Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דה ז'ה וו לאחר 20 שנה- עברתי ת"ד עם סיוויק 2013

שימו לב! השרשור הזה בן 1198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב,אז לצערי רכב פגע בי מאחור היום בקרית אתא למי שמכיר בדיוק בפניה ימינה לפני ההשתלבות (במעבר בין מחלף אתא צפון לתוך קרית אתא).

הרכב הפוגע פורד פוקוס (שאין לי מושג איך לא קרה לו כלום) והרכב שלי נפגע מאחור כמתואר בתמונות הבאות :

כיוון שפעם אחרונה עברו 20 שנה מאז הסיבוב הטרגי הקודם (יום הולדת 20 אז ו) וגם לא היה לי ביטוח מקיף השאלה כיצד להתנהל:

מצד אחד הייתי רוצה שיתקנו באופן יסודי ומצד שני החשש הוא,שאם יחליפו את הטמבון גם חיישני הרוורס ייפגעו והצביעה לא תצא כמו שצריך (ניסיון רע מתיקון דומה ברכב של אבא,שם הנזק היה גדול יותר).

ועכשיו לשאלה הקשה כאן: האם ניתן לתקן את הטמבון הנ"ל ללא החלפה שלו או שהוא עשה את שלו ויש להחליפו בכל מקרה ? 

כנ"ל דלת תא מטען שלא נסגרת כראוי- האם ניתן לתקנה או שחובה להחליף ?

שני אלו הם הנזקים הראשונים שרואים לפחות בעין הבלתי מקצועית (שלי)  חוץ ממנעול דלת וטיפה פח אחורי שיתוקן ולכן אשמח להערות והארות.

20201125_161121.jpg

20201125_161916.jpg

20201125_161936.jpg

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבט שטחי הטמבון זו הבעיה הקטנה שלך. אני מקווה שאתה חונה תחת גג, עם מזג האויר הנוכחי בחיפה תוכל לעשות מחר אמבטיה בבגאג'. ואני גם אני מהמר על פגיעה הרבה יותר עמוקה מהפגוש.

אין ברירה, בדיקה במוסך וכנראה הערכת שמאי.

מקווה שיש לך פרטי הפוגע. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנזק היחידי בתא מטען זו המכה הקטנה הזו, אז לא  חייב להחליף אותה.

במבט שטחי אני רואה שתא המטען לא יושב כמו שצריך ביחס לכנף האחורית השמאלית אז אולי המכה היא יותר רצינית ותגרום לחדירת מים בהמשך. קשה לדעת מהתמונות ששלחת.

לגבי הפגוז': מכיוון שאתה תפעיל ביטוח וכ"ו אז יחליפו לך את זה. אף אחד לא יתעסק עם תיקון שלו. אני לא יודע מה מצב הקליפסים, האם נשברו או לא (סביר להניח שכן) אבל גם אם יישרו לך את הטמבון, ישאר סימן מגעיל שמה.

בגדול, ברגע שהפעלת ביטוח סביר להניח שיחליפו לך את שניהם, על מכות פחותות מאלו הם מעדיפים להחליף.

אלא אם כן המשאי ומוסך ההססדר (שאתה תבחר) יחליטו אחרת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכונים:

א. סוכן הביטוח שוחח עם הפוגע ועם הסוכן שלוט שאמר,שאם הפגיעה מאחור הם יקחו אחריות .

ב.נשלחתי לאחד ממוסכי ההסדר של חברת הביטוח ובחרתי ב"גזית"- מקום,שגם הרכב של אבא שלי תוקן בו (שם הנזק היה כפול משלי).

ג.לאחר בדיקה מעמיקה יותר נמצא שיש פגיעה בשני מקומות בפח אחורי -מוקד אחוד ליד לשונית נעילת תא מטען והמוקד השני,צמוד לגלגל הספייר.

ד. טמבון (פגוש אחורי) יוחלף במשופץ כיוון שהפחח אמר,שיש בו קרע מעבר למכה וחבל להתעסק אבל,דלת תא מטען אמר לי שיוכל לתקן בלי בעיה אם אתעקש לא להחליפה (ואני מעדיף אכן שלא להחליפה).

הערכת השמאי: 3000 ש"ח לכל העבודות לפי 14 שעות עבודה,200 ש"ח לשעת עבודה ועוד 200 ש"ח על עבודות חשמל (פירוק חיישני רוורס מטמבון פגוע -שמעניין אותי מאוד אם הם לא ישפצו אותו בזמנם הפנוי ו"השתלתם" בטמבון המשופץ+התאמת צביעתם לצבע הרכב).

המחיר אינו כולל חלפים.

א.טמבון אחורי (איזור ה 2100 ש"ח חוייב בקבלה של אבא שלי)

ב.פלסטיק מחזיק ללשונית מנעול דלת תא מטען (נשבר שם אחד התומכים שלו ואין מה לעשות).

ג.שטיח שמכסה גלגל ספייר (אופציונלי- לאבא שלי הזמינו כזה חדש מחו"ל ועדיף לא לדעת את המחיר- לפי קבלה 2000 ש"ח) - אני לא אעשה מזה רעש גדול כי היתה התפוררות קלילה שלו עוד לפני התאונה.

כמובן לחשבון יש להוסיף מע"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אינך רוצה להחליף את מכסה תא המטען? סיכוי גבוה שהתיקון לא יהיה מושלם ותמשיך לראות את העיוות, אולי אפילו בעיית איטום. לדעתי עדיף לנסות למצוא בפירוקיה מכסה תא מטען מאותו דגם וצבע.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון רע בתיקון של הרכב של אבא שלי דלת תא מטען עלתה 3100 או 3300 ש"ח והיא לא הגיעה גם בצבע המתאים של הרכב מה שאילץ עוד עבודת צבע-בזבוז זמן וכסף משווע רק שבמקרה של אבא לא היתה ברירה והמכה בדלת תא המטען היתה חזקה ומעכה אותה במרכזה ואצל אבא,במקרה הפוגע והנפגע היו באותה חברת ביטוח וכל עניין התביעה היה מהיר ומתוקתק ופה יכול להיות שילך יותר קשה.

אני מאוד אוהב בחיים בכללי את המשפט " מה שלא שבור לא מתקנים" וכאן אפשר בעבודה מינורית להימנע מהחלפת חלק,שאולי במכירה עתידית עלול להיתפס כבעייתי מבחינת המוכר-אולי מחשש שהמכה היתה גדולה יותר ממה שהיתה באמת.

השמאי אמר שאפשר להחליף מבחינתו וכשדיברתי עם מנהל מחלקת הפחחות שלהם הוא אמר לי: " אין בעיה של סגירה והכל יושב ישר ויפה ורק בגלל העיקום של לשונית המנעול אין כרגע סגירה הרמטית ולכן אפשר לפרק ולתקן שם זה מאוד מינורי -לא רק כמו בתמונה זו באמת המציאות ואין שם כלום מעבר לזה).

ד"א בלילה שלפני הכנסת הרכב למוסך דלת תא המטען לא היתה סגורה הרמטית (סגורה ללא מרווחים מהצדדים אך לא נעולה כמובן) אבל,על אף שירד מבול מטורף בלילה (כמה שעות לאחר התאונה) לא היתה טיפת מים בתא המטען בבוקר שלמחרת.

קצת חוסר מזל- הרכב הפוגע היה פורד שלהגדרת הפחח "יש לו גשר קדמי עצבני " ולכן המכה אפילו שהיתה במהירות נמוכה גרמה לנזק לא קטן יחסית לעוצמתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היה ניסיון שונה עם תאונה מאחור בקורולה 1998, תיקנו לי את מכסה תא המטען והוא נשאר מעוות מספיק כדי שאראה זאת כל יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה היתה עוצמת המכה וכמובן שאני לא אתפשר על צורת התיקון- אם אראה שהתיקון לא מספיק טוב אעשה חושבים שוב עם מנהל מחלקת פחחים (דרך אגב,הוא ועוד עובד שלו מכירים אותנו היטב מהטיפול ברכב של אבא-שם עשו עבודה מצויינת על נזק הרבה יותר רציני שלא רואים שנשאר ממנה זכר לפחות בעין הבלתי מקצועית שלי ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי,לאחר פירוק הרכב היום נוספו שני נזקים- יש סדק -חור בפנס אחורי שמאלי שלא נראה לפני הפירוק והשטיח המכסה את הגלגל ספייר  נשבר במרכזו.

בקיצור הגענו לתיקון פחחות וצבע הונדה חלק ב' בפגיעה שהיתה במהירות נמוכה בחצי ממה שאבא שלי עבר אבל,הנזק לא רחוק ממה שהוא יצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום יצאתי עם הרכב מתוקן מהמוסך ,מצורפת חשבונית נזק: והוא לא קטן ולא כולל 1170 ש/"ח שכ"ט שמאי.

אני ממתין עדיין לדו"ח השמאי הרשמי כיוון שבשיחה טלפונית עמו הוא אמר שאכן יש ירידת ערך מסויימת בגלל תיקון פח/רצפה אחורית.

664568929_.thumb.jpg.cad52a25b26125be3066ea318e457e54.jpg1750022949_.thumb.jpg.2c6ee694e4767918eef03155f7b9288c.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דו"ח שמאי שיבוא עם תמונות הנזק + חשבונית מהמוסך + חשבונית השמאי + אישור שלא תבעת את הביטוח שלך ויאללה לחברת הביטוח של הרכב הפוגע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הכוונה "אישור שלא תבעתי את הביטוח שלי" ?

גם לפוגע שפגע בי מאחור (סוכן הביטוח שלו גם מעודכן ואמר שאם הפגיעה היתה מאחור הם יקחו אחריות) וגם לי יש ביטוח מקיף והרי אין לי אינטרס לתבוע את הפוליסה שלי כאשר איני אשם בתאונה וברור שהתביעה תהיה כנגד פוליסת המקיף של הפוגע.

כל החומר יגיע לסוכן הביטוח בראשון-שני והסוכן שלי הבטיח,שמייד ישלחו לחברת הביטוח של הפוגע כל מה שצריך (שאלתי את הסוכן שלי לגבי סרטון של התאונה שיש ברשותי ממצלמת הדרך והוא אמר שנחכה עם זה ואם נצטרך להשתמש אז נשתמש בו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת הביטוח המשלמת תרצה אישור מחברת הביטוח שלך שלא תבעת אותה, על מנת למנוע כפל פיצוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, sperial כתב:

חברת הביטוח המשלמת תרצה אישור מחברת הביטוח שלך שלא תבעת אותה, על מנת למנוע כפל פיצוי.

לא אמורה להיות בעיה לסוכן שלי לספק את המסמך כי לא תבעתי את הפוליסה שלי.

סתם להשכלה כללית,האם היו מקרים כאלו שאנשים ניסו לרמות ולתבוע כפל פיצוי ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...