Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סין מנסה להשתלט על העולם? מה התוכנית?

roiei
שימו לב! השרשור הזה בן 1263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 52 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מצב כלכלי טוב לא חייב להיות מתורגם למעצמה עולמית על כל המשתמע מכך.

חתיכת משפט פלטת כאן. 😊

הדוגמה של שוויץ מעניינת, ואולי זה משהו שמאפיין את מדינות -עם-מצב-כלכלי-טוב-שאינן-מעצמות-עולמיות - אי קיומם של משאבים טבעיים.

לגרמניה יש אוסף אדיר של משאבים טבעיים, נדרשו שתי מלחמות עולם כדי ״להושיב״ אותה במקום.

יפן זה סיפור שאני (כרגיל) לא יודע איך לאכול אותו.

בנוגע לגדולות - רוסיה, ארה״ב - אין צורך להרחיב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני דיי בטוח שאם שוויץ הייתה מנסה לתרגם את היכולות הכלכליות שלה לשליטה והשפעה על מדינות אחרות (סטייל בריטניה, ארה"ב, גרמניה, צרפת, בלגיה, סין, יפן וכו') היא לא הייתה שומרת על היכולות הכלכליות שלה לאורך 2 מלחמות עולם, מלחמה קרה, קריסת בריה"מ ועליית סין

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כל עוד סין לא מגלה שאיפות להשיג "מרחב מחייה" (היא לא) במזרח הרחוק ועסוקה בעיקר בפיתוח כלכלי אגרסיבי (זה מה שהקפיץ את טראמפ) והחזרה של שטחים שהם איבדו לאימפריאליזם הבריטי אין סיבה להפסיד שעות שינה בגלל זה. בנוגע להשקעה המאסיבית של סין בצבא לי זה מובן לחלוטין בהתחשב בהיסטוריה המאוד כואבת שלהם. בכל אופן אם תהיה מלחמה בין מעצמות אני חושב שזו הולכת להיות מלחמה כלכלית ולא מלחמה במובן של מלחמת העולם השנייה. 

עריכה אחרונה על ידי SchnitzelLova
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה קורה בים סין הדרומי ואיי פאראסל?

בדיוק "מרחב מחיה"

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג מה הכוונות של סין (או יותר נכון של המפלגה) בראייה גיאו אסטרטגית, אבל למי שלא מכיר-יש את הפודקאסט הזה 

שעוסק בניתוחים גיאו פוליטיים (יש לו גם מנוי בתשלום שעוסק בניתוח סוגיות אקטואליות יותר), ונראה שהבחור מביא את הדברים בצורה די טובה. 

יש לו בין השאר סדרה של 20 פרקים בערך על סין שכנראה תתן כמה תשובות לשאלה בכותרת. 

אגב כרגע הוא באמצע סדרה שמנתחת את הגישה האמריקאית בעידן של קריסת בריה"מ (עושה גם קצת שכל בנוגע למהלכים כמו מלחמת הסחר של טראמפ וכד').

לטעמי מאוד מעניין ומומלץ למי שטרם הכיר. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, SchnitzelLova כתב:

Having said that בסין יש המון בעיות מתחת לפני השטח - נטישה של מפעלים לטובת וויאטנם והודו (בעיקר וויאטנם), הזדקנות מאוד מהירה של האוכלוסייה, האטה בצמיחה הכלכלית והעובדה ששלטון פקידים מאוד יעיל כאשר צריך לעשות Lockdown, אבל הרבה פחות יעיל כאשר צריך להמציא את הגרסה הסינית של גוגל/טסלה/פייסבוק/אפל/אמזון. (לכן הם מעתיקים ללא בושה) 

לא מדוייק. 

בכל תהליך טכנולוגי יש עקומת לימוד. בעולם המערבי לאורך השנים השקיעו במחקר ופיתוח. הסינים (וגם תקופה מסויימת הרוסים) מקצרים את התהליך ולוקחים אותו קדימה . חלק בשיטות כשרות וחלק לא. 

אנקדוטה, מנסיון אישי. חברה אמריקאית גדולה התקשתה לגדול אורגנית. לכן ניסו לשווק מוצר צד שלישי (OEM) ,רק שהתברר די מהר שהשוק מסרב לרכוש כפי שציפו. הלכו האמריקאים והשקיעו בהשבחה של המוצר המקורי וחתמו על הסכם בלעדיות למשך 3 שנים. נחשו מה קרה בתום השלוש שנים? היצרן הסיני החל בשיווק אגרסיבי של המוצר, במחירים נמוכים יותר תחת שמו (או כל שם מומצא אחר) ומכירותיו עברו במאות אחוזים את המכירות של המוצר "האמריקאי" ולא רק, הסינים מכרו לכולם, בלי מגבלות שימוש, הגבלות סחר או אמברגו על מדינות. והמוצר ממש לא נופל באיכותו משום מוצר מערבי מקביל או דומה. אפילו בחלק מהדברים טוב יותר. 

לסינים יש מאגרי כח עבודה זולים בכל קנה מידה בהשוואה למערב וזה נותן להם יתרונות עצומים בזכות מהירות ביצוע. ראו דוגמא את מנהרות הכרמל. וגם הנמל החדש בחיפה. בואו נשווה את הזמן שנדרש להקמת הנמל לזמן שלוקח לנתיבי ישראל לבנות את מחלף ראש העין מזרח החדש. (רמז בחצי שנה העבודות התקדמו מעט מאד. חברה סינית כבר הייתה מסיימת מזמן) 

המערב נתן לסינים את המפתחות ביד ועכשיו בוכים? כמעט כל! מפעלי המיקרואלקטרוניקה נמצאים במזרח עם כושר ייצור אדיר . wepay עבר מזמן את paypal ודומיו המערביים. 

יהיה מאד קשה לעשות את אמריקה great again.

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, zaf כתב:

בואו נשווה את הזמן שנדרש להקמת הנמל לזמן שלוקח לנתיבי ישראל לבנות את מחלף ראש העין מזרח החדש. (רמז בחצי שנה העבודות התקדמו מעט מאד. חברה סינית כבר הייתה מסיימת מזמן) 

🤣

מרוב הזמן שלוקח להם שם אני מופתע שלא גנבו להם את הקונוסים 🤣

• מצחיק 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב wepay יצא לך להשתמש ב-wechat? אפליקציה גאונית הכלאה בין וואטסאפ, פייפל, apple pay.  

חברת Ant של ג'ק מא הולכת לחולל מהפכה. 

עריכה אחרונה על ידי SchnitzelLova
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

🤣

מרוב הזמן שלוקח להם שם אני מופתע שלא גנבו להם את הקונוסים 🤣

יותר שווה המנורות נצנץ 😂

• מצחיק 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, SchnitzelLova כתב:

לדעתי כל עוד סין לא מגלה שאיפות להשיג "מרחב מחייה" (היא לא) במזרח הרחוק ועסוקה בעיקר בפיתוח כלכלי אגרסיבי (זה מה שהקפיץ את טראמפ) והחזרה של שטחים שהם איבדו לאימפריאליזם הבריטי אין סיבה להפסיד שעות שינה בגלל זה. בנוגע להשקעה המאסיבית של סין בצבא לי זה מובן לחלוטין בהתחשב בהיסטוריה המאוד כואבת שלהם. בכל אופן אם תהיה מלחמה בין מעצמות אני חושב שזו הולכת להיות מלחמה כלכלית ולא מלחמה במובן של מלחמת העולם השנייה. 

לא לגמרי מדוייק, אמנם כרגע זה הם עושים את זה צעד קטן בכל פעם כדי לא לגרום ליותר מדי תשומת לב, אבל הם כן עושים צעדים בנושא התרחבות ימית- שטח שליטה ימי.

מוזמן לקרא ולחקור על מה קורה באיזור הים הסיני המזרחי והאיים שנמצאים באיזור הזה.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי להכיר את "המכונה הסינית" ויכולתה. הם זוכים בפרוייקטים בזכות היכולות המוכחות. פגשתי בעבר נציגה של קבלן יצור שהגיע לבדוק אפשרות להציע את שרותיו לתעשיה המקומית.

אחרי 3 פגישות החליט לחתוך מחוסר כדאיות. התדמית של התעשיה הישראלית יצרה ציפייה לקבלת עבודות בהיקף גדול. לא היה לסינים כל עיניין לייצר בכמות פחותה מ 10,000 יחידות בחודש. החברות הגדולות והמכובדות איתן נפגשו דיברו על מאות יחידות בשנה. 

למי שיש ספק, סין היא מעצמה ולא בדיבורים 😉

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, zaf כתב:

יותר שווה המנורות נצנץ 😂

נכון אבל גם יותר עבודה לפרק אותם, את הקונוסים אוספים אפילו תוך כדי נסיעה 🤣

• מצחיק 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב wepay יצא לך להשתמש ב-wechat? אפליקציה גאונית הכלאה בין וואטסאפ, פייפל, apple pay.  

חברת Ant של ג'ק מא הולכת לחולל מהפכה. 

כזאת מהפיכה שאפילו לא עברה את הסכמת הרשויות בסין.

אין ספק, מעצמה טכנולוגית מהשורה הראשונה.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...