Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר תשלום ועד בית

רון18
שימו לב! השרשור הזה בן 939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עברתי לא מזמן כשוכר לבניין חדש

וגובים בו מחיר גבוה עבור תשלום ועד בית, מחיר גבוה מאוד אפילו יחסית.

מדובר בבניין רגיל באזור המרכז, בן 40 שנה בערך

אשמח אם מישהו יכול לתת לי קצת אור על איך עניין התשלום עובד

מהן הזכויות שלי בהקשר הזה, האם יש לי זכות לדרוש לדעת מה בדיוק עושים עם הכסף שמצדיק סכום כזה וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הידוע לי ועד הבית אמור לפרסם בסיום כל שנה דו"ח הוצאות והכנסות ואתה יכול לראות האם נשמרת רזרבה גדולה, או האם יש הוצאות חריגות שנראות לא הגיוניות.
שים לב שהעלויות תלויות גם במספר הדיירים ובשאלה אם יש מעלית (או יותר ממעלית אחת) - הוצאת אחזקת מעלית הן הרבה פעמים ההוצאה הגבוהה בבניין

• רעיון טוב! 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גובה דמי הועד נקבע על ידי הדיירים. הועד אמור לנהל את החשבונות ולפרסם אותם תקופתית.

אני מבין שאתה שוכר את הדירה - אינך בעל זכויות בה, ומי שיכול לפעול מול הועד ולהשתתף באסיפת הדיירים הוא בעל הדירה.

@motiorכאשר גרתי ברב קומות הועד החזיק רזרבה 6 ספרתית. זה היה הגיוני, שכן מפעם לפעם היו תיקונים גדולים, והדבר האחרון שהוועד צריך הוא להתחיל לגבות כסף מעשרות דיירים כל אימת שהביוב נסתם. הדבר היה מקובל על הדיירים, מצבים של אי תשלום לועד היו נדירים ובדרך כלל נבעו משכחה ורשלנות, לא מקרבות מול הועד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני אפרט קצת

מדובר כמו שאמרתי בבניין סטנדרטי ישן יחסית - 4 קומות, 12 דיירים

יש מעלית(גם ישנה, לא מהחדשות)

באזור המרכז, והם דורשים 200 ש"ח שלדעתי זה סכום הזוי. אני גר בדירת 4 חדרים

לשם השוואה בדירה הקודמת שגרתי, אותו סגנון רק בלי מעלית לקחו 100 ש"ח

בדירה של ההורים שלי שיש מעלית לוקחים 120 ש"ח.

אני אברר עם זאת שאחראית על ועד הבית לגבי המחיר, רק רוצה לבוא קצת מוכן לזה...

עריכה אחרונה על ידי רון18
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 דקות, רון18 כתב:

באזור המרכז, והם דורשים 200 ש"ח שלדעתי זה סכום הזוי. אני גר בדירת 4 חדרים

לשם השוואה בדירה הקודמת שגרתי, אותו סגנון רק בלי מעלית לקחו 100 ש"ח

לפני 3 שעות, motior כתב:

שים לב שהעלויות תלויות גם במספר הדיירים ובשאלה אם יש מעלית (או יותר ממעלית אחת) - הוצאת אחזקת מעלית הן הרבה פעמים ההוצאה הגבוהה בבניין

מה שהוא אמר.

200 שקל ועד בית לדירה עם מעלית זה אפילו נמוך, נראה לי האנומליה היא שקודם שילמת 100 שקל.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

120 ש״ח על בניין עם מעלית?! בחיים לא שמעתי על דבר כזה.

זה עובד רק אם שאר הבניין מוזנח או בשיטה של ״גובים בנפרד כשיש קטסטרופה״.

200 ש״ח זה נמוך (אני לא אספר לך כמה עולה ועד בית בבתים עם חימום מרכזי...)

בתור זכויות - כמו שכתבו לך, מותר לך לבקש ולקבל דו״ח הוצאות והכנסות ועד בית של השנים הקודמות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - להזכירך - כאשר אתה שוכר דירה אתה צריך, כבר בפגישה הראשונה עם המשכיר, לברר את דמי הוועד כשם שאתה בודק את שכר הדירה והארנונה.

@hans כמובן שאת מחיר החימום המרכזי אתה מקזז מעלויות החשמל\דלק לדירה, אם כי אני מניח שמדובר בסכום קבוע ללא מונה אישי (מעולם לא היה לי הדבר הזה, ולמעשה גם לא נזקקתי לו).

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאה שקלים ללא מעלית ל12 דירות זה בדיוק ללא רזרובה בבנין שלי

יש 1200 בחודש. עשיתי חישוב חודשי

500 ניקיון פעמים בשבוע.

100 ביטוח

50 חשמל

200 גינון

70 סיוד גג שנתי

280 כל מיני הוצאות תחזוקה כמו אינסטלטור נורות תיקונים שונים שתמיד משהו מתקלקל.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

200 ש"ח זה כלום ושום דבר לאחזקת בניין ישן עם מעלית. 

• אהבתי 3

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

פות"ש - להזכירך - כאשר אתה שוכר דירה אתה צריך, כבר בפגישה הראשונה עם המשכיר, לברר את דמי הוועד כשם שאתה בודק את שכר הדירה והארנונה.

@hans כמובן שאת מחיר החימום המרכזי אתה מקזז מעלויות החשמל\דלק לדירה, אם כי אני מניח שמדובר בסכום קבוע ללא מונה אישי (מעולם לא היה לי הדבר הזה, ולמעשה גם לא נזקקתי לו).

ספירל, 200 שקל חודשי זה סביר. אצלי בבניין של 12 דירות עם מעלית, נבנה בשנת 1970, עם גינה מטופחת, גובים 250 בשוטף. יש חימום מיים מרכזי לכן משלמים גז בנפרד על  פי מפתח שטח הדירה (6 דירות 5 חדרים, 6 דירות 4 חדרים) , בשנה האחרונה היו כמה "קטסטרופות" בעיקר החלפת כל צנרת המיים החמים הראשית והחיבור חבריכת האגירה. שיוץ המעלית ותיקוני אינטלציה בגינה עקב דריסת ברזים על ידי הנהגים החדשים מבין דיירי הביניין (משום מה הם השתמשו יותר מפעם אחת בברזים כמעצור חניה 😡 )

כאשר גובים "על הקשקש" כל טיפול/תיקון גורר גבייה מהירה ולפעמים אגרסיבית של הסכום החסר על מנת לשלם לאינסטלטור או בעל מקצוע אחר שהוזעק בחירום. לכל השאר ניתן לתכנן ולגבות בלי לחץ.

יש תכנה יפה של האגודה לתרבות הדיור שזמינה לכל מי שחבר בה.https://vaad.tarbut-hadiur.gov.il/Default.aspx?set=9:1

ואפשר פשוט להשתמש בטפסי הדיווח שהם מציעים. http://www.tarbut-hadiur.gov.il/content/172

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום ויכוח אתך לגבי דמי ועד הבית. בדירה הקודמת שילמתי 300 ש"ח לחודש - היה בניין עם 36 דיירים, 2 מעליות, 4 משאבות מים עם מאגר בקומה עליונה - בקיצור, בניין מסובך טכנית, והיתה הצדקה לדמי הוועד, והדיירים בהחלט לא התנגדו לרזרבה גדולה (עד כמה שאני זוכר סביב 100,000 ש"ח) ששימשה הן לתחזוקה שוטפת, הן לתיקונים שוטפים שחלקם היו לא זולים, והן לכל מיני שדרוגים קטנים שכל הדיירים נהנו מהם.

את הדירה הזו עזבתי לפני 8 שנים, עברתי לקוטג' טורי, עלויות האחזקה של הגג והקירות החיצוניים, שבבית משותף חלים על כלל הדיירים, הן הוצאות משמעותיות. מצד שני, השטחים המשותפים מעטים, למעשה רק החניה, כך שבכלל אין ועד בית וגם אין בו צורך מעשי.

לגבי החימום המרכזי - מעולם לא גרתי בבניין בו הוא קיים, לכן תהיתי כיצד הוא משולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

200 זה לא הרבה. 

אצלנו בניין שנבנה אי שם בשנות ה50 . הביוב נסתם ומעלה ריח של צחנה בכניסה שנים שאין ועד כי אנשים חולי נפש קמצנים.

צריך להלחם איתם כדי לשלם חשמל. כל אחד רוצה לראות את החשבון שהגיע ולחלק למספר הדיירים כדי לסדעת בדיוק כמה הוא משלם. 

אם התשלום יוצא 12.80 הוא ינסה לשלם 12.5 ולהתווכח איתך ואם הוא ישלם לך 13 שקל הוא יוריד את זה ה20 אגורות מהחשבון הבא.. כן זה ברמה כזאת. אנשים פסיכים.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אתפלא אם תחזוקת המעלית לוקחת חלק גדול מהתשלום. ככל הידוע לי בעיית קרטל המעליות לא נפתרה.

שים לב שדייר אמור לשלם רק על הוצאות שוטפות של הוועד ולא על דברים של תחזוקה לא שוטפת, אבל ברוב החוזים זה מנוסח אחרת. כדאי שתציץ גם בחוזה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...