Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידושים טכנולוגיים בתחום הסאבים.

poko
שימו לב! השרשור הזה בן 7847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אמרנו שנדבר קצת על טכנולוגיות חדשות:

חברה בשם TWDaudio מארה"ב החליטה לעשות מהפכה בתחום הסאבים ולהתגבר על הבעייה העיקרית של מבנה הסאב - שילוב של Excursion גבוה יחד עם דיוק מקסימלי בפעולה.

כמו שידוע, בדרך כלל האחד בא על חשבון השני ... במקרה שלהם לא. התכנון שלהם בעצם מבטל לחלוטין את הצורך ב Voice Coil ומחליף אותו במנוע מכני שמזיז את הממברנה של הסאב.

שון מילר, הבעלים של TWD הבטיח לשלוח לנו בקרוב קצת מפרטים מורחבים (ההצגה הרשמית היא רק ב CES הקרוב בינואר)

בינתיים קצת תמונות :

pic2.jpg

pic3.jpg

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסאב הזה אינו צורך חשמל במובן של +- שבניגודים ביניהם יוצרים תזוזות של הממברנה??

הזרועות הללו מוזיזות את הממברנה בצורה מדויקת ומהירה כמו שזרם חשמלי היה מוזיז אותן?

ומבחינת כח איך מודדים את זה? הרי את הסאבים הרגילים היינו מדדים לפי וואט שהסאב משתמש אז עכשיו לפי כמה וואט המנוע הזה צורך??

ראלימן

תהיות...

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהם משתמשים בו זה בעצם מנוע רוטורי שעליו מורכבת רצועה שהופכת את התזוזה לליניארית. המנוע מוזן כמו כל סאב ממגבר הרכב.

הסאב בתצורה הנוכחית הוא 2Ohm וההספק המקסימלי שהם מציינים לו הוא 500W Rms.

חשוב לציין שלטענתם הסאב הרבה יותר נציל מסאבים רגילים והם משווים אותו לסאב רגיל של 2000W בערך.

היתרון הגדול הוא שנתון ה XMAX שלך הוא למעשה ללא גבולות.

בגלל זה הם קוראים לו Infimax.

הסאב ישוחרר לשוק בתערוכת ה CES הקרובה ולדעתי לפחות בהתחלה יהיה מכוון לחובבי החידושים בלבד, בוודאי לאור מחירו היקר שינוע באזור ה 1500$ בארה"ב (כולל התיבה).

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי קודם, לפניקס גולד גם היה משהו בסגנון והוא לא נחל הצלחה. אתה יכול לעשות חיפוש בפורום CARAUDIOFORUM.COM על ה CYCLONE (אני מקווה שאיתתי נכון) יש שם משתמש שהידע שלו בתחום הוא עצום ( GEOLEMON) שניסה בעבר להשתמש בסאב והוא גם הסביר שם איך הכל עובד ואיך נשמע והכל...סתם למקרה וזה מעניין אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל קראתי את מה שהיה לאיש לספר על הסאב.

בכלליות הוא התלונן על זה שהסאב קצת חלש מדי לטעמו, אבל מצד שני הפסיכופט הזה רגיל לסטאפ הקודם שלו אתם בטח שואלים מה היה הסטאפ הקודם שלו ואני עונה:

3 :!::!: סאבים 12" של JL.

מכאן יש להניח שכמעט כל דבר ( טוב נו חוץ מסטרוקר 18') היה נשמע חלש לידם.

בכל מקרה הוא ציין שהם מדויקים להפליא אבל חלשים.

ראלימן

-------------------------------------------

לאחר קריאה של הודעה נוספת של אותו בנאדם הוא דיבר על עוד המצאה מבית פיניקס גולד:

והיא נקראית - VORTEX.

אותו רעיון כמו שפוקו הציג בתמונות. 2 סאבים של 15' כל אחד מחוברים בדיוק באותו אופן כמו בתמונות שפוקו העלה. הדגם לעולם לא הגיע לייצור אבל נטען שהוא מייצר אותו כח כמו 6 סאבים של 15' :!: .

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראלימן אני לא מבין למה אמרת תתפלא.

אם לא הייתי חושב שיש סיכוי טוב שתקרא את זה לא הייתי טורח לכתוב לך איפה לחפש את זה.

הסאבים שהיו לו היו JL 12W6 שהם יותר מכוונים לSQ מאשר הW3 והם גם יותר חלשים אבל ברור שגם להם יש עוצמה.

אני מסתובב כבר הרבה זמן ברשת והבן אדם הזה הוא בהחלט בין הכי מבינים, הוא עזר לי הרבה פעמים בתכנון של קרוסאוברים, מה לקנות מה לבנות וכדומה..פשוט אדם ענק. רק חבל שהוא הפסיק לכתוב שם אחת הסיבות למה הרמה של הפורום ההוא ירדה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שאפשר להסתדר.. :o

בכל מקרה נהניתי לקרוא את מה שהיה לא להגיד..!

מה שכן ראיתי גם שהוא בונה את התיבות שלו בעצמו במין חדר קטן בבית שהוא הסבה לנגריה...! הציקלון בא עם הוראות הכנה לתיבה..!

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון אנשים בונים תיבות בעצמם בבית, גם אני ניסיתי זאת עד שהבנתי שבלי מסור שולחני כמו שצריך החיתוך לא יצא ישר וויתרתי על רכישת ציוד מתאים לפעם בכמה שנים שכבר יצא לי לבנות תיבה. הקטע היותר מסובך זה לתכנן אותה כמו שצירך.

אבל הבחור ההוא היה מתקין מקצועי פעם עד שעבר לעבוד במשהו בהיי טק אם זכור לי נכון. והוא או שחזר לעבוד בזה או שעושה כמה התקנות חלטורה (שוב אני כבר לא זוכר).

ודרך אגב לכל סאב של חברה שמכבדת את עצמה יש הוראות לבניית תיבה, יש כמה סגנונות וכמה נפחים לפי מה אתה מעדיף מבחינת מאפייני הצליל.

תכנס למשל לאתר של JLAUDIO.COM ותראה שאפשר להוריד PDF של הוראות לבניית התיבות.

הכי פשוט ללכת לנגר לקנות פלטת MDF 19 מ"מ שעולה 100 שקל החיתוך והרכבה יעלה עוד גג 100 וכל מה שנשאר זה לצבוע או לשים שטיח, או סקיי או מה שרוצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

The Cyclone is based on a revolutionary new technology that uses the rotational force of an unconventional moving-magnet system to drive a radiator directly. This new system converts low frequency signals into acoustical output without the physical limitations of conventional voice coils, cones, spiders, and surrounds. The result of this innovation is a subwoofer with ultra low distortion and 3 times the displacement of a conventional 12-inch subwoofer.

טכנולוגיה אחרת

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...