Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אני משיג אוטובוס לא פעיל?

dany_my
שימו לב! השרשור הזה בן 1394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש איזשהו חוק שאומר שאסור להסיע נוסעים באוטובוס בן 20 שנה ומעלה (מסיבות בטיחותיות כביכול).

זו הסיבה כנראה שהאוטובוסים שאגד ודן מוכרות מורדים מהכביש לצמיתות.

כמוכן, זו הסיבה שהיום אתה יכול לקנות מכל מיני חברות מרצדס 303 מתחילת שנות ה80 במחירים מצחיקים, נשארו להם רק שנה-שנתיים לשימוש.

אם היה לי כסף ומקום כבר מזמן היה לי בבית 303 שיהפוך לאוטובוס אספנות, זה ה-אוטובוס.

דניאל.

אני שונא את הקיץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש איזשהו חוק שאומר שאסור להסיע נוסעים באוטובוס בן 20 שנה ומעלה

מתוך אתר משרד התחבורה:

לא יינתן ולא יחודש רשיון רכב לסוגי הרכב הבאים:

• לרכב באובדן גמור
  • למונית - בתום שתים עשרה שנים משנת ייצורה
  • לרכב נוסעים פרטי או רכב פרטי דו שימושי המשמש להוראת נהיגה - בתום עשר שנים משנת ייצורו
  • לרכב חילוץ שמשקלו המותר עד 16,000 ק"ג - בתום תשע עשרה שנים משנת ייצורו
  • לאוטובוס ולטיולית - בתום עשרים שנים משנת ייצורם
  • לאופנוע להגשת עזרה ראשונה - בתום שבע שנים משנת ייצורו

לזה תוסיף שאוטובוס מוגדר כ"רכב מיושן" כבר אחרי 15 שנה ולכן מחוייב בטסט פעמיים בשנה. זאת הנקודה שבה יש אינטרס לחברות להתחיל להתפטר מכלים ישנים.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטובוסים אינם מורדים מהכביש לצמיתות.

פשוט לא מחדשים להם את הרישוי ואפשר להעלות אותם לכביש כאשר הם מגיעים לאספנות.

כיום לא ניתן להשיג מחברות האוטובוסים אוטובוסים מתחילת שנות השמונים.

האוטובוסים הישנים ביותר הם מתחילת שנות התישעים, וגם הם נעלמים.

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכמה חברות פרטיות יש עדיין 303, בעיקר אצל חברות שמסיעות חרדים.

ישנם 303 שהורכבו בארץ ו303 שהגיעו מורכבים מגרמניה. יש כל מיני הבדלים בינהם אבל הכי קל לזהות לפי הקו שבין הגג לחלונות.

באלה שהורכבו בגרמניה החלונות בחלקם העליון מתעגלים לגג ובאלה שהורכבו בארץ הקו הוא ריבועי. (מכוער).

ה303 שהורכבו בגרמניה מאוד נדירים בארץ, אני מכיר אחד ששייך לחברה חרדית בצפון מזרח ירושלים ועוד אחד נטוש בדרום תל אביב.

זה 303 שהורכב בארץ

4092081_0303_B.JPG

וזה 303 מגרמניה

4091980_0303_B.JPG

דניאל.

אני שונא את הקיץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם 303 שהורכבו בארץ ו303 שהגיעו מורכבים מגרמניה. יש כל מיני הבדלים בינהם אבל הכי קל לזהות לפי הקו שבין הגג לחלונות.

באלה שהורכבו בגרמניה החלונות בחלקם העליון מתעגלים לגג ובאלה שהורכבו בארץ הקו הוא ריבועי. (מכוער).

ה303 שהורכבו בגרמניה מאוד נדירים בארץ, אני מכיר אחד ששייך לחברה חרדית בצפון מזרח ירושלים ועוד אחד נטוש בדרום תל אביב.

זה 303 שהורכב בארץ

4092081_0303_B.JPG

וזה 303 מגרמניה

4091980_0303_B.JPG

דניאל.

רוב ה 303 שנשארו הם פליטים של אגד והם מתחילת שנות ה 90

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש עדיין כמה, שמסתובבים בהסעות. כולל ה"גרמניים". יותר מזה- עד לפני יחסית לא מזמן ריתי אחד שנת 88 שעדיין עבד- לא יודע, באיזו קומבינה, אבל עכשיו אני כבר לא רואה אותו...

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי, קראתי את מה שכתבתי קודם וכנראה שאני עדיין בשנת 2000. אני מסרב להאמין שאנחנו כבר ב2010 ושנות ה80 היו לפני 30 שנה.

מה שאומר באמת שאפשר להשיג בזול אוטובוס מתחילת שנות ה90, שזה דיי גועל נפש.

להערכתי האוטובוסים הכי נפוצים מהתקופה הזאת בארץ זה Volvo B10B שזה ממש מגעיל.

אם מישהו יצליח להשיג מרצדס 404 על מרכב נחמד (וונהול נגיד) זה יכול להיות בובה של אוטובוס, הם גם מאוד חזקים.

דניאל.

אני שונא את הקיץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה 303 שהורכב בארץ

4092081_0303_B.JPG

וזה 303 מגרמניה

4091980_0303_B.JPG

דניאל.

הגרמני הרבה יותר יפה וקלאסי

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרצדס פשוט מדהים ביופי לו, אני חושב שגם היום הוא ניראה חדיש.

שאלה,

למה המנועים של האוטובוסים רועשים יותר ממשאיות ?

כמי שגר על כביש ראשי בעיר, רעש האוטובוסים בלתי נסבל לעומת המשאיות.

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

אם לא תמצא אני מציע לך לחפש קראוון במושבים ששימש למגורי תאילנדים . הרבה הפסיקו עם החקלאות והמבנה סתם תופס מקום .

אפשר למצוא בזול . נכון שאוטובוס נראה יותר "אמריקאי " כזה ו "מגניב " כזה אבל קראוון כזה הוא הרבה יותר נוח .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...