Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החיים בישראל לעומת החיים בגולה (פוצל משרשור ה-Evo)

bmw ricer
שימו לב! השרשור הזה בן 4736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פשוט גועל נפש לראות את כל ה"מתחסדים" שהם גיבורים ללכת ולחיות את החיים שלהם בארה"ב, הם לא יודעים באיזה סרט הם חיים העיקר בארץ הם מצהירים שהציעו להם לעבוד בארה"ב בעבודה משהו פצצה משכורת בשמיים והחיים שם דבש. שיוצא לי לטוס לשם פעם-פעמיים ברבעון למטרות עסקים ושיש לי דירה שם, מסתובב בקניונים הגדולים ומגלה את אותם 'הגיבורים גדולים' שאמרו שהציעו להם עבודה פצצה עומדים בדוכנים של חברת 'ים המלח' מוכרים ומתחננים בפני אנשים שיקנו את המוצרים, מה שבארץ היו מתביישים לעשות שם הם עושים כי אין להם ברירה חושבים שיש להם איזה אקזיט ביד שיכולים למכור לאמריקאי הטיפש.

לא יודע באיזה קניון בגטו הסתובבת, אבל תעשה סיבוב בונטורה (פלורידה) או בוקה רטון תראה איך ישראלים "עמך" שנוסעים בארץ על מזדה 3 ליסינג נוסעים על בימרים ואודי וחיים כמו שהיו רק חולמים בארץ, יש דוגמאות לכאן ולכאן....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 212
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אני לא טועה זאת אחת הסיבות שגרמה למעצמת העל שאתה כ"כ אוהב כמעט ולהתרסק לחלוטין, וגרם לגל של פשיטות רגל, פיטורים ונפילות שערים מטורפות בכל העולם, אבל בישראל הכלכלה לא כ"כ הושפעה.

אז אם אתה מעדיף שכל המדינה שלך כמעט ותקרוס כלכלית והשווי של הבתים יהיה בריצפה, אבל שתוכל לקחת הלוואה רק עם 5% הון עצמי, שיבושם לך, כי אני ממש לא מעדיף ככה.

חברה שלי רכשה את בית חלומותיה עם מקדמה של 5%, החזר חודשי של 8000 דולר בחודש, במידה והיא הייתה צריכה לשים 30% היה עליה לחסוך סכום של 450K, מה שהיה גורם לאי רכישת הבית בשנים הקרובות.

לא כל בן אדם מקבל את ההלוואה הנ"ל ולכל אחד יש ריבית שונה.

המפולת התרחשה בגלל הרבה סיבות לאו דווקא המשכנתאות. ועובדה שהרבה שווקים נפגעו ולא רק האמריקאי.

וברור שאתה לא מעדיף ככה, עדיף לשלם שכירות ולנסות לחסוך בשביל מקדמה.

ישראל קולטת עליה כי יש לה אינטרס ברור, עוד משלמי מיסים לא יכולים להזיק.

יש גזענות בארץ, גזענות בקול רם, וכל פעם מגיעה עליה חדשה שסוחבת את הנטל על כתפיה.

בהרבה מדינות בעולם אפשר להוציא ניירת גם ללא תואר או ממון. מה גם שלהגבלת הגירה יש יתרונות יותר מחסרונות.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה שווקים קרסו בגלל קשר לכלכלה של ארה"ב. בכ"א, משבר המשכנתאות הוא זה שגרם שהרבה בנקים נותרו ללא כיסוי מעשי למשכנתאות שלהם, מה שהוביל למשיכה של ביטוחי משכנתאות אל העסק יחד עם החברות המבטחות.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף מקום אינו מושלם.

בנצי, בדומה ליורדים רבים בהם נתקלתי בארה"ב, רואה רק את הרע בישראל ורק את הטוב בארה"ב. פשיעה - שחיתות פוליטית -נצלנות של מגזרים שלמים (יש עשרות מילוני נתמכי סעד שם)- אין בארה"ב?? GIVE ME A BREAK

עריכה: בדיוק ראיתי את מה שכתבת לגבי המשכנתאות בארה"ב. כל המומחים טוענים שזה אחד הגורמים העיקריים שהביא לקריסה ולפש"ר של מיליארדים בעולם ואתה טוען זה לא הגורם.... נו טוב...

זה מזכיר לי שאחד ממכריי בארה"ב התלונן בפניי על הפשע הגואה בארץ, וזאת כאשר בשכונות הסמוכות לו בארה"ב נרצחים אנשים מדי יום. ההבדל הוא שבארץ כל דבר תופס כותרת ראשית ושם רצח של משפחה שלמה נכנס לעמוד האחורי במקרה הטוב (זו דוגמה אמיתית ולא המצאה). כך גם לגבי תאונות דרכים -זה שלא מציינים זאת בחדשות שם זה לא אומר שאנשים לא נהרגים בתאונות. בארץ עושים הר מכל דבר וחגיגה מכל ידיעה (התקשורת פה מאוד כוחנית וצמאת דם, בעוד בארה"ב חדשות נועדו גם לבדר) וזה גורם להרבה אנשים לחשוב שהכל פה חרא ביחס לחול.

אני לא מנסה לומר שהכל בארץ מושלם. אדרבא, יש המון המון מה לתקן. כשחזרתי לארץ ירדתי בחצי בשכר נטו והמחירים כאן לא זולים בהרבה. אני מודה שיש הרבה יופי ונוחות בחיים בארה"ב. אך זו טעות להשחיר את כל מה שקורה בארץ.

דוגמה: יש לי זוג חברים עם ילדים שעשו לאחרונה עלייה מארה"ב וכל יום הם מברכים על עלות המחיה הזולה בארץ. שם הם שלימו 2000 דולר בחודש על ביטוח בריאות למשפחה ועוד כ-2000 דולר בחודש על חינוך יהודי לילדים. לא נשאר להם הרבה בשביל לחיות. פה הם מקבלים את זה פחות או יותר בחינם.

לגבי ההשוואה לענין הרכבים - תצאו מזה. הרכבים בארה"ב טובים בהרבה. אין מה לעשות וזה לא ניתן לוויכוח (עד אשר יורידו את המסים בימות המשיח). יחד עם זאת, בסופו של דבר, בהסתכלות כוללת זה שטויות. נכון, אז אפשר לנסוע שם על בימר במקום על מזדה 3 (ואגב, למרות המחיר הזול, רוב הרכבים בארה"ב הם יחסית דגמים פשוטים ולא בימרים). זה לא הדבר החשוב ביותר בחיים. ואגב, מניסיון אישי, לאחר שיש לך רכב טוב זה כבר לא מרגש ואתה חושב על הרכב הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשחזרתי לארץ ירדתי בחצי בשכר נטו והמחירים כאן לא זולים בהרבה

איזה לא זולים בהרבה? המחירים בסופר הכי זול שתמצא בארץ יותר יקרים מחניות נוחות באמצע כל עיר מרכזית אם זה באירופה ואם זה בארה"ב.... רק בבקשה אל תפרסמו שוב את התמונה של החצי קילו עגבניות ב 3 יורו.... אני גם יכול למצוא תמונה של קילו לימון ב 30 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה שלי רכשה את בית חלומותיה עם מקדמה של 5%, החזר חודשי של 8000 דולר בחודש, במידה והיא הייתה צריכה לשים 30% היה עליה לחסוך סכום של 450K, מה שהיה גורם לאי רכישת הבית בשנים הקרובות.

לא כל בן אדם מקבל את ההלוואה הנ"ל ולכל אחד יש ריבית שונה.

המפולת התרחשה בגלל הרבה סיבות לאו דווקא המשכנתאות. ועובדה שהרבה שווקים נפגעו ולא רק האמריקאי.

וברור שאתה לא מעדיף ככה, עדיף לשלם שכירות ולנסות לחסוך בשביל מקדמה.

אחת הסיבות העיקריות היא המשכתנאות האלה, כל אחת עם טיפה הון יכל להגיע ולקחת משכנתא.

וכמו שאמרו עוד הרבה שווקים נפלו, אך ורק בגלל שארה"ב הגדולה נפלה והמון חטפו בגלל זה.

ובוודאי שאני לא מעדיף ככה, עדיף לשלם שכר דירה מאשר שהבנקים שמחזיקים את הכסף שלי יקרסו ולא יהיה לי כסף והבית שלי יהיה שווה גרוש וחצי, ויפטרו אותי מהעבודה ובנוסף אחרי הפיטורים אני לא אראה שקל מהמדינה.

ושלא תבין אותי לא נכון, אני לא אומר שרע בארה"ב אבל לא הכל ורוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה לא זולים בהרבה? המחירים בסופר הכי זול שתמצא בארץ יותר יקרים מחניות נוחות באמצע כל עיר מרכזית אם זה באירופה ואם זה בארה"ב.... רק בבקשה אל תפרסמו שוב את התמונה של החצי קילו עגבניות ב 3 יורו.... אני גם יכול למצוא תמונה של קילו לימון ב 30 שקל.

זה לא מדויק. מוצרים טריים - כגון ירקות ופירות - מאוד מאוד יקרים בארה"ב, ולמעשה נמצאים מחוץ להישג ידם של הרבה אנשים. מזון ארוז (דגנים וכיו"ב) וג'אנק פוד אכן מאוד זול.

לגבי עלות מחיה - בשורה התחתונה - קשה עד בלתי אפשרי לחיות בארה"ב ממשכורת ישראלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Cerebral Cortex,

ועכשיו אחרי ההקדמה הזאת, שאתה יודע טוב מאוד שמהכיס שלך הולך המימון לאוכלוסית הנ"ל, מה אתה ומה הילדים שלך יעשו בעוד 10-20 שנה? עם קצב הילודה שלהם, ובלי שום שינוי באופק תצטרך לשלם עוד ועוד מיסים על מנת לפרנס את אותם שכבות.

מה יהיה אז? אני באמת מעוניין לשמוע מה דעתך בנושא.

הפרדוקס כאן הוא שכל מגיני שמה של ארצינו, עושים זאת בחירוף נפש תוך שימוש בטיעון יום הדין, זו מדינת רווחה שדואגת לאזרחיה החל מביטוח בריאות וכלה בקצבאות סעד/ממשלתיות למי שזכאי להן. אי אפשר לעשות איפה ואיפה או שיש קצבאות או שאין. אבל רגע אם אין קצבאות אז במה אנחנו שונים מהאמריקאים ? כן בכמות המיסים שעודנו משלמים.

כמה שרובכם מדברים כאן על ביטוח בריאות יקר, תשאלו אדם עצמאי איך קרוב ל50 אג' מכל שקל שנכנס לכיס הולך למדינה בדרך זו או אחרת (מעמ מס הכנסה ביטוח לאומי ארנונה.....)

יצחק רבין הגדיר את היורדים כך" נפולת של נמושות" הוא לא טעה בהרבה אבל גם לא דייק.

לא בטוח שזה המצב היום, ישראל מבכה את בריחת המוחות שלה לחול, והיתה "מתה" שישארו כאן

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אבל אני לא מצליח להבין על מה כל המהומה.

הרי ברור שהחיים בארה"ב נוחים בהרבה מישראל.

זו מדינה קפיטליסטית גדולה בהרבה מישראל והחזק שורד שם.

מי שמרוויח טוב , יודע לשמור על כספו יחיה שם כמו קינג.

לעומת זאת , ישראל היא מדינה שחיי היום יום בה קשים יותר ללא ספק.

מחירי המחיה אינם ראליים למשכורות.

נקודה אחת שישראל בהחלט יכולה לרשום לזכותה היא העזרה לחלש, לזה שאם אין לו כסף - אז לא זורקים אותו מחדר מיון.

אני יודע שזה נטחן כאן כבר הרבה - אבל בשורה התחתונה , בריאות זה מעל לכל ובריאות בארה"ב יש רק לעשירים.

בעצם גם אם אתה עשיר , אבל עברת את גיל 30 יהיה לך קשה מאוד למצוא חברת ביטוח שתבטח אותך.

על שתי העובדות האלו אין ויכוח.

אבל ,

וזה האבל הגדול במדינה זרה , אתה זר כלפי האחרים - איך שלא תנסו לסובב את זה.

גם מהגר שהגיע לפני 30 שנה לארה"ב או לכל מדינה אחרת והוא אינו "יליד יבשת הזהב" עדיין יחשב בעיני חבריו - מכריו - מעסיקיו וכו וכו כאדם זר, מהגר (שזה אבסורד בפני עצמו מאחר וארצות הברית היא פרופר מדינת מהגרים)

(מבסס את זה על סמך 7 שנים של חיים מעבר לים - לונדון - ניו יורק)

בין אם זה יאמר לו לעיתים פנים אל פנים ובין (מה שלרוב קורה) מאחורי הגב.

מי שהגדיר את זה הכי טוב לדעתי היה איציק קלה,

לפחות כאן אנחנו מכירים את המגבלות ויודעים איך להתמודד איתם.

לסיכום,

אין ספק שהחיים בארצות הברית נוחים יותר.

מי שזה מתאים לו מוזמן לארוז ולנסוע - שיהיה בהצלחה הרי לא כולנו קורצנו מאותו חומר.

אחד שטוב לא שם, לא בהכרח מחייב שגם האחר ירגיש כך.

חופש הבחירה נתון לכל אחד.

יום אחד שאהיה גדול גם לי תהיה מזארטי גראנד טוריסמו ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מדויק. מוצרים טריים - כגון ירקות ופירות - מאוד מאוד יקרים בארה"ב, ולמעשה נמצאים מחוץ להישג ידם של הרבה אנשים. מזון ארוז (דגנים וכיו"ב) וג'אנק פוד אכן מאוד זול.

לגבי עלות מחיה - בשורה התחתונה - קשה עד בלתי אפשרי לחיות בארה"ב ממשכורת ישראלית.

תגיד לי מאיפה אתה ממציא את השטויות האלה? הלכת לסופר בארה"ב בשנה-שנתיים האחרונות? כי אני כן. חלק מהמוצרים יקרים בקצת, וחלק זולים בקצת, בחישוב הסופי של הירקות המחיר הוא +\- אותו הדבר..בחישוב הסופי בקופה ממש לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלוש נקודות רלוונטיות לדיון:

1. כשהישראלים מדברים על עלויות המחיה בארה"ב, הם לרוב מדברים על האזורים היקרים ביותר (ניו יורק, לוס אנג'לס, איזור סן פרנסיסקו ועמק הסיליקון). העלויות שם מגיעות לכפול מאיזורים פחות יקרים של ארה"ב. אני לא מדבר על שכונות עוני - יש אחלה מקומות פחות צפופים והרבה יותר זולים לחיות בהם.

לא רק זה, אלא שהמיסים המקומיים בניו יורק, LA, SF וכו' גבוהים בהרבה ממה שהיית משלם במקומות אחרים.

2. לרוב כשמשווים עלויות שכר דירה בארץ זה עבור דירה, בארה"ב עבור בית. אם תשוו בתים פרטיים באיזור המרכז לבתי פרברים בארה"ב היתרון של ישראל מבחינת דיור נעלמים.

3. ביטוח בריאות בישראל נלקח מהמשכורת כמס. ביטוח הבריאות הוא משהו כמו 5%. לזה לרוב מצרפים גם ביטוחים פרטיים שעושים חלק גדול מהאנשים. בני זוג שמרוויחים יחדיו 30K ברוטו בחודש ישלמו קרוב ל1500 ש"ח לחודש עבור ביטוח בריאות + כמה מאות שקלים נוספים לכיסוי פרטי למשפחה. אולי בארה"ב יקר יותר, אבל זה לא הבדל גדול כמו שנראה. ואז יש את טיב השירות עצמו - מבחינת תפוסה, זמן המתנה, ציוד וכו' אני נוטה להאמין שעדיף להיות חולה (מבוטח) בארה"ב מאשר בארץ.

בשורה התחתונה אני לא חושב שאפשר לומר בוודאות היכן עדיף לחיות. זה מאוד אישי. יש אנשים שמחוברים לקולקטיב הישראלי ולמשפחה ועבורם המעבר הוא משהו שלא יכול להחזיק זמן רב. הם לרוב גם יתרכזו סביב ישראלים אחרים בחו"ל.

למי שמחפש בעיקר מחפש שקט, שלווה, מרחב ואפשרות להרחיב אופקים (trackdays, נניח) ארה"ב עדיפה בכל מובן.

אני? הייתי עובר מחר. אבל אני מבין לגמרי את אלו שלא ירצו.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך לקיחת סיכונים,לחיות על הקצה, אתגרים וכו' מתיישב עם רכישת ניסאן אלמירה? :)

עקיצה לא במקום.

חברים,

אני לומד מהשרשור הנ"ל, כמו מעוד הרבה שרשורים דומים פה, הרבה ולכן אני מודה לכולם מראש.

אני מעוניין לציין פה נקודה אחת, מבין לא מעט נקודות, אשר גורמות לי רצון לעזוב את הארץ - נמאס לי מהגזענות הזו של העדות. לא רוצה לשמוע את המילים "אשכנזיפת" או "ספרדי מלוכלך". אני מעדיף לשמוע "יהודי מלוכלך" וכו"... דרך אגב, אני ממש לא מאמין בעדות, מבחינתי זה לא קיים (אני חי עם זה מצויין, אם שאלתם). אני כן מאמין בדתות, אבל לא עדות.

הרבה אנשים קוראים פה את השרשור ומתים לנסות את אחד התהליכים, אז למה לא? למה להמנע מכך?

לאחרונה, יצא לי לדבר עם אדם בעל ניסיון רב והגעתי למסקנה שבשנה-שנתיים הקרובות, אני אארוז את חפציי ואעבור לארץ מסויימת למשך חודש-חודשיים לבד. רק מלכתוב את זה, אני מתחיל לפחד, אבל אין מה לעשות, זו המציאות. לא מצאתי ולא חבר אחד, אשר מעוניין לעבור לחו"ל וזו, כנראה, אחת הסיבות הגדולות, לכך שאני לא ניסיתי לעשות זאת.

בקיצור,

תמשיכו להרביץ - אני קורא :).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלוש נקודות רלוונטיות לדיון:

1. כשהישראלים מדברים על עלויות המחיה בארה"ב, הם לרוב מדברים על האזורים היקרים ביותר (ניו יורק, לוס אנג'לס, איזור סן פרנסיסקו ועמק הסיליקון). העלויות שם מגיעות לכפול מאיזורים פחות יקרים של ארה"ב. אני לא מדבר על שכונות עוני - יש אחלה מקומות פחות צפופים והרבה יותר זולים לחיות בהם.

לא רק זה, אלא שהמיסים המקומיים בניו יורק, LA, SF וכו' גבוהים בהרבה ממה שהיית משלם במקומות אחרים.

2. לרוב כשמשווים עלויות שכר דירה בארץ זה עבור דירה, בארה"ב עבור בית. אם תשוו בתים פרטיים באיזור המרכז לבתי פרברים בארה"ב היתרון של ישראל מבחינת דיור נעלמים.

3. ביטוח בריאות בישראל נלקח מהמשכורת כמס. ביטוח הבריאות הוא משהו כמו 5%. לזה לרוב מצרפים גם ביטוחים פרטיים שעושים חלק גדול מהאנשים. בני זוג שמרוויחים יחדיו 30K ברוטו בחודש ישלמו קרוב ל1500 ש"ח לחודש עבור ביטוח בריאות + כמה מאות שקלים נוספים לכיסוי פרטי למשפחה. אולי בארה"ב יקר יותר, אבל זה לא הבדל גדול כמו שנראה. ואז יש את טיב השירות עצמו - מבחינת תפוסה, זמן המתנה, ציוד וכו' אני נוטה להאמין שעדיף להיות חולה (מבוטח) בארה"ב מאשר בארץ.

בשורה התחתונה אני לא חושב שאפשר לומר בוודאות היכן עדיף לחיות. זה מאוד אישי. יש אנשים שמחוברים לקולקטיב הישראלי ולמשפחה ועבורם המעבר הוא משהו שלא יכול להחזיק זמן רב. הם לרוב גם יתרכזו סביב ישראלים אחרים בחו"ל.

למי שמחפש בעיקר מחפש שקט, שלווה, מרחב ואפשרות להרחיב אופקים (trackdays, נניח) ארה"ב עדיפה בכל מובן.

אני? הייתי עובר מחר. אבל אני מבין לגמרי את אלו שלא ירצו.

מסכים עם כל מה שכתבת פרט לחלק מהתיאורים על הבריאות שם.

גם יקר יותר , וגם תנסה לבטח את עצמך אם עברת את גיל 30 ,

מה לעשות לא לכולם שם את הסכום הנכבד לפני שחסכו אותו.

בשביל להתקבל לביטוח בריאות בארה"ב אתה צריך לעבור בדיקות מטורפות.

מי שניסה יודע על מה אני מדבר..

הם שוללים אנשים כמעט עלכל דבר (ולא, אני ממש לא מדבר על מחלות חשוכות מרפה - לא עלינו).

יום אחד שאהיה גדול גם לי תהיה מזארטי גראנד טוריסמו ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

בנצי - אני מקווה שמה שרשמת לגבי גובה המשכנתא שידידתך לקחה היה שגיאת כתיב, והתכוונת ל-800$

בחודש ולא ל-8000$, אחרת, כיצד הסכום הזה נראה לך הגיוני או ראוי? מדובר על קרוב ל-100,000$

לשנה, סכום שמרבית האמריקאים לא מתקרבים אליו. אולי זוהי התרבות המושרשת שם, אבל קשה מאוד לא

לראות איך התחייבות לסכום כזה באופן קבוע מרמזת על צרות בעתיד (אלא אם כן הידידה מליונרית, אבל אז

לא צריך משכנתא).

לגבי דבר אחר שנזרק כאן בשרשור - רבים ממכם טוענים כי ישראל מספקת שירותי בריאות כאלו ואחרים, שירותי

רווחה מצויינים ומה לא. יש אמת מסויימת בכך, אך היא רלוונטית רק למעמד הנמוך ביותר, זה שאיננו מסוגל לדאוג

לעצמו. עם כל הכבוד, למה אני צריך להתעניין בכך? האם מישהו כאן באמת רוצה להיות במצב הזה? האם מישהו

מרגיש נוח עם כך שבמידה והוא יהיה חסר כל, הוא יקבל קצבה זעומה ושירותי בריאות (שלעניים באמת, ממש לא

זולים כמו שאוהבים לחשוב)? לשיטתי, עדיף לעבוד ולהיות בעל יכולת לשלם על השירותים שאני זקוק להם.

נכון, יש כאן רשת בטחון מסויימת, אך לרוב המשמעותי, מי שאמור להיות "מעמד הביניים", רשת זו פשוט לא רלוונטית.

אנחנו משלמים מס הכנסה, מס בריאות, מס דלק, מס דירה, מס אוויר ומה לא, נלחמים כדי לשמור על רמת חיים סבירה,

אך הקושי הגדול כיום הינו שיותר ויותר מ"מעמד הביניים" מתקרב למצב בו הוא רואה את רשת הבטחון הזו מקרוב.

בארה"ב, לעומת זאת, החיים במעמד הביניים פשוט טובים יותר. עם זאת, הורי ארוסתי (אמריקאית בת לישראלים

שעברו לארה"ב כדי להתקדם בתחום עיסוקם לאחר מיצוי הפוטנציאל בארץ כאשר במקרה שלהם, הארץ באמת הייתה

קטנה עליהם בפן המקצועי) אמרו לי לא פעם שלחצות את הרף של מעמד הביניים בארה"ב ולחיות טוב באמת הרבה

יותר קשה מאשר בארץ. העלויות שם ברף העליון פשוט מטורפות ולא ברות השוואה לארץ בכלל (שירותי בריאות ברמה

הגבוהה ביותר, מסי רכוש ועוד).

לגבי עצמי, עד כמה שהייתי רוצה ל"הצליח" בארץ, אני לא בטוח שההשקעה שלי תביא למיצוי מלא של הפוטנציאל כאן.

למזלי, אזרחות אנגלית - יש. אזרחות אמריקאית - תהיה. לכן, אנחנו מתכננים לעבור לכמה שנים לחו"ל (לאחר סיום

התואר והסטאז), לראות עולם, ולהרוויח לפחות מספיק כדי להתחיל את החיים כאן בצורה נורמלית ובלי התחייבויות לכל

שארית חיינו. כיום, אנחנו זוג צעיר עם הון עצמי לא רע, אבל ביחס למצב המטורף שהולך כאן קשה מאוד לראות מצב

בו אנו רוכשים דירה ראשונה לבד (ובלי זה, האישה לא מרשה לי GTI, אז חייבים...).

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...