Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעלי פגו 407 שנת ייצור 2006 ומעלה - מה טמפרטורת העבודה של המנוע אצלכם?

ytzhak
שימו לב! השרשור הזה בן 3717 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפי מה שאתה מתאר התובנה שלי היא שיתכן והמהירות הנמוכה של הוונטה לא פעילה כתוצאה מתקלה כלשהיא, מה שמופעלת אצלך היא רק המהירות הגבוה וזאת כאשר החום מגיע ל 110. כאשר הוונטה כבר מופעלת היא תכבה רק כאשר החום באמת ירד. (יש לה מה שמכונה "עניבת חשל")

בנסיעה יש כניראה מעט רוח על הרדיאטור שלא מאפשרת לו להגיע לנקודת ה 110 שזו נקודת פתיחת הונטה ולכן החום לא יורד בנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עשיתי כרגע עוד בדיקה והוונטה לא מורידה את המנוע ל 90 מעלות אלא רק ל 95 בערך ואז מפסיקה - עדיין החום גבוה, היו מקרים אבל בהם הוונטה הורידה ל 90 מעלות.

גם במהירות של 140 קמש, בירידות של ירושליים, המנוע עדיין קו מעל האמצע הוא פשוט לא זז למטה בשום אופן

לעניין המהירות הנמוכה, כאשר מדליקים את המזגן ברכב הוונטה יודעת לפעול על מהירות נמוכה, ושהעסקים מתחמם היא עולה רמה אחת מעלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם גם בירידה במהירות של 140 כאשר אתה לא נותן גז באופן ממושך הטמפרטורה לא יורדת אז כניראה שהטרמוסטט סוגר את זרימת המים מוקדם מדי ולא נותן למים הקרים שהצטננו ברדיאטור במהלך הירידה מלזרום אל המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הטרמוסטט ברכב מקורי, בשלב ראשון תחליף אותו.

הטרמוסטט עצמו הוא מכאני בכל הדגמים למעט פיקוד אלקטרוני לגוף חימום קטן המוצמד לטרמוסטט. מדובר בפטנט מעפן שהיצרן זנח וההוראה הטכנית היא שבמידת הצורך ויש להחליף את הטרמוסטט, לשים חדש ללא תקע לגוף חימום - ושלום על ישראל.

הטרמוסטטים המקוריים לרוב מגיעים עם טמפק' פתיחה של 105 מעלות. הטרמוסטטים החדשים (ללא תקע) מגיעים עם 89 מעלות.

לאחר החלפת הטרמוסטט לאחד "פשוט" ללא תקע, בדוק שעל הטרמוסטט מוטבע הכיתוב "89" ולאחר הרכבה תוודא שבזמן הפעלת מזגן טמפ' המנוע עומדת על 90 מעלות או פחות.

למיטב ניסיוני השעון חום (ויתר השעונים) סופר מדוייקים ברמת סטיה של מעלה-שתיים לכל היותר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

הלכתי למוסך פג'ו לחפש תרמוסטט, הם לא מכירים תרמוסטט שנפתח ב 89 מעלות, והמכונאי טוען שכל עוד לא נדלקת נורת סטופ החום תקין.

כמובן שזה לא נכון ואם כבר נורת סטופ נדלקה זה כבר נזק בלצי הפיך למנוע, לרוב.

אשמי לשמוע מאיפה ניתן להשיג את התרמוסטט המדובר.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גש למחסן החלפים במוסך הייבואן ובקש שיבדקו לך במחשב לפי מספר שילדה או פרטי הרכב את סוגי התרמוסטטים הקיימים עבור הרכב שלך.

מומלץ להתעניין אצל יועץ השירות או המחלקה הטכנית לשם קבלת פרטים נוספים או בקש את עזרתו של מנהל הפורום איציק.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי לבסוף מוסך מתמחה פג'ו שאכן מכיר את העניין והזמין לי את הטרמוסטט.

אני ממש בוויכוח עם המוסך המרכזי, שטוענים שכל עוד נורת סטופ לא דולקת, הכל תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כניראה שתפקיד גוף החימום הזה שאיציק הזכיר הוא לחמם את הטרמוסטט ולדאוג שישאר פתוח גם כאשר טמפרטורת המים יורדת.

לכאורה זה פתרון שאמור לתת למחשב הרכב (במידה והבקרה של זה עוברת דרכו) בקרה יותר טובה על זרימת המים וחום המנוע.

שאלה לאיציק:

אם אכן הרכיב הזה נשלט על ידי מחשב הרכב הייתי מצפה שתקלה בגוף החימום הזה תורגש על ידי המחשב ותרשם כך שניתן להתחבר למחשב ולראות אם יש רישום על זה.

האמנם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן הרכיב הזה נשלט על ידי מחשב הרכב הייתי מצפה שתקלה בגוף החימום הזה תורגש על ידי המחשב ותרשם כך שניתן להתחבר למחשב ולראות אם יש רישום על זה.

האמנם?

חיובי.

תקלה אכן נרשמת אך שים לב: לא נדלקת שום נורת אזהרה או תקלה וגם אין כלל שינוי במאפייני הפעלת המאוורר או כל דבר אחר כתוצאה מכך.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרמוסטט הוחלף, ואכן בנסיעה עם מזגן הרכב אינו עובר 90 מעלות, גם בנסיעה בלי מזגן לא, אבל בעמידה כן, מכיוון שהוונטה נכנסת מאוד מאוחר.

יש דרך לטפל גם בעניין הזה עם הוונטה, שתיכנס בסביבות 95 מעלות ולא כל כך מאוחר...

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

מי ששולט מתי המאוורר ייכנס לעבודה הינו רכיב הנקרא מפסק טמפ' ואצלך ברכב כנראה מותקן מפסק טמפ' המתוכנן להפעיל את המאווררים כאשר טמפ' נוזל הקירור מגיעה ל-95 מעלות צלזיוס.

לי נראה שמערכת הקירור אצלך ברכב תקינה ואין צורך לשנות את התיכנון המקורי של הייצרן.

מערכת הקירור במקור תוכננה עם תרמוסטט חשמלי או לייתר דיוק מערכת הנקראת לפעמים

מערכת קירור מבוקרת וממופה אלקטרונית.

המנוע תוכנן לעבוד בטמפ' יחסית גבוהה בכדי לעלות את הנצילות ולשפר את צריכת הדלק ולהוריד את כמות המזהמים הנפלטים מהמנוע, כמובן בתלות במצב הפתיחה של המצערת במיוחד במערכות קירור שבו התרמוסטט נשלט על-ידי מחשב הרכב לכן אינני רואה צורך לשנות את טמפ' שבא המאוורר נכנס לעבודה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדברי איציק, המתמחה בצרפתיות, התרמוסטט המקורי הוא מכני לחלוטין, וגם זה שרכשתי והרכבתי היום, גם הוא מקורי, הוזמן מהיבואן ע"י מוסך.

כך שאין פה ענין אלקטרוני של ניהול.

יכול להיות שזאת ההתנהגות של הרכב, שכאשר עובר קו אחד, אז נכנסת וונטה לפעולה וב 90 מפסיקה. אני רק רוצה לוודא שאכן כך המצב ואין כל תקלה במערכת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטמפ' בא נכנס המאוורר לעבודה (מהירות ראשונה) הינה 97-98 מעלות צלזסיוס, ולכן אם ללא מזגן הרכב עובר את ה 90-95 זה בסדר גמור (עד שהוא מגיע ל 98 ויורד חזרה לאיזור ה 92).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3717 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...