Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע הבדל כה גדול בין מחירון יד2 למחירון לוי יצחק?

asaf89
שימו לב! השרשור הזה בן 1164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוג הרכב משנה מאוד.

כדי למנוע סתם דיבורים יש לכתוב על איזה רכב מדובר ומה מצבו הכללי.

לא קרה לך מצב ששני אנשי מקצוע נתנו מחירים שונים על אותה עבודה ?

לא קרה ששני מוסכים נתנו מחיר שונה על עבודה זהה ?

אי אפשר ששני שמאים יעריכו מחיר של בית בהערכות שונות ?

כך יכול להיות בהחלט, ששני אנשי מקצוע יעריכו את אותו הנכס בהערכות שונות, בהתאם למידע שנמצא בידהם ביחס לשוק ולמצב הביקוש בזמן מסויים.

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 197
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סוג הרכב משנה מאוד.

כדי למנוע סתם דיבורים יש לכתוב על איזה רכב מדובר ומה מצבו הכללי.

לא קרה לך מצב ששני אנשי מקצוע נתנו מחירים שונים על אותה עבודה ?

לא קרה ששני מוסכים נתנו מחיר שונה על עבודה זהה ?

אי אפשר ששני שמאים יעריכו מחיר של בית בהערכות שונות ?

כך יכול להיות בהחלט, ששני אנשי מקצוע יעריכו את אותו הנכס בהערכות שונות, בהתאם למידע שנמצא בידהם ביחס לשוק ולמצב הביקוש בזמן מסויים.

תודה לכם, אכן מדובר על אאוטלנדר

מצב מצוין.

ראינו נוספים מעטים, גם הם מעל המחירון, אך בפער נמוך יותר. פרטים נוספים- האוטו במצב מצוין, יד ראשונה, ק"מ נמוך ביותר, ניתן לומר שבמצב חדש, שנה וחצי על הכביש. 2*4 מנוע 2000.

כתוב במחירונים כי לאחר שנתיים בכל מקרה עניין תאריך העליה לכביש לא רלוונטי.

האם במכוניות מסוג זה לוי יצחק "מקצץ"?

אם הפער היה נמוך יותר, הייתי מבינה את הרצון למכור מעל המחירון, כי באמת המצב הוא מצוין, אך פער של 30K נראה לי מוגזם לבקש, בכל זאת יותר מ25%!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק אומר שהמחירון חסר משמעות ברכב כזה לחלוטין. הביקוש וההצע קטנים מדי.

אתן לך דוגמה קיצונית אחרת, אני בעוונותי מעוניין באלפא 159 דיזל, רכב שאולי נמכרו ממנו בכל ההיסטוריה שלו בארץ 20 יחידות.

הביקוש - רק משוגעים לדבר.

ההצע - אפסי.

לכן מחיר מחירון חסר כל משמעות פה, הסיכוי שיגיע עוד מתעניין לרכב נמוך מאד, והסיכוי שיצא עוד רכב למכירה גם הוא נמוך מאד, אז צריכים להפגש איפה שהוא במחיר מוסכם לקונה ולמוכר.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם, אכן מדובר על אאוטלנדר

מצב מצוין.

ראינו נוספים מעטים, גם הם מעל המחירון, אך בפער נמוך יותר. פרטים נוספים- האוטו במצב מצוין, יד ראשונה, ק"מ נמוך ביותר, ניתן לומר שבמצב חדש, שנה וחצי על הכביש. 2*4 מנוע 2000.

כתוב במחירונים כי לאחר שנתיים בכל מקרה עניין תאריך העליה לכביש לא רלוונטי.

האם במכוניות מסוג זה לוי יצחק "מקצץ"?

אם הפער היה נמוך יותר, הייתי מבינה את הרצון למכור מעל המחירון, כי באמת המצב הוא מצוין, אך פער של 30K נראה לי מוגזם לבקש, בכל זאת יותר מ25%!

הרכב עולה חדש 170K, כך שירידת ערך של שנה וחצי של 58K 34% לא הגיונית בכלל, שווה לבדוק שוב אם לא טעיתם בחישוב מחיר לוי יצחק. גם מחירון יד 2 הוא גבוה מדי אבל יותר קרוב למציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון של יד2 אמין יותר בכללי כי הוא משקף את מצב השוק בארץ לא "באוויר", אבל השם של לוי יצחק נתפס במשך הזמן - גם כמובן היא הוא כבר שנים בשוק.

המחירון של הרכבים אמור להיות לפי מצב השוק(קניה, מכירה, היצע, ביקוש), ליד2 יש את הכלים הטובים ביותר לבדוק את הדבר הזה לפי פרסום המודעה, דגם הרכב מחיר מבוקש ומחיר המכירה.

ללוי יצחק אין יכולת לדעת מה קורה באמת בשוק ברמת יד2, והוא יותר מעריך מה קורה, וככה יש פער כזה לפעמים בין מחירי הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יד2 מבחינתי מצוץ בדיוק כמו לוי.

אם מישהו מאמין שישראלים יתנו נתון אמיתי לגבי מחיר מכירת הרכב שלהם - שיקום. ואם הם מסתמכים על מחיר "מבוקש" במודעה, זה גם לא שווה כלום.

יש בכלל רכבים שיד2 מתמחר בחסר לעומת לוי? כי לי נראה שהם פשוט מצאו דרך לקבל "משקל" למחירון שלהם, וזה לקבוע מחירים גבוהים יותר מלוי...

לגופו של עניין, מי שחושב שהוא יכול למכור רכב בן שנתיים+, בהפרש כ"כ נמוך ממחיר רכב חדש דנדש שכולל גם אחריות ויש לצידו אפשרויות מימון - שיבושם לו. אולי יתמזל מזלו וימצא את הפראייר שישלם לו. מחיר לוי אולי נמוך מידי, אבל מחיר יד2 לא הייתי משלם כאן. וכן, זה נכון גם לגבי הרכב שלי או יש שם הפרש כזה (לא בדקתי)...

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יד2 מבחינתי מצוץ בדיוק כמו לוי.

אם מישהו מאמין שישראלים יתנו נתון אמיתי לגבי מחיר מכירת הרכב שלהם - שיקום. ואם הם מסתמכים על מחיר "מבוקש" במודעה, זה גם לא שווה כלום.

יש בכלל רכבים שיד2 מתמחר בחסר לעומת לוי? כי לי נראה שהם פשוט מצאו דרך לקבל "משקל" למחירון שלהם, וזה לקבוע מחירים גבוהים יותר מלוי...

לגופו של עניין, מי שחושב שהוא יכול למכור רכב בן שנתיים+, בהפרש כ"כ נמוך ממחיר רכב חדש דנדש שכולל גם אחריות ויש לצידו אפשרויות מימון - שיבושם לו. אולי יתמזל מזלו וימצא את הפראייר שישלם לו. מחיר לוי אולי נמוך מידי, אבל מחיר יד2 לא הייתי משלם כאן. וכן, זה נכון גם לגבי הרכב שלי או יש שם הפרש כזה (לא בדקתי)...

לשאלתך- יש. אלפא 159 2.2 , 2010- 2011 שזה מה שאני מחפש כרגע, מתומחרת ביד 2 בממוצע בכ- 25K פחות מאשר אצל לוי יצחק. (לא ברורה לי סיבת הפער)

נחש מה קורה? המוכרים נצמדים ללוי, או לקצת פחות ממנו. הקונים ליד2, או לקצת פחות ממנו (בכל זאת, תדמית השוק של אלפא), וככה כל הרכבים שמפורסמים למכירה מאז שאני התחלתי לבדוק- כחודשיים, לא נמכרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עולה חדש 170K, כך שירידת ערך של שנה וחצי של 58K 34% לא הגיונית בכלל, שווה לבדוק שוב אם לא טעיתם בחישוב מחיר לוי יצחק. גם מחירון יד 2 הוא גבוה מדי אבל יותר קרוב למציאות.

יותר הגיוני שלוי יצחק טעה, וכמו תמיד לא ממהר לתקן.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • חודש מאוחר יותר...

שלום רב. בחיפוש של גטס 09 ידנית בשני המחירונים ההפרש הוא בערך 10K . לפי איזה מחירון הולכים ולמה הפער העצום?

עוד משהו שמוזר לי אצל לוי יצחק. אוטומט עולה 50,400. אם אני מוריד 7% לפי מה שמורידים על ידני + 20% על ליסינג אמור לצאת לפי החישוב שלי 50,400 -27% = 36792 שקלים. אם אני משקלל עם 60 אלף ק"מ יד שניה - זה קופץ בעוד שישיה ל-42,600. משהו לא מסתדר. זה ק"מ סך הכל סטנדרטי יחסית ,זה לא שבחרתי למשל 10,000 ק"מ ואז אולי הייתי מבין את הקפיצה של ה6000 שקלים. מישהו יכול לעשות סדר?

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר לך שמורידים 20% על ליסינג ? .

בגדול ,חברות הביטוח עובדות עם מחירון לוי יצחק (חלילה אם הרכב ניזוק קשה עד אובדן להלכה או טוטאל לוסט) ומוכרים פרטיים עושים השוואה ונוקבים במחיר הגבוה מבין השניים או בממוצע.

אם ביד 2 יפרסמו מודעות של גטס 2009 ידנית ב-25,000 זה אומר שזה מחיר הרכב ? לא ! ואפילו לא קרוב לממוצע.

אל תשכח,שיש שם הרבה סוחרים ורכבים, שעברו חיים קשים,תאונות כאלו ואחרות והמחיר כפי שכתבתי לא משקף את מצב השוק.

לא שלוי יצחק משקף,אבל גטס ידנית פרטית שמורה עם ק"מ נמוך ולא אחת שעברה ליסינג /השכרה),בהחלט תוכל להיסחר בקרוב למחירון.

לסיכום,מחירון כלהו הוא בגדר המלצה: מתחילים מנקודה מסויימת ומנהלים מו"מ לפי נתוני פתיחה של הרכב- מס' בעלויות וסוגיהן,תאונות,ק"מ,מצב מכני,מצב קוסמטי פנימי+חיצוני.

חוץ מזה החישוב שלך הוא לא נכון,לא מפחיתים בצורה מצטברת,אלא הפחתה על הפחתה. נניח 50,400X0.8X0.93 (מחירון- ליסינג

לאחר ההפחתות והפחתת ידני, ולא 50400X0.73.(שיקוף של הפחתת 27% מהמחיר)

במקרה הזה זה הפרש רק של 700 ש"ח אבל זה החישוב הנכון.(בסכומים יותר גבוהים כמובן שההפרש גדל).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלוי יצחק ההפרש בין ידני לאוטומט הינו 15% בחלק מהרכבים, באופציית השקלול אפשרי לסמן V , באם מדובר על רכב ידני ואז המחיר הנכון מוצג.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...