Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט פור דפוקוס | או: סיימתי לימודי אינסטלטורים

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כשפתחתי את הדלת של הפוקוס בפעם הראשונה החנקתי צווחה קטנה. תא הנוסעים שלה נראה כאילו.... כאילו שהשתמשה באוטו הזה אנשים! אבק, לכלוך, כתמים על המושבים. אפילו חול במאחורה של המסילות של המושבים וכמה שריטות על ידית ההילוכים והדשבורד! מי הם חושבים שהם, ככה... ככה משתמשים באוטו! מה, הם לא יודעים שצריך למכור אותו אח"כ? מי מרשה לאנשים לאכול/לשתות-דברים-שהם-לא-מים/לעשן (האמת שלא עישנו, זה סתם זורם עם שאר הסלאשים) באוטו?! 

אבל ברצינות, כמו שאמרתי, היה ברור שזה רכב שאמנם נשמר "לפי הספר", אבל נעשו מאמצים כבירים לשמור אותו חדש או נקי במיוחד. 

אבל לכלוכים אפשר לנקות, אז בהמלצה של חבר ניגשתי למקום שנקרא "אוטו מילאנו", עסק לשטיפה/דיטיילינג בנמצא בחניון של קניון כלשהו (לא שרונים) בהוד השרון. ניגשתי אליהם כמה ימים לפני כן עם הפונטו כדי להכין אותה למסירה לאותו מנהל (שיעלה ויחשוף את עצמו כאן אם ירצה). התוצאה שהם השיגו הייתה מצוינת לטעמי, המחיר היה הוגן והיחס והגישה היו נעימים, מכבדים ופשוט כיפיים. כמובן שהחלטתי שגם את הפוקוס נביא אליהם. 

היא נשארה שם לסופ"ש (כי פשוט נפלתי עליהם ולא היה לי כוח לחזור ביום אחר, ויש עוד אוטו בבית, אז פשוט כבר השארתי אותה וזהו) וקיבלה ניקוי פנימי מלא, פוליש לקורות B שהיו מלאות סווירלים, שטיפה חיצונית וציפוי פולימרי כלשהו שלא התעכבתי עליו. 

במקרה של הפוקוס זה לא בדיוק היה המקרה. קיבלתי אותה חזרה עם לכלוכים שנשארו בכמה מקומות. בדיעבד אני מבין למה זה קרה - המקום נמצא בחניון והתאורה שם לא אופטימלית, אז פספסו. הודעת וואטסאפ אחת עם כמה תמונות לדניאל הבעלים נענתה תוך בערך 8 שניות ב"מה השאלה? ברור, תבוא ונתקן כל מה שצריך!"

אחרי המעבר השני כבר אין מה להגיד, האוטו היה כמעט כמו חדש מבפנים (הלכלוך בתמונות זה כבר מה שהתווסף מאז).

עלות הטיפול הייתה בסך הכל כ-1100 ש"ח לניקוי הפנים, שתי שטיפות חיצוניות, הציפוי ההוא, הפוליש ועוד איזה APC שקניתי. זה לא זול, אבל זה לחלוטין היה שווה כל שקל. 

תמונות של ה"אחרי" אפשר לראות בפוסט הראשון, הנה תמונות ה"לפני":

514401803_WhatsAppImage2021-08-15at10_16_43.thumb.jpeg.80bb362faf5a370adf5426c0f9443578.jpeg413882358_WhatsAppImage2021-08-15at10_16.41(1).thumb.jpeg.90a1667a6322f2b6b4790da981ab8e93.jpeg1316881628_WhatsAppImage2021-08-15at10_16_42.thumb.jpeg.0f12baf347b78ab9e50e07e7445b90b1.jpeg1744350903_WhatsAppImage2021-08-15at10_16.43(2).thumb.jpeg.f1804bf5ec5f20eada5632e79ddd52a9.jpeg20210819_131321.thumb.jpg.59632b3b2175f3c5d146ed934aba0de0.jpg20210819_131230.thumb.jpg.df92d00539614020a93c04335e02b03a.jpg20210819_131238.thumb.jpg.966aa8b0ba87471fad38f5c88c4bddb5.jpg20210819_131250.thumb.jpg.5c70f0e1cbf497d8da1723a88d3de0a6.jpg

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגים של הפוקוס היו כאמור במצב.... לא משהו, כשקניתי אותה. 

האחוריים היו מסוף 2016, מקדימה היו שניים חדשים יותר, אבל אחד עם ביס עצבני בדופן. כשהגעתי לעשות את הדיטיילינג בפוסט הקודם לא ראיתי איזו מדרכה ונתתי שם כניסה די מרשימה מול כל העובדים של המקום - כמובן בצמיג הקדמי האחד שהיה תקין אבל גם קיבל "ביס" בדופן. זה ממש הפך את ההחלטה לפשוטה.

המידה, לא פשוטה - 235/40R18. הדרישה - משהו טוב. זה שזה פוקוס לא אומר שאני רוצה לסיים את הבלימות שלי בתוך תאי מטען של מכוניות אחרות.

אז הרמתי טלפון לרן מ-CheckUp, התייעצתי איתו קצת כאשר הכיוון היה מישלן פיילוט ספורט 4, בדיוק כמו שהיו על הפונטו. אחרי בירור קצר הסתבר שיש להם איפשהו סט של אסימטריק 5 טריים יחסית במחיר די טוב (המישלן נעים סביב 860 ש"ח לאחד אם אני זוכר נכון, אלה היו כ-680). 

תוך פחות מ-24 שעות (ועוד ביום שישי) קיבלתי טלפון מהסניף הנתנייתי שלהם עם עדכון שהם הגיעו והאם אני רוצה להגיע עכשיו או מתי ואיך אני משלם. 

ביקשתי לשלם אחרי שאראה שהצמיגים אכן מתאימים וטריים, והם הסכימו בשמחה. 

ראשון בבוקר לאחר מכן, הפוקוס עלתה על הליפט וקיבלה סט חדש. עכשיו התחת שלה הרבה פחות שמח. שזה הרבה פחות שמח, אבל מעלה באופן ניכר את הסיכוי שאני אשכרה אגיע לגן לאסוף את הילד. 

20210822_104948.thumb.jpg.03029133709c4a07d465abec9eef0169.jpg20210822_105000.thumb.jpg.79ac6ad130e085f471383cb01e9620d8.jpg

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע למה שמרתי פוסט שלם ל"אנטנה", אבל כבר עשיתי את זה אז בואו לפחות נהפוך את זה ל"פיפקעס".

אנטנה תחילה:

אנטנות ארוכות זה בעעע. ותמיד אהבתי את הלוק של אנטנות קטנות ועדינות, על אחת כמה וכמה של ה"כריש".

אז אחרי שהתייסרתי על בערך אלף מוצרים שונים, ובגלל שאני אלוף בלהחליט, הזמנתי שלוש אנטנות.

אחת קצרה, אחת ממש קצרה, ואחת "כריש" (איזה שם מפגר...).

שתי הקצרות הגיעו יחד, ויצאנו לעבודה. החבר'ה של עלי, בהיותם... ובכן, החבר'ה של עלי, שלחו את האנטנות עם ברגים מתאמים כאלה שנכנסים מצד אחד לבסיס האנטנה, מצד שני לתוך האנטנה שלהם, ובאמצע הם - איך לא - ארוכים מדי. למזלי לא מזמן הגיע אליי דרמל, אז שלפתי אותו ועכשיו אני יכול להגיד לכם בביטחון שבלתי אפשרי לנקות מהכיור את הנקודות שהשאירו הגיצים והחלודה שנשארה משאר השבבים בלתי אפשרי לנקות. אבל לפחות לא איבדתי עין כי שמתי משקפי מגן!

לגבי אנטנת הכריש אני עדיין מאוד מתלבט. היא נראית מאוד איכותית, כמעט כמו משהו שיצא מזיוף של ביצת קינדר אבל מפלסטיק יותר דק. למזלי הדבק שאיתו אני אמור להדביק אותה לצבע העדין של האוטו הוא של 3M, אז הוא בטוח ישאר שם עם הבסיס של האנטנה אחרי שהגוף שלה ייתלש מהרוח כי נסעתי יותר מ-24 קמ"ש. בכל אופן אני עדיין מתלבט, אז תעזרו לי להחליט.

תמונות!!! (טוב, אולי שלושה סימני קריאה זה קצת מוגזם. כולה אנטנות...)

לפני:

20210914_143447.jpg

מדידות (זה כמובן בוצע רק בסוף וכדי לשוות לפוסט ניחוח של מקצועיות ושל מחשבה תחילה. קודם הברגתי, הוצאתי, תקעתי, שלפתי עם פלייר, וניסרתי לו ת'אמא. למעשה זה כבר אחרי שהאנטנה הקצרה יותר הותקנה, בגלל זה היא לא בתמונה).

20210914_143847.jpg

ה"כריש פטיש יא אללה איזה רכב ספורט"

20210922_161652.jpg

ככה (אבל פחות מלוכלך) נראה הגג כרגע:

20210914_143307.jpg

סמלים:

אמ... הזמנתי סמל (אחורי. כי הם בגדלים שונים 🤦‍♂️), חשבתי שהוא עם רקע לבן, התברר שהוא עם רקע כסוף. לא מצאתי אחד עם רקע לבן. עדיין מתלבט אם להחליף אותו. הנה הוא:

20210922_161643.thumb.jpg.b4b899e2d15951a4f1ade6eb22429b4c.jpg

ווישרים:

אחרי חיפוש באמזון של סט נורמלי, מצאתי זוג של RainX שכביכול מגיעים מרוחים בחומר דוחה המים שלהם.

התקנתי, בינתיים אני לא מאוד מתרשם לטובה כי הם משאירים קצת סימני מריחה (שנעלמים אחרי כמה שניות, אבל זה עדיין מעצבן אותי כי אני לא לגמרי בסדר בראש), נראה איך הם יהיו עם גשם אמיתי ולא הטיפות הבודדות של טל שיש על האוטו בבוקר.

ככה הם נראים. הפתעה, הם די דומים לווישרים (אני באמת לא יודע למה אני מפרט לרמות האלה...)

20210926_155819.thumb.jpg.5520b6dc6f4d082a97bdb5fb22a47ec1.jpg20210926_155823.thumb.jpg.d25194ddf7d6cc13402f2177cad305d0.jpg

• אהבתי 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. המכונית הזו היא אחלה בחירה כשאינה משודכת לפווארשיט. 

אני במקומך לא הייתי פוזל לסיויק הידנית. אמנם שלי ישנה (הצ'בק 2012), אבל לא הכי כיף להסיע בה משפחה והחדשה יותר נוקשה עוד יותר משלי. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, ניקו פ. כתב:

תתחדש. המכונית הזו היא אחלה בחירה כשאינה משודכת לפווארשיט. 

תודה. גם הגיר הפלנטרי הזה הוא לא בדיוק ה-ZF הכי 8 במחסן. למעשה הוא קצת הודור. חזק ועמיד מאוד, אבל די אמ.... איטי. וגם באמת איטי. 

לפני 31 דקות, ניקו פ. כתב:

אני במקומך לא הייתי פוזל לסיויק הידנית. אמנם שלי ישנה (הצ'בק 2012), אבל לא הכי כיף להסיע בה משפחה והחדשה יותר נוקשה עוד יותר משלי. 

בחנתי את הסיוויק ודווקא נוקשות לא הייתה טענה שעלתה אצלי כלפיה. אם כבר להיפך, היא הייתה רכה מדי ולא מספיק ספורטיבית.

לפני 31 דקות, ניקו פ. כתב:

בחנתי את הסיוויק ודווקא נוקשות לא הייתה טענה שעלתה אצלי כלפיה. אם כבר להיפך, היא הייתה רכה מדי ולא מספיק ספורטיבית.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותיהנה.

המיקום של המוכר מאוד מוכר, זה בדרך לאחת מגינות המשחקים הפופולריות בשכונה... ראיתי אותה מדי פעם, היא תמיד הייתה נקייה למרות שלך תדע עם צבע לבן.

בחירה מעולה למשפחה קטנה, תא המטען מאפשר לסחוב כל דבר סביר בלי קיפולים, ודברים בלתי סבירים בעליל עם קיפולים.

בחירה טובה של צמיגים

אנטנת כריש? בעעעע, זה נראה שוודי בעליל. שלא תעז.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש !.

כתיבה טובה ומעניינת. באמת יופי של אוטו בכלום כסף.
מכיר את ההרגשה שעולה המודעה ב"יד-2" ואז אתה אומנם קופא לרגע אבל זה רק בגלל שנופל לך האסימון שזה כנראה האוטו שחיפשת כ"כ הרבה זמן (אותו דבר קרה לי עם ה 3008, אבל טרם הספקתי לכתוב עליה משהו וכבר עברו 4.5 חודשים. אתה זריז... ;-) :-P ).

המקרה שלי הוא ממש 1:1 למקרה שלך, ונראה שהבעלים הקודמים שמר על האוטו "ביי דה בוק" אבל אבק\חול\ליכלוך בתא הנוסעים - פחות הצד החזק שלו (קיבלתי את האוטו עם ערימות אבק בפנים. לא מבין אנשים שמוכרים אוטו ולא מסוגלים להעביר מטלית מיקרופייבר פשוטה [כמו שיש במטבח] על הדשבורד והפלסטיקה).

אני דווקא מאוד נהנה מתהליך הניקיון של הרכב ועושה אותו בעצמי. כמה מברשות דיטליינג רכות בכלום כסף מאליאקספרס, כמה חומרים טובים של מגווייר'ס (עשרות בודדות של שקלים לכל יחידה) ,מטליות מיקרופייבר, שואב אבק ושפירצר פשוט עם מים ונגיעה של סבון כלים בפנים - והאוטו חדש. החומרים, אגב, משמשים אותי אח"כ גם לתחזוקה שוטפת של פנים הרכב וכו'.

תהנו מהרכב.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, איציק נ. כתב:

לא מבין אנשים שמוכרים אוטו ולא מסוגלים להעביר מטלית מיקרופייבר פשוטה [כמו שיש במטבח] על הדשבורד והפלסטיקה).

חכה שאעלה את התמונות. היה צריך להעביר שם טורנדו קטן כדי להביא את ת"א הנוסעים למצב חצי נורמלי. אומר'ך סדנת דיטיילינג לא הצליחו לנקות אותו במעבר הראשון. אם הייתי מנסה לבד הייתי מסיים באותו יום שהאוטו היה מקבל סטטוס אספנות. עכשיו כשהוא במצב סביר, אני אנסה (ואכשל, מהיכרות עם הנפשות הפועלות) לשמור על המצב בפנים. 

לפני שעתיים, איציק נ. כתב:

אני דווקא מאוד נהנה מתהליך הניקיון של הרכב ועושה אותו בעצמי.

לפעמים נוחתת עליי המוזה, אבל לרוב אני מתעצל ומעדיף לקחת אותו לשטיפה ידנית טובה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, פבל כתב:

חכה שאעלה את התמונות. היה צריך להעביר שם טורנדו קטן כדי להביא את ת"א הנוסעים למצב חצי נורמלי. אומר'ך סדנת דיטיילינג לא הצליחו לנקות אותו במעבר הראשון. אם הייתי מנסה לבד הייתי מסיים באותו יום שהאוטו היה מקבל סטטוס אספנות. עכשיו כשהוא במצב סביר, אני אנסה (ואכשל, מהיכרות עם הנפשות הפועלות) לשמור על המצב בפנים. 

לפעמים נוחתת עליי המוזה, אבל לרוב אני מתעצל ומעדיף לקחת אותו לשטיפה ידנית טובה. 

יותר מזה? 

IMG_20210611_141500.jpg

• מבאס 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, איציק נ. כתב:

יותר מזה? 

IMG_20210611_141500.jpg

עם אבק לא היתה בעיה, היו כתמים על המושבים והשטיחים, ולכלוכים לא "משוחררים" בתוך מחזיקי הכוסות וכאלה. לא בדיוק עבודה לשישי אחה"צ :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! שם גם את עיני על הפורד הזאת כבר כמה זמן, מכוון לשנתון 2018, אולם החשש  שלי בעיקר על מנועי אקו בוסט 1.5 , ואנשים שטיפלו בו לא נכון, לא מפחיד אותך האמינות ה״מפוקפקת״ ? מנוע שובק חיים וכו׳

עריכה אחרונה על ידי CarloAbarth

Not the sound of silence.🇮🇹

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון, ב-2018 כבר לא ייבאו אותן לארץ. 

והאמת היא שלא מפחיד אותי בכלל, הרכב טופל במוסך מורשה יבואן ואני ממשיך לטפל אצל שי-לי כאמור, ונאמר לי ע"י כמה וכמה גורמים שבמידה של כשל מחליפים מנוע בלי שום בעיות וללא עלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...