Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות של מתחיל... כמו.... מזה RCA???

yaron_z
שימו לב! השרשור הזה בן 7864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בימים אלו אבי ואני עומלים שעות רבות על התקנת מערכת פשוטה (הד יוניט+4 רמקולים 6.5") באסקורט 79' החביבה שלי...

בעיון בחוברת ההתקנה של ההד-יוניט ומבט על 72 הכבלים שיוצאים ממנו לא הבנתי כמה מונחים במפת החיווט של היוניט:

"memory backup" שמגיע מקופסה שנקראת "choke box"' לאן זה מתחבר הממורי בקאפ הזה?

עוד משהו, מלבד הקונקטור הרגיל של האנטנה יש משהו שנקרא power antena" מזה זה? לאן זה הולך?

נשאר אחרון, יש שני חיבורי RCA, מה הם? ולמה הם מתחברים?

חוצמזה המלצה שתעשו מילון למונחים טכניים כמו אלה למעלה ואלה שאני ממשיך לשאול למטה...

מזה LOCAL MOD וDISTANCE MOD?

"vacuum fluorescent display" ו בקיצור VFD, מה זה?

זהו עד עכשיו....

תודה מראש....

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-power antena זה כנראה אפשרות לאנטנה חשמלית, הוא כנראה נפתח כשאתה מדליק את ההד יוניט או עם אופציה במכשיר . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא גם משמש בREMOTE TURN ON במידה ויש לך מגברים אבל בגלל שאין לך זה לא חשוב.

מה שאתה צריך זה לאתר 12V+ (תעשה זאת ע"י מולטימטר במידה ויש לך) לפני או אחרי הסוויטצ' (אם תבחר אחרי לא תהיה אפשרות להדליק את הרדיו בלי לסובב את הסוויטצ') ולאתר את ההארקה. ה +12 הוא בדר"כ אדום וההארקה (המינוס) זה חוט שחור.

מעבר לכך שאר החוטים ברדיו דיסק הם לרמקולים, יתכן ויהיה לך גם כבל לחבר למתג של האורות, יש רדיו דיסקים שמתחברים לשם ואז כשאתה מפעיל אורות התאורה שלו משתנה בהתאם.

אם אתה מסתבך תלך למתקין, זה לא אמור לעלות הרבה ולפעמים זה עדיף על הסיכון של רדיו דיסק שרוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר רק 4 רמקולים זה מסובך מדי ? אני שוקל לקנות ולהתקין בעצמי.. מה עם סט קומפוננט ו 6X9 מאחורה? מאחורה זה לא נראה לי סיפור זה רק +- וזהו.. מקדימה מה שמדאיג אותי איך אני מחבר את הקומפוננט...

או שעדיף שגם אני ילך למתקין וזהו ?

דרך אגב, החוטים כבר קיימים..

- איציק -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך חיווט מאחורה , אז באמת מדובר רק על חורים במגש ולחבר.

מקדימה קומפוננט לא ממש מסובך, אבל צריך להשתיל את הקרוסים איפהשהוא ולמקם את הטוויטר.

אם אתה לא בטוח, תמיד עדיף מתקין, כבר ראיתי אנשים שהתקינו לבד והעבירו מקדח דרך הממברנה של הרמקול.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימים אלו אבי ואני עומלים שעות רבות על התקנת מערכת פשוטה (הד יוניט+4 רמקולים 6.5") באסקורט 79' החביבה שלי...

בעיון בחוברת ההתקנה של ההד-יוניט ומבט על 72 הכבלים שיוצאים ממנו לא הבנתי כמה מונחים במפת החיווט של היוניט:

"memory backup" שמגיע מקופסה שנקראת "choke box"' לאן זה מתחבר הממורי בקאפ הזה?

עוד משהו, מלבד הקונקטור הרגיל של האנטנה יש משהו שנקרא power antena" מזה זה? לאן זה הולך?

נשאר אחרון, יש שני חיבורי RCA, מה הם? ולמה הם מתחברים?

חוצמזה המלצה שתעשו מילון למונחים טכניים כמו אלה למעלה ואלה שאני ממשיך לשאול למטה...

זהו עד עכשיו....

תודה מראש....

חבר'ה מצטער שאני חוזר על זה, אבל תשובות ברורות מה-לאן וכו' לא קיבלתי עדיין כ"כ...

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OFF TOPIC, אבל משהו שקצת קשור..

מישהו מכיר את הספר של היינס עם MAX POWER על מערכות סטריאו שנקרא ICE?

איך הוא? נראה מעניין וכתוב שיש שם גם הסברים על איך להתקין מערכת בעצמך וכו' וכו'..

- איציק -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Memory Backup מתחבר למתח לפני סוויץ

RCA מתחברים למגברים שאין לך אז זה לא מעניין אותך

Power Antenna משמשת כ Remote למגברים שאין לך או לאנטנה חשמלית שאין לך אז זה גם לא רלוונטי.

חוטי מתח חבר למתח אחרי סוויץ

חוטים של רמקולים לרמקולים פלוס לפלוס מינוס למינוס לכל הארבעה או השניים.

זהו בערך.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי Distance Mode ו Local Mode אין לי מושג, כנראה מדובר בתכונת מכשיר ותצטרך לבדוק בחוברת.

לגבי VFD - האם מדובר בתצוגת המכשיר ?

גם לא יכול לעזור בזה.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אענה לפי שאלותיך:

"memory backup" שמגיע מקופסה שנקראת "choke box"' לאן זה מתחבר הממורי בקאפ הזה? - Memory backup/ מתח גיבוי לזכרון - מתח 12 וולט קבוע אשר מתחבר לרכיב הזכרון במכשיר ושומר על כל התחנות,כיוונים וכו'. בלי מתח זה כל כיבוי של הרדיו כמוהו כניתוק מצבר (אובדן זכרון תחנות וכו'). - החוט יהיה בצבע כתום.

ויש את החוט האדום -אשר הינו מתח ההפעלה של המכשיר. אם חפצת ברדיו שכבה עם סגירת הסוויץ' - חוט זה יקבל מתח אחרי הסוויץ' (למשל אותו מקום ממנו "גנבת" מתח הפעלה לממסרים של האורות). אם אתה מעדיף רדיו שעובד קבוע ומכובה באופן נפרד - צרף את החוט האדום לכתום עם מתח קבוע לשניהם.

ה-Chock box הוא בעקרון מסנן אשר אמור למנוע את הרעשים הנלווים ברדיו עקב פעולת האלטרנטור (לא עובד בד"כ .אם יש בעייה כזו תחליף מקור מתח).

עוד משהו, מלבד הקונקטור הרגיל של האנטנה יש משהו שנקרא power antena" מזה זה? לאן זה הולך? כמו שאמרו לך - החוט הזה (כחול) נותן מתח 12 וולט עם הדלקת המכשיר (משמש להפעלת אנטנה חשמלית ו/או מגברים).

נשאר אחרון, יש שני חיבורי RCA, מה הם? ולמה הם מתחברים? חיבורי אות מוצא (שמע) בעוצמה נמוכה יחסית אשר יוצאים לפני המגבר הפנימי של הרדיו ומזינים מגברים חיצוניים.

למה צריך אותם? מכיר את המשחק "טלפון שבור" מהגן ? אתה מתחיל עם מילה מסויימת ובסוף השרשרת מגיע למילה שונה לגמרי? ככה זה עובד גם עם כל מגבר שתוסיף בטור. כל מגבר מוסיף את העיוות שלו ובסוף השרשרת (ולא משנה אם היא מורכבת מ-2 חוליות או 30)

יהיה לך עיוות מצטבר כתוצאה מכל המגברים בשרשרת (כמובן שהעיוות יהיה קטן ככל שיש פחות חוליות בשרשרת ,אבל הכוונה לעקרון ,לא למספר המגברים).

אם כך ,רצוי שמגבר חיצוני לא יקבל אות שכבר הוגבר והונחת פעם , אלא לפני ההגברה עצמה ,ישר מהמקור המייצר את אות השמע.

האות הזה יוצא מהמכשיר אל המגבר דרך שקעי ה-RCA.

פוקו -הכדור אצלך.

זהו מקווה שלא סיבכתי אותך עם ההסבר על ה-RCA.

זהו עד עכשיו....

תודה מראש....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כבר אתר כזה כל הדברים שרק צריך, אומנם הוא באנגלית אבל אני מאמין שהרוב יסתדרו איתו. כמו שאתם רואים להרים אתר כזה בעברית זה משימה לא קלה בכלל.

http://www.eatel.net/~amptech/elecdisc/

vacuum fluorescent display זה סוג של תצוגה כמו שיש במיקרוגל, כזו זרחנית. אם יש לך כבל שרשום עליו את זה אני מניח שהוא מיועד לחיבור אחרי הסוויטצ' של האורות כדי להגביר או להחליש את עוצמת התצוגה בהתאם ללילה וליום אבל באמת שאני לא יבטוח, ברדיו דיסקים שהתקנתי (שמספרם לא רב) לא היה כבל שכזה. אבל במדריך צריך להיות לך כתוב לאן הוא צריך להתחבר. אם תגיד לנו לאן אולי נוכל לעזור.

RadarJedi :mm_yeah: על ההסבר

yaron_z אם תשים לב את רוב הדברים שאתה שואל עליהם אתה לא צריך, זה טוב לדעת אבל בשביל שלא תבלבל את עצמך תתרכז יותר בחלק הראשון של ההסבר שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...