Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ כללי של חדרי אמבטיות ושרותים. שרשור מתעדכן

משה63
שימו לב! השרשור הזה בן 1118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

ב"ה קניתי בית. הבית כבן 30-40 שנה ומעולם לא עבר שיפוץ מה שאומר ריצוף טרצו ישן צנרת מים מברזל מתפוררת ומלאה חלודה. החלטתי לשפץ לבד את האמבטיה והשרותים כולל יחידת הורים מאפס זה אומר לקלף את כל הקירות מהקרמיקה והדבק הישן להרים את כל הריצפה לשבור קיר בשביל להגדיל את היחידת הורים וכמובן לעשות איטום מחדש וצנרת דלוחין ושופכין חדשים וכו'. 

התוכנית היא לעשות שתי אמבטיות ושלוש שרותים, שרותים אמבטיה ליחידת הורים ושרותים ואמבטיה בבית +שרותים בנפרד בבית (הבית די גדול חמישה חדרים)

ממחשבה למעשה התחלתי לשבור ולשבור ולשבור ו..... האמת לא עלה בדעתי כמה עבודה זה השבירות ופינוי הפסולת, ואולי טוב שכך כי אחרת כנראה לא הייתי מתחיל  סיימתי אם בערך 150 שקי פסולת 12-13 באלות מפוצצות וגב כואב. 

עכשיו הגעתי לשלב שכבר אין מקום כל כך לטעויות לכן אני פותח את השרשור הזה לקבלת ייעוץ בנושא. כמובן שהשתדלתי לעשות עבודת מחקר קודם שהתחלתי אבל עדיין לפעמים המידע שיש ברשת לא מקיף מספיק ולא עונה בדיוק על מה שאתה צריך לכן אני זקוק לעזרתכם

אשמח מאוד לתגובות 

עכשיו אני אוחז בשלב האינסטלציה, יש לי שתי שאלות מקדימות 

1. האם יש חשיבות להוציא את הצנרת מים מברזל  מהקירות, או שזה לא קריטי?

2. התקן אומר שאסור להעביר צינורות מים בחדרים רטובים בריצפה,  יש הסבר הגיוני למה? אני שואל כי אני לא רואה שום דרך לא להעביר צינורות מים ברצפה באמבטיה

20210301_020640.jpg

20210301_020629.jpg

20210301_020611.jpg

20210301_020604.jpg

20210301_020546.jpg

20210301_020530.jpg

20210301_020523.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא.
  2. התקן אולי טוען כך, אבל זה בגלל שהוא אלעט זאכן: לא מומלץ להעביר צנרת ברצפת חדר שמוגדר "רטוב", בגלל שהמים/לחות יורדים אל הצינור ועם השנים, למרות הגילוון - יחלידו אותו. כיום כאשר יש צנרות פלסטיות מכל כך הרבה סוגים - לא כזה קריטי.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין צורך להוציא.

2. כמו ש @מיכה שטיינמן כתב זה נכון אבל בנוסף יש עניין הצינורות יהיו בקיר ולא מתחת לריצוף כדי להקל על עבודה בעת פיצוץ.

מעשית רוב מי שאני מכיר כיום מעביר תחת הריצוף. במיוחד עם הצנרות החדשות שפיצוץ כמעט ולא קיים אצלם (סביר יותר שהבית יעבור שיפוץ שוב לפני שיהיה בלאי בצינור חדש)

3. ממליץ לעשות בדיקת לחץ לפני שאתה סוגר את הצנרת, לאדם מתחיל (וגם למנוסה) יכול להיות נזילות מהחיבורים. וזה ממש חבל לגלות אחרי שזה סגור.

4. ממה שנראה אתה לא פירקת את צנרת הדלוחין. אני ממליץ שכן. ההחלפה זולה לעומת שאר השיפוץ וזה מונע סתימות ושאר דברים. מה גם שיש לצנרת דלוחין בלאי. ואם כבר הכל פתוח, שווה להחליף.

5. בכיוון גובה נקודות המים. תזכור שבלי חול ובלי ריצוף אתה נמוך מנקודת האפס הרגילה.

6. בתכנון נקודות הניקוד. שים לב שכדאי לתכנן אותה לפי הריצוף שתקנה. בצד/במרכז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמבטיות זה עניין של ההעדפות ומחשבה קדימה. 

לגבי הוצאת הצינורות הישנים ראיתי מישהו שטען שזה יכול לפוצץ את הקרמיקה בעתיד.

בדיקת לחץ צריך מכשיר שיגביר את הלחץ, אין לי אותו.

לגבי האיטום זה נראה שלא היה קודם. הסתפקו כנראה בחול. 

לגבי הצינורות דלוחים, אני גר בקומה אחרונה והצינור עולה לגג לנשם אוויר, חשבתי להחליף אבל אין לי מושג איך לפרק אותו, אבל האמת שאני בכל מקרה צריך לפרק אותו כי אני רוצה להוסיף עליו עוד נקודה לשרותים נוסף אז אשמח להסבר איך לפרק אותו.

באותו עניין יש דרך לשים נקודה נוספת לשרותים על אותו קו?, סוג של מפצל אם שתי יציאות ל 4 צול. שחיפשתי בטמבור לא מצאתי משהו כזה . או שיש פיתרון אחר אשמח לשמוע. 

תודה רבה לכל המגיבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, משה63 כתב:

לגבי הוצאת הצינורות הישנים ראיתי מישהו שטען שזה יכול לפוצץ את הקרמיקה בעתיד.

אין סיכוי, הרי אתה לא משאיר לחץ מים בתוך הקו. 

בדיקת לחץ צריך מכשיר שיגביר את הלחץ, אין לי אותו.
בדוק אפשרות רכישה של כזה, אם אתה כבר עושה הכל לבד, אולי זה שווה לך. עוד אפשרות - אולי ניתן לשכור כזה?

לגבי האיטום זה נראה שלא היה קודם. הסתפקו כנראה בחול. 

לגבי הצינורות דלוחים, אני גר בקומה אחרונה והצינור עולה לגג לנשם אוויר, חשבתי להחליף אבל אין לי מושג איך לפרק אותו, אבל האמת שאני בכל מקרה צריך לפרק אותו כי אני רוצה להוסיף עליו עוד נקודה לשרותים נוסף אז אשמח להסבר איך לפרק אותו.

באותו עניין יש דרך לשים נקודה נוספת לשרותים על אותו קו?, סוג של מפצל אם שתי יציאות ל 4 צול. שחיפשתי בטמבור לא מצאתי משהו כזה . או שיש פיתרון אחר אשמח לשמוע. 

תודה רבה לכל המגיבים

אני רואה שאנשים מגיבים כאן מעבר למה ששאלת, ומייעצים.

העצות שלי הן: 

להתקין אסלות תלויות.

תן עוד נקודת מים ליד כל אסלה לטובת מתז הגייני.

נסה להכין חנוכיית פיצול לצנרת המים בכניסת ההזנה לחדר המקלחת. כך שבעתיד אם תהיה לך נזילה (או תרצה לנתק לרגע את הכיור מהמים לטובת תיקון ברז, למשל) תוכל לנתק את הקו הנוזל בלבד ולהמשיך בחיים עד שיתוקן. זה עלול לקרות פעם אחת בכל החיים, ובפעם הזאת אתה תהיה המאושר באדם (אל תשאל אותי איך אני יודע).

להקפיד על פוגות - מרווחים - בין האריחים. לשם כך יש מרווחוני-צלב מפלסטיק.  בדוק מה התקן אומר לגבי קיר במקלחת ולגבי רצפה במקלחת.

רובע: רובע מיישמים נוזלי מאד, כך שהיא תזרום היטב לתוך הפוגות ולא תצטרך להכניס אותה פיזית פנימה עם שפכטל. רק תעזור לה לזרום פנימה ותוודא שאין כיסי אוויר. אל תשכח (והרוב כולל המקצועיים שוכח או לא יודע) שרובע צריכה אשפרה, לכן במהלך הייבוש שלה על פני מספר ימים - תרטיב אותה היטב. הרי ייקח זמן עד שתסיים והאזור יורטב מעצם המקלחות. בזמן הזה אם היא לא תקבל אשפרה, היא לא תמלא תפקידה כראוי בעתיד.

שים לב להתקין נכון את הניקוז של המקלחת עצמה, בכדי שהמים לא יעברו בין האריח לבין הקופסא - אל הרצפה למטה. למרות שתבצע איטום רצפה, אתה לא רוצה שזה יקרה.

אל תחסוך בשקעי חשמל (תקניים לסביבה לחה). אח"כ יהיה קשה מאד להתקין. 

בדוק ובחר נכון באיזה סוג צנרת אתה תשתמש.
האריחים ברצפה צ.ל. תקניים לרצפת מקלחת, ע"מ למנוע החלקות מיותרות ופציעות.
בדוק מה אתה יכול עכשיו להכניס לקירות למען החדרים המקבילים. אולי צריך שם עוד שקע או חיבור מחשב? עכשיו זה הזמן, אם הקיר הוא משותף.
תחשוב טוב על איוורור. בדוק את משטר הרוח בדירה, תתקין וונטה לפי הצורך או פרוץ עוד חלון קטן.
שים לב שהשקע המיועד לאביזר החימום בחורף - שיהיה בעל חוטים בריאים ולא דקים מדי. תנסה לארגן לו פחת משל עצמו.

תנסה להכין נקודת מאור נוספת/ניפרדת לאזור המראה.

תיכנס לאתר של פלסאון ותיראה מה יש להם להציע. לא תתחרט.

לסיום: שרטט לך שרטוט גס של תוואי הצנרת. מי יודע ושלא נדע - אולי בעתיד תצטרך להתקין ידית בקיר ליד האסלה? לא תרצה לקדוח לתוך צינור מים.

בהצלחה.

• אהבתי 4
  • מעניין 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה למגיבים, כל ייעוץ וטיפים יתקבלו בברכה.

אני עדיין מחפש פיתרון איך להתקין על הצינור הזה עוד נקודה לשרותים נוסף וכמובן איך מפרקים אותו. אני גר בקומה שלישית ואחרונה הצינור ממני עולה לגג לנשם אוויר איך אני יכול לפרק אותו בלי לגרום נזק. 

עוד נושא שלא מספיק ברור לי זה קופסאות עם חוסם ריח, אצלי היה מותקן קומקום ועוד קופסת ביקורת, עד כמה שאני יודע הקומקום זה גם בעצם חוסם ריח אז השאלה אם צריך לחבר חוץ ממנו גם קופסת ביקורת נוספת או לא. או שאפשר להתקין קופסא עם חוסם ריח בלי הקומקום, בקיצור האם יש ייתרון בשתי הקופסאות או שזה מיותר.

16146508511996904863566503700681.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מדוע אתה רוצה לפרק את צינור האיוורור שעולה אל הגג. הוא מהותי וקריטי למערכת הביוב.
אם תמצא מכלול ביוב 4-דרך, כלומר כזה שמצולם כאן עם עוד כניסת ביוב של אסלה, תרכיב אותו במקום זה שרואים כאן.
את הצינור שעולה לגג תחתוך ותתחבר איתו בחזרה לאחר הרכבת ה- "4 דרך" עם ניפל.
אגב, אם תגיע למקום רציני שמוכר את האביזרים הללו ותראה להם תמונות, הם גם יוכלו לעזור לך.
לגבי קופסאות הביקורת - אני לא יודע. אני לא נמצא שם ויש מעט מדי מידע.

שים טוב לב לנושא השיפועים בצנרות הניקוז/ביוב שאתה מתקין ואל תחשוב ששיפוע חד יותר מהתקן הוא גם טוב יותר. הוא לא. שיפוע חד יותר ממה שהתקינה מציינת לא יצליח לפנות מוצקים כמו שצריך. הנוזלים יזרמו מהר מדי ולא יקחו איתם את מה שהם אמורים לקחת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמונה נראה שהירידה של צנ"ג הזה אינה היכן שצילמת. כאן הוא רק עולה כצ"א, ומתחבר אליו איזה שהוא חיבור דלוחין מעבר לקיר.

הוא זוחל ימינה מחוץ לפריים, וכנראה יורד שם למטה.

בכל מקרה, צורת החיבור של האסלה הנוספת תלויה במיקום שלה. לפי זה תוכל לבחור אביזר מתאים.

שים לב להתחבר עם כמה שפחות "פניות", ולהשתדל לבצע את אלה שאתה חייב בפעמיים 45, ולא ב90 מעלות.

רצוי שיהי לך פתח ביקורת (מתברג כזה, כמו בתמונה שלך) בכל מקום בו הצינור משנה כיוון. אלה הם המקומות בהם מצטברת פסולת, וכדאי שתוכל לנקות אותה בלי יותר מידי טרחה.

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לפרק את הצינור לגמרי, אני רוצה לפרק למטה בשביל להוסיף מפצל. 

לגבי המפצל מפצל כזה הוא תקני למה שאני רוצה לעשות? @מיכה שטיינמן כתב ששיפוע יותר מדי גם לא טוב

אני די תקוע לגבי הקופסאות ניקוז של האמבטיה כיורים ושטיפת ריצפה האם אני יכול להסתפק בקופסא אחת עם חוסם ריח שתשמש להכל או שצריך 2 אחת קופסת ביקורת ואחת ניקוז של השטיפת ריצפה? (מקובל/רצוי/חובה)

מה שהיה אצלי עד עכשיו זה זה 

Double_Taps_Hot_Wastewater_Review_45_Enlarge-300x300.jpg

20210228_175631.jpg

20210228_175619.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.3.2021 בשעה 03:49, משה63 כתב:

לא רוצה לפרק את הצינור לגמרי, אני רוצה לפרק למטה בשביל להוסיף מפצל. אין בעיה. כמו שאמרתי, אתה יכול לנסר את הקו שעולה מעלה לאיורור, להתקין את המכלול החדש ואז לחבר בינו לגדם שעולה מעלה עם ניפל. תמדוד טוב כי כמו שאומרים ביידיש: "חתכנו פעמיים ועדיין זה קצר מדי"...
לגבי ניסור צינור כזה, טיפ קטן: יבוצע עם משורית ברזל ולאחר החיתוך יש לעבור על הגדם עם שופין או בד ליטוש. זה יקל על ההרכבה לאחר מכן. יוריד גרדים. בזמן ההרכבה - לשמן את הגומיות/אטמים (סבון כלים יהיה טוב, לא להשתמש בגריז או שמן מנוע!).

לגבי המפצל מפצל כזה הוא תקני למה שאני רוצה לעשות? @מיכה שטיינמן כתב ששיפוע יותר מדי גם לא טוב
התכוונתי לשיפועים בצנרת ששןכבת על הרצפה. לגבי המכלולים שאתה מראה כאן - כולם תקניים אם רשום עליהם (והם כך בד"כ).

אני די תקוע לגבי הקופסאות ניקוז של האמבטיה כיורים ושטיפת ריצפה האם אני יכול להסתפק בקופסא אחת עם חוסם ריח שתשמש להכל או שצריך 2 אחת קופסת ביקורת ואחת ניקוז של השטיפת ריצפה? (מקובל/רצוי/חובה) מקובל זה דבר אחד וחובה זה דבר אחר, שוב - יש תקן לכל דבר. אני לצערי לא יודע אותו, אבל יכול להגיד לך שאצלי התקנתי בריכה עם חוסם לכיור ובריכה עם חוסם למקלחת. פחדתי מריחות כי את הניקוז של שניהם חיברתי ישירות לצינור הביוב הגדול המשותף שיורד לאורכו של הבנין. 

מה שהיה אצלי עד עכשיו זה זה 

Double_Taps_Hot_Wastewater_Review_45_Enlarge-300x300.jpg

20210228_175631.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לגמרי בעד עשה זאת בעצמך, אבל יש דברים שאני חושב שאין ברירה אלא להתייעץ עם בעל מקצוע

כל טעות שתעשה כאן אתה עלול לשלם עליה ביוקר בעתיד, לכן תביא 2 בעלי מקצוע מקצועיים שיתנו לך הכוונה ויגידו לך איפה למצוא את הרכיבים שאתה צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...