי לעשות משהו בחיים שאני נהנה ממנו, נהיגה! כבר 6 שנים בזה ובעוד חודשיים הולך להיות נהג סמיטריילר. איזה עתיד מחכה לי בארץ? לעבוד 14-15 שעות ביום בישביל משכורת של 9 אלף או לעבוד חוקי 12 שעות ביום בישביל משכורת של 6 וחצי?! כל מי שאני מכיר ועובד בזה בקנדה/ארצות הברית אומנם נימצא תקופה בדרכים אבל עושה כסף טוב. אח של חבר שנסע לקנדה לעבוד בזה לפני שנתייים קנה בית תוך שנה, בית קרקע עם גאראז' והכל ולא איזה דירה בבניין 4 קומות עם מלא שכנים. ההודעה שלי מכוונת לבחור שאמר שצריך ללכת וללמוד ולהוציא תואר.

הינה עובדה שאני בטוח שאף אחד לא יתווכח איתה פה: אם ההורים שלך מרוויחים משכורת ממוצעת ומטה ואתה צריך לעשות הכל בכוחות עצמך, עשית תואר באוניברסיטה והתחלת לעבוד באינטל לצורך העיניין, מרוויח 8-9 ויש לך רכב צמוד. האם זה ריאלי שיום אחד תכנס לסוכנות של פורשה למשל ותוציא איזה טורבו חדשה מהחברה? התשובה היא לא חד וחלק, אולי בגיל שישים אם תחסוך כל החיים. בארצות הברית זה אחרת. ולא רק שם.

ממזמן לא צריך תואר , כדי להרוויח כסף. אתה יודע מה? אני אקצין ואומר שאפילו כשרון לא. אז מה כן? הרבה אומץ והרבה רצון.

אני חושב שהמון אנשים מפספסים פה את הפואנטה, במיוחד עם כל מה שקשור לארה"ב.

לא כולם רוצים להגר למדינה כזו או אחרת בארה"ב ע"מ להתעשר ולהצליח בענק (שזו מידה שבאה אחרי גדול, כידוע), אלא רק כדי לחיות טוב.

אם אני אקח אותי כדוגמא למה שאני כותב, אז אני לא מחפש בית פרטי עם עשר קומות ורולס רויס בחניה, אבל אני כן מעוניין בבית פרטי עם 6-7 חדרים ואני כן מעוניין במוסך פרטי עם גרמניה מכובדת. אז מה זה אומר? פה אני צריך להיות מיליונר ע"מ לשאוף לכך ובארה"ב, אני אפילו לא צריך להיות עשיר.

בנצי נתן פה חתיכת דוגמא לבית (פאקינג מיליונים), אבל כולנו יודעים שבמאה אלף דולר, בית פרטי עם בריכה ואיזור משלך - אלו אינן מילות גסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו כבר לחיות בפנטזיות, גם בארה"ב אתה צריך להשתכר הרבה מעל הממוצע בכדי להגיע לדירת 6-7 חדרים באיזור נורמלי.

לא אכפת לך באיזה איזור בארץ לגור, העיקר שיהיה 6-7 חדרים ?

ערד, דימונה,ירוחם ושות' ישמחו לקלוט אותך, תקבל בית עם 6-7 חדרים בכלום כסף.

ממש פאקינג החלום האמריקאי!

תפסיקו לחשוב שבחו"ל חיים בחינם, דירות מחולקות לכל דורש בעלות הקרן ואת הכסף עושים בעבודה של 8 שעות יומיות (כולל שעתיים שנ"צ).

כן, כנראה שתוכלו להשתכר טוב יותר בחו"ל מאשר בארץ, יכול להיות שתגורו בתנאים יותר טובים אבל תכניסו דברים לפרופורציות- אתם תצטרכו לעבוד קשה מ-א-ו-ד בשביל זה, תצטרכו לעשות ויתורים ותגלו שלא הכל ורוד.

לא צריך תואר בשביל לעשות כסף, אבל בהחלט צריך יכולות מתאימות.

אין לך את היכולות ? כנראה שלא תשרוד בעבודה לאורך זמן כי השוק (בכל מקום) רווי באנשים משכילים\מוכשרים\בעלי יכולות שמחפשים את ההזדמנות בדיוק כמוכם.

לא צריך ללכת רחוק, אני חייתי פה 4 שנים וקצת בציפייה לאותה הזדמנות מיוחלת שתביא לי את השינוי, קרעתי את התחת בשביל ליצור לעצמי את הרקע ולרכוש את היכולות המתאימות ולשמחתי אותה הזדמנות הגיעה לפני 4 חודשים, למזלי קיבלתי את המשרה שהתמודדתי עליה ואני אסיר תודה על כך יום יום כי התחרות קיימת ובועטת בכל מקום, אין ארוחות חינם וגם כיום כשאני כבר 3 חודשים במשרה החדשה אני יודע שיש אנשים שבודקים את הדופק אם אפשר "לפנות את המשרה".

B-TON,

גנבת לי את המילים, החיים לא מתחילים ומסתיימים במה שיש לך בחניה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אנשים כאן, כמו שעידן אמר, חיים בסרט. גם כאן אפשר לקנות דירת 6 חדרים, להעמיד רכב מכובד

בחניה ולטוס לחו"ל. צריך רק לחיות קצת מחוץ ל"מדינת תל אביב" ולעבוד בעבודה מכובדת. אף אחד לא

עובר לחו"ל כדי "לחיות בסדר". או שעוברים כדי לשפר משמעותית את רמת החיים, או שעוברים כי טובחים

בך מהיכן שלא באת (ואז גם ישראל היא מציאה). לא מכיר המון אנשים שחיו חיים טובים במידה כזו או אחרת

והחליטו לקום ולעבור כדי לחיות חיים שטובים רק קצת יותר.

לכן, מי שרוצה לעבור לארה"ב כדי לחיות "בסדר" באיזשהו פרבר באמצע שומקום, לא חושב שצריכה להיות לו בעיה

(אם יצליח לעשות זאת באופן חוקי). לעומת זאת, מי שרוצה לחיות טוב, כפי שנאמר כאן, צריך לעבוד קשה לא פחות

מאשר בארץ. חברים שלנו שחיים בניו-יורק, בדי-סי וב-LA עובדים קשה ומשלמים לא פחות מהון על הדירה (לכו תבררו

כמה עולה דירת חדר נורמלית במנהטן, בשכירות או לקניה). הדגש כאן, הדבר שמטריד אותי אישית, הוא שבאותה עבודה

קשה, חברים שלנו שם חיים הרבה יותר טוב וזה משהו שלא ישתנה גם אם עוד 1000 תגובות יטענו שאפשר לחיות בסדר

בארץ.

Black Joker - שמתי לב שבכל שרשור שלך שאני קורא, אתה מדבר המון על כך שצריך לקחת סיכונים, שהכל תלוי ברצון

לעבוד קשה יותר ולהצליח ועוד דברים דומים. ראשית כל, תדע שאני מכבד את זה ומאמין בזה. עם זאת, כנראה שעוד כמה

שנים תגלה שמעבר לדברים אלו, אתה זקוק גם להרבה מזל ולתזמון נכון כדי שמה שאתה אומר באמת יתרחש. זוהי ראייה

מעט ורודה, שככל הנראה תתפקח ממנה. הרוב הגדול שלוקח סכונים ונוהג באמיצות מסיים, במקרה הטוב, בחיים בינוניים

ובמקרים רעים בתור ללשכת התעסוקה. המיעוט, שאותו כולנו רואים בחדשות, הוא בדיוק זה - מיעוט. אני לא בהכרח מאמין

שכולם חייבים לבחור בתואר, ואם אתה יודע לעשות משהו טוב בלי הכשרה אקדמאית - מצויין. עם זאת, ובמיוחד בארה"ב -

התואר מדבר. חלק ניכר ממי שמצליח שם עושה זאת לאחר מסלול די ידוע מראש, שמתמקד בהכשרה אקדמאית.

ולסיום - היכן אתה חושב ש-100,000$ קונים בית כמו שאתה חולם עליו? אתה יכול להיות בטוח שזה לא בארה"ב שאותה ראית

בטלוויזיה ועליה אתה מפנטז (למרות שלאחר המשבר הכלכלי, היו לא מעט מציאות, כולל דירות במנהטן שנמכרו בגרושים לעומת

שווים בימים אלו).

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו כבר לחיות בפנטזיות, גם בארה"ב אתה צריך להשתכר הרבה מעל הממוצע בכדי להגיע לדירת 6-7 חדרים באיזור נורמלי.

לא אכפת לך באיזה איזור בארץ לגור, העיקר שיהיה 6-7 חדרים ?

ערד, דימונה,ירוחם ושות' ישמחו לקלוט אותך, תקבל בית עם 6-7 חדרים בכלום כסף.

ממש פאקינג החלום האמריקאי!

תפסיקו לחשוב שבחו"ל חיים בחינם, דירות מחולקות לכל דורש בעלות הקרן ואת הכסף עושים בעבודה של 8 שעות יומיות (כולל שעתיים שנ"צ).

אני מחזיק ממך כאחד האנשים היותר ענייניים באתר. נתפסת פה "לקטנות" וחבל.

רציתי לנסות להתקדם ולדבר לעניין. נתתי כדוגמא סכום של 100,000 דולר, ע"מ להגיע לנקודה מסויימת. אני מבין שכאשר מדברים על ארה"ב זה יותר מדי לא ממורכז.

אחד התחביבים שלי הוא לעבור על לוחות מכירה/נדל"ן/רכב בארצות שונות, ע"מ לקבל מושג כללי על דברים שונים.

הבתים שאני ראיתי (רק בתמונות, כן?) והרושם שקיבלתי היו מאוד חזקים עבורי. עוד הפעם אגיד, אני לא מחפש ארמון, אבל מאידך, הייתי רוצה בית פרטי עם פרטיות משלי, כמו כל אותן שכונות בארה"ב.

כמה אנשים כאן, כמו שעידן אמר, חיים בסרט. גם כאן אפשר לקנות דירת 6

חדרים, להעמיד רכב מכובד בחניה ולטוס לחו"ל. צריך רק לחיות קצת מחוץ

ל"מדינת תל אביב" ולעבוד בעבודה מכובדת.

אף אחד לא עובר לחו"ל כדי "לחיות בסדר". או שעוברים כדי לשפר משמעותית

את רמת החיים, או שעוברים כי טובחים בך מהיכן שלא באת (ואז גם ישראל

היא מציאה). לא מכיר המון אנשים שחיו חיים טובים במידה כזו או אחרת והחליטו

לקום ולעבור כדי לחיות חיים שטובים רק קצת יותר. לצערי, אני מכיר (כך איבדתי חבר יקר לפני כמה שנים).

לכן, מי שרוצה לעבור לארה"ב כדי לחיות "בסדר" באיזשהו פרבר באמצע שומקום,

לא חושב שצריכה להיות לו בעיה (אם יצליח לעשות זאת באופן חוקי). לעומת זאת,

מי שרוצה לחיות טוב, כפי שנאמר כאן, צריך לעבוד קשה לא פחות מאשר בארץ.

חברים שלנו שחיים בניו-יורק, בדי-סי וב-LA עובדים קשה ומשלמים לא פחות

מהון על הדירה (לכו תבררו כמה עולה דירת חדר נורמלית במנהטן, בשכירות או

לקניה). הדגש כאן, הדבר שמטריד אותי אישית, הוא שבאותה עבודה קשה, חברים

שלנו שם חיים הרבה יותר טוב וזה משהו שלא ישתנה גם אם עוד 1000 תגובות

יטענו שאפשר לחיות בסדר בארץ.

חוקיות, ידידי, חוקיות.

Black Joker - שמתי לב שבכל שרשור שלך שאני קורא, אתה מדבר המון על

כך שצריך לקחת סיכונים, שהכל תלוי ברצון לעבוד קשה יותר ולהצליח ועוד דברים

דומים. ראשית כל, תדע שאני מכבד את זה ומאמין בזה. עם זאת, כנראה שעוד

כמה שנים תגלה שמעבר לדברים אלו, אתה זקוק גם להרבה מזל ולתזמון נכון

כדי שמה שאתה אומר באמת יתרחש. זוהי ראייה מעט ורודה, שככל הנראה תתפקח

ממנה. הרוב הגדול שלוקח סיכונים ונוהג באמיצות מסיים, במקרה הטוב, בחיים בינוניים

ובמקרים רעים בתור ללשכת התעסוקה. המיעוט, שאותו כולנו רואים בחדשות, הוא בדיוק

זה - מיעוט. אני לא בהכרח מאמין שכולם חייבים לבחורבתואר, ואם אתה יודע לעשות משהו

טוב בלי הכשרה אקדמאית - מצויין. עם זאת, ובמיוחד בארה"ב - התואר מדבר. חלק ניכר

ממי שמצליח שם עושה זאת לאחר מסלול די ידוע מראש, שמתמקד בהכשרה אקדמאית.

ולסיום - היכן אתה חושב ש-100,000$ קונים בית כמו שאתה חולם עליו? אתה יכול להיות

בטוח שזה לא בארה"ב שאותה ראית בטלוויזיה ועליה אתה מפנטז (למרות שלאחר המשבר

הכלכלי, היו לא מעט מציאות, כולל דירות במנהטן שנמכרו בגרושים לעומת שווים בימים אלו).

קודם כל, אני שמח שעוקבים אחרי בפורום. אם בהתחלה כעסתי על כאלו תגובות, היום אני לוקח אותן כלא פחות ממחאות:).

כל התגובות שכתבתי לאחרונה, נבעו בעיקרון מכעס ואכזבה מלא מעט אנשים. נמאס לי לקרוא את ההודעות האלו, שטוענות כי מעלים את מחירי הדלק, אז נלך ברגל וכדומה...ז"א, המערכת נכנסה בנו וניצחה אותנו.

אני מאמין בסיכונים, כיוון שבעבר הגעתי למצב שפשוט לא היה לי מה להפסיד, שום דבר. אני לא מתבייש וממש לא מתחרט על כך. אני יכול להרשות לעצמי היום רמת חיים, שבעבר לא יכלתי. אני אומנם לא בעשירון העליון, אבל אני גם לא מאלה, לשמחתי, שזקוקים לעזרה.

קשה לי עד מאוד להעביר את המחשבות שלי על נייר אינטרנטי, אבל העיקרון תמיד יהיה אותו העיקרון. גם אני נדהמתי מעליית המחירים בשנים האחרונות וגם אני תפסתי את עצמי ברגע מסויים, לא מבין מה קורה. לשמחתי, למדתי לקום על הרגליים ולדחוף את עצמי קדימה.

אני לא חף מטעויות וטעות אחת לא קטנה היא הלימודים :)

אני לא מסוגל להתקבל למקום עבודה, לעבוד קשה ולהוכיח את עצמי ולאחר מכן לחכות עשרות שנים, ע"מ להתקבל לתפקיד בכיר. להגיד שלא ניסיתי זאת? ניסיתי. נתתי את כל הנשמה שלי ובסוף ראיתי אנשים מתקדמים בעקבות קשרים בלבד (אני לא מסכים עם זה, אבל אני מודע לכך שזה קיים). היום, למדתי להסתכל על כך באור חיובי, שיצאתי "מהעניין" הזה מהר.

אני ממזמן החלטתי שאני עובד בשביל עצמי ואני מאושר מכך. אני תמיד שמח להכיר שותפים חדשים ותמיד שמח לעבוד ביחד, אבל כאשר אני יודע שכל הרווחים הם שלי ושל השותפים שלי.

דרך אגב, גם היום אני עובד, לפעמים, בעבודות עם שכר מינימום, וזאת ע"מ ללמוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נתפסתי פה לקטנות ידידי, נהפוכו, אני בכוונה מתמקד בנקודה הזאת מהסיבה שהרבה אנשים (לא רק אתה) חושבים שב-100K דולר הם הולכים לחיות את "החלום האמריקאי", בית פרטי עם גינה קטנה ואיזו גרמניה מזדקנת בחניה.

בפועל זה עומד במבחן המציאות כאשר אתה בא לחפש בית במיקום נורמלי (ולכן ציינתי את ערי הדרום).

בכל מקום בעולם, כולל ישראל, אתה יכול לחיות בצורה מכובדת בעלות סבירה ובהכנסה ממוצעת או קצת יותר מכך.

השאלה הגדולה היא איפה, בתל אביב או בערד ?

במחיר הדירה שתקנה בתל אביב אתה כנראה תקנה בית פרטי עם חצר בערד ועוד יישאר לך מספיק עודף כדי לשים בחניה גרמניה מזדקנת, בשביל זה לא צריך לעבור לחו"ל.

רוצה את אותו בית ואותה מכונית דווקא בתל אביב ?

זו הסיבה שהרבה אנשים עוברים לחו"ל, כי הם לא רוצים לחיות טוב בערד, הם רוצים לחיות טוב בתל אביב, להיות לחיות ברמת חיים טופ במיקום טופ (למי שחושב שתל אביב זה הטופ).

בוא נחזור להונג קונג, אני שוכר פה דירה של כ-90 מטר במרכז האי (מיקום מאוד "יוקרתי"), משלם על התענוג, שב ותחזיק טוב, 4118$ לחודש (דולר אמריקאי).

בבוקר אני מתעורר, הולך 7 דקות על השעון ואני במשרד.

בכניסה אחת של הבניין יש לי 7/11 פתוח 24 שעות למקרה שלא הספקתי לקנות חלב בסופרמרקט שיש לי בכניסה השניה של הבניין.

רוב השכנים שלי זה מקומיים שגדלו במערב (אנגליה,קנדה,אוסטרליה וכו') או מערביים.

לעומת זאת, יכולתי לגור באיזור שנקרא קאולון, לשכור דירה של כ-150 מ' שתעלה לי כ-3500$ לחודש, אבל אז רוב השכנים שלי יהיו סינים עתיקים, הודים ופקיסטנים ובבוקר היה לוקח לי חצי שעה להגיע למשרד,אותו כנ"ל בערב בדרך הביתה.

אני אחזור לגור בארץ הרבה לפני שאעבור לגור בקאולון, לא בגלל שזה "לא לרמה שלי", פשוט כי מבחינתי לגור 7 דקות מהעבודה זו נוחות בלתי רגילה ששווה יותר מעוד 60 מ' בדירה.

יכול להיות שאגור בעתיד באיזור מרוחק יותר, אבל הוא יצטרך לתת לי ערך מוסף כלשהו שמשדרג אותי.

הנקודה היא, אם אתה חי בחו"ל- תחיה טוב.

לא שידרגת את רמת החיים שלך משמעותית ? עזוב אותך משטויות, תשאר בארץ.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי שזה קיצור של בן ציון כותב לנו על פלאי אמריקה כאשר הוא תפס בחורה "עניה" שלוקחת משכנתא של מיליון דולר + והכנסתה צריכה להיות בסביבות -300-200K דולר לשנה, ומזה רוצה להשליך על החיים הטובים באמריקה.

רק משכנתא 96000 דולר.

אני מניח כי קייט יכולה לכתוב דברים דומים על אנגליה.

ואני מניח כי אותה כתבה על פלאי ישראל יכולה להיכתב על ידי אחד שגר בעיירת פיתוח בארץ = הרצליה פיתוח או גר לא עלינו בכפר = כפר שמריהו.

אבל הם עניים , כי הוא מטפל בבריכה והוא קוצר את הדשא לבד.

אז תפסיק לדיין לנו את המוח.

ואביך הוא אחד מיני רבים שבאים לכאן לעשות את שנותיהם האחרונות כן ירבו עד מאה ועשרים כי...

בפנסיה הדולרית שלו הוא יכול לקנות כאן הרבה יותר מאשר בארה"ב. בדוק.

אבא שלי לא יחזור לישראל כי אני לא אתן לו.

ב. לא תפסתי בחורה עשירה ולא בטיח, אני לא גר על חשבונה ואני מוציא המון כסף בגלל רמת החיים הגבוהה או המסעדות והבילויים שהיא לוקחת אותי, אישית אני יכול לחיות על מקדולנדס כל יום ואהיה מבסוט, באמת.

אני מטפל בבריכה וקוצר את הדשא כי אני נהנה מעבודת כפיים, בדיוק כמו שאני נהנה לטפל ברכב לבד, ככה אני נהנה להסתכל על דברים ולהרגיש סיפוק, אני את הכסף שלי עושה בזיעה רבה.

אני לא מזיין לך את המוח, אתה מוזמן לדלג על התגובות שלי אם הן אינן לטעמך.

החברה שלי, בת 34, גדלה בקומפטון והגיעה לאן שהגיעה כי היא עבדה קשה, אני מעריץ אותה. ואם היא מרוויחה חצי מיליון דולר בשנה אז מגיע לה. גם אם חלילה מחר היא תאבד את עבודתה, היא תמצא חדשה במהרה מכיוון שיש למקצוע שלה ביקוש רב, יש רזרבות בבנק שיספיקו לשנתיים של מחיה באותה רמת חיים ותמיד תמיד אפשר לעשות כסף בדרכים אחרות.

גם בקליפורניה אפשר לעבור מחוף קייצי להרים מושלגים או לגבעות ירוקות בפחות מ3 שעות נסיעה.

הגנה חסרת פשרות מחד והתבכיינות על המצב מנגד - פירושה צביעות.

לגביי החבר של ההוא שאימו עליו עם אקדח, אני הייתי פונה למשטרה אחרי האיום הראשון, כאן להבדיל מישראל המשטרה באמת מטפלת במקרי אלימות. בריון בריון עד שמגיעים השוטרים.

וכסף..... כסף בא וכסף הולך, אני לא אכנס לוויכוחים עם אדם שחייב לי כסף מכמה סיבות, אני נמנע מלהביא את עצמי למצב שלקוחות חייבים לי סכום נכבד, אני מאמין גדול בקרמה, אני מאמין גדול בעורך הדין שלי.

לכל דבר יש דרך.

וישה, באמת שהגררות לפסים אישים והתלכלכות שכזאת מציגה את הישראלי היפה שבך.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפואנטה היא שבחו"ל (גם לא בכל מקום, אבל ברובם) אפילו קופאי בסופר, נהג אוטובוס או מנקה רחובות יכול להרשות לעצמו רמת חיים לא רעה ולהתפרנס בכבוד. בארץ זה לא בדיוק המצב - לא רק שהמשכורות מאד נמוכות, אלא האנשים האלה גם נחשבים לנחותים מבחינה חברתית, כאילו שרק עו"ד, רופא או הייטקיסט זה בסדר וכל השאר נכשלו בחיים. ויש גם את הדעות הקדומות והסטיגמות, כאילו אישה לא יכולה לנהוג באוטובוס או לעבוד במוסך, כאילו גבר לא יכול להיות פקיד או לעבוד בקופה.

מסכים איתך, אם יש משהו שאני לא סובל (ביחד עם צפירות של נהגים וזריקת זבל) זה חוסר כבוד כלפי עבודות ואנשים עובדים.

פעם (כשהייתי חייל, באמת פעם... :wink:) באחת מנסיעותי ברכבת, עבר ברכבת האיש שסופר את הנוסעים ידנית, עם המכשיר שעושה קליקים. כל פעם שהוא עבר בקרון שבו ישבתי צחקקו מאחורי הגב שלו חבורה של נשים שישבו כמה ספסלים לידי. זה הוציא אותי מדעתי, הזלזול והגועל נפש הזה, לא התאפקתי וצעקתי אליהם שזו חוצפה ועוד כמה דברים (שאלתי אותן אם הן במקרה מדירקטוריון אינטל שהן מזלזלות ככה באחרים). זכיתי לתגובות אינטלגנטיות בנוסח "מההה קרה, מה אתה רוצה" אבל מאז הן סתמו.

עוד מקרה (הפעם של זריקת זבל) מהזמן האחרון הוא של נהג שראיתי משליך קופסאת שימורים (כן כן, קופסאת שימורים) מהרכב לכביש, נסעתי מאחורי והבהבתי לו, כשעצרנו ברמזור שאלתי אותו למה הוא זורק ככה זבל, הפעם זכיתי לפנינים של ממש בסגנון "מה אתה שוטר ? פקח ? ... מה זה עניינך ? בצירוף כמה קללות. אמרתי לו "הלוואי שהייתי שוטר" ונסעתי לדרכי מעוצבן ומאוכזב.

הדברים הקטנים האלה כביכול הם לדעתי דווקא גדולים וחמורים ומייצגים את הידרדרות האוכולוסיה בארץ, הם גם גורמים לי לרצות לחיות כמה שנים בחו"ל במדינה בה שמירה על תרבות וקודי התנהגות נאותים הם עניין של נורמה.

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בעל מקצוע טוב ומבוקש ואדם חרוץ ונורמטיבי, בארצות נבחרות באירופה+אוסטרליה+קנדה +מספר מדינות נבחרות אחרות אתה חיי בצורה הרבה יותר רגועה, נוחה, ברווחה, חוסך כסף, עובד פחות ומשקיע הרבה יותר באיכות ורמת החיים.

דיי ניתן לומר אותו הדבר לגבי פה בארץ, האמת. אבל הנקודה שלי היא אחרת.

מה יעשה אדם שאין לו מקצוע? אתה חושב שניתן להתקיים בכבוד, שלא לומר לחיות, פה בארץ?

אני רוצה לומר לך, שאדם ללא מקצוע, בקושי מסוגל לשרוד פה.

אל תיכעס או תיפגע חלילה מהמשפט הבא שלי, לא לזה אני מכוון.

באגירה, אאל"ט אתה עצמאי, בעל חנות לחיות "מיוחדות". האם לזה אתה קורא "מקצוע טוב ומבוקש"?

הרי אם תגיע לחו"ל ותנסה לפתוח שם עסק שכזה, התחרות שם תהיה קשה פי כמה מאשר פה, ולמצוא עבודה סבירה כשכיר (בהנחה שאין לך מקצוע או תואר) תהיה קרובה לבלתי אפשרית.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון,

יש משהו בדברייך, אבל צריך להתסכל על כך שיש גם את ה"ישראלי היפה", כמו שאתה היית בסיפורך.

בחיים אני לא אוכל לשתוק, כאשר אני אראה קבוצה מסויימת של אנשים צוחקים על אחד השונה מהם. גם אם אותה קבוצה תהייה קבוצה של בריונים, אני אעדיף לחטוף מכות מהם ולא לחטוף מכות מעצמי, אם אניח למקרה ואחשוב על כך בדיעבד.

אני לימדתי את עצמי לעזור לאנשים ללא שום רצון של הכרת תודה. לפעמים, אני עדיין מחכה לאותה המילה המיוחלת, אבל היא מגיעה.

2 דוגמאות מהזמן האחרון:

1. במהלך הליכה בעיר, אני מבחין באדם שדוחף את מכונתיו באמצע הכביש ואף אדם לא בא לעזור לו. ניגשתי אני ועזרתי לו לדחוף את המכונית לכל אורך הכביש. בתמורה ציפיתי לשמוע את המילה תודה, אז ציפיתי...

2. ניגשתי למשאבה לשירות עצמי וראיתי שמשהו לא בסדר, התחלתי לתדלק, מבלי להקיש מספר אשראי. ז"א שהמשאבה, בשוגג, הייתה פתוחה. אני מאמין בדברים בחינם, אני עובד מספיק קשה בשבילהם. ניגשתי לקופאית וסיפרתי לה את הסיפור וביקשתי שתאפס את המשאבה, כדי שאוכל להעביר את כרטיס האשראי ולשלם על הדלק. מה היא ענתה לי? "חכה דקה, אני אעשה את זה". כן, גם הפעם רציתי לשמוע "תודה שהערת את תשומת ליבי", אז רציתי...:)

עידן,

אני קורא את ההודעות שלך עד למילה האחרונה ועדיין, לפחות בעניין הזה אני לא מסכים איתך.

יש לי מכרים באורלנדו, פלורידה, אשר גרים בשכונה קטנה ובטוחה עם שומר בכניסה, אשר בלי אישור, אתה לא יכול להכנס.

הבית שלהם הוא בית פרטי קטן עם לא מעט חדרים ולא מעט מרחב פנימי +גינה קטנה. קיימת בריכה משותפת לכל השכונה. ערך הנכס שלהם הינו בסביבות ה-35,000 דולרים.

אני מודע לעובדה שניתנת דוגמאות כאלו ואחרות זה קצת מעשה ילדותי, אבל עדיין, אני מנסה איכשהו להמחיש את הכוונה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיי ניתן לומר אותו הדבר לגבי פה בארץ, האמת. אבל הנקודה שלי היא אחרת.

מה יעשה אדם שאין לו מקצוע? אתה חושב שניתן להתקיים בכבוד, שלא לומר לחיות, פה בארץ?

אני רוצה לומר לך, שאדם ללא מקצוע, בקושי מסוגל לשרוד פה.

אל תיכעס או תיפגע חלילה מהמשפט הבא שלי, לא לזה אני מכוון.

באגירה, אאל"ט אתה עצמאי, בעל חנות לחיות "מיוחדות". האם לזה אתה קורא "מקצוע טוב ומבוקש"?

הרי אם תגיע לחו"ל ותנסה לפתוח שם עסק שכזה, התחרות שם תהיה קשה פי כמה מאשר פה, ולמצוא עבודה סבירה כשכיר (בהנחה שאין לך מקצוע או תואר) תהיה קרובה לבלתי אפשרית.

כמישהו שעדיין מחפש מקצוע ללמוד, אשמח אם תשתף אותי מאיזה מקצוע אפשר להתקיים בכבוד בארץ.

עורכי דין - יש כבר כמו זבל, ואי אפשר להתקיים מהמקצוע.

רופאים - מתאים רק לסדיסטים שאין להם בעיה להתחיל להשתכר משכורת נורמלית בגיל 40+.

הייטקסטים - מאזדה 3 ודלקן זה לא החלום של כולם.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...