Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברחשים מטרידים בדירה, מאיפה לעזאזל הם מגיעים? ואיך נפטרים?

Be roo

פוסטים מומלצים

מעופפים קטנים, בגודל מילמטר וחצי, שחורים.

בעבר הם היו מסתובבים במקלחת, אבל לא בכמות גדולה במיוחד, אז זה היה נסבל, אם כי תהיתי מהיכן הגיעו.

השנה הם מגיעים בהמונים לסלון. מתרכזים בעיקר בקיר אחד, ליד מנורה, אבל יותר באחת בפינות צמוד לתקרה.

הם מתים מאוד מהר, כל יום נמצאות ״גופות״ על השיש במקלחת ועל השולחן שליד הקיר החביב עליהם.

הם לא מזיקים כביכול, אבל הכמות הופכת את הענין ללא נעים במיוחד.

יש רשתות על כל החלונות, האם יכול להיות שהם מגיעים מפתח המזגן המרכזי? איך מוצאים את המקור כדי להפטר מהם לגמרי ולא לרסס כל ערב?

תרסיס חרקים סטנדרטי יעזור? (הריח לא חביב עלי, אבל חבל לי לרסס סתם) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר היה לי נסיון חיובי עם מגוון מוצרי ציטרונלה, מנרות וקטורת עד צמידי פלסטיק מגניבים שספוגים בחומר. מיועד ליתושים אבל עבד היטב גם על שאר חרקים מעופפים, בנסיבות דומות למה שאת מתארת. אפשר לקנות מוצר קטן בישראל ואם תראי שזה עוזר, לעבור לרכישות גדולות יותר בעלי אקספרס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחי הניקוז במסילות החלון בהנחה והכל באמת סגור בלי רווחים

מנורת יתושים דואגת גם להם לחווית הגרין מייל

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Derish כתב:

מוצרי ציטרונלה

צטרונלה מרחיקה מהאיזור, היא לא תמנע מהם להמשיך לעופף ליד התקרה ולהתפגר לי על השולחן והשיש.

לפני 8 שעות, Mech Morphix כתב:

פתחי הניקוז במסילות החלון

נשמע רנדומלי מידי לכמויות שנכנסות, אבל אולי... (וגם לאן הם נעלמים במהלך היום...)

לפני 8 שעות, Mech Morphix כתב:

מנורת יתושים

ננסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה מדובר ביתושעש. חובבי לחות.

זחליהם מתפתחים בצנרת במים עומדים וניזונים מחומר אורגני (למשל, בסיפון של כיורים).

לעיתים התרבות-יתר שלהם עשויה להעיד על סתימה בצנרת (שיוצרת היקוות של מים וחומר אורגני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בהתחלה חשבתי שהם אוהבים לחות, כי הסתובבו בעיקר במקלחת, אבל לא בכמות נוראית.

החורף פתאום צצו בהמונים ומעדיפים דווקא את הסלון.

הם נמשכים לאור, לא מתעופפים סתם בחלל, בשני החדרים הם מסתובבים צמוד לתקרה, ליד המנורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקור שלהם יכול להיות גם מצבור של זבל בסביבת הבניין. כדאי לבדוק. אצלנו חדר המיחזור הפך למזבלה "סודית", תוך זמן קצר התחילו להגיע תלונות על ברחשים בכמות חריגה, כולל מהקומות הגבוהות.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר פעם נוספת : לעיתים התרבות-יתר שלהם עשויה להעיד על סתימה בצנרת (שיוצרת היקוות של מים וחומר אורגני).

בתאריך 10.3.2024 בשעה 11:30, Be roo כתב:

גם אני בהתחלה חשבתי שהם אוהבים לחות,

אני לא חושב שהם חובבי לחות אלא אני מודיע : הם בוודאות חובבי לחות (בהנחה שאכן זה יתועש).

אם יש ספק, מוזמנים לפנות לביולוג הקרוב למקום מגוריכם ולשאול אותו (אני למעשה העתקתי תשובה של אורן אוסטר, ביולוג ש"קצת" מבין בחרקים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, guya72 כתב:

הם בוודאות חובבי לחות (בהנחה שאכן זה יתועש)

זו בדיוק השאלה.

הספק נובע מכך שאצלי הם אומנם התחילו במקלחת, אבל בכמויות קטנות. עכשיו מאות מהם נמצאים בסלון ובאחד החדרים, שם הלחות פחותה, ואפילו יבש למדי בעונה זו.

יש לי תחושה שהם מגיעים בכל זאת מבחוץ למרות הרשתות (מחריצי הניקוז של המסילות אולי).

הם מגיעים רק בערב. מסתובבים צמוד לתקרה ולחלקים העליונים של הקיר.

תוחלת חיים קצרצרה, בכל יום יוצא לי לשאוב ״גופות״. חלק נשארים דבוקים לתקרה, חלק נופלים לרצפה.

הסתכלתי עכשיו בתמונות, לדעתי זה לא יתועש. הם כל כך קטנים שלא ניתן להבחין בפרטים של הכנפיים. היתועש, אם זכור לי נכון מהפעמים שנתקלתי בו, מעט גדול יותר וניתן לראות את הכנפיים המעוגלות.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי יש מאות כאלה שמתרכזים על התקרה מסביב לגופי תאורה. 

הם מופיעים לאחר השקיעה ונעלמים ביום. מגיעים מבחוץ ונמשכים לאור, אם האור בחדר לא דלוק אז הברחשים לא מגיעים.

בערב כשהאור דלוק תבדוק את החלונות בחדר, כנראה תראה המון מהם בצד החיצוני על הזכוכית והתריסים מנסים להיכנס פנימה, הם מספיק קטנים כדי לעבור דרך הרשת.

הפתרון שלי הוא לשאוב אותם עם הדייסון פעם בכמה ימים ולא להשאיר אור דלוק שלא לצורך, לא פותר את הבעיה אבל מספק מספר ימים בלעדיהם. 

גם בשנים קודמות הם הופיעו אצלי ואני חושב שנעלמו לקראת הקיץ.

בהתחלה חשדתי בעציצים במרפסת אבל אצלי הם לא מגיעים משם, לא יודע איזה פתרון קבוע יש לבעיה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Michaelr כתב:

מגיעים מבחוץ

אכן, זה הוכח בעזרת שכנים וערימת גופות במסילות.

אנסה לרסס את פתחי הניקוז של המסילות (הבעיה לא ברשתות, החלונות היו סגורים).רק צריך למצוא את התרסיס המתאים.

לפני 12 שעות, Michaelr כתב:

ולא להשאיר אור דלוק שלא לצורך

לא אופציה. יש גנים פולנים, אבל אין לי כוונה לשבת בסלון בחושך.

שאיבה לא עוזרת, אחרי חצי שעה יש חדשים.

לפני 23 שעות, guya72 כתב:

תמונה

PXL_20240313_185645479.NIGHT.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...