Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Maor310
שימו לב! השרשור הזה בן 404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

השאלה מכוונת למי שיש לו ניסיון בתחום או שקנה את הקיה פיקנטו ויש לו אותה כמה חודשים.

בבקשה לציין כמה חודשים יש לכם אותה.

אני מתלבט אם לקנות את הקיה פיקנטו החדשה שמוצמדת לתיבת הילוכים רובוטית.

הבנתי שיש הרבה תקלות עם הגיר הרובוטי ואני כנראה אבלה הרבה במוסך בגללו.

האם זה נכון? האם יש ממה לחשוש? 

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי Maor310
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר חדש כך שמאיפה המידע על תקלות איתו?

הוא לא נעים לנסיעה עירונית, ועל זה הביקורת ברשת, אולי מזה הסקת שהוא לא אמין.

• רעיון טוב! 2

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שתקלות לא תראה עד לפחות 4+- שנים, אז היחידה הרובוטית מתחילה לעשות בעיות במרבית הרכבים שמחזיקים גיר שכזה.

בכללי הגיר פחות נעים.

בעיני זה חיסרון ודיל ברייקר אני אישית לא היתי רוכש את הרכב הנ"ל, אבל זה רק אני, הנסיעה משמעותית שונה מהדגם היוצא, והרבה פחות נוחה ונעימה

עריכה אחרונה על ידי liav12
  • רעיון טוב! 1

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהגיר לא אמין. מה שאני כן בטוח בו הוא שהתפקודיות שלו היא הדבר הזוועתי ביותר עלי אדמות. באמת. לא נתקלתי ברובוטי חד-מצמדי כזה זוועתי כמו שבפיקנטו וב i10 החדשות.

הגיר פשוט עצל והססני בצורה בלתי רגילה (במצב ידני מצאתי אותו כרספונסיבי מעט יותר) ולקחת עם הרכב רוורס בעליה זה אחד הדברים הכי מלחיצים EVER. בנוסף לכל הצרות הוא מסתמן גם כלא חסכוני במיוחד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מבחינת סבירות קשה להאמין שיש בעיות אמינות בכלי רכב חדישים של תאגיד רכב גדול ומוערך אבל הרשו לי לשתף במידע מעודכן שהובא לידיעתי. 

בן משפחה משמש כקצין רכב ביחידה צבאית גדולה בבסיס עורפי. 

בחודשים האחרונים נקלטו עשרות כלי רכב חדשים מליסינג כרכבים צמודים לקצינים מדגמי קיה פיקנטו ויונדאי i10.

מסתבר שכבר לאחר חודשיים שלושה על הכביש לרכבים חדשים לגמרי קצין הרכב קיבל תלונות רבות על בעיות הרכבים אלו. 

התלונה העיקרית הינה שבאמצע נסיעה הגיר נכנס לניוטרל ולא נכנס להילוך נסיעה.  פשוט תקוע ולא זז. 

כיבוי, המתנה והתנעה מחדש פותרים את הבעייה. הבעייה לא עקבית אבל מאוד נפוצה. 

אם בשלב כה מוקדם בחיי הרכב יש כבר בעיות גיר זה לא נשמע מבטיח לעתיד....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזוי שזה קורה אחרי כל כך מעט זמן. נהגתי על פיקנטו שכורה בת שנה בערך ולא נתקלתי בזה.

מצד שני בצבא לא בדיוק ידועים בשמירה על רכבים ואולי גם יש התקנות מקומיות שגורמות לבלאגן.

אלו רכבים שכורים כמה שזכור לי, בדרך כלל מרמת גימור נמוכה, מה שאומר שייתכן שחלק מהאבזור גם בהתקנה מקומית. אולי גם לזה יש השפעה?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

נסעתי יומיים עם רכב שכור, והאמת מפתיע לרעה. השהייה א ר ו כ ה להחריד במעבר הילוכים, במיוחד בין הראשון לשני, מה שתוקע אותך באמצע צומת מחכה להעברתץ הילוך. גם כשכור לא רוצה לנהוג עליו יותר, ממש סכנת נפשות לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סכנות נפשות זה קצת מוגזם.

הגיר מעצבן, יש השהיות בין ראשון לשני וההעברה בין שני לראשון מטלטלת, אבל לא הגעתי למצב שאני נתקע באמצע צומת.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מה להוסיף בנושא האמינות או חוסר האמינות של הגיר, אבל התפקוד שלו באמת משונה מאוד. 

יצא לי לנהוג לא מעט בפיקנטו (של אוטותל) עם הגיר הנ״ל, יש לציין שכל האקזמלפרים היו חדשים למדי (מקסימום 5k ק״מ) בנסיעה רגועה המצב נסבל, אך האצה מהירה מהמקום גורמת לגיר לדלג מההילוך הראשון לשלישי, דבר שגורם לרכב לאבד מומנטום שכן המנוע שלו לא חזק במיוחד - מעולם לא נתקלתי ברכב אוטומט שפועל כך, התנהגות סופר מרגיזה. 

כמו כן לעיתים קרובות במעבר בין הילוכים הסלד קופץ למעלה, כמו נהג חדש שלא יודע איך לנהוג ברכב ידני. 

יש לי נסיון בעוד רכבים רובוטיים, הגיר בפיקנטו הוא ללא ספק מההכי פחות מוצלחים שיצא לי לנסות. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נתקלתי מעולם בגיר כזה תקין שהסלד היה קופץ גבוה בזמן העברת ההילוכים.

זה כמו ללחוץ על הקלאץ' ואז על הגז ללא הכנסה של הילוך.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה נסיעה קצרה עליה ותראה אם מתאים לך. תיבה רובוטית היא לא כ"כ נעימה למרות שניתן להתרגל. 

תבדוק את השברולט ספארק, כנראה שתמצא אותה מהנה יותר לנהיגה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.10.2022 בשעה 11:31, llaavvii כתב:

ממש לא "סכנת נפשות"
אכן לא נעים, אכן צריך להתרגל לגיר וללמוד איך לתפעל אותו, אבל מסוכן הוא לא.

זה לא נחמד לראות את האוטובוס שמאחוריך הולך ותופח במראה המרכזית בזמן שאתה ממתין שהרכב יעביר לשני. מה שכן, מצב ידני באופן שיטתי עובד טוב יותר ומשתהה פחות - נבדק עם כמה עשרות רכבי "אוטותל". אם רוצים להמנע מסל"ד קופץ ב upshift, פשוט להוריד את הרגל מהגז בזמן בו הגיר מעביר הילוך (במצב אוטומטי או ידני). מסכים עם הטענה שבמצב אוטומטי הגיר ממהר להעלות הילוכים מהרגע שמגיע לשני (אין אף פעם דילוג בין הילוכים ; הגיר תמיד עובר בין כל ההילוכים, גם בהעלאה וגם בהורדה), בלי להתחשב בכלל בעובדה שהסל"ד נמוך מדי.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...