Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עברו היום 4 תקנות בחוק הספורט המוטורי

yoman321
שימו לב! השרשור הזה בן 5447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאמיר שלום

סתם להדיוט כמוני ,למה אין אפשרות לעשות זאת? בטחוני או סיבות אחרות?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא בטוח שהם רוצים אותנו שם!

יובל ביקש להצטרף לאליפות המקומית שלהם ולא קיבל אישור.

נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ישה דבר ראשון אתה לא אדיוט

דבר שני באמת שאין לי מושג איך זה אמור לעבוד כל נושא התחרויות בחול למשל ירדן או מצרים

אשמח מאוד לדעת מה זה מצריך והאם זה אפשרי למי שיודע

קבוצת ראלי גמליאל GRT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמיר שלום

סתם להדיוט כמוני ,למה אין אפשרות לעשות זאת? בטחוני או סיבות אחרות?

1. מדינת ישראל קיבלה אישור מיוחד להשתתף במרוצים מקומיים של מדינות אחרות כול זמן שלא יכולנו לקיים מרוצים בישראל.
  2. את הבקשה צריך להגיש הגוף המקומי "מ.מ.ס.י." שמיצג את האינטרסים של ה-FIA בישראל.
  3. כיום אני לא חושב שהם יטרחו לעשות זאת, מצד שני הם לא יכולים למנוע מאף אחד מאיתנו לצאת לחו"ל וצורך כך יש להוציא רישיון מרוץ בינלאומי שאותו מנפיקה "מ.מ.ס.י.".
  4. אפשרות אחרת שקיימת היא להרשם לכול מועדון מקומי בעולם עם הרישיון הבינלאומי שיש לך מ"מ.מ.ס.י." ולהשתתף כאורח במרוצים מקומיים.
  5. בד"כ מצורף מכתב מלווה לרישיון מגוף מקומי שאומר מה הכשרתו של המשתתף ומה דרוגו בישראל, לאחרונה יצאו מספר חברים ממועדון מרוצי ישראל לחו"ל לאחר שיצא מכתב ל"מ.מ.ס.י." מה עברו אותם חברים, מעמדם קיבלו רישיון ובנוסף ברגע שפנו למועדון מקומי התבקשו להרשם, לעשות סוג שלתחרות מבחן מקומית וקיבלו אישור להשתתף באירועים המקומיים שהיו באותו אזור.
  6. ירדן נוהגת באותה צורה בדיוק, יחד עם זאת יש גם בעיות אחרות, עובדה אחת ידועה יובל מלמד, דני לוי, רמי שוכטוביץ ואם שכחתי מישהו איתו הסליחה השתתפו באליפות העולם במרוצי ראלי הן בירדן הן בקפריסין והן ביוון תחרות זו פתוחה לכול משתתף עם סייגים מקצועיים שלא המקום לפרטם כאן.

אני תקווה שההסבר שניתן הוא סביר.

ברוך שליט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות ברוך

את הרשיון מוציא המועדון המקומי במדינה בה אתה מתחרה כולל הבדיקות הרפואיות

ממ"סי מוציא מכתב שאין התנגדות מצידו שהנהג,רוכב יוכל להתמודד במסגרת מקומית חו"ל.

אין שום סיכוי ואפילו קלוש שממ"סי יתנגד להוציא מכתב כזה אם המועדון המקביל בחו"ל מבקש זאת.

הרשיון היחידי שממ"סי מוציא זה לתחרויות בין לאומיות ששם החוק מחייב התחרות לפי דרכון.

דני לוי

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך, כמו שדני כתב, קצת בלבלת את הדברים.

לא צריך רשיון ולא צריך את ממסי.

צריך אמרגן ירדני, שיזמין את הישראלי להתחרות במרוץ שהוא יארגן בשבילנו, ולא חלק מהאליפות שלהם! לא צריך שום ארגון בינלאומי כמו FIA.

זה צריך להיות אותו הדבר כמו טיול מאורגן, כמו קורס מרוצים בתורכיה וכמו שעשו את אליפות האופנועים הישראלית ביוון.

השאלה היא אם הירדנים יעשו את זה וכמה זה יעלה.

נדב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

תיקון קטן לאמיר, תקרא שוב את מה שכתב דני לוי.

אתה כן צריך את מ.מ.ס.י. אין מה לעשות.

בתור מחזיקת ה"כח הספוטיבי" בפדרציה. היא זו שצריכה לכתוב מכתב בו היא לא מתנגדת שנהג/ים/ות יתחרו במסגרות לאומיות במדינות אחרות.

ואל תשכח, אתה חייב הסכמה של אותו גוף בארץ המארחת כי אחרת אין הרבה מה לעשות עם מכתב שכזה.

ואמיר גם עם יקום גדול אמרגני המרוצים ויסכים לארגן מרוץ/ליגה או מה שיבוא, עדיין ללא הסכמת הגוף המקביל למ.מ.סי. (לדוגמא בירדן ה RACJ) לא תוכל להתחרות שם גם עם מ.מ.ס.י. תוציא מכתב.

לא אמרגנים מנהלים את הספורט אלא התאחדויות אלו שמחזיקות את ה"כח הספוטיבי" בפדרציה.

אגב, מכתב שכזה יכתב רק לאחר קבלת הסכמה של הגוף המארח ולא לפני.

בצורה זו התחרנו עונות שלמות בקפריסין בליגה המקומית משנת 1998 ועד 2003.

במרוצים בינלאומיים דני צודק, הלאום קובע.

בב"ח

איתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות ברוך

את הרשיון מוציא המועדון המקומי במדינה בה אתה מתחרה כולל הבדיקות הרפואיות

ממ"סי מוציא מכתב שאין התנגדות מצידו שהנהג,רוכב יוכל להתמודד במסגרת מקומית חו"ל.

אין שום סיכוי ואפילו קלוש שממ"סי יתנגד להוציא מכתב כזה אם המועדון המקביל בחו"ל מבקש זאת.

הרשיון היחידי שממ"סי מוציא זה לתחרויות בין לאומיות ששם החוק מחייב התחרות לפי דרכון.

דני לוי

האם עוד סיבה לפעול להוציא את הדרכון הפולני שלי:shock:

אמיר אני גם ב א' וגם בה',

ועכשיו אחרי שקראתי את כל התגובות

שאלת תם

האם כדי לקבל רשיון נהיגה בינלאומי שיתיר לי להתחרות בפורמולה 17:shock: אני צעיר, בסוף אני יגיע ל1 , בקצב בו נקטלו הנהגים השבוע לא עלינו , אללה יוסתור, אני יכול, רק תחת הדגלון כחול לבן או אני יכול לעבור קורס/ים בבריטניה הגדולה למשל ולזכות לקבל

את האישור המיוחל.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתן,

לא מדברים על השתתפות באירועים במסגרת האליפות הירדנית

אני לא מבין למה אם אנחנו הולכים לארגן ראלי בירדן בשבילנו צריך אישור של ממסי או FIA

זה לא מסלול מאורגן ששייך לFIA או אגודה כלשהי, אלא מסלול ארעי (ראלי).

זה לא במסגרת אליפות מסודרת של מועדון מוכר כלשהו כמו ההתאחדות הירדנית, לאליפות המקומית, או הFIA לאליפות המזה"ת.

אם משהו מירדן יבוא להתחרות אצלנו במרוצים, הוא לא יצטרך שום אישור, הוא רק יצטרך לעבור את הגבול עם הרכב, לשלם לאמרגן שלנו ולהשתתף.

שוב, הכל תיאורתי. אני מאמין שהמחיר יהיה יקר מדי. נסיעה ארוכה, לינה וכדומה.

נדב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדב, אני אענה לך אבל הנושא ראוי לשירשור משלו ולא לשירשור התקנות.

אז ככה, הנה אנחנו נוגעים באחד הגחלים הלוחשים ביותר, מ.מ.סי.

מבחינת רבים העוסקים בספורט מ.מ.סי הינה מעין סדין אדום בצדק או שלא אני לא רוצה להכנס לזה.

עובדה אחת היא שמ.מ.סי כנציגת הפדרציה בישראל מחזיקה את מה שנקרא ה"כח הספורטיבי"

כל עוד יש לה את הכח הזה היא תהיה חייבת להיות מעורבת.

לגבי מה שרשמת על המסלול ארעי, לא שייך

אז הגיעה הזמן שנבין

במקומות בהם יש ספורט מוטורי מסודר הכפוף לחוקים ולתקנות המקובלים, כן נדב ה FIA

זה לא משנה אם הארוע הינו ע"פ חוקים אלו או שלא.

מקובל שבארועים לאומיים קובעת התאחדות ובבינלאומים ההתאחדות ע"פ ה FIA

כך שגם במרוץ שאינו FIA יש התאחדות שמחליטה וקובעת את התקנות לפיהם יתנהל הארוע.

שוב, לא האמרגן מחליט אלא ההתאחדות.

האמרגן מפיק את הארוע ע"פ דרישות שהוצבו לו.

אצלנו בארץ זה כנראה הפוך מכאן הכח הרב שנותנים לאמרגנים השונים (אין אני בא לפגוע) אשר בלעדיהם לא היה לנו גם את המעט שיש.

לסיכום, ירדן או כל מדינה אחרת זה לא שטח הפקר, מישהו חייב להסכים לקבל אותך, גם ברמה מקומית.

גם מתחרה מירדן שיוזמן לבוא אלינו בבו השעה, הדגש על מוזמן יקבל אישור מהמועדון אליו הוא קשור

כך זה עובד

מקווה שהסברתי גם אם לא הסכמת

בב"ח

איתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתן, אתה מפספס משהו.

נניח שאני, טל שביט, מחליט לקיים מירוץ בהונגריה. לא להשתתף באליפות מקומית או מירוץ מועדון מקומי: מירוץ משלי. אז אני קונה שני ימי מסלול בהונגרורינג. שוכר איזה מפיק מקומי שיארגן הכל.

כל עוד אני עומד בדרישות של המסלול, אני לא צריך לא את FIA, לא את ממסי ולא את ההתאחדות ההונגרית.

תקן אותי אם אני טועה.

טל

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתן, אני מקבל ולא מקבל את מה שאמרת.

מה היה במקרה של האופנוענים שקיימו אליפות ביוון?

אם אני הולך להשתתף בג'ימקנה בירדן בזמן שאני שם, מי צריך לאשר לי את זה?

מי מאשר את מלכת המדבר בירדן.

זה הכל עניין של הגדרות! אירוע מועדון, לפי מיטב הבנתי אין צורך לערב בו גורמים כמו FIA.

כמובן שתמיד אפשר להקשות...

בקשר לירדני שיוזמן להתחרות פה, אולי הוא יבקש אישור מהמועדון שלו להשתתף, אבל מי פה יבדוק לו את האישור, ולמה???

נדב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...