Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פענוח דוח בדיקה - ספורטאג' 2015

מחפש1
שימו לב! השרשור הזה בן 700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

מדובר ברכב יד ראשונה 62 אלף ק"מ

הבוחן הסביר בע"פ שהרכב במצב בסדר בגדול ויש לו בלאי טבעי

אך אם זאת יש כמה איקסים שקצת מלחיצים, בעיקר ברובריקה של המנוע וההעברת כח

Capture.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרתי לא מזמן רכב שנתיים וחצי על הכביש  עם 15.000 ק"מ, גם שם רשמו לי לבדוק תצרוכת שמן. 

רוב הדברים שיש בטופס הזה הם דברים סטנדרטיים שתראה בכל בדיקה של כל רכב שצבר פז"מ של כמה שנים וכמה עשרות אלפי ק"מ. 

ספציפית הסעיפים של רעש אביזרי  מנוע, של נקישות והשהיה בשילוב ההילוכים כמעט תמיד מופיעים. גם סעיף סימני קורוזיה במערכת קירור כמעט  תמיד מופוע. 

הנקודה היא שאם מכון הבדיקה סימן סעיף כלשהו כתקין, הוא מתחייב לתת אחריות על אותה מערכת. לכן הם מעדיפים לא לסמן תקין אלא לכתוב הערכה ג'נרית כלשהי ולסמן לא תקין, זה משחרר אותם מהאחריות. 

בעל פה הבוחן מסביר את מצב הדברים בפועל, שם הוא יכול לאמור את מה שהוא באמת חושב כי מה שנאמר בעל פה לא מחייב אותו במתן אחריות. 

אין בטופס הזה שום דבר משמעותי שיכול למנוע קניה, הכל נראה בסדר גמור. 

מה שאני רואה זה שצריך לתקן חלון חשמל, להשלים מפלס שמן, לבדוק מה תאריך ייצור של הצמיגים ולהחליף אם עבורו 4-5 שנים מתאריך הייצור, אולי גם כיוון פרונט (עולה 250 שקל). 

כל היתר נורמלי לגמרי לגיל הרכב, לא מעיד על בעיה ורוב הסיכויים שלא ידרוש טיפול בטווח הקרוב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיראה, המכון חייב לרשום כול קישקוש כי כבר ציינו שהוא נותן אחריות על מה שהוא רושם כתקין. 

מה שיותר חשוב, זה מה שהבוחן אמר. אם לא אמר שום דבר ספציפי מהדברים שרשומים שם, אז לא הייתי דואג מכול סעיף בנפרד. מה שכן, וזה גם הוא אמר לך, שהרכב הוא כבר בן 7, ואולי לא היום ולא מחר וגם עוד שנה, אבל בלאי רגיל יתחיל להגיע.

אתה יכול להשתמש בזה בשביל להוריד במחיר, אבל בגדול אתה גם צריך להבין שזה לא רכב חדש, וזה חלק ממה שמגיע כשקונים רכב משומש. 

בכול מקרה, לא רואה פה שום דבר שיפסול את הרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש היסטוריית טיפולים לרכב? 

חוסר שמן במנוע זה לא כסתח ומעיד על הזנחה/ טיפולים לא בזמן. אם הרכב עבר טיפול לאחרונה אז צריך בהחלט להבין למה המנוע צורך שמן, מנועים אטמוספרים של קיה לא ידועים כ"אוכלי שמן". 

תושבות וחופשים זה בלאי נורמלי. 

אותי מטריד סדק בדשבורד וריפוד לוח שעונים אם לא נראה טוב באופן אישי לא הייתי מסוגל לנסוע ברכב כזה, מציק לי בעין אבל זה אולי אני.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, daniel204 כתב:

חוסר שמן במנוע זה לא כסתח ומעיד על הזנחה/ טיפולים לא בזמן

בדיקת שמן כמה דקות לאחר כיבוי הרכב זה לא בהכרח אינדיקציה למצב השמן במנוע. 

כנ"ל לגבי סדק בדשבורד. זה נשמע מאיים, אבל זו יכולה להיות גם שריטה(הייתי כבר בחירטוט הזה) 

חשוב מה שהבוחן אומר, לא מה שהוא רושם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך בגדול אבל אני יוצא מנק הנחה שבוחן לא היה מציין חוסר שמן בגלל ירידה של מ"מ מהמקס', שוב כמו שכתבו פה פותח השרשור שמע מה הבוחן באמת חושב על הרכב בעפ ומן הסתם בדק אם מדובר בחוסר שולי או שהשמן מתחת למינימום אני רק חושב שכן כדאי להתעכב על זה ולראות כמה חסר. 

לגבי הסדק כתבתי "אם לא נראה טוב" כדי שהקונה יראה בעין מה המשמעות של הסדק/פגם בדשבורד.

• אהבתי 1

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ת'אמת נשמע קצת מלחיץ.

תבדוק שהרכב באמת עבר טיפולים בזמן.

אני מכרתי לא מזמן סיוויק 2014 עם 130 אלף קמ והבדיקה יצאה הרבה יותר נקייה

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה שרשור אחר כתבתי שהספורטאז לא מזדקן יפה.

דשבורד וריפודים לרכב על שישים אלף ק"מ?

או שהרכב מאוד מוזנח וזה גם יבוא לידי ביטוי בתחזוקה או שהוא באמת לא מזדקן יפה

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוא הרכב הזה:

בפועל היה ציון של שני דברים לא תקינים - סדק קטן בצד שמאל בדשבורד, ופאנל חלונות חשמל בדלת נהג לא תקין. זהו.

כל היתר כפי שרשמו כאן, זה או סעיפים גנריים להסיר אחריות מעצמו או דברים שהם בגדר בלאי טבעי.

גם בע"פ צוין כי הרכב במצב טוב מאוד, אין שום קרעים בריפודים או שברים והרכב תקין לחלוטין ללא שום תיקון פחחות או צבע.

הבדיקה הזו הזכירה לי למה אני לא לוקח מכוניות למכוני בדיקה. 

רואה מי המוכר מולי, טופס סליקה, היסטוריית טיפולים מלאה, ובמקסימום קופץ למוסך להעלות את הרכב על ליפט ולראות את גחון הרכב, וזהו.  

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Yondalar כתב:

מה המחיר שמבקשים עבור הרכב?

מדובר ברכב שמפורסם בפורום ואני לא יודע אם המוכר היה רוצה שאציין את המחיר שסגרתי איתו

אם הןא ייתן את הסכמתו ארשום

בכל מקרה בסופו של דבר ירדתי מהעסקה כרגע מכיוון שמדובר ברכב עם מנוע 1600 והמחיר המבוקש קצת גבוהה לטעמי

למרות שעבר הייתי סגור ולכן לקחתי אותו לבדיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, David2540 כתב:

בזה שאמרת שמפורסם בפורום חשפת אותו הרבה יותר מאשר אם היית רק אומר מחיר על רכב אנונימי שמציעים לך.....😜.

הוא פרסם בעצמו 2 הודעות למעלה

אחרת לא הייתי אומר

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...