Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים קדמיים שחוקים בצידי הצמיג - מזדה 3

Jester
שימו לב! השרשור הזה בן 1105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למראית עין (ממה שניתן להבין מהתמונות), יש שחיקה מוזרה בדפנות הצמיג.
השחיקה לא בדיוק "עיגלה" את הפינות אלא ממש "גילחה" חלק מהצמיג בזווית מאוד ספציפית.
לי זה נראה כמו כיוון פרונט לקוי או בעיה בפרונט (משולשים תקולים וכד').

הסיבה לשחיקה מהסוג הזה יכולה לנבוע מכיוון פרונט לקוי, לחץ אויר נמוך (לדעתי פחות הכיוון במקרה הזה) ואפילו בולמי זעזועים תקולים.

כמה לחץ אויר אתה ממלא בד"כ ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@איציק נ.

הרי בטסט עצמו נבדק הפרונט לא? אצלי נמצא שהוא תקין, אז הבעיה היא לא בפרונט? או שפשוט הבדיקה שלהם היא לא כזו מדויקת?

אני בדרך כלל ממלא לפי מה שרשום בספר רכב, 33 קדמי 34 אחורי.

@danniel

לא חבר, צמיגים שהותקנו כחדשים לגמרי לפני כשנה וחצי ב- CheckUP.

שמתי באותו היום רבעיית צמיגים של Falken מאחר והינם צמיגים איכותיים ולא רציתי להתעסק עם צמיגים סינים.

@ABSULUTT

לפי זכרוני, לא חושב שאי פעם עשיתי כיוון פרונט מאחר ולא ראיתי צורך בזה - כל שנה נבדק הרכב במוסך מורשה, עובר טסט, מטפל בצמיגים במידת הצורך ואף פעם לא היה איזו שהיא בעיה או שמישהו אמר לי תלך לכוון פרונט אז לא ראיתי צורך בזה.

@shellcase

אתה אומר שהאישה נוהגת באגרסיביות? דווקא כשאני נמצא ברכב היא נוהגת כאילו רק עכשיו עברה טסט 🤣

הרכב לא משמש אותי יותר מדי, אני רק דואג לתיקנתו (האישה בעיקר נוהגת בו) אני יש לי את הצעצוע שלי.

עריכה אחרונה על ידי Jester
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור תחליף זוג צמיגים קדמיים לפלקן או משהו נורמאלי. ותעשה כיוון פרונט. תראה שבודקים לך את כל הפרונט ולא רק מכוונים.

אם לא תכוון אחרי כמה חודשים עוד פעם תהיה שחיקה לא אחידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Jester

בטסט לא בודקים כיוון פרונט.

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ABSULUTT 

הוזמן כבר של FARROAD. מאחר והדגם שמותקן אצלי ZE914 לא מיוצר יותר. האם יכול להיות איזו שהיא בעיה בכך שהצמיגים אינם זהים ומאותם יצרן?

@איציק נ.

תודה, אעשה כיוון פרונט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את התוצרת הזו-כדאי להתקין צמיגים איכותיים ולא מחברות עלומות שם- פעם ב 3-4 שנים מחליפים וזה הקשר של הרכב עם הכביש ואחד מהדברים הבטיחותיים ביותר שיש ברכב לפחות לטעמי יחד עם הגה ובלמים.

יש פנצ'ריה באחד המקומות בצפון (אעבלין נדמה לי),שהציעה 4 צמיגים ב 450 ש"ח ואחד מחברי התפתה והלך לשם.

אמרתי לו שאם בקיה פיקנטו הוא מעז להסיע עם הצמיגים הללו 3 מאחור יש לו חתיכת וובוס/שהוא טיפש.

לחץ אוויר ברוב הרכבים היפניים הוא 32PSI בכל 4 הגלגלים ברכב לא עמוס (עד 2 מאחור) ומקסימום תוספת 1PSI בעומס.

לחץ אוויר נמוך מידי + חומרים שונים ומשונים לניקוי צמיגים הם האויבים הגדולים שגורמים להתייבשות הצמיג (פרט לשמש כמובן).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, GKME כתב:

אם קנית את הצמיגים בצ'ק אפ אולי כדאי לממש את האחריות אצלם. תנסה להתקשר אולי תוכל לקבל זיכוי מסוים או הנחה.

נכון, איך לא חשבתי על זה יש לי אחריות ל- 4 שנים השאלה עם היא תקפה לבעיה אצלי ברכב. העניין שלאחר הטסט נסעתי אליהם לצעוק קצת להבין איך יכול להיות שהצמיגים שנקנו אצלהם, ולא צמיגים סיניים החזיקו לי שנה? במקום להזכיר לי שיש לי אחריות על הצמיגים - הם ניסו לדחוף לי מחיר ל2 צמיגים חדשים. ועוד איך אגיע אליהם לסגור חשבון, פשוט בושה.

@colauti 9

שמרתי על לחץ תקין לאורך כל שנות הצמיגים, ולא חרגתי מגבולות ה- 2PSI. 

אבל חבר שלך, אם שם צמיגים שכל צמיג עולה לו 100₪ כנירא לו חשוב לו החיים שלו. 

עריכה אחרונה על ידי Jester
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

אהלן,

הסיבה הנפוצה יותר לפסילת צמיג שלא כתוצאה משחיקה או בלאי טבעי הינה מפגיעה בדופן. לא עקב פגם ייצור אלא ממש פגיעה  / חבלה בדפן הצמיג.

בלא מעט מקרים מדובר בפנצ'ר 'רגיל' אשר ממוקם ב'כתף' הצמיג, ואינו מאפשר תיקון על פי הגדרת משרד התחבורה. האחריות אצלנו מכסה אירועים מסוג זה, עם תשלום חלק יחסי בלבד. 

אגב, בניגוד למה שמקובל לחשוב, ה 10% הקיצוניים בסוליית הצמיג (כלומר אלו שקרובים לדופן) הינם חלק מכתף הצמיג ולמעשה מהווים חלק מהדופן האסורה בתיקון בישראל. 

אם זה בעיה מכנית שלא קשורה לפרונט אז לא נראה לי שזה תקף, אבל אם זה כיוון פרונט לקוי שהתבצע אצלם בסמוך להתקנה של הצמיגים זה משהו אחר. הדברים האלא רשומים בחשבונית, אם יש סיכוי ששמרת אותה שווה לנסות למצוא אותה.

הציטוט זה מתוך השירשור שהוא בסה"כ מינואר השנה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@GKME

מצאתי את הקבלה, אכן קיבלתי אחריות לתווך של 4 שנים מיום הרכישה.

זהו שלגבי כיוון פרונט לא רשום כלום בקבלה - קצת מוזר העניין שלאחר קניית רבעיית צמיגים לא מבצעים כיוון פרונט במיוחד לא בצמיגיה בשכונה אלא ברשת שצמיגיות הגדולה בישראל? 

אכן אפנה אליו בהודעה באשכול, ובנוסף אגיע אליהם מחר לבדוק מה ניתן לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום דבר לא מוזר, רוב מתקיני צמיגים לא מתעסקים בכיוון פרונט, הם רק יכולים להמליץ לעשות את זה. ( לרוב הם לא יגידו כלום, רק אם תשאל אותם)

אישית אחרי קניית רכב חדש ( יד שנייה) אני דבר ראשון, מחליף צמיגים איכותיים ועושה כיוון פרונט. א.ב אצלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה מאוד להבין בשחיקה חריגה בצמיגים, אבל אם מדובר בפאזה בכתף הפנימית בלבד,  זאת תוצאה של זווית קמבר לא תקינה או קפיצים שקועים - שזה בעיה סופר נדירה.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, איציק נ. כתב:

@Jester

בטסט לא בודקים כיוון פרונט.

איציק

נכון. אבל אם יש שחיקה מוגברת בפנים או בחוץ פוסלים. כן אתה מחליף צמיגים ועובר. אבל לא פתרת את הבעיה של הפרונט כי זה יחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...