Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אנחנו יודעים מראש איזה רכב אנחנו רוצים?

zaf
שימו לב! השרשור הזה בן 1032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סקר שערכה חברת מימון ישיר על התנהגות צרכנים בשוק הרכבים מיד שנייה, מצביע על הדברים החשובים ביותר לצרכנים: האם אנחנו יודעים מראש איזה רכב אנחנו רוצים? האם אנו מעדיפים לקנות מחברה או ממוכר פרטי וכיצד מממנים את הרכישה.

https://finance.walla.co.il/item/3443844

ואני שואל, כמה מהרוכשים שואלים כאן או מתייעצים עם מביני דבר (או שניים) כחלק מהתהליך?

האם לנו כפורום יש איזו השפעה או תרומה לתהליך ? 😉

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, הסקר נראה מוטה, ולו כיוון שנערך רק בין נוטלי הלוואות שעונים על סקר באינטרנט.

מעבר לכך, אני רואה בו פתיחות לבחירה בין כמה דגמים ואפילו קטגוריות, הרוכשים לומדים תוך כדי תנועה. סה"כ הגיוני, כי מי שלא היה בשוק כמה שנים בדרך כלל לא יהיה מודע למגמות ולחידושים, וסביר מאוד שישנה את טעמו ככל שהוא מכיר את ההיצע, על יתרונות וחסרונות הדגמים השונים.

אני חושב שעיון בפורום הקניה מראה שהפורום משפיע על הרוכשים, אבל, כמובן, רק כאלה שבכלל מגיעים אליו. אולי מנהלי הפורום יוכלו לבצע איזה סטטיסטיקה על מספר השרשורים שנפתחים בפורום החיפוש מדי תקופה (עם ביטול כפילויות לפי שמות משתמשים בין פותחי השרשורים), ולהשוות זאת למספר עסקות היד השניה במדינה באותה תקופה. גם מידע על מערכת הייעוץ של הפורום יהיה מעניין, אם כי אני מניח שמדובר בסוד מסחרי, אז נוותר עליו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להגיד שאני מאוד מתגעגע לתערוכות הרכבים שהיו פעם בפסח, אוטומוטור…אבל במתכונת הישנה שבה כל יבואן מציג את צי הרכבים שלו. מאוד היה קל לבוא להתרשם לפחות רושם ראשוני לפני נסיעת מבחן, ללא צורך לגשת לכל סוכנות וסוכנות. זה נכון כמובן לכאלה שפחות נעולים על דגם מסויים או יצרן מסויים אלא פשוט רוצים לבדוק אופציות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, zaf כתב:

האם לנו כפורום יש איזו השפעה או תרומה לתהליך ?

בהנחה והסקר הזה מייצג משהו, אז לדעתי לא מספיק. 

64 אחוז מהאוכלוסיה יעדיפו מגרש, מתוכם 57 אחוז הצהירו שבגלל שיש אפשרות לראות את בדיקת המכון. 

זאת אומרת 36%(לפחות, כניראה שיותר) מהאוכלוסיה, סומכים על בדיקת המכון המפוברקת שהסוכנויות מציגות להם. זה אומר שמעולם לא שאלו ולא הסתכלו אפילו על פוסטים פה בפורום יעוץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפורום ייעוץ הרבה מהדיונים תמיד הרגישו לי בגדר "אני "מתלבט" אבל וואלה יש לי כבר רכב שאני נעול עליו ואני אשמח לשמוע עוד דעות שמחזקות את זה" יותר מאשר בתאכלס מישהו שמחפש ייעוץ אמיתי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש גם כאלה שבאים להתייעץ אחרי שהם כבר קנו :)

אבל יש גם אנשים מחושבים יותר שלא יודעים מה האופציות שלהם והפורום עוזר בזה.

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה שלא מתלבטים הם כאלה שבדרך כלל מחליפים קורולה בקורולה או סוזוקי בסוזוקי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מעט מתלבטים די 'מפוזרים' מבחינת קבוצות הרכב הקלאסיות בגלל שהם מחפשים אופי מסוים.

למשל מתלבטים בין טסלה ל- I30N ל- EP3.

• מצחיק 1

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להעיד על עצמי.

שאף פעם לא התחלתי חיפוש אחרי רכב מסוים וקניתי אותו.

מי שצריך רכב בסופו של דבר קונה את מה שעונה על הצרכים ונכון לאותו רגע הכי אטרקטיבי בלוח.

בתור ילד לפני 12 שנה חיפשתי מאזדה ספיריט אדומה, זה היה חלום שלי מאז שהייתי בן 17, חיכיתי כמה חודשים, אבא שלי אמר לי בזמנו אורן אוטו לא קונים לפי צבע, אחרי המתנה של כמה חודשים קניתי איביזה ידנית לבינתיים , כסטודנט לא היה לי דרישות לרכב מלבד מראה.

שנה וחצי אחרי הופיע דגם ממש כמו שרציתי בלוח רצתי לקנות אותו, ורק אחר כך מכרתי את שלי.

אבל בדרך כלל, במיוחד כיום, קונה את מה שהכי אטרקטיבי בלוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, dr6633 כתב:

חייב להגיד שאני מאוד מתגעגע לתערוכות הרכבים שהיו פעם בפסח, אוטומוטור…אבל במתכונת הישנה שבה כל יבואן מציג את צי הרכבים שלו. מאוד היה קל לבוא להתרשם לפחות רושם ראשוני לפני נסיעת מבחן, ללא צורך לגשת לכל סוכנות וסוכנות. זה נכון כמובן לכאלה שפחות נעולים על דגם מסויים או יצרן מסויים אלא פשוט רוצים לבדוק אופציות. 

והנה הודיעו על תערוכת אוטומוטור, אני מקווה בשבילם שיהיה שיפור משמעותי מהפורמט בשנתיים שלוש האחרונות,

מה שבטוח, לא יהיו לחמניות כשרות לפסח 😁

https://www.eventim.co.il/event/אוטומוטור-כפי-שלא-הכרתם-19-23-באוגוסט-2021-בין-השעות-930-2030-אקספו-גני-התערוכה-תל-אביב-12492892/

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האירוע הזה לא מעניין חובבי רכב כבר חמש שנים לפחות לדעתי,
יש על זה כמה וכמה שרשורים,

למעשה, יש אחד שנתים עם "שבחים" (אם להשתמש בלשון הפורום) על האירוע - כל פעם מחדש.

אם לא קיבלת כרטיס מתנה - אין לך מה לחפש שם לדעתי,

מצד שני, עם ישראל מצביע ברגלים אז מה אני מבין?

כשהייתי ילד חובב רכב, אוטומוטור היה אירוע-על (אני מדבר על שלוש / ארבע התערוכות הראשונות), חבל לי שלא כך המצב כיום.

לגבי הסקר, 
חסר מלא מידע כדי לגבש דיעה מוצקה יותר
(דגמים שנבדקו, מי סיפק את מידע? המוכר או הקונה, האם מדובר על כלל הרכבים או על רכבים בטווחי סכומים מסויימים, מידע דמוגרפי ושאר ירקות), 
אבל מקריאה ראשונה,
ובמיוחד לאור העובדה שרק 41% חיפשו רכב מיד פרטית ולשאר לא היה אכפת אם זה ממגרש או ליסינג,

אני חוזר למה שהרגשתי מהשיח בשרשורים אחרים על רכישת מכוניות:
אנשים קונים רכב שיביא אותם מא'-ל-ב', מעטים המקרים שיש שיקול שהוא מעבר לשיקול יבש של עלות תועלת, 

משהו שאני בכל אופן, מתקשה מאוד להבין ולקבל,
אצלי רכישה של רכב היא תהליך מורכב מאוד, בטח לא משהו שייסגר בשבועיים כמו שקבעו שם,
וכנראה סט השיקולים שלי יהיה שונה לחלוטין מרוב הרוכשים שבסקר.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דגמים מסויימים של רכב שאני מתלהב מהם כשם יוצאים חדשים.

ואז אני מממש את הקניה שנים, אפילו עשרות שנים לאחר מכן, כי אני לא קונה רכב חדש.

אני לא מסוגל לקנות "סתם" רכב שאין לי שום משיכה אל העיצוב שלו ואל הטכנולוגיה שלו.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסקר מן הסתם נערך אצל לקוחות של מימון ישיר שבוודאי לא מעטים מהם הגיעו דרך החברה ממנה הם קנו את הרכב ולכן יש הטיה לטובת חברות ליסינג ושאר מגרשים.

באופן אישי רוב המכוניות שלי היו מכוניות ליסינג/חברה ורק פעמים מעטות נתנו לי אפשרות בחירה, אז לא התלבטתי הרבה.

במכוניות שקניתי:

1) בפעם הראשונה 1993 -הגדרתי שאני רוצה סופר-מיני יפנית עם מזגן (לא היה מובן מאליו אז). זה צמצם  את הבחירה לשלושה דגמים שהיו אז בארץ. בסוף באמת קניתי אחד מהם (סובארו ג'אסטי)

2) בפעם השנייה - 1997 - הייתה בארה"ב. הגדרנו תקציב ושנה (1995 ומעלה) והדרישה העיקרית הנוספת הייתה הנעה קדמית (כי אמרו לנו שזה יותר טוב לנהיגה בשלג). אחרי שבדקנו כמה דגמים קנינו שברולט קורסיקה שהייתה תמורה טובה למחיר

3) הפעם השלישית הייתה לפני שלוש שנים - 2018 - התלבטנו לגבי הדרישות שלנו ובסוף החלטנו על משפחתית היברידית. בתקציב שלנו נכנסו אז רק טויוטה אוריס או טויוטה פריוס (היונדיאי והקיה היו חדשות מדי אז) ובסוף החלטנו לוותר על הפריוס כדי לקבל שנתון חדש יותר באותו תקציב

4) כעת אני חושב להחליף את האוריס ושוב מתלבט אבל די נסגר לגבי משפחתית היברידית 2018 מה שמשאיר אותי עם איוניק, אוריס (שוב) או פריוס (שוב) (קורולה לא כל כך נכנסת בתקציב למרות שהיא אופציה עקרונית). כשאחליט באמת לקנות אני מניח שאחפש רק דגמים אלה

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...