Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הגורים (כלבים?) הגדול או - חבר חדש בבית

omricn
שימו לב! השרשור הזה בן 974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי חברים יקרים,

אני לא חושב שהיה כזה, ולא מתיימר שיהיה איזה שרשור העשור, אבל מתבקש.

לא הייתי מגדיר את עצמי "בן אדם של כלבים", למרות שבגדול אני לא יודע מה זה באמת אומר.. היה לי כלב אחד בחיי (פקינז רועש) וחתול אחד בחיי (שכמעט הרג אותי, אבל זה סיפור לשרשור אחר).

באופן כללי אני אוהב חיות, אני מכיר על עצמי את תחושת ההתאהבות והקשר החזק אל חיות מחמד אבל עבר זמן מה מאז שהייתי במערכת יחסים עם אחד כזה ולפני שבוע רצה הגורל (ובת זוגתי :) ) ונוסף (אומץ) לביתנו גור חמודי (בן 3 חודשים, ככל הנראה בורדר קולי מעורב עם מין קטן, אמור לגדול לגודל בינוני).

קצת רקע עלינו:

* לא יודע אם זה חשוב אבל אציין שאנו זוג + 2 בגילאי 7 ו9. (לבן ה7 יש יותר ניסיון עם כלבים מאשר לכולנו).

* הגורון עדיין לא יוצא מהבית, יש לו עוד מספר חיסונים לעבור לפני שנוכל להוציא אותו לעולם.

* יש כלוב, די גדול, עם שמיכה נעימה, בו הוא נמצא בזמן שהוא ישן ובזמן שלא ניתן להיות איתו. אפשר לומר שביממה שלמה הוא נמצא כ60% מהזמן בכלוב.

* נרכש עבורו אוכל יוקנובה עוף עבור גורים.

* אוכל 3 פעמים ביום 06:00-12:00-18:00, מים יש כל הזמן.

* קקיפיפי עושה חלק מהזמן בכלוב, חלק מהזמן מחוץ לכלוב. משתדלים לגרום לו לעשות באותו המקום. (נובח כשרוצה לעשות כדי שנוציא אותו מהכלוב אך לפעמים זה לא מתאפשר אם זה קורה באמצע הלילה וכו').

* יש צעצועי נשיכה.

* נרכשו קולר מתאים לגודלו ורצועה לזמן בו נוכל להתחיל להוציא אותו החוצה.

לאחר החפירה, מספר שאלות למנוסים:

- קולר נגד פרעושים - יש כל מיני סוגים, יקרים יותר (ממש) ופחות. מניסיונכם, מה מומלץ?

- אימון ואילוף עבור גור עשה\אל תעשה? (קראנו המון ולמדנו הרבה בנושא אבל תמיד טוב לדעת עוד).

- סירוק? תחזוקה נכונה\בריאה של פרווה? התמודדות עם פרווה בבית מבחינת ניקיון (אני סטרילי ברמות של טירוף..).

- Home Alone - כאשר הכלב יודע לעשות רק בזמני טיול האם הגיוני להחזיק אותו בכלוב למשך הזמן בו הבית ריק? (בהנחה והילדים במסגרות ואנו בעבודה 7:00-14:00 לערך) או שזה בכלל לא מתקבל? להשאיר אותו בבית חופשי ולסגור דלתות חדרים? כלוב זה רק לשעות הלילה? 

- Home Alone לגורים - בהנחה והוא אינו יודע עדיין לעשות רק בחוץ, האם הגיוני להשאירו בכלוב למשך השעות הנ"ל?

סליחה מראש אם אני שואל שאלות של צעירים או טועה בדברים בסיסיים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, omricn כתב:

- קולר נגד פרעושים - יש כל מיני סוגים, יקרים יותר (ממש) ופחות. מניסיונכם, מה מומלץ?

יש הרבה דעות לכאן ולכאן, לדעתי אם הכלב עדיין גדל עדיף להשתמש באמפולה. רוב הפתרונות המוכרים עושים עבודה טובה.

לפני כשעה, omricn כתב:

- אימון ואילוף עבור גור עשה\אל תעשה? (קראנו המון ולמדנו הרבה בנושא אבל תמיד טוב לדעת עוד).

להתחיל אתמול ! 

דגש ענק על קשר עם הבעלים ואמון, דגש ענק על לימוד התנהגות\משחק עם כלבים אחרים ובני אדם אחרים !

דגש ענק על הליכה ברחוב עם רצועה\קולר ! (לא לרדת לכביש, לא לקפוץ על אנשים..)

חשוב מאוד להתחיל מוקדם וזה באמת משנה חיים בעיקר של הכלב וגם שלכם !

פקודות - קודם "אליי" ואז כל השטיקים של "סיגריות".

לפני כשעה, omricn כתב:

סירוק? תחזוקה נכונה\בריאה של פרווה? התמודדות עם פרווה בבית מבחינת ניקיון (אני סטרילי ברמות של טירוף..).

תלוי בכלב, סירוק 2-3 פעמים בשבוע אמור להיות בסדר, יש כלבים שמנשירים יותר ויש שפחות. מבחינת מקלחת - עם מים אין בעיה, עם סבון מומלץ אחת לכמה חודשים אם אי אפשר להמנע לגמרי.

לפני כשעה, omricn כתב:

- Home Alone - כאשר הכלב יודע לעשות רק בזמני טיול האם הגיוני להחזיק אותו בכלוב למשך הזמן בו הבית ריק? (בהנחה והילדים במסגרות ואנו בעבודה 7:00-14:00 לערך) או שזה בכלל לא מתקבל? להשאיר אותו בבית חופשי ולסגור דלתות חדרים? כלוב זה רק לשעות הלילה? 

לפני כשעה, omricn כתב:

- Home Alone לגורים - בהנחה והוא אינו יודע עדיין לעשות רק בחוץ, האם הגיוני להשאירו בכלוב למשך השעות הנ"ל?

אני ממליץ לקבל ייעוץ ממאלף, בניגוד למה שחושבים - זו עלות שמתגמדת בטווח הארוך ביחס לשאר העלויות שכלב גורר, מאלף טוב יכול לתת לכם כלים ב5-6 מפגשים אחת לשבועיים ופגישת ייעוץ שילוו אתכם כל החיים של הכלב וזה באמת משנה עולמות.

אסור להמעיט בזה, למצוא מאלף טוב זה לא טריוויאלי.

מאלף טוב יודע לתת טיפים מרמת הכלוב עד רמת שפת הגוף של האדם שמוליך את הכלב.

לפני כשעה, guya72 כתב:

שנקל שלי : ממליץ להשתמש ברתמה ולא בקולר -> קולר חונק את הכלב כאשר הוא מותח את הרצועה בניגוד לרתמה שמחזיקה אותו באזור בית חזה- בטן.

בתחילת האילוף (אני טוען שאילוף זה תהליך שנמשך רוב החיים של הכלב) דווקא הרבה ממליצים להשתמש בקולר כי יותר קל ללמד איתו הליכה נכונה .

יש כלבים שסובלים מאוד מרתמה וקולר הרבה יותר נוח להם.

בכללי האידאל שכלב לא ימתח את הרצועה  ומה שבטוח - לא פלקסי.

אבל יש כלבים שמאוד אוהבים למשוך - במקרה כזה רתמה זה פתרון מצוין כי אפשר לחבר להם מזחלת. 

אני עם רתמה, באמת בגלל הומניות, אבל חשוב לזכור שרתמה גרועה עושה יותר נזק מקולר גרוע - יכולה לגרום לבעיות רפואיות.

אני שוב חוזר על הדגש של אילוף אילוף אילוף ולימוד התנהגות !! אי אפשר להעביר בכתב כמה זה חשוב.

אני מדבר על הליכה ברחוב, מפגשים ומשחקים עם כלבים ובני אדם, הליכה בטבע בלי חגורה ועוד.. 

גם לכלב וגם לבעלים.

אני אישית עובד עם מאלפת פורס-פרי (חברה קרובה) והתוצאות מדהימות (מדובר בכלבת מכלאות שננטשה ואומצה פעמיים לפני שהגיעה אליי בטענה שלא ניתן לאלף אותה) - מוזמן להעביר שאלות.

עוד דבר שחשוב (בעצם מוביל לשאר הדברים החשובים) זו סבלנות, צריך אינסוף סבלנות.

טיולים ארוכים וגינות כלבים זה לא מספיק -נסו "ספורט כלבים" - יש כלבים שמאוד נהנים ממשחקי הרחה (נניח למצוא חטיפים מוחבאים בבית), יש כלבים שמאוד אוהבים לעבוד (לרוץ,למשוך,אג'ילטי) - תמצא מה הכלב שלך אוהב ותשחק איתו.

טיפ אחרון הוא להזהר מאוד מגינות כלבים - לכאורה נראה מקום טוב לבוא עם הכלב כדי שישחק עם כלבים אחרים, אני ממליץ בביקורים הראשונים להיות עם יד על הדופק. 

לצערי זה פתרון מאוד נוח לאנשים שצריכים (ולא רוצים) להוציא את הכלב שלהם - מכניסים אותו לשם שיסתדר והם יושבים על הספסל (או יותר גרוע - בפיצוציה ליד) עם הטלפון.

שים לב שהכלב שלך לא לומד התנהגויות רעות (נביחות על כלבים\אנשים אחרים שעוברים ליד או בתוך הגינה, משחק אגרסיבי ) - אל תתבייש לבקש מבעלים של כלבים מאוזנים את הטלפון שלהם כדי שתוכלו לקבוע ביחד בגינה ועל הדרך הכלב שלך ילמד התנהגויות טובות - כלבים לומדים מצוין מכלבים אחרים).

בהצלחה !

עריכה אחרונה על ידי Katom
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לאלף אותו מאוד מהר לצרכים אתה צריך לקום בלילה. אין מה לעשות. תוציא אותו החוצה כל שעתיים-3, גם בלילה, גם ביום. זה מסביב לשעון אבל זה לא להרבה זמן

לגבי בבית לבד, תתייחס לאיזור שלו כמעגל שגדל עם הגיל. היום כשהוא לבד זה רק כלוב, כשאתם רואים שהוא יודע איפה "הבית" (לא עושה צרכים) תתחילו להגדיל לו, לחדר אחד, חדר+סלון, וכו' עד שכל הבית זמין לו. כמובן תוך כדי אילוף של מה מותר לנשיכה וכרסום מה לא, שלא תחזרו הביתה לספה מפורקת. (זה לא קורה בשבוע) 

אחרת הוא עלול לחוות רגרסיה כי הוא יתייחס לסלון כ"בחוץ" ויעשה שם צרכים, ולחדר שבו הכלוב נמצא כ"בית"

חוץ מזה כמו שאמרו כאן מאלף. המאלף לא בא ללמד את הכלב הוא בא ללמד אותך איך להתנהג עם הכלב. וזה מאוד מאוד חשוב. אם בכל זאת לא לקחתם מאלף, תחרשו יוטיוב. יש שם מאלפים מעולים.

ותמונה של הקטן.

עריכה אחרונה על ידי yotams4

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, omricn כתב:

הגורון עדיין לא יוצא מהבית, יש לו עוד מספר חיסונים לעבור לפני שנוכל להוציא אותו לעולם.

זו טעות שעשיתי עם הגור שלי.

הוטרינרים אומרים אל תוציא בכלל עד לסיום החיסונים (סביב גיל 4 חודשים).

מאלפים יגידו לך להוציא בצורה מבוקרת.

חשוב להוציא את הגור גם לפני גמר החיסונים, אבל להוציא אותו למקומות בטוחים.

למצוא מקומות שאין בהם קקי של כלבים אחרים (סכנה מפרוו). לא בדשא (תולעים).

אבל חשוב לחשוף אותו לעולם, לאנשים אחרים, לכלבים מחוסנים (אם אתה מכיר מישהו עם כלב ידידותי ומחוסן אפשר להפגיש אותם).

זה שלב חשוב בהתפתחות של הכלב.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פינדר בגדול אני מסכים איתך לגמרי. אבל יש מקרים שונים שלא תמיד פשוט להסביר אותם

יש לנו כלבה בת שנה וחצי, חשפנו אותה כבר מגיל חודשיים וחצי בערך בצורה מבוקרת לאנשים ולכלבים ולסביבה בכלל.

ועדיין? הכלבה נמנעת מאינטרקציה עם כלבים אחרים סתם ככה ברחוב (כשהולכים איתה עם רצועה) וגם עם אנשים, לעומת זאת אם משחררים אותה בפארק היא משתוללת עם כלבים אחרים וגם עם אנשים (בעיקר ילדים).

שאלנו את המאלפת שעבדנו איתה והיא לא ממש ידעה איך להסביר את ההתנהגות (רק איך לנסות לתקן ולשפר את זה, אבל בכנות לא ממש אכפת לנו שאנחנו הולכים ברחוב והכלבה נמנעת מלהתקרב לכלבים או אנשים שהיא לא מכירה...)

עריכה אחרונה על ידי BloodFist
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסדר הטוב אני חייב להגיד שעד לפני חודש הייתי ממש בעד המוצר הזה. יש כלבים שתכשירים שגרתיים למניעת פרעושים וקרציות לא עובדים עליהם (בין אם רפואית ובין אם פשוט כי הם כל היום חשופים בשטח למזיקים).

במקרים כאלה סרסטו הוא פתרון קסם, אבל כאמור לפני כמה שבועות גיליתי שיש כרגע דיון דיי ער לגבי הבטיחות של המוצר לכן לא הייתי ממליץ לאף אחד לתת לכלב שלו להיות שפן ניסיונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק גם כן את ההמלצה לאילוף.

גידול גור שונה מאד מגידול ילד ויש הרבה כללים שצריך ללמוד ומוטב מוקדם ככל הניתן.

סירוק - חשוב מאד שיתרגל, אפשר על בסיס יומי.

תהנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Shay_u כתב:

רק להיזהר מקולר סרסטו: 

https://amp.usatoday.com/amp/4759904001

והכי חשוב, להיעזר במאלף שמשתמש בשיטה החיובית! 

השיטה החיובית פח זבל.
צריך להבין שלפעמים הכלב צריך לקבל בראש כמו שאתה לוקח לילד את הטאבלט לפעמים ושולח אותו לחדר (אלא אם יש שם סוני ואז החדר זה פרס אז אתה משאיר אותו איתך בסלון).
כמו שמידן כחלון קורא לזה - "השיטה החלקית" אולי יותר יתאים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פגשתי מספיק כלבים ש"קיבלו בראש" כמו שאתה מציע וגדלו להיות אלימים / רכושנים / חרדתיים. 

לעומת זאת הכלבים הכי "בעייתיים" שגודלו בשיטה החיובית הם במקסימום חצופים ולא ממושמעים. אני מעדיף כלב שיגנוב אוכל מהשולחן מאשר שינהם על אורחים שיקרבו לאוכל שלו.

אני מגדל בעצמי גורה בת שמונה חודשים בשיטה החיובית והשיטה עובדת מעולה.

כמובן שאי אפשר להסתמך רק על חיזוקים חיוביים כי לפעמים הכלב צריך לדעת מה זה "לא" כשהוא מנסה לאכול קקי ברחוב, אבל יש הבדל גדול בין תיקון קל ואסרטיבי (לא אגרסיבי!) לבין "לתת בראש" לכלב.

אני מתנדב בכלבייה עירונית כבר שנה וכמות הגורים ש"קיבלו בראש" ועפו על טיל מהבית לכלבייה כי "אי אפשר לשלוט בהם" או ש"הכלב מטורף" - באמת גדולה משאני יכול לספור. זה קורה בדרך כלל בגיל שנה / שנה וחצי כשההתנהגויות הבעייתיות של הכלב מחמירות והבעלים חושבים שהכלב פסיכי מדי בשביל להשתלט עליו.

אני אחדד עוד קצת- זה לא השיטה החיובית או "לתת בראש". השיטה ההופכית לשיטה החיובית היא השיטה הקלאסית, שיכולה לעבוד מאד יפה על כלבים בהנחה שעושים את זה נכון.

השאלה מה קורה כשעושים את זה לא נכון. בשיטה החיובית אם תעשה טעויות אתה תטפח חוסר משמעת. בשיטה הקלאסית אם "תתן בראש" ותעשה טעויות אתה תעשה נזק לכלב או שיתחילו להופיע התנהגויות שליליות שהתיקון שלהם לא יכול להיות "לתת בראש" כי אז זה כדור שלג שמתגלגל עד שלכלב יש בעיות רציניות שאי אפשר לפתור ללא אמצעים קיצוניים או שיקום ממושך. בחיי שראיתי מספיק מקרים כאלה.

בחזרה להמלצות לפות"ש - כלוף אילוף זה כלי מעולה ועדיף משמעותית מגדר גורים. הימנעות של אנשים כי המילה "כלוב" מפחידה אותם או כי הכלב נראה כלוא היא מיותרת, מכיוון שהכלוב אמור להיות המקום הבטוח של הכלב, מקום חיובי מאד ולא מקום שהכלב "כלוא" בו.

הכלבה שלי נרגעת בתוך הכלוב מאד מכל סיטואציה מלחיצה /מרגשת.

ההגרלה לא קשה מדי בגילאים צעירים. 

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.3.2021 בשעה 12:23, BloodFist כתב:

שאלנו את המאלפת שעבדנו איתה והיא לא ממש ידעה איך להסביר את ההתנהגות

מוזר שהיא לא ידעה, זו התנהגות נפוצה ומוכרת, וגם המקור שלה.

כלב קשור מוגבל בתנועה ולא יכול להתרחק במידה וירצה, ולכן כלבים רבים מציגים התנהגות הרבה יותר שמרנית, לעיתים אף חרדתית ותוקפנית כשהם קשורים, אבל ברגע שהם חופשיים הכל בסדר. 

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...