Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה על מזרון עד 2K.

GABIUBOGI
שימו לב! השרשור הזה בן 1053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

גר בדירה שכורה, המזרון שקיבלתי עם הדירה פשוט זבל שבזבלים ואני וחברה שלי קמים עם כאבי גב.

בגדול שנינו ישנים בתוך בורות שיצרנו במזרון 😁

אני הולך לסגור עם בעל הדירה שאני מאחסן את המזרון שלו או מעיף וקונה אחד חדש משלי.

אני לא רוצה להשקיע יותר מידי אבל גם רוצה להנות, ההורים שלי קונים מזרון כל איזה 10-15 שנה בסכומים ענקיים ואני לא רוצה להוציא כל כך הרבה.

מבקש המלצה על מזרון בעד 2000 ש"ח.

אנחנו אוהבים מזרונים קשים ותומכים, גודל 140*190.

יש לי חבר אז בחנויות הבאות יש לי הנחה: ACE, הום סנטר, אמריקן קומפורט, עמניח וgood night.

ראיתי את הקטע החדש הזה של המזורנים שמגיעים מגולגלים ואז מתנפחים, הם שווים משהו?

https://www.youtube.com/watch?v=3x27vXrScQw&feature=emb_title

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איקאה. 

חפש דגם Hovag. יש חצי קשה וקשה.

כרגע הם סגורים למיטב ידיעתי, אז כשיפתחו אני מציע שתקפוץ לחנות לנסות אותו. 

בכל מקרה אם קנית ואתה לא מרוצה, עד 14 יום הכסף שלך מוחזר במלואו (הובלה עליך כמובן). 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי איציק תודה,

ראיתי שזה מגיע רק ב140*200.

לא בטוח שיכנס למסגרת שלנו.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזרנים של איקאה סבבה, אבל בארץ הם גנבים ומתמחרים אותם פי 2.5-3 מכל מדינה אחרת. בקיצור אם אתה קונה מהם זה = פראייר.

תחפש מזרנים רק אצל משווקים, לא חנויות ישירות. 

ממליץ על אנגלנדר(ד״ר גב), גומאוויר, וסרטה(גוד נייט = עמינח). 

יש גם אפשרויות של רכישה ממשווקים באינטרנט, אבל זה לקנות על בליינד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר במדינה אחרת לא רלוונטי. 

יש תקציב ובהתאם לתקציב יש המלצות. אתה רוצה להעניש את עצמך בשביל מלחמה על עקרונות - תפאדל, לעצמך זה סבבה. אני ממליץ על סמך דרישה, תקציב וניסיון. 

איציק

• רעיון טוב! 2

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמה הטכנית אתה צודק, יותר מזה ברור שבתחום הזה כל אחד עוקץ אותך. יחד עם זאת מזרן ההובג נמכר באירופה בעלות של 500-900 ש״ח. מאחר והם רשת עולמית תמחור כזה בארץ זה פשוט ז** בעין של הצרכן.

אם פיג׳ו היו מוכרים בארץ את הרכב שלהם פי שלוש מצרפת כשאין בדרך שום גורם ביניים מדינה/משווק, אז לא הייתי קונה פיג׳ו.

זארה או כל רשת אחרת לא מתמחרת את עצמה בארץ פי כמה מחול . סוף

וכן! הסיבה שהכל נראה ככה בארץ זה כי אנשים רק יודעים לבכות, אבל משלמים כמו גדולים.

יותר מזה, גם מדיניות האחריות וההחזר שונה מהסטנדרט העולמי.

בכל העולם יש רכישה אונליין מאיקאה כשהשירות הוא של איקאה ולא של מיקור חוץ. רק בארץ השירות אונליין זה שירות של הזכיין. 

איקאה בארץ זו רשת עם התנהלות מסריחה מהיסוד. ואני ממליץ להמנע מהם כל עוד אפשר.

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו חיים בישראל, וזו מדינת מיסים. הרוב כאן עולה פי 2 ממה שעולה "בחוץ" כי המדינה לוקחת לך חצי.
חצי (לפחות) בקניה של רכב, חצי (לפחות) בקניה של בנזין\סולר - והרשימה עוד ארוכה.

או שאתה חי בישראל ומשלם את המחיר בשביל להקים בית במדינת היהודים, או שאתה סולל לעצמך את הדרך החוצה.

עד כאן - על הקצה המזלג על מדינת המיסים שלך (ושלי, ושל כולנו).

בעניין איקאה - 
אין לי מושג מה הם עוללו לך ולמה אתה ממליץ להימנע מהם, אבל אני לא ממליץ להימנע מהם - סה"כ לאורך שנים קיבלתי מהם שירות הוגן לגמרי וגם מחירים הוגנים. את ההשוואה של המוצרים שלהם אין לי למה להשוות עם הסניפים בחו"ל. חו"ל זה חו"ל וישראל זה ישראל. אני מבין שעם כל הצער שבדבר שהמדינה דופקת אותי בפי-2 כמעט בכל מה שאני קונה, אני חי בישראל ואת ההשוואה אני עושה מול האופציות שיש לי בארץ, כי במוצרים מהסוג הזה זו האופציה היחידה שלי.

איציק

• מעניין 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, מה בדיוק יותר יקר בארץ מאנגליה לדוגמה(גם מבחינת מיסים) ששם הוא עולה 900 ש״ח? 

ושוב, איזו רשת אחרת מתמחרת את עצמה כל כך יקר ביחס לסניפים היקרים ביותר שלה בחו״ל? 

לא עשו לי כלום, פשוט מעצבן אותי שהסטנדרט מחירים/שירות לישראלים בריצפה כי אפשר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחזור קצת לנושא השרשור...

בעקבות המלצה של איציק בשרשור קודם בנושא, אני קניתי את מזרן ההובאג הנ"ל באיקאה... והחזרתי אותו.

זה היה לפני כחודש ותכננתי לעדכן, אבל שכחתי. אז אעדכן פה...

המזרן הזה מגיע בדרגת קושי קשה או קשה מאוד. לאחר ששכבתי על שתי האפשרויות בחנות, בחרתי בקשה מאוד. מבחינת נוחות לי לא היתה בעיה, אבל לאשתי הוא היה קשה מדי. יתכן שזה יכל להפתר על ידי החלפה לסוג השני, אבל לא ניסינו...

למה? כי יש בעיה מהותית במידות המזרנים של איקאה. הם לא באמת במידת הרוחב הנומינלית, אלא תמיד כמה ס"מ פחות (2-4). כלומר מזרן "160" הוא בעצם ~157 ומזרן "140" הוא בעצם ~137. וידאתי את זה בכל המזרנים בתצוגה שלהם כשהחזרתי את שלי. בתצוגה הם עוטפים את רוב המזרן בשמיכה ומכניסים אותה עד מתחת למזרן אז לא שמים לב לזה (אולי ככה מקובל בשוודיה 😕). בפועל אם יש לכם מיטה שהמזרן נכנס בתוך מסגרת (ולא סתם מונח על בסיס) יוצא שיש מרווח משמעותי בין המזרן למסגרת וזה גם לא נראה טוב וגם בעייתי אם יש ארגז מצעים (יכנס אבק).

תמונות להמחשה:

בחנות:

1938201041_WhatsAppImage2020-10-10at16_16_57.thumb.jpeg.19db24f308ad8413101e378c42f90888.jpeg

אצלי בתוך מיטה שנקנתה יחד עם המזרן:

292230883_WhatsAppImage2020-10-10at16_17_17.thumb.jpeg.381fda8ee50f2a936596a2575811f457.jpeg

דרך אגב, המיטות שלהם תמיד ברוחב פנימי של ס"מ אחד בדיוק יותר מהמידה הנומינלית - כלומר, 161, 141... מה שגם תורם למרווח המעצבן הזה.

לגבי החזרת המזרן - לא הייתה שום בעיה. עטפתי אותו בחזרה בניילון שבו הוא הגיע והדבקתי עם סלוטייפ את הצדדים שחתכתי בפתיחה. תכננתי לשים אותו על הגג ולקשור עם רצועת ראצ'ט, אבל בזמן שהמזרן עמד מושען על הקיר הוא פשוט התקפל מעצמו וקלטתי שככה אפשר להכניס אותו בתוך האוטו בקיפול מושבים אחוריים וזה מה שעשיתי (מזרן 200X160 "מקופל בחצי" בתוך ספורטאז' והדלת האחורית נסגרה בלי בעיה 🤘).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Giant_TA כתב:

סתם שאלה, מה בדיוק יותר יקר בארץ מאנגליה לדוגמה(גם מבחינת מיסים) ששם הוא עולה 900 ש״ח? 

לא יודע ולא מעניין אותי - אבל אני בטוח שאם זה היה מעניין אותי והייתי מתעמק יותר, סביר להניח שהייתי מוצא הבדלים (עלויות של שכירות מבנה, הוצאות קבועות של אחזקת העסק, תנאי העסקת עובדים וכד').

שאלו על מזרן עד 2000 ש"ח, המלצתי מניסיוני.

אני לא ה"דון קישוט" של השוואת מחירי איקאה-אנגליה לאיקאה-ישראל, אבל אם אתה רוצה להיות - המשרה עדיין פנויה.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה. עם הציניות הזו אני מאחל לך בהצלחה עם התפיסה של מדינת היהודים = צריך לסבול ולשתוק. אין ספק שאצל ויזל ושות אתה צרכן מספר אחד. חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, A_lex כתב:

נחזור קצת לנושא השרשור...

בעקבות המלצה של איציק בשרשור קודם בנושא, אני קניתי את מזרן ההובאג הנ"ל באיקאה... והחזרתי אותו.

זה היה לפני כחודש ותכננתי לעדכן, אבל שכחתי. אז אעדכן פה...

המזרן הזה מגיע בדרגת קושי קשה או קשה מאוד. לאחר ששכבתי על שתי האפשרויות בחנות, בחרתי בקשה מאוד. מבחינת נוחות לי לא היתה בעיה, אבל לאשתי הוא היה קשה מדי. יתכן שזה יכל להפתר על ידי החלפה לסוג השני, אבל לא ניסינו...

למה? כי יש בעיה מהותית במידות המזרנים של איקאה. הם לא באמת במידת הרוחב הנומינלית, אלא תמיד כמה ס"מ פחות (2-4). כלומר מזרן "160" הוא בעצם ~157 ומזרן "140" הוא בעצם ~137. וידאתי את זה בכל המזרנים בתצוגה שלהם כשהחזרתי את שלי. בתצוגה הם עוטפים את רוב המזרן בשמיכה ומכניסים אותה עד מתחת למזרן אז לא שמים לב לזה (אולי ככה מקובל בשוודיה 😕). בפועל אם יש לכם מיטה שהמזרן נכנס בתוך מסגרת (ולא סתם מונח על בסיס) יוצא שיש מרווח משמעותי בין המזרן למסגרת וזה גם לא נראה טוב וגם בעייתי אם יש ארגז מצעים (יכנס אבק).

אצלנו עם מזרן של 160X200 ובסיס מיטה של הולנדיה, יש מרווח של בקושי אצבע בכל צד. עבורנו זה זניח לחלוטין.

המזרן הקודם שלנו היה יחסית רך - ולכן לקח לי שבוע-שבועיים להתרגל למזרן, ומאז דבש. נראה לי שאישתי התרגלה יותר מהר ולא התלוננה על משהו.
אחרי שהתרגלתי אליו - תענוג אמיתי.

בעניין המרווח - עזרתי לשכנים שלי לפני חודש להתקין מיטת איקאה עם ארגז + מזרן HOVAG 140X200.
לא נתקלתי שם בעניין הזה של המרווח.
או שמדובר בדגם חדש של מיטה עם מידות תואמות\הדוקות יותר - או שב 140X200 אין את ה"בעיה" הזו.
בכל מקרה, לדעתי האישית, מדובר במזרן מפתיע לטובה ואנחנו סופר מרוצים ממנו - ולכן אני ממליץ עליו.

איציק

WhatsApp Image 2020-10-10 at 16.40.39.jpeg

WhatsApp Image 2020-10-10 at 16.40.39 (2).jpeg

WhatsApp Image 2020-10-10 at 16.40.39 (1).jpeg

לפני 48 דקות, Giant_TA כתב:

ושוב, איזו רשת אחרת מתמחרת את עצמה כל כך יקר ביחס לסניפים היקרים ביותר שלה בחו״ל? 

לא עשו לי כלום, פשוט מעצבן אותי שהסטנדרט מחירים/שירות לישראלים בריצפה כי אפשר...

זה לא השירשור הנכון לטחון את הנושא הזה, וכבר אמרתי לך - ביקש המלצה, המלצתי.
מה לעשות שכאן יותר יקר מהרבה מקומות אחרים בעולם ? האם היית פעם עצמאי בישראל בחיים שלך ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Giant_TA כתב:

סבבה. עם הציניות הזו אני מאחל לך בהצלחה עם התפיסה של מדינת היהודים = צריך לסבול ולשתוק. אין ספק שאצל ויזל ושות אתה צרכן מספר אחד. חג שמח.

בלי קשר לשרשור אני צרכן די הדוק של ויזל,

בעיקר בגלל שהוא חתום חזק עם צה"ל ומועדון חבר.

אני לובש בעיקר אמריקן איגל ונועל נעליים שאני קונה עם נקודות בfoot locker,  מה לעשות שניהם תחת שליטת ויזל בארץ. אז אני לא אקנה?

ובעניין השרשור,

המזרון מגיע מגולגל או שצריך פתרון יצירתי להובלה שלו? אין לי בעיה לנסוע אחרי הסגר לאיקאה כדי לנסות לשכב עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ויזל סתם נתתי כדוגמה. חושב שיש לו סחורה ירודה אז אני לא צרכן שלו, אבל זה לא הנושא.

איציק, להגביל את איקאה לעצמאי זה פשוט לא רציני. 

בכל מקרה ולגופו של עניין, אני כן מסכים שהמזרן עושה רושם טוב ואין לי שום דבר נגדו מבחינת איכות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, איציק נ. כתב:

בעניין המרווח - עזרתי לשכנים שלי לפני חודש להתקין מיטת איקאה עם ארגז + מזרן HOVAG 140X200.
לא נתקלתי שם בעניין הזה של המרווח.
או שמדובר בדגם חדש של מיטה עם מידות תואמות\הדוקות יותר - או שב 140X200 אין את ה"בעיה" הזו.

מוזר מאוד... מעניין מה היה המרווח בצד השני של המזרן בתמונות שלך.

לאחר שהחזרתי את המזרן שלי, הלכתי עם מטר ומדדתי את המזרנים והמיטות בתצוגה (אז עוד שקלתי החלפה) וראיתי את בעיית המרווח גם באלו של 140 וגם 160. למיטב זכרוני הפרש מינימלי היה 3 ס"מ. אם ממרכזים את המזרן זה מרגיש לא הרבה, אבל בפועל המזרן תמיד יזוז לאחד הצדדים. וגם אם לא, אבק יכנס לארגז המצעים גם דרך 1.5 ס"מ. לא מבין למה הם לא עושים את זה במידות תואמות. המזרן יתגמש ויכנס גם אם בפועל המסגרת תהיה קצת קטנה (טולרנסים).

דרך אגב, המיטה בתמונות שלך זה בדיוק הסוג שאני רכשתי והחזרתי (ממתין לזיכוי) פרט למידת הרוחב.

גבי, המזרן מגיע מגולגל תחת וואקום. אם תצטרך להחזיר, לא תוכל לגלגל אותו בחזרה.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...