Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוספת טורבו לסוזוקי ליאנה האצ'בק 2006

eits
שימו לב! השרשור הזה בן 791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לקראת גיל 50 החלטתי לעבור את משבר גיל ה- 40, לרכוש ליאנה האצ'בק ולנסות לשפר אותה.

היתה לי כזו פעם, הרכב האמין בעולם, ואפילו עם אחיזה לא רעה סה"כ. סוזוקי תמיד היו עוף מוזר באיזור שבין שעמום ספרטני לפוטנציאל ספורטיבי.

אם אני רוצה לקחת את השעמום הזה ולהפוך אותו למשהו יותר מרגש, נניח 180 כ"ס ומעלה, אני מבין שאני צריך להתקין בה טורבו, ולכייל את המחשב. אני יותר בקטע של לראות איך עושים את זה ב- wheeler dealers, פחות בלפתוח סדנת רכב מתקדמת בחניון של הבניין, ואני צריך להבין מה לקנות ואיפה להתקין את זה (כלומר מי בעל מקצוע שאפשר לסמוך עליו).

יש רעיונות? תודה רבה !

Veni, Vidi, Visa

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מזל טוב.

- לא כל מנוע יכול לעמוד בגדישה לאורך זמן, ויתכן שיהיה צורך בחיזוק מנוע.

- אחרי שתגדוש את הרכב, תגלה שרכיבים אחרים אינם עומדים באותו קו: שיפור מערכת בלימה, שיפורי מתלה, צמיגים וכיוצ"ב.

כל הכתוב מעלה יעלה לך פי כמה וכמה מעלות הרכב, וכמובן שאף אחד לא יקנה אותו ממך אח"כ בסכום שיחזיר משהו שקרוב להשקעה.

בנוסף, הליאנה אכן רכב אמין, אבל בכל הקשור להתנהגות כביש, מדובר בפלטפורמה מאוד לא מוצלחת להתחיל איתה.

לכן אם אתה נכנס לכזו הרפתקאה לפחות תמצא נקודת התחלה טובה יותר.

מציע לעשות שיעורי בית על עלויות, זה ממש לא יגמר בטורבו (שכחת את כל הצנרת מסביב) ומפה חדשה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חבל על הזמן.

רכב כזה יהיה לא חוקי בארץ.

אם כבר - רכוש רכב טורבו ושפר אותו.

יותר זול, יותר חוקי וכנראה יהיה יותר אמין (לא אידי).

• רעיון טוב! 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעזוב רגע את הצד הלא חוקי, וזה שכל טסט תצטרך לעבור איכשהו בקומבינה.

אין לסוזוקי מנועי טורבו גדולים וחזקים ממש. המנוע הכי חזק שאולי אפשר להכניס בקלות יחסית מבחינה טכנית הוא 1.6 M16a MPFI VVT של סוויפט ספורט.
המנוע, העבודה מסביב והחלקים הנוספים שצריך לחזק יעלו כמה עשרות אלפי שקלים.
יהיה לך יותר זול, חוקי ואמין לקנות למשל סיאט לאון FR  1.8 מאיזור שנת 2010 עם 180 כ״ס מקוריים.

• אהבתי 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון, הבן-אדם רוצה לקנות רכב ולשפר אותו.

הוא מעוניין להנות מתהליך השיפור.

לא נראה לי שהוא מחפש

לפני 11 שעות, elibaba כתב:

יהיה לך יותר זול, חוקי ואמין לקנות למשל סיאט לאון FR  1.8 מאיזור שנת 2010 עם 180 כ״ס מקוריים

ופשוט לנהוג בו.

אם אכן הליאנה לא הכי מתאימה לרכב שכיף לשפר (והוא אכן אינו כזה...) אולי יהיה יעיל יותר להציע לו חלופות טובות יותר?

מה עם איביזה או גולף GTI עם מנועי 20VT או איך שלא קראו להם?

או אולי פיאט בראבו?

או אותה לאון 1.8 עם הצעות שיפור?

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הוא רוצה לשלם למישהו שיתקין לו את הכל, אז אין פה את הפאן של הלהנות מהעבודה עצמה

לפותח השרשור, נתחיל בזה שתשאל את עצמך אם אתה מוכן לעבור את המחסום החוקיות? כי זה לא חוקי בעליל.

אחרי זה, האם אתה מוכן לעבור את המחסום הכלכלי? כי זה לא זול בכלל.

האם זה הרכב העיקרי שלך? כי הוא הולך להיות מושבת זמן מה וגם אחרי זה יש מצב גדול שיראה אמינות מפוקפקת.

האם לא שווה להשקיע את ההרבה כסף שיעלה לך הפרוייקט הזה (שאגב יכל להתפרק בכל רגע נתון, מבחינה חוקית נניח שוטר שעוצר אותך או במחינה מכאנית כלשהי) ברכב שמגיע מראש עם כמות הכוח שאתה צפוי אולי להגיע אליה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...