Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"שלום. מדברת רחב מעמותת שקר וכזב". מישהו אשכרה תורם להם?!

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 28 דקות, Nakamichi כתב:

שמסתבר שזאת לא אותה שפה?! 🤪

הרבה מאוד אנשים "דוברי אוקראינית" מדברים בסלנג שהוא תערבות של רוסית ואוקראינית ועם מבטא רוסי. אותם דוברי רוסית (בלבד) מבינים די טוב.

מי שבאמת אוקראינית היא שפת האם שלו מדבר ללא מבטא ולא מכניס מילים ברוסית איפה שיש מילה מתאימה באוקראינית -  בן אדם ששולט ברוסית (בלבד) בקושי מבין אותו עד בכלל לא מבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לדיון הזה, מישהוא שם לב שלאחרונה המתקשרים האלה הם בוטים?

אתה מדבר עם רובוט שמזהה מילות מפתח בתשובה שלך ומתאים את התשובה שלו למילה.

ברגע ששמתי לב, אני שואל שאלה לא קשורה ( שמת לב שהיום חם מהרגיל?) מה שגורם "לה" לאתחל מחדש ולהציג את עצמה.

וכאן עולה התהיה האטית המרתקת, אם אני שואל אותה  "תגידי... בא לך למצוץ לי"... האם זו התרדה מינית?

• מצחיק 3
  • מעניין 1

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, bagira כתב:

מישהוא שם לב שלאחרונה המתקשרים האלה הם בוטים?

לא שמתי לב כי אני משתמש באפליקציה לסינון שיחות ספאם (trucaller, me) שחוסמות 90% מהשיחות האלו. בפעמים הנידורת שאני כן עונה לשיחה, אני מנתק מיד כשמזהה שזה ספאום. לא מגיע למשפט השני ששם אפשר להבין שזה בוט ולא בן אדם.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לגמרי קשור לנושא, 

אבל בכל זאת...

יש עכשיו ניסיון עקיצה של דוברי רוסית, בעיקר מבוגרים . כמות נסיונות לא זניחה.

מתקשרים מחו"ל,  אבל מופיע מספר ישראלי. מספרים שהם מהבנק,  שיש בעיה עם החשבון ( ניסיון גניבת כספית ), מבקשים לאמת פרטים ( מספר חשבון ועוד). 

לפעמים אומרים שהם מהמשטרה ואפילו שולחים ב SMS תעודה מזוייפת, שהקשר בינה לבין תעודת מינוי אמיתית מקרי בהחלט... ומאיימים שיבוא שוטר ויאסוף אותם לתחנה, אם לא ימסרו פרטים. 

תת ניצב איבן פוזין ממשטרת סייבר....

IMG-20220724-WA0002.jpg

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

נתת דוגמא את אלו"ט אז אתייחס אליה.

יש דברים שהיא קבלן משנה (הפעלת הוסטלים בקהילה למשל) אבל יש הרבה דברים (כמו תמיכה במשפחות ופעילות הפגה) שממומנות נטו על ידי תרומות. לא סתם הרבה משפחות מתפרקות ולא מעט מהם (גם הורים אבל בעיקר אחים) נעזרים בטיפולים פסיכולוגיים.

מהדוחות של 2020 - 250 מיליון שקל מההכנסות מגיעים דרך המדינה ועוד 25 מתרומות.

(יש עוד משהו זניח תשלומי הורים).

שוב, אני לא אומר שהעשייה לא מבורכת וכו׳.

אבל זה כמו הפרק בחברים שאבא של רייצל משלם על הארוחה ומשאיר איזה 10% טיפ ורוס רואה את זה וחושב שהוא קמצן וזורק איזה כמה דולרים אקסטרא לטיפ. 

הוא ראה את זה ואמר לו - בוא תשלם אתה את כל הארוחה. 

באה המדינה ושופכת משאית עם כסף, אבל יש שירות שלא נכלל במה שהיא נותנת שעולה שבריר ממה שהיא משקיעה שם, אז המדינה לא בסדר.

ושוב. לא שאני חושב שמשהו מושלם במה שהמדינה נותנת לאזרחים שלה או שאין דברים טובים בעמותות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דברים שהמדינה שופכת משאיות של כסף (לא בהתנדבות. הם נכים 100%) ויש דברים שלא (כמו למשל ניצולי שואה).  עדיין עצם זה שתריך להעזר בתרומות זה פסול. 

כנ"ל בתי חולים. למה מכשיר mri למשל צריך להירכש מתרומות?

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.9.2022 בשעה 23:28, yd b-4 כתב:

לעיתים קל לשכוח שמאחרי הקו עומדת (ברוב במקרים זה טלפניות משום מה) אשה/נערה שזו פרנסתה. כל ההתעללויות האלו במוקדניות- ויש לי חברים יצרתיים במיוחד בנושא לצערי. אף פעם לא היו מקובלים עליי. ברוב המקרים תשובה כמו "אני לא מעוניין כרגע" מספיקה וגם לא מעליבה.

עד שהצד השני מתחיל להגזים ולהתעקש.או אז כל האמצעים כשרים. ועדיין כבר אין לי כח לשטויות האלו בגילי המתקדם ולרוב אני פשוט מנתק לשמוקדן בפרצוף וגומר עם זה, אם לא הבין את ה "לא מעוניין, תודה, והמשך יום נעים".

בתאריך 22.9.2022 בשעה 23:36, Sparrow420 כתב:

מה זה מעניין אותי שזה הפרנסה שלה? שתמצא פרנסה בלי להטריד אותי.

היית מוכן שידפקו לך על הדלת על בסיס יומי אנשי מכירות של שואבי אבק וכ'ו?

זה העולם שאנחנו חיים בו.

נכון שזה לא צודק, אבל זה מה יש. 

בתאריך 23.9.2022 בשעה 10:08, vadim6385 כתב:

למרות הצחוקים, זה בדיוק מה שאני עושה ברוב המקרים - אומר "תודה, לא מעוניין" ומנתק לפני שהם מספיקים לענות לי.

רובם בזמן האחרון מבינים ומנתקים לבד.

לפני 5 שעות, bagira כתב:

בהמשך לדיון הזה, מישהוא שם לב שלאחרונה המתקשרים האלה הם בוטים?

אתה מדבר עם רובוט שמזהה מילות מפתח בתשובה שלך ומתאים את התשובה שלו למילה.

וואלה. לא היה לי מושג. 

לפני 5 שעות, bagira כתב:

וכאן עולה התהיה האטית המרתקת, אם אני שואל אותה  "תגידי... בא לך למצוץ לי"... האם זו התרדה מינית?

לפני אי-אילו שנים, הדבר החם ברשת היה רובוט-צ'אט שנועד לעזור לך להתמצא באתר ולקחת פרטים כי הוא לא באמת יכול לעזור לך.

באותה תקופה עוד הייתי צעיר ועצבני, והבוטים האלו הפריעו לי. 

אז הייתי עונה לשאלות שלהם בצורה, בוא ונאמר, שתגרום למי שקורא את התמליל של השיחה להתגלגל מצחוק. 

כמו למשל בוט אחד ששאל אותי מה אני מחפש, עניתי- תרנגול.

לא הבין. אז הסברתי לו מה זה. 

איכשהוא, זה התפתח בצורה הזוייה. 

אבל זה לא מה שהזכרת לי ורציתי לספר. 

הייתי צריך מידע לגבי משהו, והבוט המזורגג קפץ והפריע לי.

התעצבנתי, ובצורה לא עוף יינית לי, שאלתי את הבוט (עם שם של אישה) - "אני רעב, את יכולה למצוא צלי?".

היא אמרה שהיא לא יודעת לגבי צלי אבל הפנתה אותי למסעדת בשרים על האש.

החלפתי צבעים והתנצלתי איזה 5 פעמים. הייתי בטוח שזו בוט, אבל זו הייתה נציגה אמיתית.

מאז הפסקתי עם ההרגל המגונה הזה.

• מצחיק 5

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, discoTD5 כתב:

פעם אחרת ביקשתי לתרום כסף להתפלל לעילוי נשמת אבי, ונתתי שם ערבי מובהק. הטלפנית נחנקה, 'לא, לא, זה לא בשבילכם!' שאלתי אם זה בגלל שהנפטר ערבי? ואנחנו כולנו בנים של יצחק, כעסתי שזה גזענות! אבל לא קיבלתי מהם יותר שום צלצול. 

מה עשית לי, נשפך כל הקפה דרך האף מרוב צחוק...

מלך.

בנוגע לעמותות וכו' - בלי להתייחס ספציפית לעמותה כזו או אחרת, "הודות" לכל ה"צדיקים" שהפכו את העמותות והמלכ"רים לכל מיני צינורות של שוד/הלבנת הון (ש"ס וגרורותיה מככבות פה כצפוי) - התהדק מאוד הפיקוח על כל המלכ"רים והעמותות, ובאופן מעשי זה גורם גם לעמותות הכי ישרות בעולם שמנוהלות בהתנדבות על ידי אנשים ישרים כמו סרגל - להשקיע הרבה זמן ומאמץ וכסף בטופסולוגיה נטו ובשלל הוכחות שהניהול תקין.

כך שלא משנה עד כמה העמותה "רזה" או יעילה או מבוססת נטו על התנדבות, יש איזה תשלום קבוע קשיח מדי שנה לרואי החשבון ולמדינה שאי אפשר לחמוק מהם, עוד לפני שעבר שקל אחד לנזקקים. FYI. 

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, vladclar כתב:

לא לגמרי קשור לנושא, 

אבל בכל זאת...

יש עכשיו ניסיון עקיצה של דוברי רוסית, בעיקר מבוגרים . כמות נסיונות לא זניחה.

מתקשרים מחו"ל,  אבל מופיע מספר ישראלי. מספרים שהם מהבנק,  שיש בעיה עם החשבון ( ניסיון גניבת כספית ), מבקשים לאמת פרטים ( מספר חשבון ועוד). 

לפעמים אומרים שהם מהמשטרה ואפילו שולחים ב SMS תעודה מזוייפת, שהקשר בינה לבין תעודת מינוי אמיתית מקרי בהחלט... ומאיימים שיבוא שוטר ויאסוף אותם לתחנה, אם לא ימסרו פרטים. 

תת ניצב איבן פוזין ממשטרת סייבר....

IMG-20220724-WA0002.jpg

קרה להורים שלי. למזלי לימדתי אותם לאמת עם הפקיד לפני שהם נותנים כל מיני פרטים. 

מה שמדהים בדבר הזה שהם יודעים בדיוק לאיזה בנק אתה שייך ברמת הסניף ולכן הרבה מבוגרים נופלים בזה. 

עריכה אחרונה על ידי CarloAbarth

Not the sound of silence.🇮🇹

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, CarloAbarth כתב:

מה שמדהים בדבר הזה שהם יודעים בדיוק לאיזה בנק אתה שייך ברמת הסניף ולכן הרבה מבוגרים נופלים בזה. 

לא תמיד. 

אלי התקשרו שבוע שעבר "בטחון פועלים שלום" וההמשך ברוסית.

אחרי המשפט הזה כבר יודעים במה מדובר כי אלו שלושת המלים היחידות שלימודו אותם בעברית. בשביל להגות אותן כמו  שהוגים "ישראלים רוסים" צריך לחיות פה איזה 15-20 שנה. 

אבל מה שיותר מכל הסגיר אותם זה שאין לי חשבון בבנק הפועלים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, CarloAbarth כתב:

למזלי לימדתי אותם לאמת עם הפקיד לפני שהם נותנים כל מיני פרטים. 

סלח לי שאני מתערב, אבל לא. 

לא לאמת ולא נעליים. מישהו מתקשר לבקש פרטים- למסור לו שיזדיין ולנתק.

איזה פקיד, של איזה מקום לגיטימי, צריך להתקשר אליך ולבקש פרטי בנק?

אף אחד. אלא אם כן הוא נוכל.

• רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 ספרות אחרונות אין בעיה מיוחדת לתת, הן הרי אפילו מופיעות על כל קבלה.

כמובן שלא לתת סתם אקראית, אבל אם יוצרים קשר עם חברה שנותנת לנו שרות כמו הוט/סלקום וכיו"ב, זה אמצעי שלהם לזהות אותנו כלקוחות.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואז ה"נציג" יגיד שאלו 4 ספרות לא נכונות ושיתן את 4 ספרות שבהתחלה, ואחרי זה את ה 8 ספרות שבאמצע...

לא. 

אני גם הנחתי את אבא שלי לא לתת שום פרטים מזהים של שום דבר לאף אחד בטלפון. מי שצריך לדעת את הפרטים האלו יודע אותם, ואם חייבים שישתמשו באמצעי זיהוי אחרים שיותר קשה פרוץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרה מישהי מהוט והציעה להורים שלי שידרוג חבילה. אמא שלי אמרה לה שהיא שלא רוצה (כבר מתודרכת) אז הנציגה אמרה לה שהיא תתן רק 4 ספרות כדי שהיא "תשמור לה את המבצע" ובעצם חייבה אותה במסלול אחר, יקר יותר. אז אני אומר לא לתת 4 ספרות. בטח לא בשיחה נכנסת. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...