Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר תשלום ועד בית

רון18
שימו לב! השרשור הזה בן 933 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש תחום אפור לא קטן. למשל - האם החלפת גופי תאורה מיושנים שהתקלקלו בגופים מודרניים היא שמירת המצב הקיים או שדרוג? יש בתחזוקת בית הרבה רכיבים שמתקלקלים אחרי מספר שנים ובינתיים יש טכנולוגיות ועיצובים חדשים, והמעין שדרוג הוא למעשה שמירה על הקיים.

@borsood- אני מניח שאתה מתכוון לתקנון, לא לחוזה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי הוא מתכוון לחוזה השכירות של השוכר, פות"ש. וזה כמובן נכון מאוד, צריך להיות ערני מה כתוב בחוזה בנוגע לעניין זה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו בניין בן 8. 7 קומות

שהקומה הכניסה זה 4 דירות גן. וקומה 5-7 2 דיירים בקומה.

2 מעליות, גינה די גדולה, גנן כל שבועיים, חדר משחקים, ניקיון פעמיים בשבוע

משלמים 350 לחודש.

זה נכון להשאיר רזוורות. לתחזוקה, ניקיון והחלפת קולטים בגג, שידרוג תאורת החניה והקומות ללד למשל שעשינו.

וכן צריך ליפול על בניין נורמלי, שמח שפה אנשים ממש נחמדים ואין בעיות. והכול שקוף ויש דוח פעם בחצי שנה 

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד חשבתי שאני משלם לא הרבה, אבל יחסית אליכם אני משלם יותר מידי...

מדובר ב3 מגדלים 19, 17, 13 קומות, שנבנו לפני 15 שנה.

כול קומה 4 דירות ללא דירות גן. חניון תת קרקעי משותף לכול הבניינים.  

יש איש אחזקה קבוע (אב בית) .

כולם משלמים 410שח.

מה דעתכם זה יותר מידי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה יותר מדי? בדוק את התמורה שאתה מקבל, ואז תדע האם המחיר סביר או גבוה.

בקיצור תתחיל בקריאת הדוחות התקופתיים של הוועד בשנה - שנתיים האחרונות. אם יש ריבוי מעליות, חדר כושר, בריכה או משהו כזה דצי הוועד יעלו מעריכית.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, sperial כתב:

למה יותר מדי? בדוק את התמורה שאתה מקבל, ואז תדע האם המחיר סביר או גבוה.

בקיצור תתחיל בקריאת הדוחות התקופתיים של הוועד בשנה - שנתיים האחרונות. אם יש ריבוי מעליות, חדר כושר, בריכה או משהו כזה דצי הוועד יעלו מעריכית.

ב19 וב16 קומות שלוש מעליות וב13 קומות שני מעליות.

אין חדר כושר ובריכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם הבדל בין ועד בית שעושה את זה לרוב בהתנדבות (או בתשלום סמלי ממש) לבין חברת אחזקה שגוזרת על התשלום אחוזים לא קטנים 

מין הסתם בבניינים של 13-19 קומות יש חברת אחזקה.

מכיר מישהו ששוכר  דירת 4 חדרים (סביב 100 מטר) ברמת השרון במגדל של 23 קומות (אם אני זוכר נכון)

סביב 600 שח דמי אחזקה לחודש

בעיקר כי זאת חברת ניהול

עריכה אחרונה על ידי om2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר אנשים שמשלמים למעלה מ-1000 ש"ח לחודש. בנייני פאר עם חדרי כושר, בריכות שחיה וכו', וכמובן כל פלאי הטכנולוגיה.

@דניאל1983האם שלושת הבניינים רשומים כבית משותף אחד? אם כן, דיירי הבניין בן 13 הקומות ממנים, למשל, את תחזוקת המעלית השלישית בשני הבניינים האחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול בניין רשום בנפרד אבל חברת אחזקה משותפת.

פעם דיירים שאלו, והסבירו לנו שבגלל שב13 קומות גרים פחות דיירים כולם צריכים לשלם 410.... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, דניאל1983 כתב:

כול בניין רשום בנפרד אבל חברת אחזקה משותפת.

פעם דיירים שאלו, והסבירו לנו שבגלל שב13 קומות גרים פחות דיירים כולם צריכים לשלם 410.... 

נשמע כמו חרטוט (פחות דיירים נכון, אבל גם פחות קומות לנקות, פחות נורות ששורפות חשמל וכד'). תבקש לראות פירוט הוצאות עבור בניין שלך בלבד. אם חברת ניהול אינה עושה הפרדה בין ההוצאות - לא חוקי.

עריכה אחרונה על ידי fatboy1340

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

200 ש"ח לבניין עם מעלית נשמע סביר בהחלט.

עוד מעט תיגמר השנה ותוכל לראות על מה הכסף יוצא(במידה ולא מפרסמים, זכותך לבקש).

בבניין שלי, 9 קומות, 2 מעליות דירת 5 חדרים, שילמתי כל חודש 280 ש"ח עד לפני כחצי שנה , ובאספת דיירים החלטנו להעלות ב50 ש"ח לכל דירה כי פשוט לא היה כסף רזרבי בסוף שנה בגלל הוצאות לא קבועות שכל פעם צצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

200 לבניין עם מעלית זה ממש זול.

אנחנו גרים בבניין חדש עם מעלית ו10 דיירים ומשלמים 250 שח לחודש שבקושי מספיקים לתחזק אותו, ולראיה אספנו עוד תשלום מיוחד לאחרונה.

אשתי היא הועד של הבניין אז אני קצת מתמצא בעלויות.

המרכיב העיקרי הוא תחזוקת המעלית/יות.

עלות חודשית רק לחברת המעליות בעבור מעלית אחת = 950שח

בכללי יש גם סוג של קרטל של חברות המעליות, כך שקשה להוזיל את המחירים.

יש חברות משנה שנותנות שירות למעלית (יצא חוק שמאפשר את זה), אבל החברה המקורית של המעלית בארץ מחזיקה בלעדית בחלקי החילוף, ולפי מה שהבנתי, החברה המקורית גם תדאג שלא תקבל את אותו שירות מחברת המשנה בבוא העת.

• מעניין 1

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.9.2021 בשעה 09:20, zaf כתב:

ספירל, 200 שקל חודשי זה סביר. אצלי בבניין של 12 דירות עם מעלית, נבנה בשנת 1970, עם גינה מטופחת, גובים 250 בשוטף. יש חימום מיים מרכזי לכן משלמים גז בנפרד על  פי מפתח שטח הדירה (6 דירות 5 חדרים, 6 דירות 4 חדרים) , בשנה האחרונה היו כמה "קטסטרופות" בעיקר החלפת כל צנרת המיים החמים הראשית והחיבור חבריכת האגירה. שיוץ המעלית ותיקוני אינטלציה בגינה עקב דריסת ברזים על ידי הנהגים החדשים מבין דיירי הביניין (משום מה הם השתמשו יותר מפעם אחת בברזים כמעצור חניה 😡 )

כאשר גובים "על הקשקש" כל טיפול/תיקון גורר גבייה מהירה ולפעמים אגרסיבית של הסכום החסר על מנת לשלם לאינסטלטור או בעל מקצוע אחר שהוזעק בחירום. לכל השאר ניתן לתכנן ולגבות בלי לחץ.

יש תכנה יפה של האגודה לתרבות הדיור שזמינה לכל מי שחבר בה.https://vaad.tarbut-hadiur.gov.il/Default.aspx?set=9:1

ואפשר פשוט להשתמש בטפסי הדיווח שהם מציעים. http://www.tarbut-hadiur.gov.il/content/172

אתה? בניין? מה פספסתי?

לעצם העניין - 200 שקל חודשי עם מעלית זה סביר ואפילו קצת נמוך.

גרתי בבניין של 8 דירות, 4 קומות, מעלית קטנטונת, תשלום הוועד היה 150 לחודש, אבל לא כלל את הבדיקה התקופתית למעלית, שזה היה תוספת של עוד 360 לחצי שנה (כלומר יוצא בערך 210 לחודש), ומעבר לזה נציג הוועד (או הבן שלו) היו אלו שניקו אחת לשבוע. כלומר ממש על הקשקש מבחינה תקציבית שוטפת. נורות שרופות שנשארו במקומן עד ה-1 לחודש לא היו מחזה נדיר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

m3x7r3m3  , כן גם בניין, דירת ההורים. 

אגב, "הילדים" גרים בבנינים של 18 קומות שם התשלום לחברת האחזקה הוא כ 500 שקל.  

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו זה מסביר 🤣, לגבי הילדים -ידוע, זה דומה למה שאני משלם

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...