Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מי מפעיל את הסולונויד?

fiatempra
שימו לב! השרשור הזה בן 6816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמנו גיליתי שכל המערכת של שינוי טורים בסרק (כאשר מזגן או מאורר מופעל) מבוטלת. חשבתי לתומי שהחלק המקולקל הוא הסולונואיד.

לזה קוראים סולונואיד, נכון?

solonoid.JPG

הקיצר, בדקתי אותו והסתבר שדווקא הוא תקין. עכשיו השאלה שאני מפנה לכם היא: איפה המתקן שמפעיל אותו? האם הוא בקרבורטור? (טמפרה 1600 93)

האם ניתן לבדוק אותו באמצעים ביתיים? (שכן ביקור במוסכים העלה שני פתרונות: או שאמרו לי "תבטל את זה", או שאמרו לי "קודם כל נפרק הכל, נחליף הכל, תשלם הרבה ואז נראה"...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו אכן הסולונואויד החשמלי ,שנותן פיקוד למעבר וואקום בעת הפעלת מזגן ,וממנו יוצא צינור וואקום ישירות למגבר טורים ,שיושב על הקרבורטור, מניסיוני רוב מגבירי הטורים המקורים, לא תקינים, בגלל דיאפרגמה מגומ קרועה במגביר הטורים!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבר הטורים עובד מצויין. גם ניסיתי להפעיל אותו באופן יידני - כלומר חיברתי אותו ישירות לואקום והטורים עלו. הבעיה היא שהסולונואיד לא מקבל מתח ולא מופעל. איפה נמצא מי שמפעיל אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבר הטורים עובד מצויין. גם ניסיתי להפעיל אותו באופן יידני - כלומר חיברתי אותו ישירות לואקום והטורים עלו. הבעיה היא שהסולונואיד לא מקבל מתח ולא מופעל. איפה נמצא מי שמפעיל אותו?
עקוב אחרי חוטי החשמל המחוברים אליו, סביר להניח שהוא מגיע ממתג הפעלת המזגן,

אך המתן לתגובתו של רפי לין, או דני זומרשטיין!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי תמונת הסולונואיד אני מניח שזה המזגן המקורי.

החוט השחור המתחבר אל הסולונואיד הנו הארקה (מינוס) קבועה והחוט הירוק מספק מתח (פלוס) ישירות מחוט הפעלת המדחס. בדוק אם בזמן שהמדחס מזגן פועל מגיע מתח בחוט הירוק ע"י מד מתח או עם נורת בקורת. אם לא מגיע מתח אז בדוק על המדחס מזגן, אם 2 החוטים הירוקים מחוברים ביחד או שיש נתק.

כשהסולונואיד פועל חשמלית כשורה הוא אמור להעביר ואקום מצנור ואקום המגיע אליו אל צנורית ההולכת אל מגביר הטורים שצמוד לקרבורטור. במגביר הטורים המקורי יש עוד צנורית ואקום המפעילה שלב נוסף במגביר הטורים כשהמנוע קר עד להתחממותו דרך אלמנט ואקום מופעל טמפ'.

מכאן אתה רואה שמרים הטורים הוא דו שלבי, אחד הפעלת חום מנוע והשני הפעלת מזגן.

הבדיקה הנה פשוטה , ע"י אצבע בקצה צנור הואקום המתחבר אל מרים הטורים, מרגישים אם יש ואקום.

כפי שכתב צביקה, בדרך כלל מרים הטורים בקרבורטור מקולקל וחדש כזה יקר מאוד (אם ניתן להשיגו).

דרך אגב, גם בטמפרה שלי מרים הטורים מקולקל ולכן הרמתי קצת את סל"ד הסרק.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...